Bitanga ned 26.9.2021 22:23
foofajter kaže...
Da za idući mjesec ponude PES 2006 ili Fifu 98, opet bi bilo duplo bolje nego te gluposti koje oni daju. Za neke igre se stvarno zapitam ko to uopće igra. Sva sreća da je US pretplata 30$, i manje

 

Teško da bi Fifa 98 bila duplo bolje :-)

Gogy7 ned 26.9.2021 22:24

Problem imaju proizvođaci thumbsticka i prisutan je na svim contolerima, i na xboxu, switchu i raznim kontrolerima za pc.
Ako ti se dogodi drift, odi u trgovinu i zamjeni za drugi controler.
Ne postoji drugo rjesenje za to.

Gajotres pon 27.9.2021 07:24
Bitanga kaže...
foofajter kaže...
Da za idući mjesec ponude PES 2006 ili Fifu 98, opet bi bilo duplo bolje nego te gluposti koje oni daju. Za neke igre se stvarno zapitam ko to uopće igra. Sva sreća da je US pretplata 30$, i manje

 

Teško da bi Fifa 98 bila duplo bolje :-)

 Kako ne. Potrošiš mjesec dana samo da zvuk upogoniš na fifi98, nakon toga si najjaći. Pa onda kao Jarni ubacuješ u šestaesterac. Naravno bez interneta i googla moraš naći riješenje kako zvuk upogonit. Evo sjetim se pa mi toplo oko srca. 

mAa+_ pon 27.9.2021 08:23
foofajter kaže...
Da za idući mjesec ponude PES 2006 ili Fifu 98, opet bi bilo duplo bolje nego te gluposti koje oni daju. Za neke igre se stvarno zapitam ko to uopće igra. Sva sreća da je US pretplata 30$, i manje

 Ili neka ponude alternative 

 1. sadasnji ps+

 2. ps+ za 30-50% cijene bez igara ( ostalo ostaje cloud,  odrzavanje  servera )

 

 Ovako placam sto ne zelim da bi imao pristup MP, zauzvrat dobim  nista, igre koje zelim kupit cu si sam ne trebam sony da mi

 "poklanja" sve sto sam/smo već odavno "svi" odigrali.

 

 

gamex1423 pon 27.9.2021 08:58
mAa+_ kaže...
foofajter kaže...
Da za idući mjesec ponude PES 2006 ili Fifu 98, opet bi bilo duplo bolje nego te gluposti koje oni daju. Za neke igre se stvarno zapitam ko to uopće igra. Sva sreća da je US pretplata 30$, i manje

 Ili neka ponude alternative 

 1. sadasnji ps+

 2. ps+ za 30-50% cijene bez igara ( ostalo ostaje cloud,  odrzavanje  servera )

 

 Ovako placam sto ne zelim da bi imao pristup MP, zauzvrat dobim  nista, igre koje zelim kupit cu si sam ne trebam sony da mi

 "poklanja" sve sto sam/smo već odavno "svi" odigrali.

 

 

 Zamisli kako je meni koji kupi plus samo zbog ovih mjesecnih igara, a online MP ne igram nikako 

mAa+_ pon 27.9.2021 09:41
gamex1423 kaže...
mAa+_ kaže...
foofajter kaže...
Da za idući mjesec ponude PES 2006 ili Fifu 98, opet bi bilo duplo bolje nego te gluposti koje oni daju. Za neke igre se stvarno zapitam ko to uopće igra. Sva sreća da je US pretplata 30$, i manje

 Ili neka ponude alternative 

 1. sadasnji ps+

 2. ps+ za 30-50% cijene bez igara ( ostalo ostaje cloud,  odrzavanje  servera )

 

 Ovako placam sto ne zelim da bi imao pristup MP, zauzvrat dobim  nista, igre koje zelim kupit cu si sam ne trebam sony da mi

 "poklanja" sve sto sam/smo već odavno "svi" odigrali.

 

 

 Zamisli kako je meni koji kupi plus samo zbog ovih mjesecnih igara, a online MP ne igram nikako 

 Kojih ?  unazad 4 godine odigrao sam dvije. 

gamex1423 pon 27.9.2021 09:44
mAa+_ kaže...
gamex1423 kaže...
mAa+_ kaže...
foofajter kaže...
Da za idući mjesec ponude PES 2006 ili Fifu 98, opet bi bilo duplo bolje nego te gluposti koje oni daju. Za neke igre se stvarno zapitam ko to uopće igra. Sva sreća da je US pretplata 30$, i manje

 Ili neka ponude alternative 

 1. sadasnji ps+

 2. ps+ za 30-50% cijene bez igara ( ostalo ostaje cloud,  odrzavanje  servera )

 

 Ovako placam sto ne zelim da bi imao pristup MP, zauzvrat dobim  nista, igre koje zelim kupit cu si sam ne trebam sony da mi

 "poklanja" sve sto sam/smo već odavno "svi" odigrali.

 

 

 Zamisli kako je meni koji kupi plus samo zbog ovih mjesecnih igara, a online MP ne igram nikako 

 Kojih ?  unazad 4 godine odigrao sam dvije. 

 Ja sam prvi put uzeo plus kada sam nabavio PS5, na PS3 i PS4 nikad nisam i moram reci da su do prije 3 mjeseca davali dosta solidne igre. Svaki mjesec sam barem jednu odigrao, ali ova zadnja 3 mjeseca su mi uzasno losi.

Bitanga pon 27.9.2021 09:55
mAa+_ kaže...
foofajter kaže...
Da za idući mjesec ponude PES 2006 ili Fifu 98, opet bi bilo duplo bolje nego te gluposti koje oni daju. Za neke igre se stvarno zapitam ko to uopće igra. Sva sreća da je US pretplata 30$, i manje

 Ili neka ponude alternative 

 1. sadasnji ps+

 2. ps+ za 30-50% cijene bez igara ( ostalo ostaje cloud,  odrzavanje  servera )

 

 Ovako placam sto ne zelim da bi imao pristup MP, zauzvrat dobim  nista, igre koje zelim kupit cu si sam ne trebam sony da mi

 "poklanja" sve sto sam/smo već odavno "svi" odigrali.

 

 

 

Ima Nintendo takvu pretplatu. Platiš 31.50 GBP, pa igraš online i ne dobiješ apsolutno ništa drugo korisno.

Doduše, to je Family subscription pa cloud save vrijedi i za sve ostale članove obitelji. Individualna je jeftinija.

 

Nekako mi je PS+ bolji, neke igre se ipak potrefe, da je jedna godišnje neka dobra opet se isplati.

MasterG pon 27.9.2021 10:08
amd freak kaže...
movie kaže...
amd freak kaže...

 

Totalna glupost...ako vec nudiš nekakav media player koji je problem podržat sve formate...ili barem debeloperima dopustiti da naprave neki player.

Pa sony je vlasnik jednog od najvećih filmskih studija i u vlasništvu ima more filmova i nije im u interesu da na njihovom aparatu gledaš piratske filmove već će ti oni u nekom trenutku kroz svoje usluge ponuditi gledanje istih. Njihov postupak je logičan s poslovne strane.

 Zbog cega piratluk?

 

Pa hocu pogledat svoj osobni video snimljen u mkv formatu. Njihov player ga ne podržava.

 

A vidi vraga mogu skinut piratski film u mkv format i konvertirat ga u mp4. Onda bude radilo.

 

Mislim da nije tolki problem piratluk kolko ta prava tko smije tko nesmije itd...pravne dosadne spike.

 

Mada opet s druge strane jedan mpc ili vlc kao besplatni komad softveri nudi gotovo sve ekatenzije bez modificiranja bilo čega a sve legalno.

 

To ti je torrent softvare...skidaš sve i otvaraš sve ali oni ne odgovaraju za sadržaj nego ti kao korisnik.

 

 

Kako ne radi mkv? jučer gledao preko USB-a i radi kvazi normalno.

Ono što ne radi je HEVC odnosno x265 format. Taj neće niti pokrenut...i da player im je teški šrot btw

 

Za mkv kažem kvazi iz jednog razloga...a to je da nešto sa zvukom ne štima.

Dakle uključim JBL sluške u joy i zvuk sistema i igre je savršeno čist, al dok upališ player i ideš gledat bilo koji video/film/seriju zvuk je pretih i kao da se ne čuje sve što se treba čuti. Pročitao sam da nisam jedini sa tim problemom.

 

Znam može se pojačati zvuk preko joya, ali onda kad kliknem tipku ili nešto se javi od sistemskog zvuka, uši mi iskrvare...jako čudno...jel zna netko fix btw?

Jedva čekam da upogonim komp pa da složim opet Plex, preko njega nema nikakvih problema (osim što i preko njega na PS4 nije htio radit x265, nadam se da će na PS5 proradit)

gamex1423 pon 27.9.2021 10:30
foofajter kaže...
gamex1423 kaže...

Nisam nikad vidio igru da izgleda vise realisticno, na prvu sam sve mislio da je pravi snimak a neko trola kao da je igra, kad ono iznenadjenje 

 

https://youtu.be/S3DEM6XDDTk

 Brutalno. To već ima dostupan PS5 upgrade ili se čeka?

 Ima vec odavno i to je bio free ali samo do 30.04.2021, a sada se izgleda upgrade placa.

Slazem se s bitangom, kako god opet se plus isplati pogotovo ako se kupi za 30$ ili ispod. Pogotovo sto sad u plusu dobijes i one activity cards pored igara, cloud save i ostalog.

Bitanga pon 27.9.2021 10:40
MasterG kaže...

Kako ne radi mkv? jučer gledao preko USB-a i radi kvazi normalno.

Ono što ne radi je HEVC odnosno x265 format. Taj neće niti pokrenut...i da player im je teški šrot btw

 

Za mkv kažem kvazi iz jednog razloga...a to je da nešto sa zvukom ne štima.

Dakle uključim JBL sluške u joy i zvuk sistema i igre je savršeno čist, al dok upališ player i ideš gledat bilo koji video/film/seriju zvuk je pretih i kao da se ne čuje sve što se treba čuti. Pročitao sam da nisam jedini sa tim problemom.

 

Znam može se pojačati zvuk preko joya, ali onda kad kliknem tipku ili nešto se javi od sistemskog zvuka, uši mi iskrvare...jako čudno...jel zna netko fix btw?

Jedva čekam da upogonim komp pa da složim opet Plex, preko njega nema nikakvih problema (osim što i preko njega na PS4 nije htio radit x265, nadam se da će na PS5 proradit)

 

A MKV je container, isto kao i MP4. Unutra može biti bilo kakav codec za video, i bilo kakav codec za audio.

MKV sigurno radi, samo je pitanje kakav je unutra content.

Cansee pon 27.9.2021 11:18
mAa+_ kaže...

to mi se svida volio bi da ima takva opcija za ps.

 

I jedna slika iz tlou serije.

 

 

a ono, ništa posebno. Ne kužim ja baš koja im je ciljana publika, gejmeri? Svi mi koji smo prešli igru smo već doživjeli priču, ja sam je prešao dvaput, zaista nemam želju opet to isto gledat. Pogotovo što je igra puno više fokusirana na priču nego na nekakav gameplay, tako da već imam dojam kao da sam gledao film ili seriju. Al dobro to je samo moje mišljenje

gocc01 pon 27.9.2021 14:12

Ja sam takav idiot.. 

Prešao Metro Exodus (jebena je igrica btw) i u međuvremenu je izašao neki novi update za PS5 i sad ispod svake igre piše jel za PS4 ili PS5. 

 

Uglavnom skužio da sam igrao PS4 verziju a PS5 je bila 3 polja dalje. Još mi čudno malo bilo, nekaj fali, nisam ni znao da bi triggeri trebali bit u igri. 

 

Sad prelazim Two Colonels na PS5. Ne kužim zakaj imam obje verzije, mislio sam da se samo PS4 updatea na PS5? 

MasterG pon 27.9.2021 14:36
gocc01 kaže...

Ja sam takav idiot.. 

Prešao Metro Exodus (jebena je igrica btw) i u međuvremenu je izašao neki novi update za PS5 i sad ispod svake igre piše jel za PS4 ili PS5. 

 

Uglavnom skužio da sam igrao PS4 verziju a PS5 je bila 3 polja dalje. Još mi čudno malo bilo, nekaj fali, nisam ni znao da bi triggeri trebali bit u igri. 

 

Sad prelazim Two Colonels na PS5. Ne kužim zakaj imam obje verzije, mislio sam da se samo PS4 updatea na PS5? 

 jup...ista stvar i za Crasha bandicoot IT's About Time...i još i nova lista trofeja, pa moraš prebacivat save sa jedne na drugu verziju itd...malo su zakomplicirali stvar

Hery pon 27.9.2021 14:42

Pozdrav ekipa,

 

Evo uzeo i ja ps5, pa me zanima preporuka nekog best buy tv-a, max 5000 kn. ili možda veći monitor?  Na čemu vi igrate?

 

Sad gledam malo , eisa award dobio tcl c728. Slabo nalazim recenzije o njemu, netko iskustva ?

 

tnx,

gamex1423 pon 27.9.2021 14:45
gocc01 kaže...

Ja sam takav idiot.. 

Prešao Metro Exodus (jebena je igrica btw) i u međuvremenu je izašao neki novi update za PS5 i sad ispod svake igre piše jel za PS4 ili PS5. 

 

Uglavnom skužio da sam igrao PS4 verziju a PS5 je bila 3 polja dalje. Još mi čudno malo bilo, nekaj fali, nisam ni znao da bi triggeri trebali bit u igri. 

 

Sad prelazim Two Colonels na PS5. Ne kužim zakaj imam obje verzije, mislio sam da se samo PS4 updatea na PS5? 

 PS4 verzija igre se ne moze nikako azurirati na PS5 verziju jer se to vodi kao dvije odvojene igre, tako da sam moras pokrenuti skidanje PS5 verzije a obrisati PS4 ako si je vec imao. 

Dwyane Wade pon 27.9.2021 15:43
Hery kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Evo uzeo i ja ps5, pa me zanima preporuka nekog best buy tv-a, max 5000 kn. ili možda veći monitor?  Na čemu vi igrate?

 

Sad gledam malo , eisa award dobio tcl c728. Slabo nalazim recenzije o njemu, netko iskustva ?

 

tnx,

Sve ovisi kolika ti dijagonala treba.

 

Kad sam ja kupovao Samsungov 65Q80 je bio na nekoj akciji za 9k kn + dobiješ 27'' smart monitor pa sam to uzeo.

 

Obzirom na 4K, VRR i HDR, Q80 je sigurno best buy iako mi je par mjeseci kasnije bilo malo žao kada se za sličnu lovu mogao dobiti Q95

 

S time da ti je budžet max 5k Q80 ti ne igra ali dijagonala je najbitnija a nakon što znaš ideš li na 32'' monitor ili 49, 55'' TV naći će se nešto