someonedrankmysoda sri 9.9.2020 12:40

Pozdrav. 

3.sam godina na RiTehu i poprilično razočarana manjkom sadržaja koji smo obradili i/ili ćemo obraditi po pitanju programskih jezika i općenito programske pismenosti. Imali smo na 1. godini famozno programiranje, koje je više bilo kao slobodni kolegij nego bilo šta drugo, profesora je vise bolilo briga za kolegij nego nas, a zahvaljujući našem ustroju, prebacivanje na računarstvo unutar RiTeha nije moguće osim ako ne bacim u vodu ove svoje 3 godine elektro. Da skratim sob story, unutar godinu dvije sam razvila afinitet prema programiranju, gaming industriji i sličnim područjima, ali nažalost kroz faks to ne mogu dobiti pa bi htjela škicnuti tečajeve i na svoju ruku položiti i naučiti. U 11.mj nabavljam novi laptop, moj se nažalost slomio od Catie, autocada Mathcad i sličnog i ove godine bi stvarno poduzela nešto po tom pitanju. Naišla sam na masu tečajeva i, iskreno, ne mogu razlučiti koji su kvalitetni, isplativi i vrijedni mog vremena i eventualno novaca pa ako je netko išao ili zna nešto o tome, molim vas pišite :D (također, Srce ima C++ i Python tečajeve od 4 dana u Zgu, al vidim da su prijave ili prošle ili nista od  tog trenutno) 

bart00 sri 9.9.2020 13:06

Ne znam koliko mozes nauciti u 4 dana na tecaju, ja bih to preskocio.
Imas na yt predavanja iz objektnog programiranja sa vsitea, radi se u C++. Profesor je fantastican, predavanja su free i moues stvarno puno nauciti, samo moras sjesti i zagrijati stolicu kak se kaze. Nakon toga dalje nadogradnja, imas i dobrih knjiga i razno raznih tutorijala.

pr0n_addict sri 9.9.2020 13:09
someonedrankmysoda kaže...

Pozdrav. 

3.sam godina na RiTehu i poprilično razočarana manjkom sadržaja koji smo obradili i/ili ćemo obraditi po pitanju programskih jezika i općenito programske pismenosti. Imali smo na 1. godini famozno programiranje, koje je više bilo kao slobodni kolegij nego bilo šta drugo, profesora je vise bolilo briga za kolegij nego nas, a zahvaljujući našem ustroju, prebacivanje na računarstvo unutar RiTeha nije moguće osim ako ne bacim u vodu ove svoje 3 godine elektro. Da skratim sob story, unutar godinu dvije sam razvila afinitet prema programiranju, gaming industriji i sličnim područjima, ali nažalost kroz faks to ne mogu dobiti pa bi htjela škicnuti tečajeve i na svoju ruku položiti i naučiti. U 11.mj nabavljam novi laptop, moj se nažalost slomio od Catie, autocada Mathcad i sličnog i ove godine bi stvarno poduzela nešto po tom pitanju. Naišla sam na masu tečajeva i, iskreno, ne mogu razlučiti koji su kvalitetni, isplativi i vrijedni mog vremena i eventualno novaca pa ako je netko išao ili zna nešto o tome, molim vas pišite :D (također, Srce ima C++ i Python tečajeve od 4 dana u Zgu, al vidim da su prijave ili prošle ili nista od  tog trenutno) 

Radije si pogledaj Udemy (taman imaju popust) ili eventualno Pluralsight ako već hoćeš proći dobar tečaj, ali svakako ne bi bilo loše uzeti i poneku knjigu u ruke.

Ponajbolja knjiga domaćih autora je sigurno Demistificirani C++, ali naravno da na engleskom jeziku postoji puno veći broj kvalitetnih knjiga.

 

Dodinho sri 9.9.2020 13:13

Kroz projekte se najbolje uči. Na diplomskom ćeš ih imati dosta, ako upišeš automatiku. Znanje iz elektrotehnike će ti svakako dobro doći i nemoj misliti da si gubila vrijeme.

 

Ne boj se sama sebe baciti u vatru, ulovi se nekog projekta koji uključuje programiranje elektronike (Završni ili izborni projekt na 3. godini), imaš kod Vrankića takvih projekata. Na diplomskom kasnije imaš Robotiku i AI kod Cara ako ti se programira u Pythonu, a sintaksa se brzo nauči, ali kroz projekte se najbolje stječe navika programiranja jer rješavaš realne probleme, a ne glupe matematičke jednadžbe s prve godine.

 

Završio sam Riteh pa sam i sam imao problema sa programiranjem i tek na zadnjoj godini i na poslu sam pohvatao konce kada sam počeo rješavati realne probleme.