Zločko uto 30.11.2021 13:08

A i cijena tih exluziva je nenadjebiva na PS5, razlog zašto sam radije uzeo Xbox series X. Uzmem gamepass i sve exluzive od MS studija igram odmah čim izađu... A i kupovanje igara za druge regije pa aktivacija preko VPN-a mi je isto super.

Kontroler je bolji ali je od Xboxa daleko udobniji za igre, položaj lijevog palca mi se nikako ne sviđa kod PS5 gamepada iako bi se naučio vremenom na to...

Za sučelje se slažem iako mi to nije od neke presudne važnosti. Meni je recimo super da mogu imati Kodi na Xboxu pa mi je cijela moja kolekciju serija/filmova dostupna na njemu.

Do sada nisam nikada imao nijednu konzolu, igram se 25 + godina još od doba 386-ice isključivo na PC-u. Da nisu komponente za PC tako skupe ostao bi na njemu, dugo sam razmišljao koju konzolu uzeti i na kraju sam zaključio da mi je Xbox daleko povoljniji izbor. Obje konzole su po meni vrhunske, stvar je samo osobnog ukusa šta izabrati.

 

BorEl uto 30.11.2021 13:47
DeniZg kaže...

Ne bi bilo loše da nam pobrojiš te nenadjebive ekskluzive na PS5 i usporediš sa ekskluzivama na Gamepassu.

Mislim da ti ne trebam nabrajati, pošto znam da si aktivan na obje teme.

 

Osobno volim singleplayer, pa lista glasi: Spiderman remastered i Spiderman Miles Morales, Ghost of Tsushima, Death Stranding, Horizon, Days Gone, God of War, The Last of us 2, Novi Ratchet and Clank. (klasike remastered neči niti nabrajati, ali njih sam na PS5 igrao sa daleko većim uživanjem nego na PS4 PRO.

 

Sveg gore navedene igre sam igrao i još uvijek igram do beskraja, baš si dam truda i moram priznat da u njima uživam više nego u bilo kojim Gears of War ili Halo nastavcima.

 

Napominjem naravno da sam uzeo XBSX i Game Pass da i u tim igrama uživam (iako ih sve mogu na PC-u igrat, ali ipak ima nešto u konzolama što je primamljivije od PC-a) te nikako nisam fanboy.

 

Kažem samo da mi je PS5 iz moje perspektive bolji trenutno.

 

Mislio sam ubnosti Xbox Series S, ali ipak snob u meni nije dao :)

 

 

Ad4pt3r uto 30.11.2021 13:52

To each their own. Ja sam kupio PS4 Pro inicijalno prije par godina jer sam imao veliki hype na HZD i GOW. Na kraju mi ni jedna igra apsolutno nije sjela i PS4 vecinom skuplja prasinu. Jedino sta sam zbilja uzivao od ekskluziva su Last of Us prvi i Days gone.

Nakon sta je Xbox kupio Obsidian, Arkane i Ninja Theory koji mi spadaju u vrh studija, nije vise imalo smisla prelaziti na PS5. 

 

Mozda nekad kasnije dok cijene budu bolje pa da odigram neke dobre ekskluzive dok izadu za par godina.

 

Jedino sto je super je da ovu generaciju vjerojatno nece biti takav jednostrani monopol od Sony studija nadamo se, sto je uvijek bolje za cijelo trziste.

BorEl uto 30.11.2021 13:53
Zločko kaže...

A i cijena tih exluziva je nenadjebiva na PS5, razlog zašto sam radije uzeo Xbox series X. Uzmem gamepass i sve exluzive od MS studija igram odmah čim izađu... A i kupovanje igara za druge regije pa aktivacija preko VPN-a mi je isto super.

Kontroler je bolji ali je od Xboxa daleko udobniji za igre, položaj lijevog palca mi se nikako ne sviđa kod PS5 gamepada iako bi se naučio vremenom na to...

Za sučelje se slažem iako mi to nije od neke presudne važnosti. Meni je recimo super da mogu imati Kodi na Xboxu pa mi je cijela moja kolekciju serija/filmova dostupna na njemu.

Do sada nisam nikada imao nijednu konzolu, igram se 25 + godina još od doba 386-ice isključivo na PC-u. Da nisu komponente za PC tako skupe ostao bi na njemu, dugo sam razmišljao koju konzolu uzeti i na kraju sam zaključio da mi je Xbox daleko povoljniji izbor. Obje konzole su po meni vrhunske, stvar je samo osobnog ukusa šta izabrati.

 

Lovim cijene kad su na akciji i ne sjećam se kada sam zadnji put platio preko 350,00 kn igru. Nisam nikada htio biti prvi koji imam igru, tako da nemam problema sa strpljenjem i čekat.

Game pass je daleko bolji od PS pretplate, ali i 3x skuplji. (Nisu isti tipovi pretplata pa ih čak ne bi ni uspoređivao).

 

Bilo kako bilo, kao entuzijast igara, preporučio bi svakome PS5 i XB Series S, i sa time si skroz pokriven.

 

Moram se sada samo izborit i skužit kako stavi VPN da mi radi GAME PASS streaming na XBSX.

Na Pc-u mi radi super, a XB mi stalno baca da sam kriva regija, a sve mi je UK. (No imam vremena skužiti)

 

 

 

Sarevok uto 30.11.2021 14:03
BorEl kaže...
Combustd kaže...

Xbox se tek zagrijava, najbolje tek dolazi. Slijedece dvije godine ima da gori kad krenu giganti kao Perfect Dark, Fable, Avowed, Stalker, Starfield, Forza Motorsport, novi Gears naslov, Bethesdini Elder Scrolls pa i nove stvari kao Redfall itd. 

 

Kad vidim kako zvjerski dobro izgleda Forza Horizon 5 kako ce tek izgledat Fable koji radi ista ekipa.

 

Definitivno je pravo vrijeme da si piknete Xbox, uzimat ga samo zbog Game Passa je promasena odluka. Game Pass je ok u pocetku kao uvod, ali uzimat samo radi toga ne bi bas rekao da je dobar potez

Recimo ja koristim PS5 kao glavnu konzolu, a sada sam uzeo Series X samo za Game Pass. (Imao sam Xbox 360)

 

U ova 2-3 dana što imamo Series X i usporedba sa PS5 (imam ga day one prošle godine Sancta Domenica) je slijedeća:

 

Naravno samo moje mišljenje :)

PS5 je klasu bolji, kontroler neizmjerno bolji, sučelje fluidnije, ekskluzive nenadjebive.

E sad nije da Series X nema svoje pozitive inače ga ne bi uzeo nikada, ali zasada (možda je prerano) PS5 je bomba, sa XSX će mi biti samo Game Pass.

 

Veselim se vašem mišljenju

 

Kupio sam Series X prije nekih 6 mjeseci i imam samo rijeci hvale.
Nedavno sam zamjenio svoju konzolu sa kolegom na 10-dana da isprobam PS5 i odigram par ekskluziva .
Ratchet & Clank sam zavrsio za 10 sati i igrica je zabavna ali ne vidim neki razlog za ponavljanje (i mislim da je cijene ogromna za tako kratku igru) .
Returnal me ugodno iznenadio i igrica je fora samo sejvanje i progresija su mozda mogli bolje izvesti jer mi je igrica dva puta zablokirala pa sam morao neke dijelove ponovo prolazit.
Demon Soulse nisam imao volje igrati , cuvam zivce a Destruction AllStar sam usao i izasao nakon 10 minuta , teski cringe.
Probao sam jos Assassin's Creed Valhalla koju imam na Series-X i tu nema nikakve razlike na konzolama ali moram reci da mi je jako falio "quick resume".
Konzola mi je osobno malo prevelika a sto se tice buke tiha je kao i series X samo kolega nije ima srece pa je dobio konzolu sa laganim coil whine-om. (ali cuje se samo na blizinu tako da je to isto OK) .
Sto se tice kontrolera haptic feedback mi nije nis posebno , ne znam mozda sam ocekivao vise ali ipak svaka cast Sony-u za inovativnost. Samo neka promjene raspored analognog sticka jer ruka pocne boliti nakon nekog vremena,mene mozda i prije jer sam se navikao na xbox kontroler.

Uglavno nakon sto sam isprobao PS5 duplo bolje se osjecam jer sam izabrao series X . Quick resume , Gamepass, FPS boost i mogucnost igranja starih igrica su ogroman plus a moram
naglasiti da se third party igrice mogu puno jeftinije kupiti preko drugih ducana na Xbox konzoli.A sto se tice ekskluziva za PS5 meni osobno jedino God of War zanima a kada dode vrijeme lako opet zamjenimo konzole .

Naravno ovo je moje osobno misljene i zasto je meni Series X puno bolji izbor .

BorEl uto 30.11.2021 14:11
Sarevok kaže...
BorEl kaže...
Combustd kaže...

Xbox se tek zagrijava, najbolje tek dolazi. Slijedece dvije godine ima da gori kad krenu giganti kao Perfect Dark, Fable, Avowed, Stalker, Starfield, Forza Motorsport, novi Gears naslov, Bethesdini Elder Scrolls pa i nove stvari kao Redfall itd. 

 

Kad vidim kako zvjerski dobro izgleda Forza Horizon 5 kako ce tek izgledat Fable koji radi ista ekipa.

 

Definitivno je pravo vrijeme da si piknete Xbox, uzimat ga samo zbog Game Passa je promasena odluka. Game Pass je ok u pocetku kao uvod, ali uzimat samo radi toga ne bi bas rekao da je dobar potez

Recimo ja koristim PS5 kao glavnu konzolu, a sada sam uzeo Series X samo za Game Pass. (Imao sam Xbox 360)

 

U ova 2-3 dana što imamo Series X i usporedba sa PS5 (imam ga day one prošle godine Sancta Domenica) je slijedeća:

 

Naravno samo moje mišljenje :)

PS5 je klasu bolji, kontroler neizmjerno bolji, sučelje fluidnije, ekskluzive nenadjebive.

E sad nije da Series X nema svoje pozitive inače ga ne bi uzeo nikada, ali zasada (možda je prerano) PS5 je bomba, sa XSX će mi biti samo Game Pass.

 

Veselim se vašem mišljenju

 

Kupio sam Series X prije nekih 6 mjeseci i imam samo rijeci hvale.
Nedavno sam zamjenio svoju konzolu sa kolegom na 10-dana da isprobam PS5 i odigram par ekskluziva .
Ratchet & Clank sam zavrsio za 10 sati i igrica je zabavna ali ne vidim neki razlog za ponavljanje (i mislim da je cijene ogromna za tako kratku igru) .
Returnal me ugodno iznenadio i igrica je fora samo sejvanje i progresija su mozda mogli bolje izvesti jer mi je igrica dva puta zablokirala pa sam morao neke dijelove ponovo prolazit.
Demon Soulse nisam imao volje igrati , cuvam zivce a Destruction AllStar sam usao i izasao nakon 10 minuta , teski cringe.
Probao sam jos Assassin's Creed Valhalla koju imam na Series-X i tu nema nikakve razlike na konzolama ali moram reci da mi je jako falio "quick resume".
Konzola mi je osobno malo prevelika a sto se tice buke tiha je kao i series X samo kolega nije ima srece pa je dobio konzolu sa laganim coil whine-om. (ali cuje se samo na blizinu tako da je to isto OK) .
Sto se tice kontrolera haptic feedback mi nije nis posebno , ne znam mozda sam ocekivao vise ali ipak svaka cast Sony-u za inovativnost. Samo neka promjene raspored analognog sticka jer ruka pocne boliti nakon nekog vremena,mene mozda i prije jer sam se navikao na xbox kontroler.

Uglavno nakon sto sam isprobao PS5 duplo bolje se osjecam jer sam izabrao series X . Quick resume , Gamepass, FPS boost i mogucnost igranja starih igrica su ogroman plus a moram
naglasiti da se third party igrice mogu puno jeftinije kupiti preko drugih ducana na Xbox konzoli.A sto se tice ekskluziva za PS5 meni osobno jedino God of War zanima a kada dode vrijeme lako opet zamjenimo konzole .

Naravno ovo je moje osobno misljene i zasto je meni Series X puno bolji izbor .

To je konstuktivno pisanje. Pohvale

Baš zato i sve što si naveo i mene veseli na Xbox Series X-u. Nisam još imao priliku quick resume koristiti, to baš želim isprobati

 

 

Gogy7 uto 30.11.2021 14:31

Jel mi moze netko objasniti par pitanja prije kupovine Series S?

Kako punite gamepad? Kupite punjive baterije pa ih punite?
Koji Account koristite?
Kako jeftino kupite Gamepass? VPN?

To me nekako vise brine od konzole

x18x05x uto 30.11.2021 14:32
Gogy7 kaže...
Jel mi moze netko objasniti par pitanja prije kupovine Series S?

Kako punite gamepad? Kupite punjive baterije pa ih punite?
Koji Account koristite?
Kako jeftino kupite Gamepass? VPN?

To me nekako vise brine od konzole

 Imaš odgovore na sva pitanja u zadnji deset stranica.

DeniZg uto 30.11.2021 14:39
BorEl kaže...
DeniZg kaže...

Ne bi bilo loše da nam pobrojiš te nenadjebive ekskluzive na PS5 i usporediš sa ekskluzivama na Gamepassu.

Mislim da ti ne trebam nabrajati, pošto znam da si aktivan na obje teme.

 

Osobno volim singleplayer, pa lista glasi: Spiderman remastered i Spiderman Miles Morales, Ghost of Tsushima, Death Stranding, Horizon, Days Gone, God of War, The Last of us 2, Novi Ratchet and Clank. (klasike remastered neči niti nabrajati, ali njih sam na PS5 igrao sa daleko većim uživanjem nego na PS4 PRO.

 Ove sve igre koje si pobrojao (osim novog Ratcheta) su Playstation 4 igre.

 

A i nisam više aktivan na Playstation temi, s obzirom da nisam kupio PS5 (iz gore navedenog razloga).

 

BorEl uto 30.11.2021 14:47
DeniZg kaže...
BorEl kaže...
DeniZg kaže...

Ne bi bilo loše da nam pobrojiš te nenadjebive ekskluzive na PS5 i usporediš sa ekskluzivama na Gamepassu.

Mislim da ti ne trebam nabrajati, pošto znam da si aktivan na obje teme.

 

Osobno volim singleplayer, pa lista glasi: Spiderman remastered i Spiderman Miles Morales, Ghost of Tsushima, Death Stranding, Horizon, Days Gone, God of War, The Last of us 2, Novi Ratchet and Clank. (klasike remastered neči niti nabrajati, ali njih sam na PS5 igrao sa daleko većim uživanjem nego na PS4 PRO.

 Ove sve igre koje si pobrojao (osim novog Ratcheta) su Playstation 4 igre.

 

A i nisam više aktivan na Playstation temi, s obzirom da nisam kupio PS5 (iz gore navedenog razloga).

 

Pa i sve igre na XBX su isto od bivše generacije, tako da uopće ne gledam to tako.. (a da ne kažem da baš sve mogu igrati na PC-u, po novom i dosta PS igara isto-tako da neću nastaviti)

 

Recimo SPiderman PS5 i PS4 verzije po meni nisu uopće za usporedbu, velika je razlika 4k Ray Tracing bla bla bla :)

 

Moram samo reći da je po meni baš dobro vrijeme imati obje konziole, jer puno toga nude

 

 

 

DeniZg uto 30.11.2021 14:56

Onda ne govorimo o PS5 igrama, već o Playstation vs Xbox kolekciji igara.

 

Ako netko već ima PS4 (Pro), rekao bih da je opravdanost kupnje PS5 prilično niska (Ratchet, Returnal i Demon's Souls).

 

Slično se može reći i za Xbox, ali Microsoft se barem potrudio izbaciti nove igre u zadnjih 6 mjeseci (Flight Simulator, Psychonauts 2, Forza Horizon 5, Halo).

mark385 uto 30.11.2021 15:02

Dakle imam xbox series s oko mjesec dana, imam par mjeseci ps5 i pc. Od kada sam nabavio xbox series s, ps5 nismo upalili.
Glavni razlog su cross play igre koje igram s klincima na PC-u i XBOX-u. Sea of thieves, Halo i Ark survival... i to sve na jednom Ultimate Game Passu. Pretplatu na ps plus nisam ni produžio niti je itko doma skužio da je nema.
Čak sam Game Pass podijelio s jednim frendom tako da na istu pretplatu igramo Ark frend, ja i sin. PC i PS sisteme imam godinama i ne mogu vjerovat da mi tek sada palo na pamet probat xbox.

Godinama sam bio skeptičan prema xboxu. I pogriješio sam. Meni je XBOX zajedno s Ultimate Game Passom totalno otkriče i u usporedbi s PSom puno puno bolja opcija. A da ne govorim što na xboxu ima i Kodi...

 

BorEl uto 30.11.2021 15:10
DeniZg kaže...

Onda ne govorimo o PS5 igrama, već o Playstation vs Xbox kolekciji igara.

 

Ako netko već ima PS4 (Pro), rekao bih da je opravdanost kupnje PS5 prilično niska (Ratchet, Returnal i Demon's Souls).

 

Slično se može reći i za Xbox, ali Microsoft se barem potrudio izbaciti nove igre u zadnjih 6 mjeseci (Flight Simulator, Psychonauts 2, Forza Horizon 5, Halo).

Točno zboriš Deni, u biti tako i gledam, a to i Xbox promovira sa backwards compatible sustavom., da kolekciju igraš.

Opravdanos u mojem slučaju je u potpunosti opravdana sa "4k" sa 60fps i više, sa ray tracing, sa brzim ssd-om i loadingom, a da ne spominjem PS4 PRO koji nakon 5 minuta zvuči kao SUPERJET i dolazilo mi je da se propucam :).

 

Sve igre koje igram na PS5, a sada na XBSX - samo dva dana :) su nemjerljivo ugodnije na novoj generaciji te gore navedene performanse i na jednom i drugom sustavu čine veliku razliku igrivosti.

 

Meni je potpuni gušt jučer bio igrati Forcu 5 a da se XB nije niti malo čuo, ali ono, gledam i ne vjerujem. (Jedino kaj je full vruč gore, rekao bi vručiji od plejke)

 

 

icek_picek uto 30.11.2021 16:25
BorEl kaže...
DeniZg kaže...
BorEl kaže...
DeniZg kaže...

Ne bi bilo loše da nam pobrojiš te nenadjebive ekskluzive na PS5 i usporediš sa ekskluzivama na Gamepassu.

Mislim da ti ne trebam nabrajati, pošto znam da si aktivan na obje teme.

 

Osobno volim singleplayer, pa lista glasi: Spiderman remastered i Spiderman Miles Morales, Ghost of Tsushima, Death Stranding, Horizon, Days Gone, God of War, The Last of us 2, Novi Ratchet and Clank. (klasike remastered neči niti nabrajati, ali njih sam na PS5 igrao sa daleko većim uživanjem nego na PS4 PRO.

 Ove sve igre koje si pobrojao (osim novog Ratcheta) su Playstation 4 igre.

 

A i nisam više aktivan na Playstation temi, s obzirom da nisam kupio PS5 (iz gore navedenog razloga).

 

Pa i sve igre na XBX su isto od bivše generacije, tako da uopće ne gledam to tako.. (a da ne kažem da baš sve mogu igrati na PC-u, po novom i dosta PS igara isto-tako da neću nastaviti)

 

Recimo SPiderman PS5 i PS4 verzije po meni nisu uopće za usporedbu, velika je razlika 4k Ray Tracing bla bla bla :)

 

Moram samo reći da je po meni baš dobro vrijeme imati obje konziole, jer puno toga nude

 

 

 

 Super je ako mozes dat 10k kuna samo za konzole :D

Dragonbane uto 30.11.2021 16:58

Pozdrav ljudi.

Kada nekako pogledam cene računara a grafičkih kartica pogotovo, nisam optimista kada bi se trebale spustiti u normalu, tako da ozbiljno razmatram kupovinu Xbox Series S konzole te prema tome zbog nekih nedoumica imam neka pitanja. Uz konzolu bih kupio i neki 1080p TV ili monitor, zavisi od saveta kolega sa foruma.

Pitanja su sledeća:

 

1) Da li je game pass moguće normalno aktivirati u zemljama Balkana koje nisu u EU (mislim na Srbiju, Crnu Goru, Makedoniju).

2) Koliko košta game pass ultimate mesečno? (To je i najbolja verzija jel tako?)

3) Kada izlaze igre koje su pod palicom Microsofta (tipa Starfield) one će doći na game pass day one ali će tu biti samo mesec dana, onda se lista resetuje i one neće biti na listi, dakle moramo ih kupiti da bi ih nastavili igrati?

4) igre će u budućnosti koštati 80$?

5) Da li će svaka next-gen igra koja dođe na Xbox Series X doći i na S?

 

Da dodam, Xbox Series S bih kupio zbog igranja AAA igara, tipa Starfield, Avowed, TES 6 i slično. Nisam "graphics who*e" kao nekada jer sam izgleda omatorio, okej mi je da igra izgleda nešto gore nego kod Series X, ali isto tako ne bih da mi igra izgleda najgore moguće. 30 fps-a bih nekako i sažvakao.

azzie uto 30.11.2021 17:56
Dragonbane kaže...

Pozdrav ljudi.

Kada nekako pogledam cene računara a grafičkih kartica pogotovo, nisam optimista kada bi se trebale spustiti u normalu, tako da ozbiljno razmatram kupovinu Xbox Series S konzole te prema tome zbog nekih nedoumica imam neka pitanja. Uz konzolu bih kupio i neki 1080p TV ili monitor, zavisi od saveta kolega sa foruma.

Pitanja su sledeća:

 

1) Da li je game pass moguće normalno aktivirati u zemljama Balkana koje nisu u EU (mislim na Srbiju, Crnu Goru, Makedoniju).

2) Koliko košta game pass ultimate mesečno? (To je i najbolja verzija jel tako?)

3) Kada izlaze igre koje su pod palicom Microsofta (tipa Starfield) one će doći na game pass day one ali će tu biti samo mesec dana, onda se lista resetuje i one neće biti na listi, dakle moramo ih kupiti da bi ih nastavili igrati?

4) igre će u budućnosti koštati 80$?

5) Da li će svaka next-gen igra koja dođe na Xbox Series X doći i na S?

 

Da dodam, Xbox Series S bih kupio zbog igranja AAA igara, tipa Starfield, Avowed, TES 6 i slično. Nisam "graphics who*e" kao nekada jer sam izgleda omatorio, okej mi je da igra izgleda nešto gore nego kod Series X, ali isto tako ne bih da mi igra izgleda najgore moguće. 30 fps-a bih nekako i sažvakao.

1- Naravno

 

2- Na stranici 74 ove teme imas objasnjene kako aktivirati gamepass , konvertiranje golda u ultimate i ostale sitnice.
   Gamepass Ultimate cijena $14.99/£10.99 - Gamepass Normal - $9.99/£7.99 - Razlika izmedu Ultimate i Normal je ta
   da ako imas Ultimate mozes koristiti gamepass i na PC-u .Normal pretplata je gamepass samo na konzoli (Series X,S,xbox One..)

 

3- Sve igre koje su u vlasnistvu Microsofta stalno ce biti dostupne na gamepass servisu , ostale igre drugih developera se mijenjaju
   svaki mjesec (par ode par dode) .Naglasio bi da igre bude makar 3 mjeseca dostupne a neke i preko godinu dana.

 

4- To sam vrag zna ali pretpostavljam da kada izade nova generacija konzola opet ce dignuti cijenu.

 

5- Da , Microsoft se obvezao da ce sve igre ove generacije biti dostupne i na Series S konzoli.

Hexfire uto 30.11.2021 19:08
R4zOR229 kaže...

1700kn za koristeni(doduse mislim da je sam raspakiran) series s sa godinom garancije +15eura do za mailbox do hr je ok cijena?

 Ok po meni. Mislim da je novi bio na Gamershopu za cca 2200 sa Fifom ili Cyberpunkom sad za BF. 

Dragonbane uto 30.11.2021 19:54
azzie kaže...

1- Naravno

 

2- Na stranici 74 ove teme imas objasnjene kako aktivirati gamepass , konvertiranje golda u ultimate i ostale sitnice.
   Gamepass Ultimate cijena $14.99/£10.99 - Gamepass Normal - $9.99/£7.99 - Razlika izmedu Ultimate i Normal je ta
   da ako imas Ultimate mozes koristiti gamepass i na PC-u .Normal pretplata je gamepass samo na konzoli (Series X,S,xbox One..)

 

3- Sve igre koje su u vlasnistvu Microsofta stalno ce biti dostupne na gamepass servisu , ostale igre drugih developera se mijenjaju
   svaki mjesec (par ode par dode) .Naglasio bi da igre bude makar 3 mjeseca dostupne a neke i preko godinu dana.

 

4- To sam vrag zna ali pretpostavljam da kada izade nova generacija konzola opet ce dignuti cijenu.

 

5- Da , Microsoft se obvezao da ce sve igre ove generacije biti dostupne i na Series S konzoli.

 Veliko ti hvala na informacijama.

Nadam se da nije mnogo komplikovano srediti to oko game passa mada meni malo deluje 

 

DeniZg uto 30.11.2021 20:12

@Dragonbane
Ako bi kupio taj TV radi HDR-a, radije nemoj. Low budget TV i HDR ne idu zajedno jer imaju preslabo osvjetljenje. Samo će ti lošije slika izgledati.
A i ostale bitne karakteristike su nepoznanica (kontrast, input lag).

Ako je samo za igranje, radije uzmi bolji monitor.

DeniZg uto 30.11.2021 20:25

A to ti je sad cijela filozofija. Valjda je lakše auto kupiti u današnje vrijeme.

Uzmi 4K TV sa dobrim panelom. Nema veze što kupuješ XSS. Konzola radi dobar upscaling na 4K.
Bitan je što bolji kontrast i manji input lag.
Ja da sad idem kupovati, uzeo bih LG Oled ili klasu ispod, Samsung Qled.
Ako će to biti glavni TV, nemoj štediti. Ne kupuješ TV svake godine.
Ako je za djecu, dobar im je i taj mali LG kojeg si linkao.

Combustd uto 30.11.2021 21:34
BorEl kaže...
Combustd kaže...

Xbox se tek zagrijava, najbolje tek dolazi. Slijedece dvije godine ima da gori kad krenu giganti kao Perfect Dark, Fable, Avowed, Stalker, Starfield, Forza Motorsport, novi Gears naslov, Bethesdini Elder Scrolls pa i nove stvari kao Redfall itd. 

 

Kad vidim kako zvjerski dobro izgleda Forza Horizon 5 kako ce tek izgledat Fable koji radi ista ekipa.

 

Definitivno je pravo vrijeme da si piknete Xbox, uzimat ga samo zbog Game Passa je promasena odluka. Game Pass je ok u pocetku kao uvod, ali uzimat samo radi toga ne bi bas rekao da je dobar potez

Recimo ja koristim PS5 kao glavnu konzolu, a sada sam uzeo Series X samo za Game Pass. (Imao sam Xbox 360)

 

U ova 2-3 dana što imamo Series X i usporedba sa PS5 (imam ga day one prošle godine Sancta Domenica) je slijedeća:

 

Naravno samo moje mišljenje :)

PS5 je klasu bolji, kontroler neizmjerno bolji, sučelje fluidnije, ekskluzive nenadjebive.

E sad nije da Series X nema svoje pozitive inače ga ne bi uzeo nikada, ali zasada (možda je prerano) PS5 je bomba, sa XSX će mi biti samo Game Pass.

 

Veselim se vašem mišljenju

 

 

Ne ulazi mi se u console wars. Obje konzole su imale slab launch koji je Microsoft pokrio Game Passom, a Sony patchiranjem PS4 naslova dizanjem frameratea (Ghost of Tsushima itd) ili izbacivanjem kratkih DLC-ova (Miles Morales). Slaba ponuda na obje strane, tek sad krece pravi next gen

 

Dragonbane uto 30.11.2021 21:35
DeniZg kaže...
A to ti je sad cijela filozofija. Valjda je lakše auto kupiti u današnje vrijeme.

Uzmi 4K TV sa dobrim panelom. Nema veze što kupuješ XSS. Konzola radi dobar upscaling na 4K.
Bitan je što bolji kontrast i manji input lag.
Ja da sad idem kupovati, uzeo bih LG Oled ili klasu ispod, Samsung Qled.
Ako će to biti glavni TV, nemoj štediti. Ne kupuješ TV svake godine.
Ako je za djecu, dobar im je i taj mali LG kojeg si linkao.

 Ma jok. Sve je to za mene 

Šta misliš o ovom monitoru u kombinaciji sa konzolom https://www.dell.com/en-us/shop/dell-24-monitor-s2421hn/apd/210-axhj/monitors-monitor-accessories

Kupovina takvog monitora bi verovatno podrazumevala da sedim kao za računarom dok igram, što bi na neki način približilo taj osećaj da se nadomesti komp 

Combustd uto 30.11.2021 21:37
Dragonbane kaže...

Možete preporučiti neki TV? A da nije nešto previše skup, ne mora biti ni prejeftin. I ako se uzme u obzir da je Series S konzola za 1080p, ne treba mi onda 4K.

 Neces bas primjetit razliku pogotovo ako je tv, kao sto rece covjek upscalea jako dobro pa ako ces sjedit malo dalje od tva, tesko da ces skuzit razliku. Ja recimo imam gaming monitor 1440p pa kad saltam modove u igrama pad rezolucije ne kuzim, a pod nosom mi je. Recimo kad prebacim iz quality mode na Forzi Horizon 5 (1440p 30) u performance mod (1080p 60) ja evo iskreno ne vidim rezolucijsku razliku. Eventualno da mozda kao Digital Foundry isucem povecalo, pauziram pa brojim piksele haha