Horned Reaer sri 23.9.2020 20:35
Synthium kaže...
Horned Reaer kaže...

ok ljudi mozete mi samo objasniti čemu tolika nestrpljivost???? Pa biti će grafi neće nikuda pobjeći

 Ne mozemo ti objasniti ako ti to ne razumijes jebiga. Entuzijazam, hype, mogu ti rec za sebe osobno da otkako sam cuo glasine stedio sam za nju i zacrtao sam si pola godine prije izlaska da cu ja tu karticu imati na izlasku sto si prije nisam mogao priustit. Stvar je u razocaranju.

 Ma vjeruj mi potrosio sam na komponente velike pare i sve mi je jasno. Ali malo me sada popustilo , žena dodje pa djete i eto ti nema se baš vremena za gaming.

No volio bih ubosti jednu 3070 jer sam sada na 1070ti

Mitch sri 23.9.2020 23:50
Hrci kaže...

Blago vama koji igrate na 60hz i to vam je super, al stvarno blago vama. Da sam takav uštedio bi si puno para i živaca dosada  a i na sljedećoj kupnji PC-a. Ako mi igra nema 1% low 120 fps-a i više i stabilne frametime-ove nema šanse da ju igram. Doduše u kompetitivnim FPS-ovima sam 13,14 godina pa sam vjerojatno zato takav.

 Bio sam i ja takav prije 8-9 god...pa je i dalje GE na CS:GO opet bio pun ekipe kaj igra na 1080p 60 Hz sa Logi misonjom od 40 kuna...

 

A najvise sam to zapravo skuzio kod konzolasa koji igraju sa full basic opremom tvrde pucacine bez aim assista i opet su u vrhu rankeda. Tako da ne znam...mozda je 144 fora s niskom latencijom, ali skill se nabija na 60 hertza

mislioc čet 24.9.2020 09:37

Kod nas u Kroejši ne možeš kupit polovnu 2080ti za petaka :)
Kad se naši dočepaju 3080 ode to na preko 8000kn.
Baš sam jučer čitao neki novi Audi model je 113000kn skuplji kod nas nego u Sloveniji radi davanja državi.

BeLLicus čet 24.9.2020 10:02
_itsmoriarty kaže...
naručio sam karticu prije 3 dana tak nešto. Živim u Švicarakoj i platio sam karticu 730.- fr. U prijevodu 5,100 kn.

 Eto gledajte ljudi moji šta je država, plaća 2500 franaka, porez 8% grafička kartica 5100kn koja se kod nas naplaćuje 8000kn porez od 25% jedan od najvećih u EU a radimo za plaće od 4 do 6 tisuća kuna prosječno. Hehehe mi koji smo još u Hrvatskoj a sve nas je manje jer sve više ljudi i ovdje se javlja iz Njemačke,Austrije,Švicarske,Irske nismo dobri u glavi kažem vam ja. 

Cansee čet 24.9.2020 10:32
BeLLicus kaže...
_itsmoriarty kaže...
naručio sam karticu prije 3 dana tak nešto. Živim u Švicarakoj i platio sam karticu 730.- fr. U prijevodu 5,100 kn.

 Eto gledajte ljudi moji šta je država, plaća 2500 franaka, porez 8% grafička kartica 5100kn koja se kod nas naplaćuje 8000kn porez od 25% jedan od najvećih u EU a radimo za plaće od 4 do 6 tisuća kuna prosječno. Hehehe mi koji smo još u Hrvatskoj a sve nas je manje jer sve više ljudi i ovdje se javlja iz Njemačke,Austrije,Švicarske,Irske nismo dobri u glavi kažem vam ja. 

 

mi kakvi smo dobri smo. Ne možeš se uspoređivat sa zemljama kao što je švicarska, sve što valja gradi se dugo. Na našem području se svakih nekoliko desetaka godina hrpa ljudi pokolje i sve razruši. Švicarci imaju mir, kolko, zadnjih 200 godina??  U Švici, Njemačkoj, Austriji i takvim zemljama postoje firme koje rade stotinu godina, surađuju sa drugim firmama desetljećima, razvijaju odnose i trgovačke običaje kakvi nama neće biti poznati za 100 godina. 

 

Kod nas se druge strane bogatilo preko noći na uštrb interesa cijele nacije. Jebiga to je sve mentalitet malograđana koji nemaju osjećaj šta će biti za godinu dana, samo danas i sutra. Netko je napredniji a netko nazadniji. Pa pogledaj francuske poljoprivrednike, ljudi gospoda a ovi naši prosjek zubi 3 i pol, ne razumije da se može proći pored žene a da ju ne pljesne po dupetu. 

 

Da ne bi puno offtopičario, poanta je da sve što valja se gradi dugo, i zato nam je kako je. Možda nekad bude bolje

MasterOfDisaster čet 24.9.2020 10:33

Čitam i ne vjerujem, koja pomama za grafama od 1.000 € kao da koštaju 300 € max, a ljudi kažu da je kriza. Iduća grafa mi je očito PS5

Cijene komponenata su otišle kvragu i moraš imati debeli novčanik da bi se pošteno igrao na PC-u. Da se razumjemo, imam ok plaću pogotovo za uvijete u RH, ali ovo više nema smisla, čisto guljenje kože i tu me ne budu vidjeli.

mislioc čet 24.9.2020 10:38

Kad dođe 3070 kreće treći svijetski rat!
Presretat će se kurirske službe sa kalašima.
Zato nemojte slat statistiku na GPU-Z jer ako vas lociraju oduzet će vam kartice :)
Zajebanciju na stranu ali ako je ovakva graba za 3080 bojim se da će 3070 biti mnogima nemoguća misija za nabavit.

malak čet 24.9.2020 10:57
MasterOfDisaster kaže...

Čitam i ne vjerujem, koja pomama za grafama od 1.000 € kao da koštaju 300 € max, a ljudi kažu da je kriza. Iduća grafa mi je očito PS5

Cijene komponenata su otišle kvragu i moraš imati debeli novčanik da bi se pošteno igrao na PC-u. Da se razumjemo, imam ok plaću pogotovo za uvijete u RH, ali ovo više nema smisla, čisto guljenje kože i tu me ne budu vidjeli.

 Slicno je i kod mene, bilo je ili novi komp ili ps5. Nisam imao konzolu od ps2, gaming je bio na kompu. Ali ovo sada stvarno nema smisla. Nije problem ni u lovi, imam 3x prosjecnu placu i stvarno mi nije problem priustiti novi komp. Ali imam osjecaj da me netko pravi budalom s ovim cijenama. Jos kada sam vidio da je ps5 500e, bez razmisljanja sam uradio preorder.

Mitohondri čet 24.9.2020 11:01

u vezi 3070 dolaska

 

"They might try to save the situation by postponing the 3070 launches to pile up some stock, so be prepared for delays."

 

takoder neke tvornice su zatvorene od 1.10. do 8.10., pa ni to ne bude pomoglo generalnoj isporuci grafickih