DukeOs ned 24.10.2021 09:19
mile59 kaže...
https://youtu.be/IyenmBmbolY

Moze i ovako, stvar funkcionira u praksi, samo nisam siguran kako podesavati notifikacije

Prije nekih 2 tjedna nakon updatea izgubio google servise  na P40 lite.

Posto stari nacini vise ne funkcioniraju a Gspace mi je oduran , kupio 1+ Nord CE 5G  za iste pare i prezadovoljan sam.

Sorry Huawei , ceka se Harmony OS 2.0

thebatman pon 22.11.2021 09:06

Nabavio opet p40, u zamjenu za mate 20 pro. 

Hardverski je telefon savrsen, vrhunske kamere, kompaktan, vrhunske performanse i nevjerojatna baterija.

Malo sam namucio dok nisam sve poslozio, ali sam ga sredio da fukncionira kao savrsen "daily driver".

 

Prva stvar je iskombinirat gspace sa shortcut makerom:

1) skinit gspace sa app gallery, instalirat ga i prijavit se sa svojim google racunom u njega.

2) skinit i instalirat shortcut maker https://www.apkmirror.com/apk/android_rk/shortcut-maker/shortcut-maker-3-2-1-release/shortcut-maker-3-2-1-android-apk-download/

3) skinit ovaj file koji sam uploadao 

https://drive.google.com/file/d/10mb_E7P4PNty0GFzF-DdDxYNFk3IXi_f/view?usp=sharing

4) uci u file manager, odabrat ovaj skinuti file, kad pita s cime ga zelite otvorit na dnu imate "other" i tu odaberite shorcut maker. 

 

Sad imate shortcut na play store s kojim najnormanije skidate aplikacije. Bilo google ili sve ostale.

Skinio sam recimo ove dvi glupe igre koje igram, skino play games i sve fino radi i prenjelo mi je levele s starog moba. Photos, maps, sve radi.

 

Predlazem da whatsapp ne instalirate preko gspacea, nego da na starom mobu napravite backup, zipate cijeli whatsapp folder, prebacite na novi mob, otpakirate.

Instalirate whatsapp aplikaciju i sad ono bitno PRIJE NEGO POKRENETE WHATSAPP, ajdete u postavke, aplikacije, whatsapp i tu mu odobrite sva dopustenja.

 

Gboard se moze instalirat preko gspace, ali telefon je " ne vidi ". Tako da je skinite s apk mirror ili slicno.

 

Jedina google aplikacija koja ne radi je keep, al tu sam napravio desktop shortcut na link i dobro je.

 

U svakom slucaju, sve funkcionira odlicno, prezadovoljan sam.

Cak bi rekao da ovu metodu preferiram vise nego onu staru, jer GMS nije aktivan u sistemu i dobivam redovno 5H SOT sa jos oko 50% baterije, a doslovce sve mi je popaljeno i ne izlazim iz kamere :D

 

 

majdo pet 26.11.2021 14:12
thebatman kaže...

Nabavio opet p40, u zamjenu za mate 20 pro. 

 .............

U svakom slucaju, sve funkcionira odlicno, prezadovoljan sam.

Cak bi rekao da ovu metodu preferiram vise nego onu staru, jer GMS nije aktivan u sistemu i dobivam redovno 5H SOT sa jos oko 50% baterije, a doslovce sve mi je popaljeno i ne izlazim iz kamere :D

 

 

 

Koja verzija androida? Ja sam još uvijek na 131, pa da vidim da li se isplati update pa ova metoda..

thebatman pet 26.11.2021 14:15
majdo kaže...
thebatman kaže...

Nabavio opet p40, u zamjenu za mate 20 pro. 

 .............

U svakom slucaju, sve funkcionira odlicno, prezadovoljan sam.

Cak bi rekao da ovu metodu preferiram vise nego onu staru, jer GMS nije aktivan u sistemu i dobivam redovno 5H SOT sa jos oko 50% baterije, a doslovce sve mi je popaljeno i ne izlazim iz kamere :D

 

 

 

Koja verzija androida? Ja sam još uvijek na 131, pa da vidim da li se isplati update pa ova metoda..

 

Santana sub 27.11.2021 17:02

Nabavio sam P40 Lite za 600kn (prakticki nov) kolko bi me kostao popravak starog mobitela koji je ionak bio usporen i star. 
Za te novce sam prihvatio tu zezanciju sa google-om


Uglavnom slozio sam si skoro sve sto trebam, a ne trebam puno. 
Gmail preko K-9
Sigal radi normalno, Protonmail, OsmAnd, Flickr...  jedino bi za google maps morao koristi onaj gspace koji je gore naveden no malo me nervira kaj baci reklamu svaki put kad pokrenem preko njega aplikaciju. Jel moguce maknut te reklame ?

Santana sub 27.11.2021 22:52
mile59 kaže...
Sta se ne moze google maps skinuti preko onog petal searcha? Neces se moc prijaviti al ce ti geokodiranje raditi

 Nisam nit probao. Mislio sam odma da nece radit...

Uglavnom instalirano je i radi :) Hvala

Tomina sri 8.12.2021 07:28

Pozdrav ekipa,

 

nakon iskustva sa P30 pro, i sad kao zamjenski Nova 5t - ja bi i dalje Huawei.

 

Ovaj put me jako zanima P40pro, međutim nema ih baš kod operatera.

 

Trenutno produžujem ugovor u HT, uzet ću S21 Samsung jer je na akciji 50% i još imam dodatne popuste - ono što planiram je staviti ga odmah na oglasnik i zamjeniti za P40 pro.

 

Ovako - nisam neuk, nisam tipičan balanjeros koji na spomen "gugla" odmah beči da neće moći na fejspuk i imstagram (šala).

 

Spreman sam na nedostatak google servisa, tj iskreno puca mi. Koristim par aplikacija za koje sam već našao zamjene - osim jedne.

 

 

Kako da plaćam sa google pay-om? U pitanju je PBZ banka, volim NFC plaćanje.

 

Vidim da Huawei reklamira Corvus, da se u njega može dodati bilo koja kartica i plaćati sa tom aplikacijom. Jel to stvarno free riješenje ili za svaku transakciju uzima proviziju?

 

Dakle ništa drugo mi ne smeta, niti karte, niti gmail (i ovako ga koristim u pregledniku kao račun), niti ovo niti ono. Samo GPay me muči.

thebatman sri 8.12.2021 10:07
Tomina kaže...

Pozdrav ekipa,

 

nakon iskustva sa P30 pro, i sad kao zamjenski Nova 5t - ja bi i dalje Huawei.

 

Ovaj put me jako zanima P40pro, međutim nema ih baš kod operatera.

 

Trenutno produžujem ugovor u HT, uzet ću S21 Samsung jer je na akciji 50% i još imam dodatne popuste - ono što planiram je staviti ga odmah na oglasnik i zamjeniti za P40 pro.

 

Ovako - nisam neuk, nisam tipičan balanjeros koji na spomen "gugla" odmah beči da neće moći na fejspuk i imstagram (šala).

 

Spreman sam na nedostatak google servisa, tj iskreno puca mi. Koristim par aplikacija za koje sam već našao zamjene - osim jedne.

 

 

Kako da plaćam sa google pay-om? U pitanju je PBZ banka, volim NFC plaćanje.

 

Vidim da Huawei reklamira Corvus, da se u njega može dodati bilo koja kartica i plaćati sa tom aplikacijom. Jel to stvarno free riješenje ili za svaku transakciju uzima proviziju?

 

Dakle ništa drugo mi ne smeta, niti karte, niti gmail (i ovako ga koristim u pregledniku kao račun), niti ovo niti ono. Samo GPay me muči.

 Gpay ne radi, ali radi corvus, dodas u njega karticu i to je to.

thebatman sri 8.12.2021 10:41
Tomina kaže...

Hvala, da sad ne tražim (guglam jel haha) - koliku naknadu uzima Corvus po transakcijama za debitne kartice?

 

https://www.corvuspay.com/en/price-list/

 

Piše 0 kn za wallet transkaciju, pa do 0,5%, 15 lipa itd.

 

Znači teoretski može P40 pro, nadam se da ću pronači nekoga za zamjenu za S21.

 kolega ocean77 je koristio, pa ce ti ona bolje to rec.

A s21 mozes uzet, prodat, kupit p40 pro i ostane ti 200e u dzepu.

qwertYxoZ kaže...
Tomina kaže...

Hvala, da sad ne tražim (guglam jel haha) - koliku naknadu uzima Corvus po transakcijama za debitne kartice?

 

https://www.corvuspay.com/en/price-list/

 

Piše 0 kn za wallet transkaciju, pa do 0,5%, 15 lipa itd.

 

Znači teoretski može P40 pro, nadam se da ću pronači nekoga za zamjenu za S21.

 Zasto jednostavno onda ne uzmes P50 ?

 Nema ga na našem tržištu, a i da ga ima bio bi preskup. P40 pro sa jamstvom i svime se nađe za 2500-2700.

Mada ja preferiram obicni p40 radi setupa kamere, ravnog ekrana i manjih dimenzija.

Tomina sri 8.12.2021 10:46

Evo oglasnici vrve od P50 modela, model na modelu.

 

Ne, nema ih u RH. I neda mi se kupovati izvana, te je upitno koliko bi dobio za S21.

 

Znači želim P40pro radi telefoto kamere, P50 pro me još ne zanima. Ima ih ko pljeve (P40pro), nadam se samo dobroj zamjeni.

 

thebatman teško, novi S21 se prodaju već po 4300 kn jer je poplava iz HT akcije (50%), a novi P40pro ispod 4000kn teško se nađe.

kule sri 8.12.2021 11:04
Tomina kaže...

Hvala, da sad ne tražim (guglam jel haha) - koliku naknadu uzima Corvus po transakcijama za debitne kartice?

 

https://www.corvuspay.com/en/price-list/

 

Piše 0 kn za wallet transkaciju, pa do 0,5%, 15 lipa itd.

 

Znači teoretski može P40 pro, nadam se da ću pronači nekoga za zamjenu za S21.

 Imaš i Curve,  NFC plaćanje radi, sve uredno... ima tema na forumu pa ti je tamo sve objašnjeno kako i šta... 

qwertYxoZ sri 8.12.2021 12:18
thebatman kaže...
Tomina kaže...

Hvala, da sad ne tražim (guglam jel haha) - koliku naknadu uzima Corvus po transakcijama za debitne kartice?

 

https://www.corvuspay.com/en/price-list/

 

Piše 0 kn za wallet transkaciju, pa do 0,5%, 15 lipa itd.

 

Znači teoretski može P40 pro, nadam se da ću pronači nekoga za zamjenu za S21.

 kolega ocean77 je koristio, pa ce ti ona bolje to rec.

A s21 mozes uzet, prodat, kupit p40 pro i ostane ti 200e u dzepu.

qwertYxoZ kaže...
Tomina kaže...

Hvala, da sad ne tražim (guglam jel haha) - koliku naknadu uzima Corvus po transakcijama za debitne kartice?

 

https://www.corvuspay.com/en/price-list/

 

Piše 0 kn za wallet transkaciju, pa do 0,5%, 15 lipa itd.

 

Znači teoretski može P40 pro, nadam se da ću pronači nekoga za zamjenu za S21.

 Zasto jednostavno onda ne uzmes P50 ?

 Nema ga na našem tržištu, a i da ga ima bio bi preskup. P40 pro sa jamstvom i svime se nađe za 2500-2700.

Mada ja preferiram obicni p40 radi setupa kamere, ravnog ekrana i manjih dimenzija.

 Kako nema, evo ga tj. ovo je Honor 50 ali skoro pa isti k i jos ima Google servise

 

https://www.nabava.net/mobiteli/huawei-honor-50-cijena-128gb-657-173591501

thebatman sri 8.12.2021 14:48
qwertYxoZ kaže...
thebatman kaže...
Tomina kaže...

Hvala, da sad ne tražim (guglam jel haha) - koliku naknadu uzima Corvus po transakcijama za debitne kartice?

 

https://www.corvuspay.com/en/price-list/

 

Piše 0 kn za wallet transkaciju, pa do 0,5%, 15 lipa itd.

 

Znači teoretski može P40 pro, nadam se da ću pronači nekoga za zamjenu za S21.

 kolega ocean77 je koristio, pa ce ti ona bolje to rec.

A s21 mozes uzet, prodat, kupit p40 pro i ostane ti 200e u dzepu.

qwertYxoZ kaže...
Tomina kaže...

Hvala, da sad ne tražim (guglam jel haha) - koliku naknadu uzima Corvus po transakcijama za debitne kartice?

 

https://www.corvuspay.com/en/price-list/

 

Piše 0 kn za wallet transkaciju, pa do 0,5%, 15 lipa itd.

 

Znači teoretski može P40 pro, nadam se da ću pronači nekoga za zamjenu za S21.

 Zasto jednostavno onda ne uzmes P50 ?

 Nema ga na našem tržištu, a i da ga ima bio bi preskup. P40 pro sa jamstvom i svime se nađe za 2500-2700.

Mada ja preferiram obicni p40 radi setupa kamere, ravnog ekrana i manjih dimenzija.

 Kako nema, evo ga tj. ovo je Honor 50 ali skoro pa isti k i jos ima Google servise

 

https://www.nabava.net/mobiteli/huawei-honor-50-cijena-128gb-657-173591501

 losiji telefon u kojecemu, a pogotovo u kameri.

marinnn sri 8.12.2021 17:12
thebatman kaže...
Tomina kaže...

Pozdrav ekipa,

 

nakon iskustva sa P30 pro, i sad kao zamjenski Nova 5t - ja bi i dalje Huawei.

 

Ovaj put me jako zanima P40pro, međutim nema ih baš kod operatera.

 

Trenutno produžujem ugovor u HT, uzet ću S21 Samsung jer je na akciji 50% i još imam dodatne popuste - ono što planiram je staviti ga odmah na oglasnik i zamjeniti za P40 pro.

 

Ovako - nisam neuk, nisam tipičan balanjeros koji na spomen "gugla" odmah beči da neće moći na fejspuk i imstagram (šala).

 

Spreman sam na nedostatak google servisa, tj iskreno puca mi. Koristim par aplikacija za koje sam već našao zamjene - osim jedne.

 

 

Kako da plaćam sa google pay-om? U pitanju je PBZ banka, volim NFC plaćanje.

 

Vidim da Huawei reklamira Corvus, da se u njega može dodati bilo koja kartica i plaćati sa tom aplikacijom. Jel to stvarno free riješenje ili za svaku transakciju uzima proviziju?

 

Dakle ništa drugo mi ne smeta, niti karte, niti gmail (i ovako ga koristim u pregledniku kao račun), niti ovo niti ono. Samo GPay me muči.

 Gpay ne radi, ali radi corvus, dodas u njega karticu i to je to.

 Curve, a ne corvus

Dupein sub 11.12.2021 13:11
thebatman kaže...

Nabavio opet p40, u zamjenu za mate 20 pro. 

Hardverski je telefon savrsen, vrhunske kamere, kompaktan, vrhunske performanse i nevjerojatna baterija.

Malo sam namucio dok nisam sve poslozio, ali sam ga sredio da fukncionira kao savrsen "daily driver".

 

Prva stvar je iskombinirat gspace sa shortcut makerom:

1) skinit gspace sa app gallery, instalirat ga i prijavit se sa svojim google racunom u njega.

2) skinit i instalirat shortcut maker https://www.apkmirror.com/apk/android_rk/shortcut-maker/shortcut-maker-3-2-1-release/shortcut-maker-3-2-1-android-apk-download/

3) skinit ovaj file koji sam uploadao 

https://drive.google.com/file/d/10mb_E7P4PNty0GFzF-DdDxYNFk3IXi_f/view?usp=sharing

4) uci u file manager, odabrat ovaj skinuti file, kad pita s cime ga zelite otvorit na dnu imate "other" i tu odaberite shorcut maker. 

 


 

Imam P40 Pro i ovo sam sve napravio i ja po videu Install Google Play On HUAWEI Phones With EMUI 11/12. No imam jedan prigovor. Svaki put kad pokrećem bilo koju skinutu aplikaciju preko shortcuta ili gspace-a, moram trpit 5 sekundi oglasa Osim što sam nekom third party developerima dao šifru za pristup google playu da ti proradi na p40 pro, sad bih još trebao iskeširati oko 120kn da oglasi nestanu. Nije to bogatstvo ali zar je to jedini način da ti to radi kako treba, dakle sam si kriv ako si si nabavio P40 seriju.

I pretpostavimo da želim to platiti da mi oglasi nestanu, odmah ideš na upisivanje broja s kartice i CVV broja s poleđine, sad se ne usudim pogledati što dalje, hoće li te ili neće prebaciti za web site tvoje banke na autorizaciju kartice ili će ti pahnuti podatke koje si unio

 

EDIT: sorry na trkeljanju, našao sam workaround instalirajući gspace 1.1.3.no ads

thebatman ned 12.12.2021 10:25
Dupein kaže...
thebatman kaže...

Nabavio opet p40, u zamjenu za mate 20 pro. 

Hardverski je telefon savrsen, vrhunske kamere, kompaktan, vrhunske performanse i nevjerojatna baterija.

Malo sam namucio dok nisam sve poslozio, ali sam ga sredio da fukncionira kao savrsen "daily driver".

 

Prva stvar je iskombinirat gspace sa shortcut makerom:

1) skinit gspace sa app gallery, instalirat ga i prijavit se sa svojim google racunom u njega.

2) skinit i instalirat shortcut maker https://www.apkmirror.com/apk/android_rk/shortcut-maker/shortcut-maker-3-2-1-release/shortcut-maker-3-2-1-android-apk-download/

3) skinit ovaj file koji sam uploadao 

https://drive.google.com/file/d/10mb_E7P4PNty0GFzF-DdDxYNFk3IXi_f/view?usp=sharing

4) uci u file manager, odabrat ovaj skinuti file, kad pita s cime ga zelite otvorit na dnu imate "other" i tu odaberite shorcut maker. 

 


 

Imam P40 Pro i ovo sam sve napravio i ja po videu Install Google Play On HUAWEI Phones With EMUI 11/12. No imam jedan prigovor. Svaki put kad pokrećem bilo koju skinutu aplikaciju preko shortcuta ili gspace-a, moram trpit 5 sekundi oglasa Osim što sam nekom third party developerima dao šifru za pristup google playu da ti proradi na p40 pro, sad bih još trebao iskeširati oko 120kn da oglasi nestanu. Nije to bogatstvo ali zar je to jedini način da ti to radi kako treba, dakle sam si kriv ako si si nabavio P40 seriju.

I pretpostavimo da želim to platiti da mi oglasi nestanu, odmah ideš na upisivanje broja s kartice i CVV broja s poleđine, sad se ne usudim pogledati što dalje, hoće li te ili neće prebaciti za web site tvoje banke na autorizaciju kartice ili će ti pahnuti podatke koje si unio

 

EDIT: sorry na trkeljanju, našao sam workaround instalirajući gspace 1.1.3.no ads

 jap, a ako i kupis onaj obicni placanje ide preko huawei app gallery tako da si ok. 

domac5 ned 12.12.2021 10:50

Kakav je ekran? Vidim pise oled

Najbolji ekran mi je bio na mi 10 lite, amoled hdr10+ jako lijepe boje, na trenutnom realme imam isto amoled ali izgleda da je to neka niza klasa, boje su vise blijede 

ocean77 pon 13.12.2021 15:50
domac5 kaže...

Kakav je ekran? Vidim pise oled

Najbolji ekran mi je bio na mi 10 lite, amoled hdr10+ jako lijepe boje, na trenutnom realme imam isto amoled ali izgleda da je to neka niza klasa, boje su vise blijede 

 

 

Nije najbolji ekran koji sam vidio ali je dovoljno dobar da neces sigurno biti nezadovoljan.

Meni je općenito taj mob ostavio jako dobar dojam, bolji i od P40 PRO koji sam također imao.

domac5 pon 13.12.2021 16:56
ocean77 kaže...
domac5 kaže...

Kakav je ekran? Vidim pise oled

Najbolji ekran mi je bio na mi 10 lite, amoled hdr10+ jako lijepe boje, na trenutnom realme imam isto amoled ali izgleda da je to neka niza klasa, boje su vise blijede 

 

 

Nije najbolji ekran koji sam vidio ali je dovoljno dobar da neces sigurno biti nezadovoljan.

Meni je općenito taj mob ostavio jako dobar dojam, bolji i od P40 PRO koji sam također imao.

 Meni je dosad najbolji ekran bio na mi 10 lite.. Ako je ovaj kao taj onda nema problema

 

Jel zna neko zasto mi neke aplikacije telefon jednostavno ne vidi? Preko play stora se vide a u telefonu ne i neke aplikacije koje sam imao kupljene sada su mi basic i traze da kupim ponovo..

Probao sam i ovaj gspace no ads ali mi baca login error

Tomina pet 17.12.2021 14:27

Apsalutno je nemoguće da p40 pro za svoju cijenu - jede malu djecu po puno stvari, od kamere do općenito fluidnosti.

Google riješio putem Gspace-a, platiš full verziju ispod 100kn i imaš stalno free.

 

Sve normalno od gugla radi.

 

Naravno ne preporučam HMS sistem nekome kome mobitel služi za posao pa određene aplikacije mogu imati "probleme" putem Gspace-a ili drugog emulatora. (ako sam dobro napisao)

 

Možda sam pogriješio što nisam prodao S21 i dodao koju kintu te naručio P50, bio bi glavna faca u cijeloj RH i svi bi mi se klanjali i lizali cipele koliki sam frajer.

 

Malo šale, ali da - žalim.