Grafičke kartice

Zotac GeForce GT 710 sa intel core i5 3470 ?

B-52 sri 13.5.2020 19:26

 

Pozdrav,

kako se nista ne kuzim u hardver, molio bih za vasu pomoc. Dakle uzeo sam neki komp, koji kod moje zene na poslu vise nisu trebali. Kupio sam SSD (nije bilo diska) i stavio win 10 i sve radi super, ali ima integriranu grafiku i meni se to ne svidja. Izguglao sam da bi ova graficka trebala bit dobar izbor (u kategoriji do 50 evra). Gledao sam na nekom sajtu..onaj neki bottleneck calculator i izbacilo mi je kao bottleneck 100% ?? kao da je ta graficka preslaba za ovaj proc !?

Sad, ja se to nista ne razumijem..jel to znaci da bi ova graficka bila los izbor i da nisu bas kompatibilni??

 

Radi se o tome da ja nisam gejmer i uopce ne igram igrice, nego pogledam neki film u 4k tu i tamo i hocu da sve radi glatko i da nista ne steka i ne zelim integriranu grafiku.

 

Ako netko mozda ima neki bolji prijedlog, samo dajte..

 

U prilogu stavljam system information i sliku maticne - nadam se da sam uslikao dobro ono gdje ide graficka..nema kud neg tamo..nadam se da mogu ustekat u bilo koji od ova dva pci-a.

 

Napajanje je 320 W

 

Hvala svima unaprijed

fer-de-lance sri 13.5.2020 19:36

Da, ta grafička je totalno smeće i ne vrijedi ni 50 eurocenti, a kamoli eura.

Lošija od bilo koje integrirke, uključujući i ovu u tvom procesoru, tak da ti ona ne bi ničemu služila, samo bi bilo sve i gore s njom, brži ti je komp s ovom imtegriranom.

Za 50 € kupi neku polovnu RX 460 ili jaču.

 

Edit: e da, onda ti bude i napajanje preslabo...

 

B-52 sri 13.5.2020 19:52

E pa zato sam i stavio koliko je napajanje..jel ima neka dobra da se uklopi u ovih 320 w?

Ne bih sad puno para u to investirao jer koristim komp najvise za gledanje filmova i tu i tamo ms office ali htio bi da sve radi glatko ..youtube i sve da se fino otvara

fer-de-lance sri 13.5.2020 19:57

A sad, čudno da ne radi sve fino i glatko i ovak, bar ovo kaj ti koristiš.

Jesu ti uopće instalirani driveri od grafike?

 

A kaj se grafičke tiče, ova kaj sam napisao (RX 460) bi mogla raditi u toj kombi s tim napajanjem.

Ili Nvidia 1050, ali je preskupa.

I RAM ti je malo previše na knap.

 

Možda najbolje da uzmeš bar još 4 GB rama, a grafu možda ni ne trebaš za tvoje potrebe.

 

B-52 sri 13.5.2020 20:01

Pogledacu za drivere dal su instalirani..nisam nista radio extra..pustio sam windowse da odrade sve pa vjerujem da su instalirani zadnji driveri..

Nije bas da radi nesto lose nego npr gledam neki video na youtube na fullscreen i stisnem esc i njemu onda treba recimo 1-2 sec da to odradi..

CyberDemonVZ sri 13.5.2020 20:35
fer-de-lance kaže...

A sad, čudno da ne radi sve fino i glatko i ovak, bar ovo kaj ti koristiš.

Jesu ti uopće instalirani driveri od grafike?

A kaj se grafičke tiče, ova kaj sam napisao (RX 460) bi mogla raditi u toj kombi s tim napajanjem.

Ili Nvidia 1050, ali je preskupa.

I RAM ti je malo previše na knap.

Možda najbolje da uzmeš bar još 4 GB rama, a grafu možda ni ne trebaš za tvoje potrebe.

 Da, baš mi je čudno da ovo ne radi. Pa ja sam na slabijem procesoru igrao Battlefield 3 i 4 (i5 2500).

 

Ja bi također prvo uzeo SSD (vidim da je) i još memorije.

 

I onda ako ostane love s oglasnika nekakvu GTX 950 recimo.... Pogotovo jer ima u planu gledati 4K filmove, nek se nađe :)

CyberDemonVZ sri 13.5.2020 20:45
B-52 kaže...

Windowse sam jucer frisko instalirao i update-ao..morao se restartat 2 3 puta da se sve instalira uredno.

Chrome isto frisko instaliran.

Probat cu pokrenut neki 4k video pa cu vidjet..

 Sad baš gledam videe

https://www.youtube.com/results?search_query=on+board+graphics+on+i5+3470

 

Prilično sposoban CPU, ne bi trebalo biti problema, stvarno ponovno provjeri drivere od Intela.

 

P.S. intel kaže da je to prva generacija procesora koja hardverski podržava 4K:

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000005718/processors.html

 

Does my processor support 4K video?
For 4K video support, you need:

3rd Generation Intel® Core™ Processor or higher with Intel® HD Graphics and the latest Intel® HD Graphics driver.

fer-de-lance sri 13.5.2020 20:46

Da, meni na laptopu na B960 i integrirki s 8 GB rama sve radi perfektno, a di ne bi njemu (diskretna grafa mi se pali samo za gaming).

 

I ovo kaj si rekao, GTX 950 sam totalno zaboravio, a da se naći i za manje love nego RX 460, a bolja je.

Možda bi tu na malim oglasima mogao iskombinirati za tih 50€ ili malo više neku grafu te klase i ram 4 GB, ne bi me čudilo, zna se naći altruista na BOL-u 

 

B-52 sri 13.5.2020 20:53

Jel bi trebao onda uzimat novo napajanje za gtx 950 il moze sa ovih 320 w?

Btw stavio sam da update-a drivere i valda je skinuo neke.. prije su bili iz 2015. i sad su opet iz 2015. (slika)

 

Sad idem bas vidjet kako otvara video 4k

 

CyberDemonVZ sri 13.5.2020 20:59
B-52 kaže...

Jel bi trebao onda uzimat novo napajanje za gtx 950 il moze sa ovih 320 w?

Btw stavio sam da update-a drivere i valda je skinuo neke.. prije su bili iz 2015. i sad su opet iz 2015. (slika)

Sad idem bas vidjet kako otvara video 4k

 Tu je negdje na granici ... Još ako je staro... Da, možda sam rekao prejaku grafičku.

 

Evo, kolega sve objasnio :)

B-52 sri 13.5.2020 21:17
fer-de-lance kaže...

Bolje ti instaliraj ove drivere:

https://downloadcenter.intel.com/download/29473/Intel-Graphics-Driver-for-Windows-15-33-?product=68316

 

A kaj se gtx 950 tiče, vjerovatno ne bi trebao jače napajanje onda, premda se nikad ne zna.

Ali bi mogao blagi undervolt napraviti na cpu i grafi pa bi opako skresao potrošnju.

 

 Skinuo sam ove drivere i sad radi jos bolje..jbg ja sam mislio da 10-ka to odmah sama nadje jer znam da je to bilo jos na win7 ..jbg izgleda da sam ja totalno zaostao :(

Provjerit cu i ostale driver-e

Komp sad fino radi i moram jos sam vidit za 4k i cak se razmisljam da investiram jos nesto love tipa da uzmem jos mozda 4GB RAM-a a mozda kasnije onda uzmem i neku graficku, pa ak bude trebalo i napajanje (jer nisam znao da je ovaj proc dosta dobar) i onda sam na miru skoro 5 god, s obzirom koliko i za sta uopce koristim komp :)

Jedino onda neznam dal trebam pazit jos na nesto..tipa cipset i to.. ali to cu pitati onda opet kad za to dodje vrijeme :)

B-52 sri 13.5.2020 21:45
fer-de-lance kaže...

Da, komp ti je poprilično ok.

A ram 4 gige uzmeš za cca. 10€ polovno, a napajanje ni ne možeš staviti neko jače jer nije standardno atx (možeš uz dodatne komplikacije).

Pogledaj kaj piše na napajanju, koliko ampera daje na 12 V, jer je lik na tom kompu s 240 W koristio bez problema 750ti koja troši skoro ko gtx 950:

https://forums.tomshardware.com/threads/best-psu-for-hp-8300-elite-sff.3116071/

 

 Evo slikao sam napajanje..nadam se da se vidi procitat

B-52 sri 13.5.2020 21:52
Alkaline kaže...

Nemoj pretvarati VGA u HDMI nego display port u HDMI, digitalni signal u digitalan, biti će ti daleko bolja kvaliteta.

A i DP će ti dati napajanje za aktivni adapter.

 E majke mi ja nisam ni znao da to postoji..ja sam znao za vga i dvi :(

To je znaci onda onaj ulaz odmah iznad ovog kabla gdje je napisano naopako slovo D++

B-52 sri 13.5.2020 22:10
fer-de-lance kaže...

Za 50€ teško da bude našao 1050.

Ali tko zna, možda je u švabiji bolja situacija nego kod nas kaj se cijena tiče.

 

 

Tesko za 50 evra ..ima ovde za 100 ali ne kupujem bas na ebay, a i poanta je u tome sto ne igram igrice i zato sam si postavio nekako tu granicu od ca 50 evrica..ono kao nije skupo al opet da nije neki srot..

Ovaj tip daje za 100 i veli da je nova a inace kolko vidim su od 140 pa na vise...ovisno koja verzija..

B-52 uto 19.5.2020 22:05

 Ne bih htio otvarat novu temu da ne spamam, pa ako moze samo mala pomoc..dal mogu ove 2 memorije zajedno radit?

 

https://www.amazon.de/Samsung-1600MHz-Computer-Desktop-Arbeitsspeicher/dp/B00TDYQ9TK

 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00BFFZXLU?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_image

 

Znaci prva je vec bila u kompu..ova druga je sad kupljena i trebala bi radit na ovoj matičnoj ali sad kad sam je stavio nutra, nece komp da se upali neg se samo cuje biip!

 

Hvala unaprijed.

 

Edit: evo ubacujem sliku od stare memorije ako sam slucajno krivu u post stavio jer nisam sto posto siguran jel to ta