ICT školovanje

TVZ Tehničko veleučilište u Zagrebu

kala444 sub 1.2.2020 21:28

Pozdrav svima,

 

učenik sam 4.godine pomorske srednje škole Dubrovnik, smjer elektrotehničar. Srednja škola mi i nije toliko teška, volim programirati u Arduinu (C++) i praviti IoT projekte. 

Zainteresiran sam za TVZ. Volio bih više programirati nego se baviti matematikom i fizikom i predmetima koje moram bubati. Zanima me kakva je atmosfera, profesori... ERASMUS program me JAKO zanima .

 

1. Koji smjer/studij mi predlažete da upišem?

2. Kakva je zaposlenost poslije faksa?

3. Koliko slobodnog vremena imam?

 

Također ako imate ikakvih tips & tricks, recite.

 

Hvala unaprijed na odgovorima.

 

Igrec uto 4.2.2020 01:01

Bok,

Ja sam na mehatronici (2. Godina) TVZ

1. Godina je jako lagana (80% vremena si slobodan, 20% ucis ali nista mukotrpno) - doslovno se sve da kolokvirat. 

2. Godina malo je teze (70% si slobodan, 30% ucis)

Stignes uz faks radit (uclani se u sc karlovac - nikad nema guzve, a isti je k.)

 

Sto se tice razmjene studenta, na tom podrucju su jaki. Tak da ako to zelis nebi trebalo bit problema (msm da ti faks placa prijevoz i da dobis 500e mj / kolko se sjecam)

 

Trenutno i nema bas nesto programiranja (C++ ali stvarno lagano, samo u 1. Semestaru), pa ne znam jel bi bio ovo bas smjer za tebe (vise se radi u solidu, autocadu, mathlab).

Ali cuo sam da cak i ima nesto u iducem semestru teze...

 

Posao nek te ne brine, trazeni su svi ti smjerovi!

htmlking123 čet 21.1.2021 20:19

Pozdrav, maturant sam tehničke škole te me zanimaju studiji na TVZ-u.

Imam predznanja iz programiranja, i voljan sam poboljšati znanje, sviđa mi se raditi u HTML-u i CSS-u te me zanima isplati li mi se upisivati računalstvo ili je to pretežak studij? Zanima me hardver računala i sve vezano uz računala, no nisam prevelik obožavatelj elektroničkih sklopova i mikroupravljača (Arduino, LPC, PLC).

Također, interesira me što izabrati ukoliko ne upadnem na računalstvo. Koliko sam dosad vidio i čuo, elektrotehnika je jako teška (OE i MAT), a informatika me zanima više o smjerovima.

 

Hvala unaprijed.