Huawei

Huawei P20/P20 PRO

mile59 ned 5.7.2020 11:54

Poslije updatea, ne znam, ja sam prije koristio samo iOS, ovo mi je bio prvi android i cim sam kupio mob mi je ponudio neki veci update, par dana nakon toga mi je trosio po 15% baterije preko noci

Frend mi je rekao da uradim ovo, napravio sam i sad mi preko noci vec skoro godinu dana trosi najvise 3-4%, nakon svakog updatea napravim to i sve uvijek super radi, i kad mi je dosao android 10 i EMUI 10 sve je bilo ok

mile59 ned 5.7.2020 11:54

Poslije updatea, ne znam, ja sam prije koristio samo iOS, ovo mi je bio prvi android i cim sam kupio mob mi je ponudio neki veci update, par dana nakon toga mi je trosio po 15% baterije preko noci

Frend mi je rekao da uradim ovo, napravio sam i sad mi preko noci vec skoro godinu dana trosi najvise 3-4%, nakon svakog updatea napravim to i sve uvijek super radi, i kad mi je dosao android 10 i EMUI 10 sve je bilo ok

bumbumzvonko pet 10.7.2020 17:27

Nakon updatea na 10ku Facebook app doslovno jede bateriju. Ne da se uspavati. Deinstalirao sam je i preko browsera ga koristim. Messenger radi ok.
I primjetio sam da mi nekad kod scrollanja, kad sam na nekom novinskom portalu ekran zna zablokirati, odnosno ne reagira,kao da se smrzne. Nakon par sekundi vrati se u normalu.
To mi se nije događalo na 9ki.

MEGATAMA pet 10.7.2020 17:34
bumbumzvonko kaže...
Nakon updatea na 10ku Facebook app doslovno jede bateriju. Ne da se uspavati. Deinstalirao sam je i preko browsera ga koristim. Messenger radi ok.
I primjetio sam da mi nekad kod scrollanja, kad sam na nekom novinskom portalu ekran zna zablokirati, odnosno ne reagira,kao da se smrzne. Nakon par sekundi vrati se u normalu.
To mi se nije događalo na 9ki.

SVE sto si nabrojao se desava i meni, Fejs pojede bateriju sad, browser se smrzne svako malo...jbni uzas sa Androidom 10.

Zadnji Huawei za mene. 

bumbumzvonko pet 10.7.2020 18:55

Zadnji Huawei i za mene. I meni se to provlači kroz glavu. A bio sam prezadovoljan sa p 20 pro. PREZADOVOLJAN. Možda ga ispoliraju sa kakvim updateom.
Klinci mi imaju redmi note 7 i uživancija je po njemu čačkati.
Kamera mi nije prioritet tako da sam bacio oko na redmi note 9.
Otisak prsta sa strane, onih u ekranu se ježim.

Dr. Vicko pet 10.7.2020 20:26

Ja oduvijek koristim Operu i nisam ovih dana primjetio nikakvo trzanje ili da mi zaledi.

 

Sto se tice Facebook-a takodje ogromno gutanje baterije i do 40% zna da pojede ali ja sam otisao u postavke baterije, izabrao koristenje aplikacija gdje mi pokaze koliko je koja pojela baterije i tu sam kliknuo na Facebook i onemogucio mu rad u pozadini pa vidjet cu da li ima nekog pomaka. 

Najgore ja nisam uopce ni izabrao nadogradnju, sam se nadogradio, a bio sam prezadovoljan sa devetkom. 

 

Pozitivna stvar kod mene barem da sam primjetio kao da mi kamera u auto nacinu daje malo ljepse i bolje slike. 

blackeagle29 sub 11.7.2020 07:53

Meni se isto trosi brze baterija, ali nisam obracao paznju kaj trosi.
Ali sam skuzio da mi na desetki messenger zna stekati, npr imam otvorenu facebook app i kliknem na ikonu od messenger razgovora i to mi otvara 10-20 sekundi, poruku normalno napisem i posaljem i onda opet 10-20 sekundi treba da se zatvori.

SuperHeroj uto 14.7.2020 12:44
mile59 kaže...
Onda se pati s baterijom, ja sam presao na lite dok ovu ne rijese

 Ma to mi android javlja da previse trosi bateriju, a odem na bateriju facebook nije ni u prvih 5 aplikacija koje najvise trose jer ne visim po fb kao djeca, mozda max 20min dnevno.

Gigimon čet 16.7.2020 12:35

I ja razmisljam da ga vratim na devetku, baterija mi se malo vise trosi, ali nije toliki problem nego koliko je problem kad koristim aplikacije odjedanput me izbaci iz aplikacije, cesto zablokira komplet mob

MasterOfDisaster čet 16.7.2020 14:38
MEGATAMA kaže...

Gotov je Huawei, drago mi je da nisam uzeo P30 pro nedavno,nazad na Samsung. 

Meni osobno Huawei P30 Pro radi ok i nakon update-a, malo na početku je imao malo povećani drain baterije, ali sada je opet sve ok. Dok mi žena ima Samsung S10e i nakon zadnjeg update-a baterija joj ne može izdržati cijeli dan (inače je mogla izdržati dan i pol bez problema) - nema Facebook koji je inače zadužen za ubijanje baterije. Ovo joj je drugi Samsung i rekla je nikada više, a ja sam od Samsunga odavno odustao jer on nakon godine dana uređaja izbacuje update koji uništava bateriju i to potvrđeno na više uređaja koje sam osobno posjedovao. Ja sam odavno odustao od Samsunga, a sada i žena.

Sretno sa Samsungom.

Dr. Vicko čet 16.7.2020 22:28
MasterOfDisaster kaže...
MEGATAMA kaže...

Gotov je Huawei, drago mi je da nisam uzeo P30 pro nedavno,nazad na Samsung. 

Meni osobno Huawei P30 Pro radi ok i nakon update-a, malo na početku je imao malo povećani drain baterije, ali sada je opet sve ok. Dok mi žena ima Samsung S10e i nakon zadnjeg update-a baterija joj ne može izdržati cijeli dan (inače je mogla izdržati dan i pol bez problema) - nema Facebook koji je inače zadužen za ubijanje baterije. Ovo joj je drugi Samsung i rekla je nikada više, a ja sam od Samsunga odavno odustao jer on nakon godine dana uređaja izbacuje update koji uništava bateriju i to potvrđeno na više uređaja koje sam osobno posjedovao. Ja sam odavno odustao od Samsunga, a sada i žena.

Sretno sa Samsungom.

 Ako vam je svima ta baterija najbitniji segment prilikom nadogradnje software-a onda idite na Sony, ja sam imao dvije Xperie prije i nikada nisam imao problema sa baterijama nakon nadogradnji. 

 

Kod mene na P20 pro je problem samo na FB aplikaciji, jedno vrijeme kada sam joj ugasio dozvolu da radi u pozadini nije troslila toliko primjtno bateriju ali ukoliko je ja rucno pokrenem nebitno sto ubijem proces nakon koristenja aplikacije ona nastavi da crpi bateriju znatno. Danas nisam nikako palio FB aplikaciju i imam trenutno 45& baterije ostalo, a skinuo sam ga jutros u 06,30 sa punjaca.

Od sada na FB idem preko Opere. Ja nemam problema sa trzanjem, da zaledi i sl. 

MEGATAMA sub 18.7.2020 21:35

Ne znam sto su napravili ali FB se kod mene vratio u normalu i sa prosjecnih 40% trosenja baterije je pao na 18% trosenja.

Sad je ostao drugi problem a to je da browser svako malo zasteka to se takodjer pojavilo sa android 10 sofverom.