Grafičke kartice

Vodič za odabir grafičke kartice

ibme74 sri 17.7.2019 13:09
Jakovp kaže...
 Odi na rx590, jednako je jaka kao 1660, i jeftinija

 

Jeftinija? Najeftinija RX590 je u ADM-u 1.860kn, najjeftinija GTX1660 je u 1.847kn u Centro.hr, uz to RX590 trosi duplo vise od gtx1660 pa ako nema neko kvalitetno napajanje od barem 550w nebi ju uopće gledao... Ali da, Freesync ce mu raditi samo sa AMD grafom jer nema DP 

Jakovp sri 17.7.2019 14:38
ibme74 kaže...
Jakovp kaže...
 Odi na rx590, jednako je jaka kao 1660, i jeftinija

 

Jeftinija? Najeftinija RX590 je u ADM-u 1.860kn, najjeftinija GTX1660 je u 1.847kn u Centro.hr, uz to RX590 trosi duplo vise od gtx1660 pa ako nema neko kvalitetno napajanje od barem 550w nebi ju uopće gledao... Ali da, Freesync ce mu raditi samo sa AMD grafom jer nema DP 

Pogledaj kakva je 1660 za te pare, i kakva je rx590, neusporedivo. Prvo 1660 koja liči na nešto je par sto kuna skuplja.

 

Za potrošnju se slažem, ali ništa što napajanje od 600w ne može odraditi, a danas je to sasvim normalno i ne preskupo napajanje za uzeti.

Braco2018 sri 17.7.2019 15:40

Napajanje je, Fottron xyper 500w. Već neko vrime strpljivo čekam nadu zvanu " NAVI", ono za nas obične smrtnike " k...c.", niti su cijene pale na odgovarajuću razinu, tipa rx580 8g do max 1500kn. RX serija kartica, općenito su grijalice tako da kroz dvi tri godine korištenja se isplati uzeti neku od Nvidie makar skuplja i boljih perfomansi jer te na kraju izađe isto, ako ne i jefitinije..S obzirom da mi je monitor Freesync FHD, pretpostavljam da mi je bolje upravo zbog freesynca, ići na RX.. ili kupovati novu konfu ili kako mi se čini PS...

ibme74 sri 17.7.2019 18:18
dejo74 kaže...
XXX kaže...

Ne znam tko bi kupio radeon 590 pored GTX 1660, radenoka skoro duplo više grije kućište. Razlika je ogromna.

 ja za 800kn na njuškalu sa dosta garancije ;)

 

Baš te briga, riješio si omdah i grijanje prostorije za zimu 

Kresaux sri 17.7.2019 23:02

Po meni je taj freesyinc/gsync više marketing nego stvarna potreba, makar možda sam ja samo slijep. Igrao sam pubg sa syincom na oko 100 fps (144Hz freesync monitor) pa sam mislio da pomaže. Kasnije prešao na drugu grafu i sad bez synca ne uočavam nikakvu razliku. Testirao s gsync pendulumom i nula bodova, ne vidim nikakav tearing ni kada je upaljeno ni kada je ugašeno.

Jakovp sri 17.7.2019 23:28
Kresaux kaže...
Po meni je taj freesyinc/gsync više marketing nego stvarna potreba, makar možda sam ja samo slijep. Igrao sam pubg sa syincom na oko 100 fps (144Hz freesync monitor) pa sam mislio da pomaže. Kasnije prešao na drugu grafu i sad bez synca ne uočavam nikakvu razliku. Testirao s gsync pendulumom i nula bodova, ne vidim nikakav tearing ni kada je upaljeno ni kada je ugašeno.

 Ovisi od igre do igre, ali ima situacija gdje dosta dobro dođe.

IvanBrekalo čet 18.7.2019 01:06
Kresaux kaže...
Po meni je taj freesyinc/gsync više marketing nego stvarna potreba, makar možda sam ja samo slijep. Igrao sam pubg sa syincom na oko 100 fps (144Hz freesync monitor) pa sam mislio da pomaže. Kasnije prešao na drugu grafu i sad bez synca ne uočavam nikakvu razliku. Testirao s gsync pendulumom i nula bodova, ne vidim nikakav tearing ni kada je upaljeno ni kada je ugašeno.

 A sta si mislio da ce se desiti na 100 fps-a normalno da ne vidis tearing na tolikom framerate-u, kuze se vise problemi kad ti framerate opadne drasticno, to pucanje slike na visokom framerate-u je inace teski overhyped po forumima vjerovatno proizaslo iz marketinske parole oko tog istog "pucanja slike", ljudi to jedva vide fokusiran si na igru to prode u milisekundi tu i tamo a da niti ne skuzis. Dobar je to "fičr" u slabijim konfama pogotovo sad kad i Nvidia grafe podrzavaju freesync monitore koji su poprilicno jeftiniji od istih s gsyncom.

ansha čet 18.7.2019 15:47
VelvetOverlap kaže...

Možda je već bilo pitanje, pa ako je sori ljudi ako nije super.

Razmisljam izmedu ove nove super serije ili mozda cak ove nove amd kao neka vise budet friendly opcija?

 

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2070-Super-vs-AMD-RX-5700/4048vs4046

 

Jel zna neko kad bih mogle ove admove kartice doci, a da nisu s ovim ocajnim hladenjem?

 

Krive kartice usporedjujes, gledaj RX 5700 XT koja je skoro izjednacena sa 2070 Super a opet je prilicno jeftinija. 

VelvetOverlap čet 18.7.2019 15:55
ansha kaže...
VelvetOverlap kaže...

Možda je već bilo pitanje, pa ako je sori ljudi ako nije super.

Razmisljam izmedu ove nove super serije ili mozda cak ove nove amd kao neka vise budet friendly opcija?

 

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2070-Super-vs-AMD-RX-5700/4048vs4046

 

Jel zna neko kad bih mogle ove admove kartice doci, a da nisu s ovim ocajnim hladenjem?

 

Krive kartice usporedjujes, gledaj RX 5700 XT koja je skoro izjednacena sa 2070 Super a opet je prilicno jeftinija. 

 jes jes skuzih, jebiga od uvijek sam na nvidii, ali ako se cijene ne ileveliraju dok izadu custom amd grafe mislim da prelazim na crvenu stranu haha

hrčak sub 20.7.2019 21:06
ibme74 kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, pomažem prijatelju oko kompa i ima Rx 590, ali ima malo stariji monitor koji ima samo vga ulaz. Da li postoji neki način da se to spoji na monitor da se on ne mora mijenjati? Hvala

 

https://www.samsung.com/us/product/productForward.do?groupUrlName=computer&typeUrlName=monitors&mdlUrlName=LS22B150NS/ZA&pageUrlName=specs

 

trebas aktivni konvertor vga na dvi/hdmi

 Možeš link staviti, ja sam našao jedan u Protisu za 150 kn, koji ide na Display port, da li je to isto to? Jel ima kakve veze ako je Display port na adapteru 1.2 a na grafičkoj 1.4? Hvala

Thorin20 ned 21.7.2019 11:33

Pozdrav,

 

Imam PC koji je naveden pod MojPC. U budućnosti planiram nadograditi računalo na jači procesor. Pošto nove i5 ni Ryzen nemaju integrirane grafičke trebao bi preporuku neke grafe. Igrice uopće ne igram. Unaprijed hvala.

 

Edit: preferirao bi Nvidia. Radi Linuxa

itomic009 ned 21.7.2019 12:11
Thorin20 kaže...

Pozdrav,

 

Imam PC koji je naveden pod MojPC. U budućnosti planiram nadograditi računalo na jači procesor. Pošto nove i5 ni Ryzen nemaju integrirane grafičke trebao bi preporuku neke grafe. Igrice uopće ne igram. Unaprijed hvala.

 

Edit: preferirao bi Nvidia. Radi Linuxa

  Na što bi ti nadograđivao ? i5 ili i7 koji iduna tvoju ploču imaju integrirane, a ako ćeš novo, imaju i aktualni i5, kao i Ryzen 5/3 G serija integrirane isto. Dakle, imaš hrpu opcija pa moraš bit malo konkretniji. Grafa ti treba za nek posao baš ili ?

Thorin20 ned 21.7.2019 12:22

Ne treba mi grafa za posao. Znači multimedija

U drugoj temi kad sam pitao za nadogradnju pc dobio sam sljedeći odgovor. "

Moras ili dati vise pa uzeti i5 8400 i B360 plocu, i5 9400f je iste snage ali nema iGPU pa posto nemas zasebnu grafu nece sljakati. Ista stvar je i za Ryzene.

Druga opcija da si ganjas neki rabljeni i5 6xxx/7xxx serije"

 

Zato ovdje pitam za grafu. Najprije bi kupio grafu, a poslije bi stavio drugi proc i ploču. 

itomic009 ned 21.7.2019 12:42

  Ako ideš na novi komp onda možeš birati jer imaju i Intel i ADM procesore s integriranim grafama. Sad, ne znam jel ti treba CPU samo za multimedija/surfanje i to ili za nešto ozbiljnije. Ako ti treba samo za multimedija/surfanje i posao koji nije ovisan o nekom jakom hardware-u, onda ti je idealan Ryzen 3 2200G. Quad core CPU s integiranom grafikom dobrom za sve to. Ako ti treba jak CPU, onda napiši kakav rad je u pitanju i koliko para misliš potrošiti. Napisao si da ne igra igre, ako ne koristiš grafu za neke posebne programe, onda ti GPU uopće ne treba, nego ti je ideačan Ryzen s integiranom ili neki jači Intel ako ti treba i jak CPU.