Morse sri 4.3.2020 23:49

Pozdrav,

 

Prije 5 dana kupljen novi Samsung A40 i iz starog moba u njega prebačena SIM kartica. Od tada počinju problemi sa glasovnim pozivima. Nakon nekog vremena razgovora (odmah, 2, 4, 5 minuta...) meni sugovornici govore da me čuju isprekidano dok ja njih cijelo vrijeme čujem dobro. Situacija se ne popravlja koliko god taj razgovor trajao. U početku nisam mogao dokučiti o čemu se radi jer mobitel je uredno radio svugdje gdje sam išao, a jedini problem sam imao kada sam kod kuće.

Onda sam shvatio da je problem u tome jer sam kod kuće spojen na WiFi mrežu. U postavkama moba je uključena opcija VoLTE i VoWiFi. Imam izvrstan signal mobilne mreže i nije mi jasno zašto me konstantno prebacuje na WiFi mrežu. U postavkama moba sam isključio VoLTE, a pošto nigdje nemam izbornik za isključivanje VoWifi nazvao sam SZK. Rekli su mi da će mi to oni isključiti odmah i da samo resetiram mob. Tako sam i učinio, i za probu nazvao prijatelja. Dogodio se isti problem, razgovor se opet počeo prekidati. Onda sam isključio WiFi na mobu i opet ga nazvao. Razgovor je tekao bez problema.

Ima li netko ovakvih problema osim mene?