MUĆAK sub 26.12.2020 11:27

Kupljena SIM na bonove i uključena mjesečna tarifa  Simpa XS  , neki da aktivirao opciju koju poklanjaju Neograničeni net do 2.1.21 ,

problem je što se ne može koristiti 4G niti na jednoj lokaciji već samo 3G i to HT ov .

Zvao sam SZK  ništa nisu napravili , u najbližem centru zamijenio sam SIM za drugu i opet isti slučaj opet zvao  SZK isti qurac  .

Jel to tako na svim Simpa karticama da se ne može koristiti 4G jer su je možda zaključali za Simpa a ovamo kao poklanjaju free net .

Iskustva .

 

 

bunker sub 26.12.2020 13:37


@Mućak

Nakon što aktiviraš neku od one 4 glavne Simpa tarife, trebao bi dobiti ovakav SMS , a u statusnoj traci na vrhu ekrana vidiš da li je spojen na 4g+, 4g, 3g...( kao na priloženim slikama ) ...

Ako nisi dobio takvi SMS onda je automatika zakazala, no szk ti to može ručno aktivirati.

Provjeri u mobu internet postavke da li su dobro podešen ( APN, željena mreža...)....

MUĆAK ned 27.12.2020 02:45
bunker kaže...

@Mućak

Nakon što aktiviraš neku od one 4 glavne Simpa tarife, trebao bi dobiti ovakav SMS , a u statusnoj traci na vrhu ekrana vidiš da li je spojen na 4g+, 4g, 3g...( kao na priloženim slikama ) ...

Ako nisi dobio takvi SMS onda je automatika zakazala, no szk ti to može ručno aktivirati.

Provjeri u mobu internet postavke da li su dobro podešen ( APN, željena mreža...)....

 

Darko150 ned 27.12.2020 09:55

Ili nemaš dobar APN (internet.ht.hr), ili ti mob ne podržava frekvenciju na kojoj se na tvom području emitira Lte (najčešće kineski mobiteli koji ne podržavaju 800 MHz). Ili mob uopće ne podržava Lte (ako je stariji)

MUĆAK ned 27.12.2020 10:42
Darko150 kaže...
Ili nemaš dobar APN (internet.ht.hr), ili ti mob ne podržava frekvenciju na kojoj se na tvom području emitira Lte (najčešće kineski mobiteli koji ne podržavaju 800 MHz). Ili mob uopće ne podržava Lte (ako je stariji)

 

Imam Žaomi RN4 .

Biti će ovo da ova bazna stanica emitira signal na 800 MHz  a on ne podržava .

Evo postavki to je OK.