sfc_PsychQ sri 29.1.2020 09:08

dali ko na novom adrenalinu ima problema sa krivuljama ventilatora? Naime imam sapphire rx580 nitro + 8gb i u adrenalinu namjestim profil fanova, no međutim ako resetiram kompjuter koda nisam namjestio brzine vrtnje. Adrenalin i dalje ima sve memorirano u profilu ali stvari ne rade. Nego moram ici disable profila i enable i opet je sve uredu, nije problem neki preveliki ali covjeka pocinje zivcirati. 

Do tada kartica digne temperaturu na 80C i vrti fanove na 800rpm-a, kada disablam i enablam krivulje digne okretaje i spusti temp na 60. 

Igormaric sri 29.1.2020 12:30

Mislim da je do novih drivera problem jer i drugi se zale na svim vrstama kartica da ne pamti odabrani profil. Btw. i ja imam istu karticu i preflashao sam je BIOS-om od "limited edition" sa visim klokovima i TDP-om. Ako se odlucis za BIOS flash dobro pogledaj koju imas memoriju pa flashaj s istom markom memorije.

itomic009 pet 7.2.2020 10:08

Govorimo o rabljenim, zavisi od starosti (koliko dugo je još pod garancijom) ali oko 800kn - 1000kn. A za preporuku, ima dosta dobrih modela i jedino gdje i možeš "omašiti" je da bude bučnija. Ako ti to samo po sebi nije faktor, onda samo gledaj da imaš što više garancije i amen. Ponajbolji modeli su ova moja Nitro, Red Devil od PowerColor-a, top modeli o d MSI-a i Gigabyte i tako dalje. Ima više dobrih. Ako nađeš neke kandidate, piši nam ovdje pa ti komentiramo koja je bolja.

Jakovp pet 6.3.2020 22:55
cvaja997 kaže...

Danas stavio red devil RX 580 8GB u PC. Instalirao najnovije drivere 20.2.2 čini mi se. Nakon toga sam upalio ovo https://www.amd.com/en/technologies/vsr i pojavio se crni ekran u aplikacijama, chromu... Temperature CPU i GPU oko 45; Unigine SP bench za GPU 67 custom resolution, extreme shaders? Uglavnom banana.

  Pa možda si dao preveliku rezoluciju za bandwith kabela ili tako nešto, zašto biš to palio?

Jakovp sub 7.3.2020 00:01
cvaja997 kaže...

Totalno bez veze, htio probat već kad je tu. Ne znam uopće koji se k bave tim sranjima kad im osnove ne valjaju na novim karticama.

 Pa ono, nvidija je to stavila pa su valjda mislili da i oni moraju, bo.

cvaja997 sri 18.3.2020 20:21

Koje drivere koristite na svojim RX 580 karticama? Ja imam nekih problema sa svojom pa pokušavam dijagnosticirat.
edit: vjerojatno je flashan mining bios. Core clock je manji od specifikacije, memory clock je 2200MHz. Prebacio sam switch na silent i tamo je unutar specifikacija vendora i poklapa se sa TechPoweUP stranicom. Može li netko potvrdit jel to štima?

R4zOR229 pet 21.8.2020 19:28

Jel jos tko ima problema da mu se pc nece "upalit" nekad nakon sta se ekran iskljuci. To mi pocelo dogadati nakon updata drivera, sad sam i najnvije probo al isti drek. Znaci PC nejde u sleep vec se samo ekran ugasi i nakon se nece iz tog stanja vratit nego moram radit reset na gumb.

dejo6 čet 5.11.2020 17:29

Jel zna netko zašto mi se ventilatori na grafičkoj nasumično pale na maksimalnu brzinu dok je monitor u sleepu? Nakon što se ugasi monitor svakih minutu-dvije se ventilatori upale na par sekundi pa se opet ugase.

user2206 ned 6.12.2020 15:50

Ekipa trenutno imam 2 grafe:

1. Sapphire RX570 Nitro+ 4GB stara 2 mjeseca

2. XFX RX 580 GTS XXX4GB (previše X-eva u nazivu ) stara oko 2 godine

 

Jedne se moram rještiti, koju bi vi ostavili za sekundarni PC?

1950Killer ned 6.12.2020 22:31
dejo6 kaže...

Jel zna netko zašto mi se ventilatori na grafičkoj nasumično pale na maksimalnu brzinu dok je monitor u sleepu? Nakon što se ugasi monitor svakih minutu-dvije se ventilatori upale na par sekundi pa se opet ugase.

 meni bi nekad na rx480 gtr u performance bios-u znalo palit na 100% isto tako reda radi, vratio nazad na regular bios i sve pet (tako da ako je dual bios probaj pribacit na drugi)