stiffler pet 2.12.2022 08:40
lobotomac90 kaže...
gamex1423 kaže...
lobotomac90 kaže...

Jel pokušao netko dobiti refund preko našeg PS storea? Uzeo sam Last of us 2 na akciji i sljedeći dan mi lega kaže da ima igru,nisam downloadao igru niti išta i zatražio refund putem maila jer me na to samo uputilo da bi mi odgovorili kako mi ne mogu dati odgovor preko maila,a  to mi bila jedina opcija za kontakt supporta.

Ja im naravno odgovorio na taj njihov mail i nikakva povratna informacija par dana, napravio još jedan ticket i opet ista stvar, a za koji dan mi istječe onaj rok od 14 dana. Nije neka lova u pitanju tako da nije drama ni ako ne dobijem povrat, ali me zanima čisto informativno jel imao netko s njima natezanja takovih. Čini mi se da im je support dno dna iz priloženog...

 Ne znam za HR ali za US imas support gdje se javis za te stvari. Pravilo je da je refund moguc unutar 14 dana od kupovine i to ako se igra nije pokretala.

 

Ma sve to meni jasno, i ispunjavam uvjete, nego mi oni na prvi kontakt supporta putem maila odgovaraju da mi ne mogu putem maila odgovoriti na upit i pošalju mi link preko kojeg mogu otvoriti novi upit, naravno putem maila.

A na taj njihov mail sam odgovorio i nema povratne informacije s njihove strane.

 

Nazovi ih. Broj je 01 775 7104

Ponedjeljak-petak 9-17 rade

Cansee pet 2.12.2022 08:59
Hexfire kaže...
Cansee kaže...

 

Slabo se spominje Callisto Protocol, igra izlazi sutra, grafički izgleda vrhunski, al naravno svi valjda čekaju recenzije

 

Jako me zanima igra, podsjeća me na Dead Space

 Nemam baš takav dojam. Igra je na puno mjesta proglašena jednom od najiščekivanijih ove godine. A i od ekipe je koja je radila Dead Space pa više manje znamo što očekivati. Koliko će finalni proizvod biti dobar vidjet ćemo, ali očekivanja su jako velika. Sigurno ću odigrati, ako kvalitetom bude na tragu prvog DS. 

 

 

dosta loš score na Steamu, svi se žale na štekanje i općenito performance, ispravit će se to valjda, al sad me zanima kak je na PS5 situacija

Hexfire pet 2.12.2022 09:09
Cansee kaže...

dosta loš score na Steamu, svi se žale na štekanje i općenito performance, ispravit će se to valjda, al sad me zanima kak je na PS5 situacija

 Po trenutnom PS5 scoreu je mixed bag. Izgleda da ipak nije to ta razina koja se očekivala. 

Vandit pet 2.12.2022 09:14
Cansee kaže...

 

dosta loš score na Steamu, svi se žale na štekanje i općenito performance, ispravit će se to valjda, al sad me zanima kak je na PS5 situacija

 

Mene više brinu kritike za borbu. Neke tehničke nedostatke mogu probaviti, nije mi deal braker, ali stvari koje utječu na gameplay - no. Pogotovo nakon GOW-a gdje je borba savršena. :) 

Cansee pet 2.12.2022 09:39
Vandit kaže...
Cansee kaže...

 

dosta loš score na Steamu, svi se žale na štekanje i općenito performance, ispravit će se to valjda, al sad me zanima kak je na PS5 situacija

 

Mene više brinu kritike za borbu. Neke tehničke nedostatke mogu probaviti, nije mi deal braker, ali stvari koje utječu na gameplay - no. Pogotovo nakon GOW-a gdje je borba savršena. :) 

 

dobro da si reko, ja mislio da je možda igra dobra i samo ima tehničkih problema, pa će se popravit, al ak je ovako loša ili prosječna onda sranje

gamex1423 pet 2.12.2022 11:35

Na stars mi se vec sabralo 3444 poena (3750 = 15$) a nisam tip koji puno kupuje direktno sa store, vise radim game sharing i kupujem na druge nacine. Potrefilo se da sam uzeo GoW, Snowrunner na akciji i PS pretplatu 1 god essential + upgrade dvije godine na extra dok su bile BF cijene.

Gogy7 pet 2.12.2022 12:40

Callisto Protocol
Odmah da vam javim da u prvih sat i pol igre nisam imao nikakvih problema, day one patch je oko 20gb i mislim da je popravio performanse koje su bile problem.
Igra djeluje extra, super grafika i hrpa detalja. Jako podsjeća na Dead Space, toliko da ćete dobiti dojam da igrate Dead Space. Meni je combat cak i bolji, mozete izbjegavati melee napade ako drzite lijevo ili desno, s tim da ako vas neprijatelj napadne dvaput morate promjeniti smjer. Ako drzite nazad, mozete obraniti dio dmg. Ja sam upalio auto dodge i samo drzim nazad i cekam napad. Pistolj je isto super, mozete ga koristiti u kombinaciji s melee napadima.
Neprijatelji su dosta jaki cak i na easy, treba vam par udaraca da ih ubijete.
U prvih sat i pol sam vidio 3 vrste neprijatelja. Jedina mana mi je nedostatak path locatora. Igra je strasno linearna ali sam se izgubio par puta jer mi sve djeluje jednako.
E sad, ima dosta jump scareova i titrajuceg svjetla, nemam epilepsiju ali mi je bilo strašno negodno u par navrata. Scene smrti su brutalne.

Zasad mi je super, combat ima dubinu, prica djeluje ok, grafika je top.
Definitivno je u rangu 8/10, nekima se mozda ne svidi jer je previse nalik (Kopija) Dead Space igri.

Vandit pet 2.12.2022 13:46
hitmanr kaže...
Postovani, ne zamjerite ako je vec spomenuto. Puno je stranica da bi sve prilistao. Zanima me da li ps5 kontroler radi na ps4 konzoli? Hvala!

 Službeno ne. Neslužbeno postoji određene workaround metode kako bi mogao raditi na PS4 konzoli putem Remote Play-a ili sa bluetooth adapterom. 

gamex1423 pet 2.12.2022 13:56
Gogy7 kaže...
Callisto Protocol
Odmah da vam javim da u prvih sat i pol igre nisam imao nikakvih problema, day one patch je oko 20gb i mislim da je popravio performanse koje su bile problem.
Igra djeluje extra, super grafika i hrpa detalja. Jako podsjeća na Dead Space, toliko da ćete dobiti dojam da igrate Dead Space. Meni je combat cak i bolji, mozete izbjegavati melee napade ako drzite lijevo ili desno, s tim da ako vas neprijatelj napadne dvaput morate promjeniti smjer. Ako drzite nazad, mozete obraniti dio dmg. Ja sam upalio auto dodge i samo drzim nazad i cekam napad. Pistolj je isto super, mozete ga koristiti u kombinaciji s melee napadima.
Neprijatelji su dosta jaki cak i na easy, treba vam par udaraca da ih ubijete.
U prvih sat i pol sam vidio 3 vrste neprijatelja. Jedina mana mi je nedostatak path locatora. Igra je strasno linearna ali sam se izgubio par puta jer mi sve djeluje jednako.
E sad, ima dosta jump scareova i titrajuceg svjetla, nemam epilepsiju ali mi je bilo strašno negodno u par navrata. Scene smrti su brutalne.

Zasad mi je super, combat ima dubinu, prica djeluje ok, grafika je top.
Definitivno je u rangu 8/10, nekima se mozda ne svidi jer je previse nalik (Kopija) Dead Space igri.

 Zanimljivo kako recenzenti kod nekih igara zbog performansa daju lose ocjene dok kod dosta drugih te probleme jednostavno ignorisu. Gledam raja se zali kako je preslicno Dead Space-u a od samog starta se znalo da ide u tom smjeru i svi se hajpali zbog tog, a sad minus :)

Cansee pet 2.12.2022 14:05
Gogy7 kaže...
Callisto Protocol
Odmah da vam javim da u prvih sat i pol igre nisam imao nikakvih problema, day one patch je oko 20gb i mislim da je popravio performanse koje su bile problem.
Igra djeluje extra, super grafika i hrpa detalja. Jako podsjeća na Dead Space, toliko da ćete dobiti dojam da igrate Dead Space. Meni je combat cak i bolji, mozete izbjegavati melee napade ako drzite lijevo ili desno, s tim da ako vas neprijatelj napadne dvaput morate promjeniti smjer. Ako drzite nazad, mozete obraniti dio dmg. Ja sam upalio auto dodge i samo drzim nazad i cekam napad. Pistolj je isto super, mozete ga koristiti u kombinaciji s melee napadima.
Neprijatelji su dosta jaki cak i na easy, treba vam par udaraca da ih ubijete.
U prvih sat i pol sam vidio 3 vrste neprijatelja. Jedina mana mi je nedostatak path locatora. Igra je strasno linearna ali sam se izgubio par puta jer mi sve djeluje jednako.
E sad, ima dosta jump scareova i titrajuceg svjetla, nemam epilepsiju ali mi je bilo strašno negodno u par navrata. Scene smrti su brutalne.

Zasad mi je super, combat ima dubinu, prica djeluje ok, grafika je top.
Definitivno je u rangu 8/10, nekima se mozda ne svidi jer je previse nalik (Kopija) Dead Space igri.

 

ovo što si ti napisao je prilično slično rekao i Fextralife, tako da mi to zvuči stvarno ok, ali ipak koliko vidim igra baš i ne vrijedi puni iznos. Tak da ću sačekat ili popust ili uletit u neki polovan primjerak, brzo će to ljudi preći

Gogy7 pet 2.12.2022 14:51

A čuj, meni je to razumljivo, koliko sam citao, bilo je tu padova do 10 fps.
A sto se tice kritika vezano uz dead Space, igra je mozda previše dead Space sto je meni super ali iskreno sam ocekivao više raznolikosti.
Kad kazu da je previse nalik dead spaceu onda znas da su ju super napravili.

MEGATAMA pet 2.12.2022 20:58

Ima za testirat Ghostwire Tokyo na PS+ pa sam sad odigrao tih sat vremena.

Igra je izvrsna,zanimljiva i inovativna,vizualno je odlicna.

Ima hrpu vizual/performance modova,ja sam probao Quality HFR unlocked i locked te Performance HFR unlocked i locked.

Igra se vrti fantasticno na Ps5,uz raytrace prosjecno je 60fps bez RT je oko 80fps,VRR je potreban jer igra pada ispod 60fps na 50 i nesto ako se koristi raytrace.

 

Odem sad na PS store da vidim koliko kosta....70eu....ok, idem googlat koliko je ovdje u shopovima....disk verzija 23eu 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

E digitalijo digitalijo.......bit ces groblje gaminga.

Crotiger pet 2.12.2022 21:43
Ottozje kaže...

Ekipa koliko ste čekali na dostavu plejke iz A1?

 Ja sam otišao na kon 8 dana u poslovnicu i rekao da što kako i gdje...

Bilo je to petak ujutro na Bf i rekao im da neću čekati sada 2 mjeseca da stigne poštom zbog tone paketa za Bf.

Klinka je pogledala u sustav rekla da je sve ok da je poslano i da očekujem sljedeći tjedan. 

Ujutro u subotu zvoni netko u 11 ono poštar.

Pogledam , spakirano i poslano u petak kada sam bio u poslovnici.

E sada dali je do mog njurganja ili čista sreća, ne znam.

 

Čuo sam da je nekima došla za 4 dana , nekima za 6, a pošto je BF bio možda se duže čeka. 

Q-Tip sub 3.12.2022 10:47
Gogy7 kaže...
Callisto Protocol
Odmah da vam javim da u prvih sat i pol igre nisam imao nikakvih problema, day one patch je oko 20gb i mislim da je popravio performanse koje su bile problem.
Igra djeluje extra, super grafika i hrpa detalja. Jako podsjeća na Dead Space, toliko da ćete dobiti dojam da igrate Dead Space. Meni je combat cak i bolji, mozete izbjegavati melee napade ako drzite lijevo ili desno, s tim da ako vas neprijatelj napadne dvaput morate promjeniti smjer. Ako drzite nazad, mozete obraniti dio dmg. Ja sam upalio auto dodge i samo drzim nazad i cekam napad. Pistolj je isto super, mozete ga koristiti u kombinaciji s melee napadima.
Neprijatelji su dosta jaki cak i na easy, treba vam par udaraca da ih ubijete.
U prvih sat i pol sam vidio 3 vrste neprijatelja. Jedina mana mi je nedostatak path locatora. Igra je strasno linearna ali sam se izgubio par puta jer mi sve djeluje jednako.
E sad, ima dosta jump scareova i titrajuceg svjetla, nemam epilepsiju ali mi je bilo strašno negodno u par navrata. Scene smrti su brutalne.

Zasad mi je super, combat ima dubinu, prica djeluje ok, grafika je top.
Definitivno je u rangu 8/10, nekima se mozda ne svidi jer je previse nalik (Kopija) Dead Space igri.

 

Meni se po svemu viđenom čini da je to daleko, daleko od osmice. Combat koji si ti opisao je na više mjesta popljuvan kao smiješan i rudimentaran. Evo Skillupov komentar, link gdje počinje pričati o combatu: https://youtu.be/mm8pxfU9c6E?t=888.

 

TLDR; Jedino grafika ima prolaz i izgleda sjajno. Igra ima četiri iskopirana mini bossa koji te ne mogu udariti jer samo trebaš držati neki smjer i ti si svoje obavio. Ima užasan zadnji boss fight, ima combat system koji ne funkcionira kad te okruži više neprijatelja, melee udarci i pistol lock su sve od borbe, od početka do kraja postoji samo to i ništa više. Priča bezvezna, bezvezni glavni junak, posve linearna igra koja je jedan dugački hodnik od početka do kraja i koja uz to traje 8-10 sati. Za full price od 599 kn? Thanks, but no thanks. Doći će na PS Plus Extra jednog dana... 

 

 

vxy sub 3.12.2022 10:48

Vezano za A1 ponudu:

- Najlakse se dogovoriti s njima preko WhatsAppa

- Bon od 500kn za Konzum se moze dobit bez problema - ali samo za oni njihov Mozaik, tj. "grupiranje" ponude s mobilnom pretplatom

- PS5 se moze platiti i jednokratno i onda mu je cijena 4624 kn

Cadus sub 3.12.2022 12:12
vxy kaže...

Vezano za A1 ponudu:

- Najlakse se dogovoriti s njima preko WhatsAppa

- Bon od 500kn za Konzum se moze dobit bez problema - ali samo za oni njihov Mozaik, tj. "grupiranje" ponude s mobilnom pretplatom

- PS5 se moze platiti i jednokratno i onda mu je cijena 4624 kn

 Jesi siguran za zadnju informaciju? Jer meni su rekli da je popust na jednokratno plaćanje mizeran - 5124kn umjesto 5200kn, dakle popust od 76kn. Ovo što si naveo je već nešto!

 

Drugu natuknicu potvrđujem, trebamo imati mozaik + mobilnu pretplatu. Iako je moj prijatelj dobio 500kn Konzum bona i bez mobilne pretplate, ali šta je tu je.

Cansee sub 3.12.2022 13:33
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...

zadnje pitanje za VRR, guglao sam pa vidio da se to omogući u ps5 postavkama, jel se mora nešto omogućiti i na TV-u ili?

Dali ima tvoj tv game bar funkciju gdje vidis sta je sve aktivno,koja reza,refresh itd?

 

ima

Onda samo pokrenes game bar kada igras igru sa vrr podrskom pa vidis dali je aktivan.

To bi trebalo bit automatski na TVu ali nikad ne znas.......

 

e samo da javim, sinoć sam se poigrao s time, pronašao sam game bar, imam VRR, već je bio uključen, hvala puno još jednom 

marinda sub 3.12.2022 14:04

pozdrav, jel ima koga ovdje da je preso sa full hd na 2k monitor? zanimaju me iskustva dali se isplati, znam da bi bilo najbolje da ga spojim na 4k tv al jednostavno FPS igre i tv mi nejde zajedno, moram sjedit za stolom. uglavnom igram cod, apex. trenutno koristim AOC 27g2u na 120hz

mzopg sub 3.12.2022 20:23
lobotomac90 kaže...

Jel pokušao netko dobiti refund preko našeg PS storea? Uzeo sam Last of us 2 na akciji i sljedeći dan mi lega kaže da ima igru,nisam downloadao igru niti išta i zatražio refund putem maila jer me na to samo uputilo da bi mi odgovorili kako mi ne mogu dati odgovor preko maila,a  to mi bila jedina opcija za kontakt supporta.

Ja im naravno odgovorio na taj njihov mail i nikakva povratna informacija par dana, napravio još jedan ticket i opet ista stvar, a za koji dan mi istječe onaj rok od 14 dana. Nije neka lova u pitanju tako da nije drama ni ako ne dobijem povrat, ali me zanima čisto informativno jel imao netko s njima natezanja takovih. Čini mi se da im je support dno dna iz priloženog...

Jesam ja, kupio preko storea igru koju sam već imao u fizičkom obliku 

 

Koliko se sjećam zatražio sam refund preko ovog linka:

https://www.playstation.com/en-hr/support/contact-us/?category=store&subCategory=refunds

Samo moraš otvoriti link unutar radnog vremena.

Sve je prošlo ok, vratili mi novce na karticu.

vxy sub 3.12.2022 20:56

Tako mi je receno. Probat cu uzet pa cemo vidit.

 

Ima li ko da posalje ime Mozaik grupe da dobijem taj bon, a njemu ce bit nesto jeftinija pretplata?

Navodno se moze izaci iz te grupe u bilo kojem momentu...

 

"Samo da ti daju naziv svoje mozaik grupe. U nastavku ti šaljem i pravila povezivanja u grupu: najviše 7 mobilnih usluga, 2 fiksne usluge, 2 različita prezimena i 2 različite adrese. Znači tražiš nekog tko može u grupu povezati još jednu fiksnu uslugu, da ostale usluge glase samo na njegovo/njezino prezime i da su sve na istoj adresi."

gocc01 sub 3.12.2022 22:58

Ako želim recimo platinirati Ghost of Tshushima, moram li onda odraditi i one sporedne zadatke prilikom čišćenja neke baze? Recimo osim pobit sve Mongole moram ih trojicu roknut sa lukom i strijelom ili prvo ih zapalit pa onda dovršit dok gore i te gluposti.  

 

Ili samo odradit sve sidequestove? 

Ottozje sub 3.12.2022 23:37
Crotiger kaže...
Ottozje kaže...

Ekipa koliko ste čekali na dostavu plejke iz A1?

 Ja sam otišao na kon 8 dana u poslovnicu i rekao da što kako i gdje...

Bilo je to petak ujutro na Bf i rekao im da neću čekati sada 2 mjeseca da stigne poštom zbog tone paketa za Bf.

Klinka je pogledala u sustav rekla da je sve ok da je poslano i da očekujem sljedeći tjedan. 

Ujutro u subotu zvoni netko u 11 ono poštar.

Pogledam , spakirano i poslano u petak kada sam bio u poslovnici.

E sada dali je do mog njurganja ili čista sreća, ne znam.

 

Čuo sam da je nekima došla za 4 dana , nekima za 6, a pošto je BF bio možda se duže čeka. 

 

Evo danas mi je baš stigla. Dakle, ponedjeljak naručio, subota stigla. Hvala svakako na odgovoru...

 

btw. zna li netko neku stranicu eventualno gdje bi se oglašavale PS5 igrice na CDu nešto jeftinije?

 

i ima li netko tko bi prodao THPS1&2 ps5 ver? hehe