steve90 čet 23.9.2021 00:16
MasterNerdx kaže...

Pozdrav,

 

Postoji li neki webshop/trgovina u Hrvatskoj koja zaprima prednarudžbe za Switch OLED? Na koju god sam naletio piše "nedustopno" "nije dobavljivo" ili nešto slično. 

 Stavio je netko par postova prije koji je razlog te "nedostupnosti" kod nas. Koliko vidim na nabavi, jedino je ovdje dostupan za prednarudžbu.

pqweasdyxc čet 23.9.2021 12:15
MasterNerdx kaže...

Hvala na odgovorima, napravio sam prednarudžbu preko svijet medije za bijeli switch pa ću vidjet do kuda će to doć.

Pitao sam svijet medija imaju li kakve informacije o otkazivanju prednarudžbi za oled model i odgovorili su: "Poštovani, za sada nismo dobili info da su otkazane narudžbe." 

 

 Ja sam napravio prednarudžbu u centar-tehnike. Nakon toga sam ih pitao hoće li imati oled model i odgovorili su mi: "Situacija je takva da većina drugih trgovina nije pristala na uvjete koje Nintendo ima za prednarudžbu OLED modela. Mi smo pristali na te uvjete i kod nas ćete moći nabaviti navedenu konzolu s datumom izlaska na tržište."

GreenDevil pon 11.10.2021 20:29
zviznemte kaže...
Novi Oled ima vec protector, nintendo sam rekao i zamolio da ga ne skidate

 
Ovo nisam znao. Baš sam mislio pitati za screen protector. Ima negdje link za to?

Btw, preporuka za SD card neki za storage za igre?

imsonotgonnatellyoumyname pon 11.10.2021 22:40

To je screen protector, plastični film preko stakla koji sprječava da se staklo ne razleti na sve strane u slučaju pucanja.

Nije kompatibilan sa klasičnim Switch-em.

Svejedno je poželjno nabaviti kaljeno staklo ili još jedan plastični film preko njega kako se ne bi izgrebao u dock-u.

 

Bilo koja SD kartica sa UHS-I (V10) brzinama. Nema potrebe za bržim karticama jer Switch ne može čitati brže od UHS-I.
Barem 64GB, poželjno 128 ili više, ako uhvatiš akciju. Najbolje čekati Black Friday, često bude jeftino.

Osobno koristim samo Sandisk Ultra i Extreme PRO kartice za sve uređaje, od DSLR preko mobitela do konzola.

MEGATAMA sub 16.10.2021 13:30

Sad sam zdrobio mrtvi new 3ds xl u komade...kupio zamjenski thumbstick koji je danas dosao i platio 20eu to sa dostavom.

Nintendo hardver je smece odvratno smece,nedavno kupio nove joycone za switch radi drifta 🤣

Isao mjenjat thumbstick na 3ds i sve ok dok jednostavno plastikica na spoju gdje se usteka thumbstick nije otpala i to je to nema vise popravka....

Rastrgao ga na komade i sad gledam kcer od 4 godine koja je cekala da to popravim...

Nintendo vise nece vidjet 1 euro od mene.

Povraca mi se

 

Strelok sub 16.10.2021 16:14

Istina, inovativni jesu po mnogo toga ali pohlepni u PM.

Em igre drže cijenu a kvaliteta izrade očajna.

Možemo reći i hardver, pošto je Switch dinosaur ali bitno da drži cijenu od 3400 kn za Oled model.

 

Praktički cijena PS5 uz iznimku da ovaj ima ekran koji realno ne košta više od 400 kn.

 

 

 

 

 

walentkane ned 17.10.2021 22:44
MEGATAMA kaže...

Sad sam zdrobio mrtvi new 3ds xl u komade...kupio zamjenski thumbstick koji je danas dosao i platio 20eu to sa dostavom.

Nintendo hardver je smece odvratno smece,nedavno kupio nove joycone za switch radi drifta 🤣

Isao mjenjat thumbstick na 3ds i sve ok dok jednostavno plastikica na spoju gdje se usteka thumbstick nije otpala i to je to nema vise popravka....

Rastrgao ga na komade i sad gledam kcer od 4 godine koja je cekala da to popravim...

Nintendo vise nece vidjet 1 euro od mene.

Povraca mi se

 

 

Čudno, N64 imam već 20-tak godina sa dva ista kontrolera koja i dalje rade normalno, imao sam i Game cube in Wii i nikad nikakvih problema sa Nintendo hardwerom.

imsonotgonnatellyoumyname pon 18.10.2021 13:16
walentkane kaže...
MEGATAMA kaže...

Sad sam zdrobio mrtvi new 3ds xl u komade...kupio zamjenski thumbstick koji je danas dosao i platio 20eu to sa dostavom.

Nintendo hardver je smece odvratno smece,nedavno kupio nove joycone za switch radi drifta 🤣

Isao mjenjat thumbstick na 3ds i sve ok dok jednostavno plastikica na spoju gdje se usteka thumbstick nije otpala i to je to nema vise popravka....

Rastrgao ga na komade i sad gledam kcer od 4 godine koja je cekala da to popravim...

Nintendo vise nece vidjet 1 euro od mene.

Povraca mi se

 

 

Čudno, N64 imam već 20-tak godina sa dva ista kontrolera koja i dalje rade normalno, imao sam i Game cube in Wii i nikad nikakvih problema sa Nintendo hardwerom.

Ovisi od osobe do osobe.

Neki ljudi su znatno grublji s rukovanjem elektronike.

Ja sam imao lagani drift na lijevom Joy-Conu nakon 3 godine korištenja. Rastavio sam ga, stavio komadić papira iza njega kako neki preporučuju i evo skoro godinu dana aktivnog korištenja bez problema.

A imam frenda koji je sad kupio treći set Joy-Cona u dvije godine, umjesto da ih proba popraviti.

Isti frend ima 2DS 7 godina i radi savršeno.

 

Nikad nisam slomio komad elektronike, nit' sam razbio mobitel.

kratos091 pon 18.10.2021 13:47
walentkane kaže...
MEGATAMA kaže...

Sad sam zdrobio mrtvi new 3ds xl u komade...kupio zamjenski thumbstick koji je danas dosao i platio 20eu to sa dostavom.

Nintendo hardver je smece odvratno smece,nedavno kupio nove joycone za switch radi drifta 🤣

Isao mjenjat thumbstick na 3ds i sve ok dok jednostavno plastikica na spoju gdje se usteka thumbstick nije otpala i to je to nema vise popravka....

Rastrgao ga na komade i sad gledam kcer od 4 godine koja je cekala da to popravim...

Nintendo vise nece vidjet 1 euro od mene.

Povraca mi se

 

 

Čudno, N64 imam već 20-tak godina sa dva ista kontrolera koja i dalje rade normalno, imao sam i Game cube in Wii i nikad nikakvih problema sa Nintendo hardwerom.

 N64 baš i nije dobar primjer, jer se joystici nakon nekog vremena potroše i rasklimaju.

antimadridista pon 18.10.2021 14:10
Strelok kaže...

Istina, inovativni jesu po mnogo toga ali pohlepni u PM.

Em igre drže cijenu a kvaliteta izrade očajna.

Možemo reći i hardver, pošto je Switch dinosaur ali bitno da drži cijenu od 3400 kn za Oled model.

 

Praktički cijena PS5 uz iznimku da ovaj ima ekran koji realno ne košta više od 400 kn.

 

 

 

 

 

 Sve ima prednosti i mane. Ne možeš zamjeriti portabilnoj konzoli to što se natječe sa PS5 po snazi hardvera. Recimo nekome tko dosta putuje je Switch savršena konzola. Igraš neke igre koje nikad nebi mogao ni zamisliti da ćeš igrati "u pokretu" i da nisi zalijepljen za TV. I zato će si ljudi to i platiti. Switch trenutno tu gdje sam ja košta 300 eura što je po meni sasvim ok cijena za konzolu.

MEGATAMA pon 18.10.2021 15:12

Ma Nintendo je zivo smece,ali ne zalim sto sam kupio Switch posto kcer povremeno igra nesto na njemu pa nije vise u kutiji.

Jedino sto je super impresivno od njihovog hardvera je ovaj Switch Pro gamepad koji je robustan i baterija traje i traje.

Mozda traje jer se nema sta igrat 🤣

MEGATAMA pon 18.10.2021 15:13
kratos091 kaže...
walentkane kaže...
MEGATAMA kaže...

Sad sam zdrobio mrtvi new 3ds xl u komade...kupio zamjenski thumbstick koji je danas dosao i platio 20eu to sa dostavom.

Nintendo hardver je smece odvratno smece,nedavno kupio nove joycone za switch radi drifta 🤣

Isao mjenjat thumbstick na 3ds i sve ok dok jednostavno plastikica na spoju gdje se usteka thumbstick nije otpala i to je to nema vise popravka....

Rastrgao ga na komade i sad gledam kcer od 4 godine koja je cekala da to popravim...

Nintendo vise nece vidjet 1 euro od mene.

Povraca mi se

 

 

Čudno, N64 imam već 20-tak godina sa dva ista kontrolera koja i dalje rade normalno, imao sam i Game cube in Wii i nikad nikakvih problema sa Nintendo hardwerom.

 N64 baš i nije dobar primjer, jer se joystici nakon nekog vremena potroše i rasklimaju.

Imao N64 otisao analog na gamepadu...jako losa izrada istoga,sama konzola je vjecna tu se nema sta strgat.