Dan1234567890 čet 22.10.2020 09:00
R36 kaže...

Rekoh da napišem iskustvo s P40 Pro nakon skoro 7mj.

 

Ukratko.

 

Ekran : Na 90hz ga držim i odlična mi je ta fluidnost naspram Note 9 kojeg ima. Nema tu nikave zamjerke. Odlična ekran.

Baterija : I nakon 7mj kao i prvog dana. Ne pazim na punjenje i sl. Pošto ga koristim kao dual sim, + 3 email - privati, privatni poslovni, poslovni, whats app, instagram, you tube i ostalo. Poziva dnevno 50, poslovne aplikacije itd... Izdrži mi 1 dana ma šta god da radio. Dan i pol je prosjek. Baterija i punjenje naspram konkurencije je vrh.

Kamera : i dalje tvrdim da P40 Pro ima najbolji AF na tržištu i da s pokretnim scenama neće nitko imat problema. Ovo slikanje mrtve prirode i takvih sranja me ne zanima, jer to može i mob od 100 eura. Prednja kamera bez konkurencije na tržištu. Ja imam dosta video poziva pa mi je bitna prednja kamera.

Video snimanje - bez greške. 4K 60 fps sa ovom širokokutnom kamerom je odlično.

Software : Prvi mob koji nakon 7mj i dalje radi bez greške. Nema štekanja, nema usporavanja i sl. Prvi put me Gms nešto zajebavao pa sam ga maknuo., sad sam ga ponovno stavio i sad radi bez greške tj fluidno.

 

Zaključak : Iskreno za manje para na njuškalu što se tiće top modela mobitela nećete naći bolji mob. Gms se može instalirati tako da Vam to ne bi trebao biti problem.

 

 

 gdje je ta uputa za instalaciju GSMa?  nemam uređaj, nisam našao tutorial da je aktualan (štoviše tu je pisalo da kome je bitan GSM ne hgleda ovaj uređaj)i to je razlog zasto ga ne razmatram. jel ta uputa vrijedi i za p40+?

R36 čet 22.10.2020 09:49
Dan1234567890 kaže...
R36 kaže...

Rekoh da napišem iskustvo s P40 Pro nakon skoro 7mj.

 

Ukratko.

 

Ekran : Na 90hz ga držim i odlična mi je ta fluidnost naspram Note 9 kojeg ima. Nema tu nikave zamjerke. Odlična ekran.

Baterija : I nakon 7mj kao i prvog dana. Ne pazim na punjenje i sl. Pošto ga koristim kao dual sim, + 3 email - privati, privatni poslovni, poslovni, whats app, instagram, you tube i ostalo. Poziva dnevno 50, poslovne aplikacije itd... Izdrži mi 1 dana ma šta god da radio. Dan i pol je prosjek. Baterija i punjenje naspram konkurencije je vrh.

Kamera : i dalje tvrdim da P40 Pro ima najbolji AF na tržištu i da s pokretnim scenama neće nitko imat problema. Ovo slikanje mrtve prirode i takvih sranja me ne zanima, jer to može i mob od 100 eura. Prednja kamera bez konkurencije na tržištu. Ja imam dosta video poziva pa mi je bitna prednja kamera.

Video snimanje - bez greške. 4K 60 fps sa ovom širokokutnom kamerom je odlično.

Software : Prvi mob koji nakon 7mj i dalje radi bez greške. Nema štekanja, nema usporavanja i sl. Prvi put me Gms nešto zajebavao pa sam ga maknuo., sad sam ga ponovno stavio i sad radi bez greške tj fluidno.

 

Zaključak : Iskreno za manje para na njuškalu što se tiće top modela mobitela nećete naći bolji mob. Gms se može instalirati tako da Vam to ne bi trebao biti problem.

 

 

 gdje je ta uputa za instalaciju GSMa?  nemam uređaj, nisam našao tutorial da je aktualan (štoviše tu je pisalo da kome je bitan GSM ne hgleda ovaj uređaj)i to je razlog zasto ga ne razmatram. jel ta uputa vrijedi i za p40+?

 da...

 

odi na mob.hr i tamo ti sve piše

popo čet 22.10.2020 17:43
R36 kaže...

Rekoh da napišem iskustvo s P40 Pro nakon skoro 7mj.

 

Ukratko.

 

 Gms se može instalirati tako da Vam to ne bi trebao biti problem.

 

 

 Kako ko, neki baš i ne uspijevaju kako se da pročitati iz komentara

Sil čet 22.10.2020 20:55

Da, razlika je ogromna u korist u P40 Pro. Malo sam ga "gazio" ovih prvih dana da vidim kako se ponaša. Čak mu i Google servisi ne prave probleme što se tiče autonomije. Adguard je instaliran... Mislim da bez bojazni mogu poslijepodne izaći s recimo tridesetak posto baterije van bez da razmišljam o punjenju. A punjenje je isto vrlo brzo do nekih 80%. Poslije malo uspori, da sačuva bateriju valjda. Sve u svemu, iznadprosječna baterija za jedan flagship.

Sil čet 22.10.2020 21:02

Inače, što se Google servisa tiče, sve radi 99% kao i na bilo kojem drugom Androidu. Ima još sitnih problema s push notifikacijama za nekoliko aplikacija. Recimo, Teams koji intenzivno koristim za posao, nema notifikacije i mogu reći da mi to pomalo predstavlja problem. Ukoliko bi se riješio problem s notifikacijama, to je to. Ne bih ni pomišljao da ne zadržim ovaj uređaj.

Instalacija nije baš trivijalna jer ukoliko se ima noviji firmware, mora se prvo napraviti downgrade na stariju verziju. A poslije toga treba pratiti uputstva i trebalo bi sve biti ok nakon petnaestak minuta. Za vještije i nešto brže.

R36 čet 22.10.2020 22:31
popo kaže...
R36 kaže...

Rekoh da napišem iskustvo s P40 Pro nakon skoro 7mj.

 

Ukratko.

 

 Gms se može instalirati tako da Vam to ne bi trebao biti problem.

 

 

 Kako ko, neki baš i ne uspijevaju kako se da pročitati iz komentara

Radi 100% ako je dobra verzija software-a tj bilo koja verzija software-a niža od zadnje verzije 154....

Od 131 pa na niže - RADI. Ide ti 109,114,123,131,154...

 

Ja sam bio na 154 pa sam ga vratio na 131, složio Gms i vratio ga na 154 i Gms radi. 

bender_007 čet 22.10.2020 22:33

:) Evo i na xda, zamolio bih tko hoce jel..da klikne lajk na sve (tko naravno ima racun na xda)- ne mora komentirati da se ne pogube u komentarima jer jos pisem Q/A i troubleshooting tamo

i naravno šerajte koliko mozete, hocete

 

 

1. https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/googlefier-install-gms-huawei-honor-t4180485

2. https://www.xda-developers.com/googlefier-easily-install-gms-huawei-honor-devices/

3. https://www.youtube.com/watch?v=t4sSdzwVhKk

 

 

thx <3 :)

Sil pet 23.10.2020 08:59

Riješio i notifikacije, barem Teams koji mi je najbitniji.

 

1. Instalirati na mobitel Ice Box

2. Odabrati ADB metodu za Ice Box prilikom pokretanja

3. Freeze 'Google Services Framework'

4. Restart

5. Push notifikacije bi trebale sad raditi ok

 

Na ovaj način se izgubi Google Play Store ali to ionako nije bitno jer već uglavnom imate sve instalirano a update za aplikacije radite preko Aurora store (repository je GPS). Ako naiđem na još nekakav problem, javim. Što se mene tiče, izgleda da je sad to to.

 

 

R36 pet 23.10.2020 09:18
Sil kaže...

Riješio i notifikacije, barem Teams koji mi je najbitniji.

 

1. Instalirati na mobitel Ice Box

2. Odabrati ADB metodu za Ice Box prilikom pokretanja

3. Freeze 'Google Services Framework'

4. Restart

5. Push notifikacije bi trebale sad raditi ok

 

Na ovaj način se izgubi Google Play Store ali to ionako nije bitno jer već uglavnom imate sve instalirano a update za aplikacije radite preko Aurora store (repository je GPS). Ako naiđem na još nekakav problem, javim. Što se mene tiče, izgleda da je sad to to.

 

 

 Svaka čast kolega.

Sil pet 23.10.2020 09:30
Sil kaže...

Riješio i notifikacije, barem Teams koji mi je najbitniji.

 

1. Instalirati na mobitel Ice Box

2. Odabrati ADB metodu za Ice Box prilikom pokretanja

3. Freeze 'Google Services Framework'

4. Restart

5. Push notifikacije bi trebale sad raditi ok

 

Na ovaj način se izgubi Google Play Store ali to ionako nije bitno jer već uglavnom imate sve instalirano a update za aplikacije radite preko Aurora store (repository je GPS). Ako naiđem na još nekakav problem, javim. Što se mene tiče, izgleda da je sad to to.

 

 

 Gmail notifikacije sad ne rade. Barem meni... Preporuka Microsoft Outlook koji radi ok. Push radi na svim računima i notifikacije su instantne. Sve ok. To povlači za soboom i gubitak Google kalendara tko ga koristi. Znači, prebacivanje na Microsoft Outlook za mail i kalendar. Outlook može kao zadani račun koristiti Google. Sve pet osim gubitka nekih Google featurea razvijenih specijalno za te aplikacije.

bender_007 pet 23.10.2020 09:56
Sil kaže...

Riješio i notifikacije, barem Teams koji mi je najbitniji.

 

1. Instalirati na mobitel Ice Box

2. Odabrati ADB metodu za Ice Box prilikom pokretanja

3. Freeze 'Google Services Framework'

4. Restart

5. Push notifikacije bi trebale sad raditi ok

 

Na ovaj način se izgubi Google Play Store ali to ionako nije bitno jer već uglavnom imate sve instalirano a update za aplikacije radite preko Aurora store (repository je GPS). Ako naiđem na još nekakav problem, javim. Što se mene tiče, izgleda da je sad to to.

 

 

 Nije mi ovo nesto, mislio sam dodati isto tako app koji ce kontrolirano izolirati gsf ali..treba druga solucija

Sil pet 23.10.2020 10:35
bender_007 kaže...
Sil kaže...

Riješio i notifikacije, barem Teams koji mi je najbitniji.

 

1. Instalirati na mobitel Ice Box

2. Odabrati ADB metodu za Ice Box prilikom pokretanja

3. Freeze 'Google Services Framework'

4. Restart

5. Push notifikacije bi trebale sad raditi ok

 

Na ovaj način se izgubi Google Play Store ali to ionako nije bitno jer već uglavnom imate sve instalirano a update za aplikacije radite preko Aurora store (repository je GPS). Ako naiđem na još nekakav problem, javim. Što se mene tiče, izgleda da je sad to to.

 

 

 Nije mi ovo nesto, mislio sam dodati isto tako app koji ce kontrolirano izolirati gsf ali..treba druga solucija

 Slažem se. 'Banana' kako bi se reklo. Ne radi navigacija u Google Maps. Morao sam nazad vratiti. Znači, unfreeze, i ponovo pokrenuti Googlefier i sve ok. U principu, sve je odlično... Samo me te notifikacije u Teamsu pate malo. A i Gmail notifikacije da prorade, moraš malo kemijati...

Mile pet 23.10.2020 14:51
Sil kaže...
bender_007 kaže...
Sil kaže...

 Slažem se. 'Banana' kako bi se reklo. Ne radi navigacija u Google Maps. Morao sam nazad vratiti. Znači, unfreeze, i ponovo pokrenuti Googlefier i sve ok. U principu, sve je odlično... Samo me te notifikacije u Teamsu pate malo. A i Gmail notifikacije da prorade, moraš malo kemijati...

Kad smo vec kod teams-a, meni ne rade notifikacije uopce (ne koristim google servise), ostale aplikacije rade ok. Ima još netko takav slučaj ili zna rješenje? niti micanje automatskih postavki kod baterije ne pomaže

R36 pet 23.10.2020 15:31
Mile kaže...
Sil kaže...
bender_007 kaže...
Sil kaže...

 Slažem se. 'Banana' kako bi se reklo. Ne radi navigacija u Google Maps. Morao sam nazad vratiti. Znači, unfreeze, i ponovo pokrenuti Googlefier i sve ok. U principu, sve je odlično... Samo me te notifikacije u Teamsu pate malo. A i Gmail notifikacije da prorade, moraš malo kemijati...

Kad smo vec kod teams-a, meni ne rade notifikacije uopce (ne koristim google servise), ostale aplikacije rade ok. Ima još netko takav slučaj ili zna rješenje? niti micanje automatskih postavki kod baterije ne pomaže

Notifikacije za whats app, viber, instagram, Facebook i sl rade.

 

Za Google aplikacije ne rade kao što je Gmail i sl. 

user3468 pon 26.10.2020 10:52
R36 kaže...
popo kaže...
R36 kaže...

Rekoh da napišem iskustvo s P40 Pro nakon skoro 7mj.

 

Ukratko.

 

 Gms se može instalirati tako da Vam to ne bi trebao biti problem.

 

 

 Kako ko, neki baš i ne uspijevaju kako se da pročitati iz komentara

Radi 100% ako je dobra verzija software-a tj bilo koja verzija software-a niža od zadnje verzije 154....

Od 131 pa na niže - RADI. Ide ti 109,114,123,131,154...

 

Ja sam bio na 154 pa sam ga vratio na 131, složio Gms i vratio ga na 154 i Gms radi. 

 evo ja probao na 154, također ne radi, neće zplay pokrenuti pa daljnji koraci nemaju smisla. Nije mob kod mene pa mi nije zgodno napraviti factory reset zbog downgradea, nadam se da će proraditi i na 154 verziji.

R36 pon 26.10.2020 12:15
Sil kaže...
Riješio se. Mobitel je hardverski predobar. Vrhunska autonomija i kamere. Ali, na žalost, ne mogu funkcionalno koristiti Teams a to mi je ključno za posao. Šteta...

 Lijepo objašnjeno.

 

Za koliko si ga prodao?

zabranjeniples sri 28.10.2020 12:07

Ja sam uzeo P40 lite, jer eto, htio sam isprobat ovu cijelu situaciju sa stavljanjem GMS-a.

Testirao bih nekih mjesec dana i u slučaju da sve funkcionira, uzeo bih P40 PRO ili možda Mate 40 PRO (ukoliko i dođe kod nas u prodaju).

 

Na žalost, još nisam našao softver koji mi paše (downgrade), da bih uopće dobio priliku instalirat google servise na telefon.

Ukratko, previše vremena i maltretiranja ovo uzima, da bih se odlučio na kupovinu tako skupog telefona.

Na žalost, meni P40 lite bez GMS-a ne koristi, jednostavno mi previše stvari fali.

Probat ću još danas riješit stvar, ali čisto sumnjam da ću uspjet.

Plačanje kojekavih linkova u smislu da mogu skinit odgovarajuči firmware za downgrade naravno ne dolazi u obzir.

Ipak se tu u ovom slučaju ne radi o 100% sigurnoj stvar.

 

Da skratim priču, zaista šteta za Huawei.

Meni osobno i dalje nude najbolje i zaista mi se sviđaju njihovi telefoni.

 

R36 sri 28.10.2020 13:12
zabranjeniples kaže...

Ja sam uzeo P40 lite, jer eto, htio sam isprobat ovu cijelu situaciju sa stavljanjem GMS-a.

Testirao bih nekih mjesec dana i u slučaju da sve funkcionira, uzeo bih P40 PRO ili možda Mate 40 PRO (ukoliko i dođe kod nas u prodaju).

 

Na žalost, još nisam našao softver koji mi paše (downgrade), da bih uopće dobio priliku instalirat google servise na telefon.

Ukratko, previše vremena i maltretiranja ovo uzima, da bih se odlučio na kupovinu tako skupog telefona.

Na žalost, meni P40 lite bez GMS-a ne koristi, jednostavno mi previše stvari fali.

Probat ću još danas riješit stvar, ali čisto sumnjam da ću uspjet.

Plačanje kojekavih linkova u smislu da mogu skinit odgovarajuči firmware za downgrade naravno ne dolazi u obzir.

Ipak se tu u ovom slučaju ne radi o 100% sigurnoj stvar.

 

Da skratim priču, zaista šteta za Huawei.

Meni osobno i dalje nude najbolje i zaista mi se sviđaju njihovi telefoni.

 

 Evo ti link https://www.youtube.com/watch?v=gnuhHblKm7I - pročitaj PDF - imaš sve za P40 lite.

zabranjeniples sri 28.10.2020 13:24
R36 kaže...

 

 Evo ti link https://www.youtube.com/watch?v=gnuhHblKm7I - pročitaj PDF - imaš sve za P40 lite.

Znam za link, upravo preko toga i radim.
Problem je što treba pogodit softver koji paše, a niti jedan iz linkova ne odgovara mom, što ustvari znači da osobno nemam nikakve koristi od priloženih linkova.

Sad bih ja trebao platit za skidanje softvera, a upitno koji će mi pasat, što mi naravno ne pada na pamet.

Da mi netko kaže ''evo ovaj softver paše tvom telefonu i radit će ti bez greške u budućnosti'' bez problema bih platio i 100kn, a ne 15-20-30 ili koliko već, ovako ne dolazi u obzir.

 

Kažem, očito je lutrija kod kupovine ovog uređaja.

Opet kažem, meni osobno je Huawei broj 1 kad je hardver i optimiziranost u pitanju, ali sa softverske strane ovo je ogroman problem za naše tržište.

Ne kažem da svatko mora mislit kao ja, ovo je čisto moje mišljenje.

Ukoliko do večeras ne riješim stvar, telefon ide na prodaju, a Huawei opet uzmem možda u nekim boljim vremenima, ako službeno riješe ovaj problem.

Mate 20 PRO se najduže zadržao kod mene, odličan telefon, šteta.

 

 

R36 sri 28.10.2020 13:28
zabranjeniples kaže...
R36 kaže...

 

 Evo ti link https://www.youtube.com/watch?v=gnuhHblKm7I - pročitaj PDF - imaš sve za P40 lite.

Znam za link, upravo preko toga i radim.
Problem je što treba pogodit softver koji paše, a niti jedan iz linkova ne odgovara mom, što ustvari znači da osobno nemam nikakve koristi od priloženih linkova.

Sad bih ja trebao platit za skidanje softvera, a upitno koji će mi pasat, što mi naravno ne pada na pamet.

Da mi netko kaže ''evo ovaj softver paše tvom telefonu i radit će ti bez greške u budućnosti'' bez problema bih platio i 100kn, a ne 15-20-30 ili koliko već, ovako ne dolazi u obzir.

 

Kažem, očito je lutrija kod kupovine ovog uređaja.

Opet kažem, meni osobno je Huawei broj 1 kad je hardver i optimiziranost u pitanju, ali sa softverske strane ovo je ogroman problem za naše tržište.

Ne kažem da svatko mora mislit kao ja, ovo je čisto moje mišljenje.

Ukoliko do večeras ne riješim stvar, telefon ide na prodaju, a Huawei opet uzmem možda u nekim boljim vremenima, ako službeno riješe ovaj problem.

Mate 20 PRO se najduže zadržao kod mene, odličan telefon, šteta.

 

 

 Kolega ma imaš postupak provjere softwarea-a.  https://www.youtube.com/watch?v=q2b_lBPc-Hk

 

Tu ne možeš da ne nađeš ispravan software - samo prati uputu.

 

ps. nema nikakvog plačanja za skidanje software-a.

zabranjeniples sri 28.10.2020 18:02

R36 hvala ti, ali riješio sam baš na onaj način iz videa Mislava.

Izgleda da je problem bio samo u načinu downgradea, tako da sam uspio preka dialera.

Uglavnom, sve radi, sve funkcionira.

Kroz sljedećih mjesec-mjesec i pol ću vidjet dal će sve i dalje šljakat i onda odlučit dal idem na PRO izvedu.