ICT školovanje

Zagreb vs Split Studentski život

kala444 sri 29.1.2020 21:19

Pozdrav svima,

 

učenik sam 4.godine pomorske srednje škole Dubrovnik, smjer elektrotehničar. Zanima me uglavnom programiranje (radio sam na već nekoliko Arduino projekata) pa sam si suzio izbor na dva faksa: FER i FESB. Ono što me zanima me kakva su vam znanja i iskustva o studentskom životu u tim gradovima (izlasci, hrana, atmosfera). Namjeravam tijekom faksa u slobodno vrijeme raditi na osobnim IoT projektima i programirati što više mogu pa će mi trebati i komponente (senzori, motori itd.) pa me zanima gdje mi lakše nabaviti ili da samo naručujem preko neta. Namjeravam živjeti u stanu tako da mi i nije bitno kakvi su studentski domovi.

 

Hvala unaprijed!

 

Top Bugovac sri 29.1.2020 22:41
kala444 kaže...

Pozdrav svima,

 

učenik sam 4.godine pomorske srednje škole Dubrovnik, smjer elektrotehničar. Zanima me uglavnom programiranje (radio sam na već nekoliko Arduino projekata) pa sam si suzio izbor na dva faksa: FER i FESB. Ono što me zanima me kakva su vam znanja i iskustva o studentskom životu u tim gradovima (izlasci, hrana, atmosfera). Namjeravam tijekom faksa u slobodno vrijeme raditi na osobnim IoT projektima i programirati što više mogu pa će mi trebati i komponente (senzori, motori itd.) pa me zanima gdje mi lakše nabaviti ili da samo naručujem preko neta. Namjeravam živjeti u stanu tako da mi i nije bitno kakvi su studentski domovi.

 

Hvala unaprijed!

 

 Ako mislis na fer, spremi se da ovo neces moci najmanje 2 godine, a mozda i duze

kala444 sub 1.2.2020 16:30

Planirao sam na sveučilište ići, a ne na veleučilište jer ne dobijem diplomu na veleučilištu nego nešto drugo. Možda se varam...može li netko pojasniti razliku između sveučilišta i veleučilišta?

Antoniio22 sub 1.2.2020 16:51

Na sveučilištu se provodi sveučilišni studij, a na veleučilištu stručni studij. I nakon jednog i drugog dobiješ diplomu, samo si na veleučilištu stručni prvostupnik, odnosno stručni specijalist inženjer. Na veleučilištu nema postdiplomskog.

VladimirLem pon 3.2.2020 09:25
kala444 kaže...

Oke, a što poslodavci više cijene? Sveučilišnog ili stručnog prvostupnika?

 Ako planiraš uhljebljenje u Holding ili Banovinu onda hvataj što viši stupanj formalnog obrazovanja. A ako ideš u realni sektor nešto stvarno raditi onda je bitno samo znanje i sposobnosti koje imaš.