veseli007 pet 7.1.2022 04:26

Pozz! 

 

Pokusat cu objasniti! 😁 Brat i ja igramo LEGO u split screnn ( kauč ) i htjeli bi da se mozemo cuti putem mikrofona na slusalicama. Da ne moramo imati samo jednu slusalicu u uporabi, jer smo onda glasni, i nije to to. Dali se to moze u postavkama narihtati ili se mora instalirati neka apk!? 

Hvala na pomoći!

 

EDIT: Na Yt-u sam naso, da se samo usteka 3.5 jack u DS4 i sve radi, nisam se toga sjetio! 🤯  Zelio sam da bude spojeno putem USB-a  tj da svaki headset ima svoju "7.1" karticu, za sada nemoze. Np!

 

Jedino preko DS4. Nije lose, nije neki bed! Bitno da ne moramo povisivati glas, a i imas obje sluske na oba uha! Tako da sve 5. 😅☺️✌️

veseli007 pon 10.1.2022 02:36

Pozz! 

Kupio sam SSD 1T za upgrade. Sad me zanima, imam jedan glavni racun sa PS+ i drugi za brata, ja sam na njegovom racunu igrao MW,  imam dobar napredak koji mi je zao izgubiti kad budem mjenjao SSD.

 

Nemam prazan HDD da smjestim na njega storage sa PS4, (250GB minimum).  Mozda bi PS4 prepoznala particiji, da nemora biti cisti HDD. To bi bilo super. 

 

Kuzim da mogu online storage napraviti, ali posto mi je bolji napredak na bratovom racunu a on nema PS+. 

 

Pitam, dali kada budem spasavao u online storage dali ce povuci podatke sa cjele PS4 ili samo sa glavnog racuna posto samo taj glavni racun ima PS+ preplatu. 

 

Logicki mi je da nece spasiti sve vec samo sa onog racuna koji ima PS+ preplatu. Probao sam u settingu sa bratovog racuna i kad trazim da spasi online, baca me PS store da kupim PS+ preplatu. Po tome sam zakljucio da je moguce da ce spasiti samo podatke sa racuna koji ima PS+ preplatu. 

 

Dali je netko to proso ili zna pa da odgovori?  Hvala unaprijed! ☺️✌️

 

 

 

Joe Cooker pon 10.1.2022 08:49

Za saved data imaš valjda neki usb:

How do I copy my PS4 saved data to a USB storage device?

Connect a USB storage device to the PS4 system.
Go to Settings > Application Saved Data Management > Saved Data in System Storage > Copy to USB Storage Device.
Select a game.
Place ticks next to the data you wish to copy, or Select All, and select Copy.

veseli007 pon 10.1.2022 10:21

Imam USB np!

 

Ma mislio sam da moram prebaciti 250GB a nemam neki slobodni HDD za to. Kasnije sam skuzio da ne trebam cjelu aplikaciju tj igru kopirati vec samo 28MB. Poslije samo instaliram igru sa CD/DVD-a, i ubacim tih 28MB sa USB-a. 

Imam ovaj video, covjek sve jednostavno objasni, tako da nemogu pogrijesiti! 😅

 

Hvala na odgovoru! 

 

EDIT: Napravljen upgrade na SSD 1T tako glatko i jednostavno za 15min, vraceni svi podaci i sve radi kako spada, ni jedan problem nisam imao! Mislio sam da ce biti puno teze. Preporuke za upgrade, nije nimalo zahtjevno! Pozz! ☺️✌️

 

https://youtu.be/YyBX-zDMSvU

 

 

 

 

 

 

dRoID sri 19.1.2022 07:39

Da li je netko imao problema sa punjenjem gamepada?

Znači imam situaciju da mi se 3 gamepada neće da pune. Problem kod svih se javio kroz par dana.

Jedan se upali i konektira na ps4, ali odma javi da je prazan i prekine konekciju.

Ostala dva nemaju nikakvog signala.

Pokušao da tri različita kabela, punjenje preko struje, spajanje na drugi ps4, ali bez uspjeha.

Posudio četvrti gamepad i kod njega sve normalno.

Igy91 pet 21.1.2022 20:06

Imao sličan problem,

 

meni je rješenje bilo uzeti kratki usb mini kabel (cca 15cm) i staviti ga na generični usb punjač (moj je bio neki slabi 0.35A).

 

Sličan problem sam imao i na Sony Gold Wireless Headset nakon zamjene baterije, magični punjač 0.35A i kratki kabel su jedini punili slušalice (stvar je u kodu kontrolera punjenja koji nije tolerantan kada detektira otpore van granica, ko fol radi zaštite, čitaj da se ne popravlja samostalno).

 

Zamjenu sam obavio baš nedavno, bateriju kupio u Chipoteci. Zalemio direktno na kontakte i učvrstio s dvostranom ljepljivom trakom. 800 mAh paše unutra bez rezanja (link dolje).

 

U ovom video objasnio zamijenu, osobno nisam skidao školjke od stalka, ima dovoljno mjesta. 

https://www.youtube.com/watch?v=sRfTlTGVXjI&ab_channel=%E3%83%9F%E3%82%ABMicahSmith

 

https://www.chipoteka.hr/baterija-litijeva-37v-li-po-800-mah-lp503448-2400200203?search=litij&description=1

 

LP

4our ned 23.1.2022 22:18

Zna li netko postoji li metoda da sa volanom igram igrice koje nisu podrzane, imam logitech g29 i kupio sam redragon rampage adapter preko kojeg se moze spojit mis i tipkovnica, ali me radi... Ima li neka druga metoda?

Zec04 uto 1.3.2022 08:39

da vas pitam za zamjenu paste. kako mi ps4 slim vec ima koju godinu htio bih ga detaljno ocistit i promjenit pastu. dali da se u to upustam sam ili da dam nekome da napravi? i ako znate nekoga ko to radi na podrucju rijeke. hvala

robogo uto 1.3.2022 11:25
Zec04 kaže...

i to me zanima, koji su znakovi?

Neuobičajeno bučna konzola u naizgled ne pretjerano zahtjevnim sadržajima. 

Obavijest u zahtjevnijim igrama da se konzola pregrijava. 

Trepereća crvena lampica na konzoli nakon koje se ona ugasi. 

 

Nije loša ideja očistiti konzolu od nakupljene prašine na heatsinku, ali ako nema ovih simptoma, onda nije ni presudno to odraditi.

Zec04 uto 1.3.2022 11:43

zna mi bit dosta bucna ali uvijek imam slusalice ali na momente kad skinem se dosta jako cuje ali mi se nikad nije desilo da mi lampica svijetli ili da se gasi. svako malo ju ocistim, ventilator je cist

veseli007 uto 1.3.2022 13:19
Lonely Boy kaže...

 Pokušao sam ga sam očistiti, međutim nisam imao alat za rastaviti
 konzolu do kraja.

 Imas na njusci za 80-90kn set preciznog alata i sa tim alatom rijesis sve "brige". Ja sam si kupio ovaj prije koju godinu za nekih 70kn, i sve  sa njime vidam u vezi PS4, DS4, i tih malih stvarcica, nema greske. 

robogo uto 1.3.2022 14:31

Obavezan alat su: 

- security torx 8 (security! ne obični torx)

- Phillips 0 ili 00 odvijač

 

Dodatno što pomaže: 

- "špicange", kombinirana kliješta koja idu "u špic" - za otkačiti ventilator i napajanje

- plastični "pry tool" za razdvajanje plastičnih sklopova

greathander uto 1.3.2022 17:59
Zec04 kaže...

da vas pitam za zamjenu paste. kako mi ps4 slim vec ima koju godinu htio bih ga detaljno ocistit i promjenit pastu. dali da se u to upustam sam ili da dam nekome da napravi? i ako znate nekoga ko to radi na podrucju rijeke. hvala

 Ja sam prije cca 2 mjeseca promjenio pastu na procesoru i jos nadodao thermo pad-ove  kao u videu

https://www.youtube.com/watch?v=X73AOtqdhgo

i mogu ti reći da se konzola osjetno utihnula, tj. ventilator se cuje puno manje, skoro ni ne primjeti.

Zec04 sri 2.3.2022 08:24
greathander kaže...
Zec04 kaže...

da vas pitam za zamjenu paste. kako mi ps4 slim vec ima koju godinu htio bih ga detaljno ocistit i promjenit pastu. dali da se u to upustam sam ili da dam nekome da napravi? i ako znate nekoga ko to radi na podrucju rijeke. hvala

 Ja sam prije cca 2 mjeseca promjenio pastu na procesoru i jos nadodao thermo pad-ove  kao u videu

https://www.youtube.com/watch?v=X73AOtqdhgo

i mogu ti reći da se konzola osjetno utihnula, tj. ventilator se cuje puno manje, skoro ni ne primjeti.

 

mi mozes rec di si sve nabavio? 

 

i jos jedno mozda blesavo pitanje, ali dali ciscenje i mijenjanje paste ime neku utjecaj na samo igranje ili se samo buka rijesava?

robogo sri 2.3.2022 11:00
Zec04 kaže...

i jos jedno mozda blesavo pitanje, ali dali ciscenje i mijenjanje paste ime neku utjecaj na samo igranje ili se samo buka rijesava?

Playstation 4 na termalne uvjete utječe isključivo kroz hlađenje (ne throttla frekvenciju APU-a) tako da što se konzola više grije, progresivno se povećava brzina ventilatora, što će reći da nema utjecaja na performanse, samo akustiku. 

 

Ako se konzola pregrije, automatski će se sama ugasiti, ali nije loša ideja preduhitriti takvu situaciju. 

 

Imam frenda koji ima OG četvorku kupljenu na dan izlaska u HR i nije ju otada očistio nijednom, i konzola još uvijek radi bez problema, nije čak ni pretjerano bučna.

Zec04 sri 2.3.2022 12:33
Damir22 kaže...
Naravno, svako ciscenje dodaje 0.1 bod pa tako s prvim ciscenjem imas playstation 4.1 , s drugim.4.2

Nakon desetog imas ps5.....

Mislim, stvarno.....

 

onda cu ju ocistit 10 puta u sutu pa cu imat ps5. neznam, zato pitam. nisam gamer pa se ne kuzim, nema potrebena za prcanjem odmah

Damir22 sri 2.3.2022 13:02

Ne trebas biti gamer, da si pitanje postavio na forumu za heklanje i kukicanje, imalo bi smisla, na it forumu pitati dali ciscenje necega povecava performanse je ili pokusaj humora, ili.....

U tom duhu ti je i odgovor, ili te zezam, ili....

robogo sri 2.3.2022 15:49
Damir22 kaže...
Ne trebas biti gamer, da si pitanje postavio na forumu za heklanje i kukicanje, imalo bi smisla, na it forumu pitati dali ciscenje necega povecava performanse je ili pokusaj humora, ili.....

U tom duhu ti je i odgovor, ili te zezam, ili....

Sonyeva korisnička podrška je toliko fascinantno neorganizirana, nesposobna i kruta da čovjek nije imao bolje opcije nego doći pitati na informatički forum. Nema smisla rugati se momku zbog toga, dali smo mu najbolje odgovore koje imamo. Sarkazam ne pomaže :) 

greathander sri 2.3.2022 21:58
Zec04 kaže...
greathander kaže...
Zec04 kaže...

da vas pitam za zamjenu paste. kako mi ps4 slim vec ima koju godinu htio bih ga detaljno ocistit i promjenit pastu. dali da se u to upustam sam ili da dam nekome da napravi? i ako znate nekoga ko to radi na podrucju rijeke. hvala

 Ja sam prije cca 2 mjeseca promjenio pastu na procesoru i jos nadodao thermo pad-ove  kao u videu

https://www.youtube.com/watch?v=X73AOtqdhgo

i mogu ti reći da se konzola osjetno utihnula, tj. ventilator se cuje puno manje, skoro ni ne primjeti.

 

mi mozes rec di si sve nabavio? 

 

i jos jedno mozda blesavo pitanje, ali dali ciscenje i mijenjanje paste ime neku utjecaj na samo igranje ili se samo buka rijesava?

 narucio preko ebaya :D

https://www.ebay.com/itm/113059961129

crorockycro čet 3.3.2022 08:30
robogo kaže...
Zec04 kaže...

i to me zanima, koji su znakovi?

Neuobičajeno bučna konzola u naizgled ne pretjerano zahtjevnim sadržajima. 

Obavijest u zahtjevnijim igrama da se konzola pregrijava. 

Trepereća crvena lampica na konzoli nakon koje se ona ugasi. 

 

Nije loša ideja očistiti konzolu od nakupljene prašine na heatsinku, ali ako nema ovih simptoma, onda nije ni presudno to odraditi.

 Na novijim izdanjima PS4 slima su zamijenili šarafe s onim plastičnim kapicama kad skineš gornji poklopac pa ako želiš doć do heatsinka moraš ih "nepovratno uništit" i onda ti limeni poklopac iznad ventilatora drži 1 šaraf mislim. (Ne utječe na performanse ili bilo što, nebitno skroz, samo heads up za one koji ne znaju, a ne žele masakrirat poklopac :D)

hajduk.fan uto 5.4.2022 21:02

kroz zadnjih par mjeseci primjetio sam da mi PS4 (star malo manje od 4g) šteka malo po malo, nekad bi se dogodilo pa se neko vrijeme nebi događalo

zadnjih par dana je puno gore, loadanje bilo čega traje jako dugo a neke stvari samo blokiraju

sad sam skinuo update za jednu igru, skinio se za par minuta al kopiranje update filea traje već sat vremena i svako malo blokira

 

čini mi se da češće imam problem sa igricama koje su na CD-u nego onima koje su digital download

 

99% sam siguran da je HDD na izdisaju al čisto da provjerim jeli moguće da je nešto drugo problem prije nego se bacim sam na zamjenu ili prije nego odnesem na servis

Hexfire uto 5.4.2022 21:24

Možeš ga očistiti od prašine ako dulje vrijeme nisi i eventualno probati factory reset ili ono rebuildanje databasea.

A možeš i sam staviti drugi hdd ili još bolje ssd.

Osobno bih probao sve to prije plaćanja servisa.

hajduk.fan uto 5.4.2022 21:48

čistio sam danas, bilo je istina dosta prašine al to je samo smanjilo grijanje i buku

 

ovaj update kojeg sam spomenio je bio nakon čišćenja, evo sad se približava već i 2 sata otkad se počeo kopirat (150mb update inače) i ide 1% svake 3-4 minute

 

znam da mogu sam promjenit, znam i kako al stvar je šta opet moram kupit HDD/SSD i ako ispadne da nije do toga nego je recimo otišlo nešto drugo, šta ću onda sa tim HDD-om :D

ovako ako odnesem na servis, oni će otkrit točno u čemu je problem (valjda)