Huawei

Huawei P30/P30 Pro

Eyekool čet 6.8.2020 18:59
Srce Isusovo kaže...

Pitanje, kad vadim aplikacije iz task managera tj kad oću ponovnu u neku aplikaciju ona se skoro pa uvijek refresha - jel ima načina na koji se to može spriječiti. Jasno mi je da ima dosta rigorozan taj app managment ali ono... Ovo je malo previše, ubija mi aoplikacije koje treba i koje ne treba pa je onda pitanje - kako ga zamoliti da mi ne ubija aplikacije?

 U opcijama prebaci na "Perfomnace mode", a pod "Battery optimization" aplikacije koje želiš da ti drži u pozadini stavi pod "Not allowed", to bi trebalo pomoći. 

digitall pet 7.8.2020 07:23
Srce Isusovo kaže...

Pitanje, kad vadim aplikacije iz task managera tj kad oću ponovnu u neku aplikaciju ona se skoro pa uvijek refresha - jel ima načina na koji se to može spriječiti. Jasno mi je da ima dosta rigorozan taj app managment ali ono... Ovo je malo previše, ubija mi aoplikacije koje treba i koje ne treba pa je onda pitanje - kako ga zamoliti da mi ne ubija aplikacije?

 kad si u task menageru povuci aplikaciju prema dolje i pojavit ce se lokot iznad nje i to je to

Srce Isusovo pet 7.8.2020 09:19
Eyekool kaže...

 U opcijama prebaci na "Perfomnace mode", a pod "Battery optimization" aplikacije koje želiš da ti drži u pozadini stavi pod "Not allowed", to bi trebalo pomoći. 

 Perf. mode mi je upaljen cijelo vrijeme a ovo drugo je puno posla... Hvala ti ipak ali ovaj dole korak u komentaru od kolege je puno lakše za odradit.

digitall kaže...

 kad si u task menageru povuci aplikaciju prema dolje i pojavit ce se lokot iznad nje i to je to

 Stavio sam si pa ćemo vidjeti kako će se dalje aplikacije ponašati. thx

isalopek uto 11.8.2020 08:22

Obozavam pametnjakovice kad krenu, post se odnosio na podforum prodaja/mobiteli
Moje duboke isprike sto sam stavio na krivo mjesto i povrijedio vase duboke osjecaje
Nekad davno je ovo bio forum za pomoc, a vidim da se od tad nabrao i poprilican broj...onih drugih
Jos jednom isprike sto je post otisao na krivo mjesto

Hexfire sri 12.8.2020 13:15

Zapeo mi je za oko P30 PRO pa me zanima kakva je software strana priče. Imao sam neki midrange Huawei prije par godina i EMUI mi se nije baš dopao. Koristim Nova launcher godinama i sjećam se da mi ga je random znao ugasiti i aktivirati stock launcher.

Kakva je danas situacija? Nemam namjeru eksperimentirati s custom romovima, rootanjem ili koječim. Znači out of the box iskustvo + Nova launcher. Valja?

Mitohondri sri 12.8.2020 15:55
Hexfire kaže...
Zapeo mi je za oko P30 PRO pa me zanima kakva je software strana priče. Imao sam neki midrange Huawei prije par godina i EMUI mi se nije baš dopao. Koristim Nova launcher godinama i sjećam se da mi ga je random znao ugasiti i aktivirati stock launcher.

Kakva je danas situacija? Nemam namjeru eksperimentirati s custom romovima, rootanjem ili koječim. Znači out of the box iskustvo + Nova launcher. Valja?

 

Ne da valja, nego je odlicno 

T700 čet 13.8.2020 01:49

Treba li kome maska za mob ? 

 

Evo u prilogu je slika obje maske koje nisu nikad koristene. Kupio sam misleći da cu imati Huawei p30 ali nisam ga mogao dobiti preko ugovora, tj kasnije je operater odbio onu ponudu koju su prije sastavili tj za onu cijenu za koju smo se dogovarali sa njihovim službenikom. 

Na kraju je stigao P30 lite, koji nisam htio već kupio drugi . A maska je otada u ladici. 

Budući da je kupovina iz Kine sada jako usporila ili ne stiže, ja nudim osobi koja ima P30 mogučnost da ima novu masku ako mu se neda kupovati kod nas. 

 

Moguće je obaviti razmenu uživo, ako ste iz zagorja, mozemo se dogovoriti susret. A cijena, hmm spomeneti vi fer cijenu za obje maske. Neda mi se prodavati zasebno i rađe bi izbjegao slanje poštom. 

 

 

 

 https://postimg.cc/NK9dgzVV

nedac96 ned 16.8.2020 19:45

taman pred kupnju Huawei P30 PRO procitam da bi i stariji modeli Huawei-a ukljucujuci i P30 PRO mogli ostati bez podrske za google, nakon isteka licence, ukoliko je ne obnove ovih dana... Vaše misljenje, kolike su sanse da se to dogodi i starijim modelima, i da li sada kupiti HUAWEI P30 PRO ili ne hmm

nedac96 pon 17.8.2020 20:45

A zna li se otprilike kada bi mogli produziti licencu, jer sam mislio kupiti telefon pocetkom 9-og mjeseca.
A citam i da nakon azuriranja na EMUI novi, kamera ima problema, da li je to bas tako ili je i dalje sve okej? 

lp

MEGATAMA pon 17.8.2020 21:35
Dr. Vicko kaže...
MEGATAMA kaže...

Izgleda da nece..... 

 

Dali ovo zahvaca i P20 Pro tojest kraj podrske?

 

https://wccftech.com/huawei-temporary-license-38-affiliates/

 I sta sad to znaci za krajnjeg korisnika, da cemo samo ostati na trenutnoj verziji androida ili da google ukida podrsku za svoje servise i na starijim modelima huawei mobitela ??

 

Jer ako je ovo prvo onda iskreno i nije neki bed, ovo drugo vec mijenja perspektivu koristenja Huawei uredjaja. 

 To i mene zanima iako bi mi bilo drago da ovaj Android 10 nikad nije stigao na moj P20 Pro jer do tad nisam nikad imao probleme a sada mi je mob rang smeca. 

Dr. Vicko uto 18.8.2020 00:23
Endymon kaže...
Mislim da je vrijeme Huawei-u da se odvoji od Amerikanizacije i posveti svojim tehnologijama. Jer ocito je da nemaju vise sta traziti od ovih govana preko bare.

 A to Kinezi nisu govna. 

 

Imam Huawei mob, zadoovljan sam sa njim ali sa sigurnoscu ti mogu reci da Kinezi imaju vojnu moc poput Amera bili bi tri puta veca govna. Ne volim ni Amere da se razumijemo, mislim da su previse zla ucinili sa svojom vanjskom politikom ali iskreno treba biti objektivan ovdje. 

Skoro nijedna americka tehnoloska firma ne moze da posluje u Kini, ukoliko i moze onda to ide preko kineskih firmi koje su osnovane u Kini i koje na taj nacin izvlace i kradu tehnologiju i znanje od amera i drugih stranaca.

Nije uredu kada Kina zabrani Google, Microsoft, Facebook ali ne valja kad Ameri zabrane Huawei za kojega vec i ptice na grani znaju da iza stoji Kineska vlada. 

 

I jedni i drugi igraju opasnu politiku zategnutih diplomatskih odnosa koja tesko da moze donijeti dobra svijetu, a pogodi tko prvi tu izvuce najdeblji kraj, oni mali i nebitni poput nas. 

 

 

Da ne bude totalni OFF, hoce li se znati ovih dana onda sta novo za tu licencu jer ja sam vezan za Google ekosustav i iskreno mob bez njega meni nije mob, ma koliko on dobar bio.  

MasterOfDisaster uto 18.8.2020 07:10
Dr. Vicko kaže...
Endymon kaže...
Mislim da je vrijeme Huawei-u da se odvoji od Amerikanizacije i posveti svojim tehnologijama. Jer ocito je da nemaju vise sta traziti od ovih govana preko bare.

 A to Kinezi nisu govna. 

 

Imam Huawei mob, zadoovljan sam sa njim ali sa sigurnoscu ti mogu reci da Kinezi imaju vojnu moc poput Amera bili bi tri puta veca govna. Ne volim ni Amere da se razumijemo, mislim da su previse zla ucinili sa svojom vanjskom politikom ali iskreno treba biti objektivan ovdje. 

Skoro nijedna americka tehnoloska firma ne moze da posluje u Kini, ukoliko i moze onda to ide preko kineskih firmi koje su osnovane u Kini i koje na taj nacin izvlace i kradu tehnologiju i znanje od amera i drugih stranaca.

Nije uredu kada Kina zabrani Google, Microsoft, Facebook ali ne valja kad Ameri zabrane Huawei za kojega vec i ptice na grani znaju da iza stoji Kineska vlada. 

 

I jedni i drugi igraju opasnu politiku zategnutih diplomatskih odnosa koja tesko da moze donijeti dobra svijetu, a pogodi tko prvi tu izvuce najdeblji kraj, oni mali i nebitni poput nas. 

 

 

Da ne bude totalni OFF, hoce li se znati ovih dana onda sta novo za tu licencu jer ja sam vezan za Google ekosustav i iskreno mob bez njega meni nije mob, ma koliko on dobar bio.  

Ajde da na ovaj tvoj komentar odgovorim. Shvaćam ja taj njihov trgovinski rat i sve ok, ali kad on mene zahvaća kao kupca iz neke treće zemlje jer se ova dva doslovno preje*avaju preko nas, e to mi ide na neku stvar. Ovaj SAD brani svima Huawei, idu po zemljama i zabranjuju da koriste njihovu tehnologiju ucjenjujući EU i ostale zemlje. Osim što su im hardware zabranili sada će i nama starim kupcima njihovih uređaja ukinuti i nadogradnje, ma mamu im bezobraznu, nek ukinu njima u SAD-u, nek nas ostave na miru. Kina brani svoje tržište, nek SAD brani svoje tržište, ali ne oni brane cijelom svijetu da koristi Huawei mobitele i opremu, pa tko je tebi to dozvolio - znači ovakvo tržišno nasilje se nikada nije desilo i to iz "koljevke" demokracije. Gade mi se više.

HAL uto 18.8.2020 08:21

"Brane" svojim vojno i ekonomsko strateškim partnerima korištenje Huawei tehnologije i to je sasvim normalno. Brane je pod navodnicima.

Također na nas kupce utječe činjenica da je više-manje sva tehnologija zapadna, a Kinezi kao majstori krađe i kopiranja nisu sposobni razviti svoje tehnologije već jako dugo vremena. Jbg, kako zapadnu tehnologiju mogu koristiti Oneplus, Xiaomi i svi ostali? Očito je nešto istina od onoga što Amerikanci tvrde o Huaweiu.

Nisam ni ja ljubitelj Amera preveliki, ali za Kineze su kamilica, samo treba pitati par milja Ujgura o tome.

Dr. Vicko uto 18.8.2020 19:55
MasterOfDisaster kaže...
Dr. Vicko kaže...
Endymon kaže...
Mislim da je vrijeme Huawei-u da se odvoji od Amerikanizacije i posveti svojim tehnologijama. Jer ocito je da nemaju vise sta traziti od ovih govana preko bare.

 A to Kinezi nisu govna. 

 

Imam Huawei mob, zadoovljan sam sa njim ali sa sigurnoscu ti mogu reci da Kinezi imaju vojnu moc poput Amera bili bi tri puta veca govna. Ne volim ni Amere da se razumijemo, mislim da su previse zla ucinili sa svojom vanjskom politikom ali iskreno treba biti objektivan ovdje. 

Skoro nijedna americka tehnoloska firma ne moze da posluje u Kini, ukoliko i moze onda to ide preko kineskih firmi koje su osnovane u Kini i koje na taj nacin izvlace i kradu tehnologiju i znanje od amera i drugih stranaca.

Nije uredu kada Kina zabrani Google, Microsoft, Facebook ali ne valja kad Ameri zabrane Huawei za kojega vec i ptice na grani znaju da iza stoji Kineska vlada. 

 

I jedni i drugi igraju opasnu politiku zategnutih diplomatskih odnosa koja tesko da moze donijeti dobra svijetu, a pogodi tko prvi tu izvuce najdeblji kraj, oni mali i nebitni poput nas. 

 

 

Da ne bude totalni OFF, hoce li se znati ovih dana onda sta novo za tu licencu jer ja sam vezan za Google ekosustav i iskreno mob bez njega meni nije mob, ma koliko on dobar bio.  

Ajde da na ovaj tvoj komentar odgovorim. Shvaćam ja taj njihov trgovinski rat i sve ok, ali kad on mene zahvaća kao kupca iz neke treće zemlje jer se ova dva doslovno preje*avaju preko nas, e to mi ide na neku stvar. Ovaj SAD brani svima Huawei, idu po zemljama i zabranjuju da koriste njihovu tehnologiju ucjenjujući EU i ostale zemlje. Osim što su im hardware zabranili sada će i nama starim kupcima njihovih uređaja ukinuti i nadogradnje, ma mamu im bezobraznu, nek ukinu njima u SAD-u, nek nas ostave na miru. Kina brani svoje tržište, nek SAD brani svoje tržište, ali ne oni brane cijelom svijetu da koristi Huawei mobitele i opremu, pa tko je tebi to dozvolio - znači ovakvo tržišno nasilje se nikada nije desilo i to iz "koljevke" demokracije. Gade mi se više.

 Ulazimo vec u offtopic ali eto djelimicno se tice teme pa nadam se da se moze pisati.

 

Iskreno ni ja nisam sretan povodom citave ove situacije, napokon imam mob koji vec evo dvije godine ne zelim da mijenjam jer mi idalje odgovara u svim mogucim karakteristikama i sada postoji mogucnost da zbog necijih prepucavanja tamo negdje u svijetu ja kao krajnji korisnik ostanem djelimicno zakinut za neku tehnologiju koju bih inace mogao koristiti. 

 

ALI nazalost svijet ponovo polako se gura u blokove sila gdje svatko pokusava da zastiti svoju neku prednost ili da izvuce sto boljeg dzokera za pregovaracki sto. Dosta karti je tu u igri, politicki odnosi su previse komplikovani cak i analiticarima koji zive od pracenja istih ali jedna cinjenica polako isplivava na povrsinu a to je da Amerika i zapad polako shvacaju kakvu politiku igra Kina ali takodje su svjesni da trenutno bez Kine ne mogu. Kina je otvaranjem svoje privrede i trzista i ponudom jeftine radne snage privukla sve velike korporacije sa "zapada" i kada su oni investirali milijarde u Kinu u otvaranje pogona i proizvodnje onda Kinezi pocinju polako da igraju drugu igru. Zasto svako malo mozes procitati vijest da neka veca tehnoloska firma seli proizvodnju negdje drugu, pretezno u Indiju i zasto bas u vrijeme kada se te proizvodnje polako sele u Indiju imamo eskalaciju sukoba i odnosa izmedju Indije i Kine. 

Zapad je mislio da ce im Kinezi biti vjeciti robovi u vidu jeftine radne snage i da ce oni moci da lijep i ugodno zive na tome sto takodje nije uredu ali isto tako su Kinezi iskoristili stanje da bi privukli zapadni tzv. know-how kod sebe i onda samo prisvojili i prekopirali. 

Pa pogledaj samo gdje je Kina bila prije 20 ili 30 godina sto se tice tehnologija, a gdje su sada. 

 

Vezano konkretno za Huawei, vec je poznato da je Kineska vlada ulagala ogromne svote novca u firku i cisto da se zna oni ogroman novac dobivaju vise kroz telekomunikacionu opremu nego od poslovanja sa mobilnim telefonima. A ako u takvu opremu ugradis back door koji se moze iskoristiti za spijunazu ti si druze odradio vec 70% posla u eventualnim sukobima ili ono gdje je jos bitnije za prikupljanje informacija i dodatnu kradju tehnologije.

I da ne bude opet da sam udario po Kinezima, Ameri su to sigurno radili i jos uvijek rade i naravno da im smeta da im netko pokusava ukrastio dio njihovog kolaca. Ne bih volio biti ni pod jednom cizmom ali ako vec moram birati radje bih bio pod Americkom jer Kinezi su definitivno veca mraka ili bagra. 

 

Za nas korisnike Huawei telefona ova odluka moze znaciti zasigurno jednu stvar, pad cijene koristenim uredjajima to ce zasigurno da bude jer sjecam se koja je ponuda bila kada se tek najavio prekid podrske od Googla i sto mozda necemo dobivati neke kriticne zakrpe ili ce nam dolaziti sporije.

Mobiteli ce nam ocigledno idalje imati Google aplikacije i servise sto je dobro, za korisnike P20 serije i prije ionako ne mijenja puno jer se blizi kraj neke podrske za njim dok ce korisnici P30 serije biti mozda malo vise zakinuti.

R36 uto 18.8.2020 20:00

Bla bla bla...imas 2 lopova i pričaš koji je pošteniji. Daj molim Vas.

Ni jedni ni drugi nisu ništa bolji ili lošiji. 

 

Samo je pitanje da li želite da vas spijunira skupi Amerikanac ili jeftin Kinez. 

VooDooZg sri 19.8.2020 09:15

Ko o kome kurva o poštenju rekli bi naši stari, ameri su sad našli braniti demokarciju kao i uvijek a gori su od staljina po tom pitanju - i kako je master napisao bmk kaj se oni kolju dok to ne dira mene a za razliku od Kineza koji su zatvorili svoje tržište Ameri zatvaraju nas koji veze nemamo s tim -- i to naravno zatvaraju po principu oces naše e onda ne možeš koristiti njihovo i to im je postala mantra u zadnjih par godina od kad je debo na vlasti a nadam se da bu i to kratkog vijeka jer izbori su na vratima ...

nedac96 čet 20.8.2020 11:33

Po ovim novim informacijama koje sam procitao, izgleda da nece biti problema oko nadogradnji za starije modele, a samim tim i proslogodisnji P30 PRO, tako da ipak kupujem HUAWEI P30 PRO, odustao sam od s10+