azzie pet 15.10.2021 20:26

 

Da li već imaš MS account? 

Ako da, da li je to tipa "tvoje ime. tvoje prezime @outlook.com". Da li se želiš tim accountom koristiti ili ćeš otvoriti neki anonimni tipa pero_peric@outlook.com?

 

Kad si sam sebi odgovorio na to pitanje, onda te ja moram pitati da li si ikada imao ultimate pass? 

Ako nisi, onda ga možeš aktivirati za 1$/funtu, a ako si imao, onda po tom računu više ne možeš ultimate pass aktivirati za 1$/funtu. To bi značili ili ćeš otvoriti novi MS account, ili ćeš na tom na kojem si iskoristio morati kupiti 1 mjesec ultimate passa. I taj jedan mjesec ultimate passa će konvertirati sav gold u omjeru 1:1. Ovo je provjereno i radilo je prije 2 mjeseca.

 

Sljedeća stvar koju trebaš znati je da postoje dvije pretplate.

Jedana je XBOX LIVE GOLD, a druga je XBOX GAME PASS ULTIMATE

 

Ono što ti želiš je XBOX GAME PASS ULTIMATE, a koji se može dobiti za 1$ konverzijom druge pretplate koja se zove XBOX LIVE GOLD.

 

Sad kad smo savladali osnove idemo dalje.

Kad odlučiš koji MS račun ćeš koristiti (privatni ili neki novi), onda u tom računu staviš regiju na UK ili Njemačka (DE).

 

Kad si poštelao regiju na tom računu, odeš na stranicu tipa CDKEYS ili neku sličnu koja prodaje 12 MONTH XBOX LIVE GOLD MEMBERSHIP  (ovdje je bitna regija, EU, BRAZIL, UK itd).

Ti nađi neku od 12 mjeseci koja je najjeftinija. Meni je to bila BRAZIL. Kupiš tu od 12 mjeseci. Ne postoji GOLD pretplata koja traje više od 12 mjeseci. Zato moraš kupiti 3 puta pretplatu po 12 mjeseci. Maksimalno možeš imati 36 mjeseci konvertirano u Ultimate.

Kada kupiš na nekoj od stranica tu XBOX LIVE GOLD pretplatu, dobit ćeš REDEEM KEY. Kao kad nadoplaćuješ bon na mobitelu.

Kad imaš taj redeem key tu u igru dolazi VPN. Ako si uzeo redeem key za brazilsku regiju, moraš PRVO UPALITI VPN i odabrati tu zemlju. (Moraš znati da besplatni VPN-ovi imaju problema sa Brazilom i ne možeš redeemati key ako ti je VPN $hit. Od besplatnih jedino koji ja znam da prolazi je TunnelBear VPN. Nakon toga, preventive radi, prvo pogasi sve browsere. Kad sve pogasiš, ubiješ, onda pokreni svoj omiljeni browser i u njega upiši redeem.microsoft.com

Budući da si prije toga upalio VPN, ovaj url će te automatski baciti na Brazilsku MS stranicu za redeemanje (ili na onu za koju si kupio key i pokrenuo VPN i postavio ga na tu državu). Tu upišeš kod. Radnju ponoviš i za ostala 2 koda. KAd si završio, ugasiš VPN. Sad kad se logiraš u svoj MS account vidjet ćeš da imaš pretplatu na XBLOX LIVE GOLD.

I zadnji korak je da odeš na Xbox.com stranicu,ali bez upaljenog VPN-a (meni nije trebao jer imam UK regiju) i tamo će ti automatski u reklamama biti da kupiš ultimate za 1 funtu. To platiš preko paypala i svih 36 mjeseci XBOX LIVE GOLDA će ti biti prebačeno u 36 mjeseci XBOX ULTIMATE-a.

Odabrao sam UK jer možeš putem Paypala plaćati i ne provjeravaju ti karticu da li je ili nije iz UK-a. To isto vrijedi i za Njemačku. Ne znam za ostale regije.

 

amater_2 

 

Izzy007 je napravio odlican tutorial pa ces vjerovatno u njegovom postu naci odgovor kako napraviti gamepass .

Santana pet 15.10.2021 20:27
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
Combustd kaže...

Ne razumijem kako je mana konzole sto ne moze vrtit igru nekog izdavaca izdanu prije 3-4 ili vise godine u visim graficki postavkama i rezoluciji jer je izdavac odlucio ne izdat sluzbeni next gen patch?

 

Cak su se potrudili u Microsoftu da s hardverske strane podare naslovima fps boost pa se tako naslovi koji su inace bili u 30 fpsova vrte u 60 i 120. Vec su dosad u par navrata paketima veceg broja igara podarili tu mogucnost, a vjerujem da ce nastavit i u buducnosti.

Ne kuzis, S vrti One/One S verziju igre a X vrti One X verziju. S bi isto mogao vrtiti One X verziju ali je to namjerno onemoguceno...

Onemoguceno je iz tehnickih razloga i to je objasnjeno,googlaj.

Kakvi to mogu biti tehnicki razlozi? Nonsense...

 kolko se sjecam ram se spominjal jer ga ima manje nego na One X

MEGATAMA pet 15.10.2021 20:51
Santana kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
Combustd kaže...

Ne razumijem kako je mana konzole sto ne moze vrtit igru nekog izdavaca izdanu prije 3-4 ili vise godine u visim graficki postavkama i rezoluciji jer je izdavac odlucio ne izdat sluzbeni next gen patch?

 

Cak su se potrudili u Microsoftu da s hardverske strane podare naslovima fps boost pa se tako naslovi koji su inace bili u 30 fpsova vrte u 60 i 120. Vec su dosad u par navrata paketima veceg broja igara podarili tu mogucnost, a vjerujem da ce nastavit i u buducnosti.

Ne kuzis, S vrti One/One S verziju igre a X vrti One X verziju. S bi isto mogao vrtiti One X verziju ali je to namjerno onemoguceno...

Onemoguceno je iz tehnickih razloga i to je objasnjeno,googlaj.

Kakvi to mogu biti tehnicki razlozi? Nonsense...

 kolko se sjecam ram se spominjal jer ga ima manje nego na One X

Izmedju ostaloga,zato sam mu napisao da googla.

ansha pet 15.10.2021 20:59
Santana kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
Combustd kaže...

Ne razumijem kako je mana konzole sto ne moze vrtit igru nekog izdavaca izdanu prije 3-4 ili vise godine u visim graficki postavkama i rezoluciji jer je izdavac odlucio ne izdat sluzbeni next gen patch?

 

Cak su se potrudili u Microsoftu da s hardverske strane podare naslovima fps boost pa se tako naslovi koji su inace bili u 30 fpsova vrte u 60 i 120. Vec su dosad u par navrata paketima veceg broja igara podarili tu mogucnost, a vjerujem da ce nastavit i u buducnosti.

Ne kuzis, S vrti One/One S verziju igre a X vrti One X verziju. S bi isto mogao vrtiti One X verziju ali je to namjerno onemoguceno...

Onemoguceno je iz tehnickih razloga i to je objasnjeno,googlaj.

Kakvi to mogu biti tehnicki razlozi? Nonsense...

 kolko se sjecam ram se spominjal jer ga ima manje nego na One X

Mogli su ostavit onda opciju da biras, vecina igara ne bi imala nikakvih problema, a ovako su zbog onih par sta bi trzucale sve onemogucili.. Najbolja igra koju sam dosad igrao na xbox-u je bila u 900p i sa ne 100% stabilnih 30fps.. Na One X-u je ista u 4K....

Combustd pet 15.10.2021 22:01

Koje ti gluposti lupas majko mila.

 

Svi naslovi iz Optimized for Series S/X programa na Series S su enhanced verzije X1XE s Xbox One X, a ti zapeo k'o pijan za plot o tih par prastarih naslova s Xbox One koji su na Game Passu i nisu dobili optimizacije.

 

News flash imas i nove igre koje su "iz kutije" optimizirane za Series S.


Daj mi reci koja je to igra u pitanju na Series S koju si igrao u 900p i ispod 30 fpsova.

ansha pet 15.10.2021 23:45
Combustd kaže...

Koje ti gluposti lupas majko mila.

 

Svi naslovi iz Optimized for Series S/X programa na Series S su enhanced verzije X1XE s Xbox One X, a ti zapeo k'o pijan za plot o tih par prastarih naslova s Xbox One koji su na Game Passu i nisu dobili optimizacije.

 

News flash imas i nove igre koje su "iz kutije" optimizirane za Series S.


Daj mi reci koja je to igra u pitanju na Series S koju si igrao u 900p i ispod 30 fpsova.

Ti jos shvatio nisi.. Ajmo ovako - Xbox One igre koje nisu dobile optimizaciju za Series konzole, izvode se u One S varijanti, a ne One X. 

Igra u pitanju je Outer Wilds, druga koju sam igrao u 900p 30fps je Greedfall, ona je tek nedavno dobila fps/resolution boost... 

Combustd sub 16.10.2021 10:27

Ako je 6. mjesec nedavno svaka cast

 

Greedfall se vrtio i na One X ispod 30, 4K ne mozes na Series S tako da ne kuzim dramu.

 

Zasto si kupovao sistem koji ti ne valja pa sad seres po njemu. Prodaj pa kupi Series X 

 

 

 

 

MadDogMattis sub 16.10.2021 14:41
amater_2 kaže...
MadDogMattis kaže...
amater_2 kaže...
Ekipa, kako da ovo riješiti?
Nikako mi ne da game pass.....

 Koje ?

Objasni problem, sta si radio, gdje si zapeo ?

Daj kakav screenshot.

 ma ne da mi na mobitelu sliku učitati. 

Uglavnom, kaže da regija u kojoj kupujem i regija store se mora poklapati.... Ali kad promjenim regiju s daje istu poruku...

 Koristis li VPN ?

Tvpronlem pon 18.10.2021 14:58

Ekipa planiram u nabavu series S pa imam par pitanja 

1. Da li je isplativa u odnosu na X, jer i ovako nemam 4k Tv 

2. Prijatelj mi je u trenutno u Njemačkoj  i tamo košta 260€ pa će mi je donijet, jel se isplati uzimati to vani?

3. Kako koristiti gamepass, trebam li konstantno imati uključen vpn dok downloadam igru ili samo pri izradi acc 

 

Hvala ekipa 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

amater_2 pon 18.10.2021 16:56
MadDogMattis kaže...
amater_2 kaže...

da. TunelBear :(

 tebi je vjerojatno problem u tome sto si vec imao aktivnu neku pretplatu na tom acc, probaj kontaktirati MS sluzbu za korisnike.

Jesi uspio uopće unesti kakve kodove za gold live ?

 Samo mi je EA play prošao. Ostalo ništa. Da, vjerovatno me zeza pretplata na office 365.

 

A ništa , moram njih kontaktirati.

 

THX

 

Tvpronlem pon 18.10.2021 17:07

@nuclear_phoenix a razmišljam za taj novac koliko košta na gamershopu vamo dobijem i još jedan kontroler, jer je sad originalni na 50€
Doduše u gamershopu dobijem fifu21, Al to i ovako imam na gamepassu koliko sam vidia tako da mi je primamljivia ova opcija da mi on to sve donese 😁

P.s. dal kupujete baterije ili ste kupili ove rechargable adaptere, koliko traju?

Nuclear_Phoenix pon 18.10.2021 18:03

Ako kontrolera uopće ima, onda je bolja opcija da ti donese konzolu + kontroler. Bez kontrolera se ne isplati.

 

Kupio sam dva Venom adaptera, ok su ali ih je strašno teško vaditi van (pogotovo kad krepa usred zadnjeg kruga u Warzoneu) i drži kraće nego Eneloopice (naravno, manji kapacitet) ali lakše je samo spojiti kontroler na konzolu i nek se puno nego punjač, utičnica, ovo-ono. Baš 50-50. Ako imaš baterije ili punjač od prije, onda baterije. Ustvari imam samo dvije zamjerke na cijeli xbox i sve oko toga - i dalje smo građani drugog reda na cijeloj xbox platformi a kao u EU smo i zašto kontroler nema ugrađenu bateriju?!?!!

Tvpronlem pon 18.10.2021 18:43
Nuclear_Phoenix kaže...

Ako kontrolera uopće ima, onda je bolja opcija da ti donese konzolu + kontroler. Bez kontrolera se ne isplati.

 

Kupio sam dva Venom adaptera, ok su ali ih je strašno teško vaditi van (pogotovo kad krepa usred zadnjeg kruga u Warzoneu) i drži kraće nego Eneloopice (naravno, manji kapacitet) ali lakše je samo spojiti kontroler na konzolu i nek se puno nego punjač, utičnica, ovo-ono. Baš 50-50. Ako imaš baterije ili punjač od prije, onda baterije. Ustvari imam samo dvije zamjerke na cijeli xbox i sve oko toga - i dalje smo građani drugog reda na cijeloj xbox platformi a kao u EU smo i zašto kontroler nema ugrađenu bateriju?!?!!

  Hvala na savjetima 

mislim da ce mi on sve donit i ovako se u garancijskom roku nista ne kvari 

 

a koliko mah imaju ti venom adapteri?

azzie uto 19.10.2021 10:18

Doslovno ti je na vrhu stranice objasnjenje u vezi gampassa za koje se Izzy007 potrudio ali izgleda uzalud .

 

Kada budes radio gamepass uzmi u obzir da free VPN tunnel bear vise ne funkcionira pa probaj sa nekim drugim.

 

Stranice na kojima mozes kupiti gold pretplatu od 12 mjeseci su - gamivo,eneba kinguin...

MEGATAMA uto 19.10.2021 10:31

Ekipa otvorite temu za gamepass,VPN,indijske storove itd itd jer se potapa tema jednim te istim ponavljanjem i upitima iz stranice u stranicu.

Otvorite temu za to,napisite upute i onda se nece potapat ova tema.

Combustd uto 19.10.2021 10:33

Ne kuzim zasto stalno spominjete VPN-ove?

 

Meni uopce nije trebalo kod kreiranja accounta. Da opet ponovim, regija u settingsima na Windowsima UK, regija kod setupa na konzoli UK, kupljen Game Pass Ultimate na PC, ulogirao se na konzolu svojim accountom na koji sam aktivirao ranije Ultimate, spojio Paypal preko kojeg sad sve normalno dalje kupujem na konzoli.

azzie uto 19.10.2021 10:59

Ma VPN treba samo ako imas key od brazila, argentine ili neke druge zemlje kako bi dobio konverziju sa golda na ultimate za 1 dolar. Ili ako kupis igricu na nekom keyshopu koja nije za EU trziste.

Tvpronlem uto 19.10.2021 11:32
azzie kaže...

Doslovno ti je na vrhu stranice objasnjenje u vezi gampassa za koje se Izzy007 potrudio ali izgleda uzalud .

 

Kada budes radio gamepass uzmi u obzir da free VPN tunnel bear vise ne funkcionira pa probaj sa nekim drugim.

 

Stranice na kojima mozes kupiti gold pretplatu od 12 mjeseci su - gamivo,eneba kinguin...

 Znaci kupim ovo https://www.gamivo.com/product/xbox-live-gold-12-month-tr te upalim turski vpn

Zatim ugasim vpn i kupim ultimate i to bi tribalo funkcionirat?

azzie uto 19.10.2021 11:38

Svi odmah turski , pretpostavljam da nece raditi jer mislim da turci nemaju akciju gold za ultimate 1 dolar .Neki su uspjeli srediti preko sluzbe za korisnike ali ja se ne bi zezao sa time.

 

Uzmi sta smo svi radili , argentina , brazil ili neka EU zemlja pa onda konvertiraju gold u ultimate.

MSXhunT3R uto 19.10.2021 11:52

Da ti kažem unaprijed nečeš uspjet aktivirat konverziju u Ultimate bez pomoći Xbox supporta.
Ja sam uzeo te turske gold bonove i sve bilo prošlo dobro do onoga djela gdje nisam nikako mogao napravit konverziju Gold u Ultimate.Jedino sam to rješio preko supporta.