dreadmoore sub 26.9.2020 01:04
neampojma kaže...

 onda je dobro što nisu izbacili puno kartica haha

 Misliš da ce to nesto promjeniti posto je otkriven problem, koliko ih je sad naruceno bog sami zna.Izgleda Asus najbolji, oni ne stede na materijalu.

MEGATAMA sub 26.9.2020 01:24
dreadmoore kaže...
neampojma kaže...

 onda je dobro što nisu izbacili puno kartica haha

 Misliš da ce to nesto promjeniti posto je otkriven problem, koliko ih je sad naruceno bog sami zna.Izgleda Asus najbolji, oni ne stede na materijalu.

 Mislim da sam vec negdje vidio da povlace modele sa losim dizajnom ali koji jadnici....zao mi je da je i MSI i EVGA u tom jadnom klubu.... 

neznalica90 sub 26.9.2020 02:07
MEGATAMA kaže...
dreadmoore kaže...
neampojma kaže...

 onda je dobro što nisu izbacili puno kartica haha

 Misliš da ce to nesto promjeniti posto je otkriven problem, koliko ih je sad naruceno bog sami zna.Izgleda Asus najbolji, oni ne stede na materijalu.

 Mislim da sam vec negdje vidio da povlace modele sa losim dizajnom ali koji jadnici....zao mi je da je i MSI i EVGA u tom jadnom klubu.... 

 

Za MSI sam stvarno iznenađen, ne pamtim kad sam bio nezadovoljan sa njihovom karticom.. ja cu se strpit nek i AMD izbaci svoje iako da budem iskren ne polazem neke nade u njih niti mi se da ponovo zezat s njima. ali cisto da malo ova ludnica splasne i da se trziste stabilizira. prezivit cu jos mjesec dva na 1080ti i 1440p a onda ubost neki 38 inchni ultrawide 3840x1600 i zatvorit se u kucu jedno 10tak dana 

Jurassic Park sub 26.9.2020 03:57
MEGATAMA kaže...
dreadmoore kaže...
neampojma kaže...

 onda je dobro što nisu izbacili puno kartica haha

 Misliš da ce to nesto promjeniti posto je otkriven problem, koliko ih je sad naruceno bog sami zna.Izgleda Asus najbolji, oni ne stede na materijalu.

 Mislim da sam vec negdje vidio da povlace modele sa losim dizajnom ali koji jadnici....zao mi je da je i MSI i EVGA u tom jadnom klubu.... 

 Išao sam sad malo gledati i vidim da si u pravu što se tiče EVGE,tj XC modela.

Na moju žalost,ja sam taj model naručio iz Njemačke (Caseking) i sad sam na čekanju dok ga ne dobiju.

Zanima me da li mogu sad otkazati tu EVGA 3080 i uzeti ASUS TUF 3080?

Da li ću čekati dosta duže ako ostanem sa ovom narudžbom (naručio sam u prvih pola sata)?

Ono što me najviše brine je to da će mi Caseking otkazati TUF ako ga naručim jer sam već čuo da su nekim kolegama već otkazali jer su zakasnili?

 

Minneyar sub 26.9.2020 09:54
Jurassic Park kaže...
MEGATAMA kaže...
dreadmoore kaže...
neampojma kaže...

 onda je dobro što nisu izbacili puno kartica haha

 Misliš da ce to nesto promjeniti posto je otkriven problem, koliko ih je sad naruceno bog sami zna.Izgleda Asus najbolji, oni ne stede na materijalu.

 Mislim da sam vec negdje vidio da povlace modele sa losim dizajnom ali koji jadnici....zao mi je da je i MSI i EVGA u tom jadnom klubu.... 

 Išao sam sad malo gledati i vidim da si u pravu što se tiče EVGE,tj XC modela.

Na moju žalost,ja sam taj model naručio iz Njemačke (Caseking) i sad sam na čekanju dok ga ne dobiju.

Zanima me da li mogu sad otkazati tu EVGA 3080 i uzeti ASUS TUF 3080?

Da li ću čekati dosta duže ako ostanem sa ovom narudžbom (naručio sam u prvih pola sata)?

Ono što me najviše brine je to da će mi Caseking otkazati TUF ako ga naručim jer sam već čuo da su nekim kolegama već otkazali jer su zakasnili?

 

 Nece ti otkazati, ali su sanse da ces cekati puno duze ako sad stavis novu narudzbu. Ko zna kolko je desetaka tisuca u redu ispred tebe...

iMik sub 26.9.2020 10:01
Jurassic Park kaže...
MEGATAMA kaže...
dreadmoore kaže...
neampojma kaže...

 onda je dobro što nisu izbacili puno kartica haha

 Misliš da ce to nesto promjeniti posto je otkriven problem, koliko ih je sad naruceno bog sami zna.Izgleda Asus najbolji, oni ne stede na materijalu.

 Mislim da sam vec negdje vidio da povlace modele sa losim dizajnom ali koji jadnici....zao mi je da je i MSI i EVGA u tom jadnom klubu.... 

 Išao sam sad malo gledati i vidim da si u pravu što se tiče EVGE,tj XC modela.

Na moju žalost,ja sam taj model naručio iz Njemačke (Caseking) i sad sam na čekanju dok ga ne dobiju.

Zanima me da li mogu sad otkazati tu EVGA 3080 i uzeti ASUS TUF 3080?

Da li ću čekati dosta duže ako ostanem sa ovom narudžbom (naručio sam u prvih pola sata)?

Ono što me najviše brine je to da će mi Caseking otkazati TUF ako ga naručim jer sam već čuo da su nekim kolegama već otkazali jer su zakasnili?

 

Message about EVGA GeForce RTX 3080 POSCAPs

Hi all,
 
Recently there has been some discussion about the EVGA GeForce RTX 3080 series.
 
During our mass production QC testing we discovered a full 6 POSCAPs solution cannot pass the real world applications testing. It took almost a week of R&D effort to find the cause and reduce the POSCAPs to 4 and add 20 MLCC caps prior to shipping production boards, this is why the EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 series was delayed at launch. There were no 6 POSCAP production EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 boards shipped.
 
But, due to the time crunch, some of the reviewers were sent a pre-production version with 6 POSCAP’s, we are working with those reviewers directly to replace their boards with production versions.
EVGA GeForce RTX 3080 XC3 series with 5 POSCAPs + 10 MLCC solution is matched with the XC3 spec without issues.
 
Also note that we have updated the product pictures at EVGA.com to reflect the production components that shipped to gamers and enthusiasts since day 1 of product launch.
Once you receive the card you can compare for yourself, EVGA stands behind its products!
 
Thanks
EVGA 

 

t00mob sub 26.9.2020 10:05

Znači da smo mi koji smo ipak pričekali zapravo prošli najbolje    Ja sam htio uzet MSI X Trio jer je to bila odlična serija, uvijek ocijenjena među najboljima. Sad mi očito preostaje jedino Asus, AKO, ponavljam AKO se zbilja radi samo o tome. Možda je problem nešto sasvim drugo ili još nije ni detektiran pravi problem. Možda se i Asusice ruše, samo se ruše manje jer se vent na TUF-icama vrti 500+ okretaja brže. Strix još nije ni došao i imat će najveći boost clock od svih koje su sad dostupne, možda će se Strixica tek počet rušit ko luda   Ne znam koliko su ti youtuberi tehnički potkovani da sad oni idu raskrinkavat greške u dizajnu, tranzistorima, kondenzatorima, POSCAPsima, MLCCsima...  Zvuči mi nevjerojatno da bi kompanije koje desetljećima proizvode grafe napravile ovakav flop da ih razvlače i razvaljuju youtuberi samo da uštede nekaj sitno na grafama koje će se ionako prodavat ko blesave i zaradili bi svi ovak i onak. Ovo sad znači da su oni napravili takav zajeb da će sad svi kupovat Asus grafe tj. samo one koje imaju barem dva ona MLCCsa kao i FE grafa. Sve ostalo manje od toga se može bacit u smeće. Barem tako ispada po ovom kaj tumače youtuberi.  Treba pričekat još, a bilo bi idealno kad bi AMD uspio napravit nekaj kaj ni ne treba bit uopće na razini 3080 niti čak blizu, ali da bude cjenovno pristupačnije a dovoljno dobro za minere da i taj segment malo odvuče od 3080 serije pa bi se i njihove cijene još unormalile. Uglavnom blago meni i ostalima kaj smo pričekali. Ako se nastavi sa flopovima evo meni Strixice za Božić po MSRP cijeni od 750 eura 

dad0r sub 26.9.2020 10:15
t00mob kaže...

Znači da smo mi koji smo ipak pričekali zapravo prošli najbolje    Ja sam htio uzet MSI X Trio jer je to bila odlična serija, uvijek ocijenjena među najboljima. Sad mi očito preostaje jedino Asus, AKO, ponavljam AKO se zbilja radi samo o tome. Možda je problem nešto sasvim drugo ili još nije ni detektiran pravi problem. Možda se i Asusice ruše, samo se ruše manje jer se vent na TUF-icama vrti 500+ okretaja brže. Strix još nije ni došao i imat će najveći boost clock od svih koje su sad dostupne, možda će se Strixica tek počet rušit ko luda   Ne znam koliko su ti youtuberi tehnički potkovani da sad oni idu raskrinkavat greške u dizajnu, tranzistorima, kondenzatorima, POSCAPsima, MLCCsima...  Zvuči mi nevjerojatno da bi kompanije koje desetljećima proizvode grafe napravile ovakav flop da ih razvlače i razvaljuju youtuberi samo da uštede nekaj sitno na grafama koje će se ionako prodavat ko blesave i zaradili bi svi ovak i onak. Ovo sad znači da su oni napravili takav zajeb da će sad svi kupovat Asus grafe tj. samo one koje imaju barem dva ona MLCCsa kao i FE grafa. Sve ostalo manje od toga se može bacit u smeće. Barem tako ispada po ovom kaj tumače youtuberi.  Treba pričekat još, a bilo bi idealno kad bi AMD uspio napravit nekaj kaj ni ne treba bit uopće na razini 3080 niti čak blizu, ali da bude cjenovno pristupačnije a dovoljno dobro za minere da i taj segment malo odvuče od 3080 serije pa bi se i njihove cijene još unormalile. Uglavnom blago meni i ostalima kaj smo pričekali. Ako se nastavi sa flopovima evo meni Strixice za Božić po MSRP cijeni od 750 eura 

 

Uvijek se isplati pricekati pogotovo u danasnja vremena, kak si igrama koje vecina izlazi doslovno u beta izdanju tak i hardware zato ne kuzim ove jazavce kaj moraju day one imati da mogu sliku na reddit staviti ali hvala takvima kaj testiraju za nas

toxic sub 26.9.2020 10:17

Cek, jel ja to krivo citam ili ljudi krive Nvidiu za ove baksuze ?

Pa njihova FE nije problem uopce

Dakle pljusku na Nvidiu su bacili razno razni provideri Grafickih kartica... dakle ovo nije greska Nvidie i ne treba je tako gledat...

 

 

dad0r sub 26.9.2020 10:22
toxic kaže...

Cek, jel ja to krivo citam ili ljudi krive Nvidiu za ove baksuze ?

Pa njihova FE nije problem uopce

Dakle pljusku na Nvidiu su bacili razno razni provideri Grafickih kartica... dakle ovo nije greska Nvidie i ne treba je tako gledat...

 

 

 

 Nema veze s Nvidiom nego s AIB škrtim ciganima ali lakse je ljudima odma posrati nvidiu i guess.

MEGATAMA sub 26.9.2020 10:26
toxic kaže...

Cek, jel ja to krivo citam ili ljudi krive Nvidiu za ove baksuze ?

Pa njihova FE nije problem uopce

Dakle pljusku na Nvidiu su bacili razno razni provideri Grafickih kartica... dakle ovo nije greska Nvidie i ne treba je tako gledat...

 

 

 Da ekipa bez minimalnog znanja.

 

Sa jedne strane je dobro da se ovo kad tad desilo da se izdvoji kvaliteta od fushera. 

Sjecam se da su ovdje meni prigovarali zasto imam 2080 Strix jer su grafe jeftinije po 100-200eu puno kvalitetnije 😂😂😂

Asus je zeznuo samo Navi Strixicu i objasnili su da im je AMD poslao krive mjere za sarafe za njihov cooler i naknadno su ispravili to pa su cak i Navi Strixice pale drasticno sa temps...po 20c ako se dobro sjecam.

 

Evga je znaci objasnila svoju stranu....bas me zanima odgovor MSI zasto su tako sfusali svoj model vise klase.... 

MEGATAMA sub 26.9.2020 10:28
dery kaže...

Teže će bit domoći se asusa nego vode u pustinji.  Muljaju svi nego šta. Sad će pokušat popravit to firmwareom , zalijepi flaster i muljaj dalje.

 Ti kuzis da nikoga ne zanima tvoje jadno likovanje?

Odi tjesi ekipu kojoj se ruse Naviji od prvog dana pa do danas. 

Hvala. 

dery sub 26.9.2020 10:35

Ali kako su glupi zar nisu znali da će im ekipa rastavit analizirat proizvode do zadnjeg atoma. Ako im je nevidija dala referencu ispod toga se ne može ako želiš da radi kako treba, jednostavno.

 

Megatama ne kakaj nisam protiv nevidije ništa rekao čitaj sa razumijevanjem.

dad0r sub 26.9.2020 10:38
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

Cek, jel ja to krivo citam ili ljudi krive Nvidiu za ove baksuze ?

Pa njihova FE nije problem uopce

Dakle pljusku na Nvidiu su bacili razno razni provideri Grafickih kartica... dakle ovo nije greska Nvidie i ne treba je tako gledat...

 

 

 Da ekipa bez minimalnog znanja.

 

Sa jedne strane je dobro da se ovo kad tad desilo da se izdvoji kvaliteta od fushera. 

Sjecam se da su ovdje meni prigovarali zasto imam 2080 Strix jer su grafe jeftinije po 100-200eu puno kvalitetnije 😂😂😂

Asus je zeznuo samo Navi Strixicu i objasnili su da im je AMD poslao krive mjere za sarafe za njihov cooler i naknadno su ispravili to pa su cak i Navi Strixice pale drasticno sa temps...po 20c ako se dobro sjecam.

 

Evga je znaci objasnila svoju stranu....bas me zanima odgovor MSI zasto su tako sfusali svoj model vise klase.... 

 

Ne funkcionira to bas retroaktivno, ako me dobro sjecanje sluzi vecina top model 20 serije su bili bez problema ali izgleda da ih je vecina sad odlucila šparati i napravili su sranje.

 

Kaj se uzbudujes ako ti neko sere, tvoji su novci u pitanji boli te kurac ali i dalje strix ne vrijedi 200 eura vise od ostatka.

dax-lax sub 26.9.2020 10:47

Ma daj, pa nema šanse, odnosno, odbijam vjerovati da je Msi izbacio grafu sa ovak fušerski polemljenim komponentama. Meni to izgleda ko da su u zadnji ćas nešto skužili, a mali od lemilice polemio po nalogu i vratio u kutiju. Druga stvar koju mi je teško prihvatit je da bi to stvorilo CTD grešku, a ne nešto radikalnije. 

 

EDIT: izgleda da u zadnje godinu dvije i grafe kao igre imaju early access i beta testere. Divlje

MEGATAMA sub 26.9.2020 10:48
dax-lax kaže...

Ma daj, pa nema šanse, odnosno, odbijam vjerovati da je Msi izbacio grafu sa ovak fušerski polemljenim komponentama. Meni to izgleda ko da su u zadnji ćas nešto skužili, a mali od lemilice polemio po nalogu i vratio u kutiju. Druga stvar koju mi je teško prihvatit je da bi to stvorilo CTD grešku, a ne nešto radikalnije. 

 Ne radi se o lemljenju nego o samim komponentama na pcbu, daj citajte prije nego krenete pisat. 

dad0r sub 26.9.2020 10:50
dax-lax kaže...

Ma daj, pa nema šanse, odnosno, odbijam vjerovati da je Msi izbacio grafu sa ovak fušerski polemljenim komponentama. Meni to izgleda ko da su u zadnji ćas nešto skužili, a mali od lemilice polemio po nalogu i vratio u kutiju. Druga stvar koju mi je teško prihvatit je da bi to stvorilo CTD grešku, a ne nešto radikalnije. 

 

Tesko ti je vjerovati da neka kompanija špara di nebi smjela da zaradi vise novaca, šok i nevjerica.

 

MSI gaming trio je izgleda u redu ali ovi modeli ispod su fail.

dax-lax sub 26.9.2020 10:50
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...

Ma daj, pa nema šanse, odnosno, odbijam vjerovati da je Msi izbacio grafu sa ovak fušerski polemljenim komponentama. Meni to izgleda ko da su u zadnji ćas nešto skužili, a mali od lemilice polemio po nalogu i vratio u kutiju. Druga stvar koju mi je teško prihvatit je da bi to stvorilo CTD grešku, a ne nešto radikalnije. 

 Ne radi se o lemljenju nego o samim komponentama na pcbu, daj citajte prije nego krenete pisat. 

 Kaj mumlaš ti? Referiram se na onu sliku od prošle strane di se vidi na koji način su određene smd komponente nakeljene na ploču. Bogami me to više kopka nego dizajnerska greška u odabiru komponenata