Huawei

Huawei P30/P30 Pro

mile59 sri 17.3.2021 20:06

Mob radi ko puska kao na prethodnim verzijama, s tim da uvijek obrisem cache nakon instalacije

Baterija drzi kao i uvijek, nis ne trza, steka.. jedino mi se ne svidja prikaz baterije, totalno mi retardirano izgleda

miki1981 čet 18.3.2021 16:23
bruncek kaže...

A probat ću bez pa vidim kak se ponaša.

A kad će doć android 11?

 A ne znam uopće da li će doć kao takav. Vjerojatnije je da ćemo dobit mogućnost prebacivanja na Harmony OS, koji će vjerojatno biti nešto možda kao malo jače izmijenjeni skin za Android 11, ili čak možda ne ni jače, ako je suditi po trenutno aktualnim verzijama.

1950Killer pon 22.3.2021 12:53
mile59 kaže...
Mob radi ko puska kao na prethodnim verzijama, s tim da uvijek obrisem cache nakon instalacije

Baterija drzi kao i uvijek, nis ne trza, steka.. jedino mi se ne svidja prikaz baterije, totalno mi retardirano izgleda

 meni sad na zadnjem update-u nestao wipe cache iz recovery-a

miki1981 pet 26.3.2021 14:43
1950Killer kaže...

jel imate problem sa google photos? nakon updatea mi nece digne na oblak slike, pokusa san izbrisat app tj. zaminit sa factory verzijon, nije uspjelo. nakon updatea app vec par dana opet nezeli

 Meni funkcionira normalno...

encoding uto 13.4.2021 00:30
BudEArt kaže...
Poštovani

Kupio bih P30 pa me zanima hoću li poslije kod update aplikacija imati problema sa istim? S time da ne bi updateao njegov OS
Hvala

 Ako mislis na "probleme" s Google podrskom: nema ih na P30. Svi postojeci mobiteli koji su bili vec na trzistu u vrijeme te odluke nisu zahvaceni i dobivaju normalno azuriranja. Evo moj trci ko i prvi dan, dobiva OTA aazuriranja cca jednom mjesecno, jos uvijek radi trg Play 

Klinjo uto 13.4.2021 10:15

Imal probleme s aplikacijom google photos prosle godine. Nisam uopce mogel uploadati slike prek aplikacije vec preko google chrome. I u tom trenutku skuzil da kad god uploadal prek aplikacije broj slika bi se vratil na prethodno stanje bez da uploadal i jednu sliku. Prvo mislil da je do moga mobitela, al onda videl da je aplikacija bila u banani.

BudEArt uto 13.4.2021 18:14

Pa pitam da li ću imati problema sa ažuriranjem aplikacija?
S obzirom da Google više ne daje podršku Huaweiu.
Ili se varam pa s tim modelom ću i dalje imati podršku?
Da ga ne kupim i nakon 6mj ili godine dana ne mogu koristit aplikacije sa Playstorea.

Posmatrač uto 13.4.2021 19:29
BudEArt kaže...
Pa pitam da li ću imati problema sa ažuriranjem aplikacija?
S obzirom da Google više ne daje podršku Huaweiu.
Ili se varam pa s tim modelom ću i dalje imati podršku?
Da ga ne kupim i nakon 6mj ili godine dana ne mogu koristit aplikacije sa Playstorea.

 Podrska znaci nova azuriranja andorida i to ce biti dokle je planirano a koliko ce raditi aplikacije sa storea zavisi od tvoraca te aplikacije.... Slobodno kupi....

Posmatrač čet 15.4.2021 10:11
Zagizag kaže...

Može li netko napisati par slova oko nadogradnji i budućnosti.

Hoće li biti update na puni Android 11 (ne EMUI)

Hoće li se moći ostati na Androidu ili će forsirati Harmony?

 Pogresno mjesto. huawei.com je prava adresa za to....

veseli007 pet 7.5.2021 01:17

Bok! 

Imam pitanje, 2.😊 1. Dali i kod vas na p30p kad restartate mob  morate rucno gasiti automatsko osvjetljenje iako ga nemam nikad upaljeno!? Nakon restarta moram ga uvijek rucno gasiti, postoj neka shema za to da zapamti moje postavke ili je to neki bug!?  

 

2. Mob je potpuno ugasnen, stavim ga na punjac on se automatski upali, zasto to!? 

Gledo sam u postavkama ali ne nalazim neku opciju za to. Hvala! ☺️

Division Bell pet 7.5.2021 06:59
veseli007 kaže...

Bok! 

Imam pitanje, 2.😊 1. Dali i kod vas na p30p kad restartate mob  morate rucno gasiti automatsko osvjetljenje iako ga nemam nikad upaljeno!? Nakon restarta moram ga uvijek rucno gasiti, postoj neka shema za to da zapamti moje postavke ili je to neki bug!?  

 

2. Mob je potpuno ugasnen, stavim ga na punjac on se automatski upali, zasto to!? 

Gledo sam u postavkama ali ne nalazim neku opciju za to. Hvala! ☺️

 Da uvijek se resetiralo, takoder sam osoba koja to

 nikad nema upaljeno medutim svakim resetiranjem

 moba bi se to ukljucilo. Nisam doduse pronasao rjesenje za to.

Posmatrač pet 7.5.2021 07:09
Division Bell kaže...
veseli007 kaže...

Bok! 

Imam pitanje, 2.😊 1. Dali i kod vas na p30p kad restartate mob  morate rucno gasiti automatsko osvjetljenje iako ga nemam nikad upaljeno!? Nakon restarta moram ga uvijek rucno gasiti, postoj neka shema za to da zapamti moje postavke ili je to neki bug!?  

 

2. Mob je potpuno ugasnen, stavim ga na punjac on se automatski upali, zasto to!? 

Gledo sam u postavkama ali ne nalazim neku opciju za to. Hvala! ☺️

 Da uvijek se resetiralo, takoder sam osoba koja to

 nikad nema upaljeno medutim svakim resetiranjem

 moba bi se to ukljucilo. Nisam doduse pronasao rjesenje za to.

 Zasto ga resetujete?

veseli007 pet 7.5.2021 07:27

Ja resetiram kad primijetim neki lag ili sta god, nakon istaliranja novih i uklanjanje " starih " apk. 1-2 mjesecno, ne bude mu nista! 😁😎

 

Znam da neki nikako ne resetiraju, np, ja nisam od njih! ☺️✌️

Division Bell pet 7.5.2021 09:08
Posmatrač kaže...
Division Bell kaže...
veseli007 kaže...

Bok! 

Imam pitanje, 2.😊 1. Dali i kod vas na p30p kad restartate mob  morate rucno gasiti automatsko osvjetljenje iako ga nemam nikad upaljeno!? Nakon restarta moram ga uvijek rucno gasiti, postoj neka shema za to da zapamti moje postavke ili je to neki bug!?  

 

2. Mob je potpuno ugasnen, stavim ga na punjac on se automatski upali, zasto to!? 

Gledo sam u postavkama ali ne nalazim neku opciju za to. Hvala! ☺️

 Da uvijek se resetiralo, takoder sam osoba koja to

 nikad nema upaljeno medutim svakim resetiranjem

 moba bi se to ukljucilo. Nisam doduse pronasao rjesenje za to.

 Zasto ga resetujete?

 pa nekad mi se zna desiti da zaštuca ili počne laggati
 pa ga nakon toga resetiram pobrišem cache memoriju
 i onda radi kao mala beba. I ponekad mi se desi
 da iz nekog razloga me prebaci na 2g i koliko god
 
 da ja palim gasim mobilne ne "uspijeva" se više
 prebaciti na 4/5g tako da 1-2 mjesećno ga resetiram
 preporučeno je zapravo svaki dan.

 

 novi mob mi je čak prilikom samog postavljanja
 telefona ponudio da namjestim resetiranje
 preko noći.

thebatman ned 9.5.2021 19:05
Umbel kaže...
Moze suvisli odgovor zasto je potrebo svaki dan resetirati?

 

digitall kaže...
Umbel kaže...
Moze suvisli odgovor zasto je potrebo svaki dan resetirati?

 takvu ludost nisam čuo još od doba pda uređaja tamo oko 2005 god

 

Ajde flagshipovi koliko toliko, ali svjedno, resetiranje mobitela pomaze u uklanjanju tzv. "memory leaksa". Također restaranjem pokrecete ponovno sistemske aplikacije koje su mozda iz nekog razloga blokale, također restaranjem mobitela dobijete bolji battery life.

Ima hrpa tekstova o tome i to ne od tamo 2005, nego unazad godinu/dvije. 

 

digitall ned 9.5.2021 19:16
thebatman kaže...
Umbel kaže...
Moze suvisli odgovor zasto je potrebo svaki dan resetirati?

 

digitall kaže...
Umbel kaže...
Moze suvisli odgovor zasto je potrebo svaki dan resetirati?

 takvu ludost nisam čuo još od doba pda uređaja tamo oko 2005 god

 

Ajde flagshipovi koliko toliko, ali svjedno, resetiranje mobitela pomaze u uklanjanju tzv. "memory leaksa". Također restaranjem pokrecete ponovno sistemske aplikacije koje su mozda iz nekog razloga blokale, također restaranjem mobitela dobijete bolji battery life.

Ima hrpa tekstova o tome i to ne od tamo 2005, nego unazad godinu/dvije. 

 

onda ja imam "krive" mobitele sve ove godine, valjda neki vanserijski.. dobro uvijek flagshipovi.. al ono

 

a nije baš da ne primjetim usporenje, štucanje i sl.

možda sam čak i previše osjetljiv na to..

 

nekad davno prije 100 godina kad android nije znao u pozadini pauzirati ili ubiti app pa je sve ostajalo full otvoreno, znalo se to događati al opet rješenje je bilo ubit ručno tu app iz multitaskinga, nikad nisam morao restart raditi, čak ni kad sam se igrao s instalacijom i kuhanjem raznih romova

 

u današnje vrijeme resetirati mob svaki dan je najveća ludost koju je itko ikad mogao izvaliti.. mislim da se samo šteta radi jer opet treba neko vrijeme da sve svi procesi uključe, sinkroniziraju, povuku sve podatke, cacheriraju u ram itd

povremeno je ok, nakon updatea jednom mjesecno...

Umbel ned 9.5.2021 23:49

I dalje nisam cuo suvisli odgovor.
Ako ti je RAM pun, znaci da sustav odlicno funkcionira, da u njemu drži aplikacije koje najcesce koristis.
Resetiranjem obrises ram, istina, no upravo tad ces duze cekati na otvaranje neke tebi bitnije aplikacije nego da je ista bila u ramu - sve dok sustav ne prepozna tu aplikaciju tebi dovoljno bitnom da je ostavi aktivnom u ramu.

Sve ostalo su relikti proslosti ili pogresno shvacanje funkcioniranja OSa

veseli007 pet 2.7.2021 19:39

Bok ekipa! 

Dali itko zna kad cemo dobiti Android 11, i dali ce ga uopce i biti!? Postoji mogucnost da ce ponuditi opciju prelaska na Harmony OS.🤔

 

 

Zna itko sta o tome, jer mi se cini da je P30 serija mrtva u pitanju nadogradnji na Android 11. Biti ce obecanje ludom radovanje, kako se cini! 🙃