Huawei

Huawei P30/P30 Pro

veseli007 čet 7.1.2021 19:48
60nine kaže...
veseli007 kaže... 

 Kuzim, najbolje sacekati taj adapter pa onda vidjeti ako se isplati popravljati. A u agram da pitas da naprave diagnostiku, ako si blizu ZG !? Valjda nebi bilo preskupo, nekih 100kn tko zna. 💪✌️

 

ne vidim potrebu za dijagnostikom kad će mi adapter vjerojatno dati sve odgovore :) 

a i kupio sam adapter tak da kasnije posluži i kao usb hub, da nije baš bacanje love samo za ovo...

samo mi je smiješno to da ekran nema praktički ni najmanju ogrebotinu, a kamoli lom - a ne radi... i ako je od vode u tih par sekundi, da je baš otišao neki kondenzator/čip vezan baš za ekran, a ne za nešto drugo (tipa ulaz za sluške ili zvučnik koji su izloženiji)

 

ps: p30 je već otvoren pa vidim kakva je situacija iznutra... ovak odokativno nema čak ni nekakve korozije (iako ću vjerojatno probati i očistiti sve konektore izopropilnim alkoholom kad ovo gore isprobam)

 Bas zato diagnostica da znas u cemu je kvaka, dali se isplati popravljati dok cekas taj adapter. Jer adapter ti mozda nece nista rijesiti, ako je recimo neki mikro cip ili slicno. 

Osobno bi htio znati u cemu je problem pa onda krenuti dalje, ovako samo nabadam koj bi mogao biti problem i rijesenje. 

 

A diagnostika vjerovatno nije preskupa, neznam. Zato sam ti je i predlozio, da znas tocno kakav je kvar i koliko kosta popravak, dali se uopce i isplati popravljati i onda odlucis. 

 

Agram 75kn 

 

Valjda ce ti pomoci taj adapter! 💪✌️

60nine čet 7.1.2021 19:55

a gle, mob nije moj, a osoba čiji je se ionako već oprostila od njega i već odavno koristi novi :)

 

tak da mi je relativno svejedno da li je samo ekran riknuo ili i nešto drugo...

 

bilo bi super recimo ak s adapterom profunkcionira pa ga se u najgorem slučaju može pretvoriti i u neku mini android multimedia konzolu :) šteta jedino zbog kamera u tom slučaju

 

bilo kako bilo - apdejtam info ovdje kak je sve prošlo, ak se netko nedajbože nađe u sličnoj situaciji

croGOREatia uto 12.1.2021 08:18

Bok!

Zanima me dal ima jos netko da mu bloka p30 pro u googl chromu. Dakle zablokira toliko da ga moram resetirat.

Nije prije tako al u zadnje vrijeme mi se cesto dogovdi da me il izbaci, zablokira!

Mobitel nije toliko star da bi sad poceo vec stekat :) 

veseli007 uto 12.1.2021 08:44

Promijeni preglednik i rijesio si stvar. Samsungov preglednik je odlican, nije savrsen ali radi bolje od chroma 100%. Meni je chrome trzao, zamrzne se, itd. Sad sam mirniji sa samsungom. Nema neke funkcije npr. da na pocetnoj stranici imas one male tabove ( preporuke nekih stranica ) neznam kako se to strucno kaze! Sve u svemu meni je preporod nakon googla! 

60nine pet 22.1.2021 12:56

evo malo update-a vezanog za usb-c to hdmi adapter, crni ekran i sve to što sam pisao prije koju stranicu (P30)...

konačno mi je stigao usb-c hub (Lention, 2 x usb3.1, 3 x usb3, 1 x hdmi) pa sam mogao probati dal baca sliku na vanjski ekran...

 

da podsjetim - mob nema slike (pao u vodu nakratko), može se punit, talkback se čuje kad se upali, ali ne može se dalje od lockscreena naravno... na touch reagira kad se pika po ekranu (zavibrira)

 

uštekao sam ga preko adaptera na telku (hdmi):

- kod bootanja/startupa > pokazuje uredno Huawei logo na crnoj pozadini

- dođe do lockscreena > daje sivi lockscreen (puna siva boja pozadine) sa satom, datumom i lokotićem ispod > dalje od toga ne mogu nikako... 

- probao s 3 različita hdmi kabla > ista stvar

- probao i na Dell monitoru preko hdmi kabla > ista stvar

 

probao i miš uključit preko adaptera, reagira vibracijom i talkbackom na pokrete, ali na ekranu se ne vidi nikakva strelica da se išta pomiče (kao što mi se recimo vidi na Mate20lite kad upalim miša preko istog adaptera)

 

malo sam išao guglat pa vidio na nekoj XDA Huawei temi da je neki lik imao skoro pa sličan slučaj sa Huawei P20 (ak se ne varam), ali nije dobio nikakav odgovor...

 

totalno sad ne znam kaj bi moglo biti :) čudno bi mi bilo da je riknuo grafički dio na čipu ak ipak daje neku sliku... 

 

btw - mob je otvoren, probao sam već ištekavat i uštekavat sve - od baterije do flex kabla ekrana... 

 

ps: nikak ne mogu ući ni u recovery mode pa da probam bar sa factory settingsima da li se šta mijenja...

 

miki1981 ned 14.2.2021 11:56
bloodborne kaže...

Jel treba nekome p30p za dijelove ? ( matična, čak i baterija možda ).
da naglasim ne trazim nikakvu novčanu naknadu, samo malu uslugu
ako netko uzme. :D

 

 Ovako je i Cosa Nostra krenula 

bloodborne čet 18.2.2021 09:53
miki1981 kaže...
bloodborne kaže...

Jel treba nekome p30p za dijelove ? ( matična, čak i baterija možda ).
da naglasim ne trazim nikakvu novčanu naknadu, samo malu uslugu
ako netko uzme. :D

 

 Ovako je i Cosa Nostra krenula 

 haha, ma ne mislio sam ako bi si ga netko uzeo za dijelove samo da meni kasnije
 dozvoli da si prebacim uspomene s njega ( slike ) imam slike s obitelji, raznoraznih
 putovanja sve mi je to ostalo gore, pa ako bi si netko prebacio mbo samo da dodem do toga.

 imam original maskice, sve jebe mi se za sve ostalo dam mob za dijelove samo da dodem do
 slika. nemam ih nazalost sve na backupu.

miki1981 čet 18.2.2021 13:06
bloodborne kaže...

 haha, ma ne mislio sam ako bi si ga netko uzeo za dijelove samo da meni kasnije
 dozvoli da si prebacim uspomene s njega ( slike ) imam slike s obitelji, raznoraznih
 putovanja sve mi je to ostalo gore, pa ako bi si netko prebacio mbo samo da dodem do toga.

 imam original maskice, sve jebe mi se za sve ostalo dam mob za dijelove samo da dodem do
 slika. nemam ih nazalost sve na backupu.

 Ja osobno to ne radim, ali vjeorjanto onaj tko bi možda i bio zainteresiran bi mu dobro došla informacija što je riknulo na mobu. Ako je već matična ok...što je otišlo? Ekran, konektori, digitizer, što se dogodilo?

 

EDIT: i držim fige da uspiješ to dobit natrag 

bloodborne čet 18.2.2021 13:14
miki1981 kaže...
bloodborne kaže...

 haha, ma ne mislio sam ako bi si ga netko uzeo za dijelove samo da meni kasnije
 dozvoli da si prebacim uspomene s njega ( slike ) imam slike s obitelji, raznoraznih
 putovanja sve mi je to ostalo gore, pa ako bi si netko prebacio mbo samo da dodem do toga.

 imam original maskice, sve jebe mi se za sve ostalo dam mob za dijelove samo da dodem do
 slika. nemam ih nazalost sve na backupu.

 Ja osobno to ne radim, ali vjeorjanto onaj tko bi možda i bio zainteresiran bi mu dobro došla informacija što je riknulo na mobu. Ako je već matična ok...što je otišlo? Ekran, konektori, digitizer, što se dogodilo?

 

EDIT: i držim fige da uspiješ to dobit natrag 

 ekran, mob radi ali ekran ne mob razbijen je s obje strane.
 maticna bi se dala iskoristiti, konektori, ladica za sim :D
 6/128 model je u pitanju.

 šibnem kasnije slike

60nine čet 18.2.2021 14:32
bloodborne kaže...

 ekran, mob radi ali ekran ne mob razbijen je s obje strane.
 maticna bi se dala iskoristiti, konektori, ladica za sim :D
 6/128 model je u pitanju.

 šibnem kasnije slike

 

ak si 100% siguran da je samo ekran - kaj si ne uzmeš onaj najjeftiniji tft ekran za mob sa alija čisto da si možeš povuć te osobne stvari dolje? naravno, ovisi da li ti je 300ak kn vrijednije od tih slika...

 

ili neki od onih jeftinijih type-c hdmi adaptera s usb portom za miš/tipkovnicu (ima ih do 150-200kn) - samo kaj je pain in the ass pogodit unos patterna na neviđeno (probao to u svom slučaju gore i nikak proći lock screen) - ako mob ima samo pin > onda bi možda bilo jednostavnije proći lock screen (usb tipkovnica > unos pina)

bloodborne pet 19.2.2021 00:10
60nine kaže...
bloodborne kaže...

 ekran, mob radi ali ekran ne mob razbijen je s obje strane.
 maticna bi se dala iskoristiti, konektori, ladica za sim :D
 6/128 model je u pitanju.

 šibnem kasnije slike

 

ak si 100% siguran da je samo ekran - kaj si ne uzmeš onaj najjeftiniji tft ekran za mob sa alija čisto da si možeš povuć te osobne stvari dolje? naravno, ovisi da li ti je 300ak kn vrijednije od tih slika...

 

ili neki od onih jeftinijih type-c hdmi adaptera s usb portom za miš/tipkovnicu (ima ih do 150-200kn) - samo kaj je pain in the ass pogodit unos patterna na neviđeno (probao to u svom slučaju gore i nikak proći lock screen) - ako mob ima samo pin > onda bi možda bilo jednostavnije proći lock screen (usb tipkovnica > unos pina)

 

bloodborne pet 19.2.2021 07:35
60nine kaže...

ouch :(

ja da ti pokažem kak ovaj moj p30 izgleda, rekao bi da mu nije ništa :) (ok rastavljen je trenutno, al ono - skoro pa ni ogrebotine, al svejedno ekran ne radi :\ )

 Da, preko mojeg je presao pick up,

 koliko se i mogu sjetiti cuveni ford ranger.

 kak je mobitel stajao na cesti na prvu nisam ni

 pomislio da ga je pregazio, ali kad sam ga podigao 

 imao sam sta vidjeti.

miki1981 uto 23.2.2021 15:21

Ima li netko problem da mu se mob ne može spojiti na HiSuite? Ustvari više me zanima ako netko ima rješenje... 

Znači ja svoj P30Pro ne mogu spojit na HiSUite, ni na svom kompu, ni na bilo kojem drugom kompu. 

USB debug je uključen, sve je instalirano, ali nikad mi ne dođe na mob upit da potvrdim, tj odobrim uređaj (PC) da se može spojit. Do tog koraka ne mogu doć baš nikako.

 

Ima li netko rješenje za to?

60nine uto 23.2.2021 15:36
miki1981 kaže...

Ima li netko problem da mu se mob ne može spojiti na HiSuite? Ustvari više me zanima ako netko ima rješenje... 

Znači ja svoj P30Pro ne mogu spojit na HiSUite, ni na svom kompu, ni na bilo kojem drugom kompu. 

USB debug je uključen, sve je instalirano, ali nikad mi ne dođe na mob upit da potvrdim, tj odobrim uređaj (PC) da se može spojit. Do tog koraka ne mogu doć baš nikako.

 

Ima li netko rješenje za to?

 

jesi probao u dev settingsima kliknuti na "revoke USB debugging authorisations" ?

možda i ovo, iako ne bi trebalo raditi probleme "allow ADB debugging in charge only mode"... 

 

ovo pišem za Mate20 lite, al pretpostavljam da je slično i na p30pro...

miki1981 uto 23.2.2021 15:47

Hvala, ali da, probao sam sve to...razne kombinacije on/off usb i adb opcija, kao i usb punjenje/MTP/PTP, kao i iskopčavanja i ukopčavanja kabela u odrešenom trenutku...

I neće baš nikako. Sa uređajem nemam ama baš nikakvih drugih problema, samo sam htio napravit backup preko HiSuite-a i probat vidjet ako će preko HiSuite-a možda ulovit EMUI 11. Međutim prepoznavanje neće pa neće...

I komp ga vidi, mogu prebacivat fileove, puni se, sve ok, samo HiSuite nikako.

miki1981 sri 24.2.2021 11:21

Ipak ništa, Hi Suite za mob se sad zove Tech Support...tj instalira Hi Suite i odmah javi da je treba updateat i onda se zove Tech support.

Ali i dalje sve isto radi, tj ne radi, ne mogu dobit na mobu onaj upit u kojem moram dat dopuštenje Hi Suite-u da pristupa mom uređaju. I što god ja radio mob me to ne pita.

60nine pet 26.2.2021 15:28

jel postoji nekakav Huawei flash tool preko kojeg bi se moglo pomoću test pointa (shortanje pina na matičnoj/USB COM port) flashati firmware (stock) na P30 ?

i dalje napominjem da ekran ne radi pa ne vidim ništa, tj. na slijepo pokušavam sve :) 

 

užas kako je na ovim Huawei-ima ovakva stvar komplicirana za napraviti...

 

bender_007 - jel imaš kakvih savjeta za pomoć? (ak si trenutno u Huawei modelima kao što vidim lately :) )

miki1981 ned 28.2.2021 12:01

Meni još ništa, ni novi security ni 11.. Ali mislim da ovisi i o tome na kojoj si mreži. Tako mi se barem čini da je bilo kad je 10 dolazio. Mislim da su oni koji su najdulje čekali da se ispostavilo da su bili svi na istoj mreži...iako se ne sjećam kojoj.