picajzla0707 uto 18.8.2020 09:25
Dr. Vicko kaže...

Iskreno ne pece me nista pa ni ona stvar medju nogama na svu srecu 

 

Ti pisi slobodno sta zelis i gdje zelis, ja da imam klince kod kuce, poput tebe,  sigurno bih radje vrijeme koje utrosim u prepucavanje na forumu na neku beznacajnu temu i raspravu potrosio sa njima ali ocigledno nismo isti mentalitet ljudi sto je sasvim normalno 

 da te ne peče, ne bi čudio ko pile glisti kak netko može pisati u temi vege, a nema je

ne bi vjerovao, ali u temi rajzena piše puno onih s intelom i obrnuto, isto tako u nevidija temi

 

ozbiljno ćeš mi predbacit da ne provodim dovoljno vremena s klincima zato što sam navečer napisao par postova na forumu?

za tvoju informaciju jedna mi je kćer s dečkom bila vani, druga kod susjede prijateljice, družimo se sad već koliko one hoće, ne koliko bi ja htio

 

i da, dobro si rekao - nismo isti mentalitet ljudi

ja ne prdim jedno pa sekundu poslije sasvim drugo, niti se potpuno nevezano s ičim miješam ljudima u život popujući o nečemu o čemu nema pojma i to uvlačeći djecu u temu gdje im uopće nije mjesto samo zato jer nema argumenata za odgovoriti - to rade pizde od ljudi, a takav mentalitet nemam iako mi je nick pizajzla 

 

Dr. Vicko uto 18.8.2020 19:37
picajzla0707 kaže...
Dr. Vicko kaže...

Iskreno ne pece me nista pa ni ona stvar medju nogama na svu srecu 

 

Ti pisi slobodno sta zelis i gdje zelis, ja da imam klince kod kuce, poput tebe,  sigurno bih radje vrijeme koje utrosim u prepucavanje na forumu na neku beznacajnu temu i raspravu potrosio sa njima ali ocigledno nismo isti mentalitet ljudi sto je sasvim normalno 

 da te ne peče, ne bi čudio ko pile glisti kak netko može pisati u temi vege, a nema je

ne bi vjerovao, ali u temi rajzena piše puno onih s intelom i obrnuto, isto tako u nevidija temi

 

ozbiljno ćeš mi predbacit da ne provodim dovoljno vremena s klincima zato što sam navečer napisao par postova na forumu?

za tvoju informaciju jedna mi je kćer s dečkom bila vani, druga kod susjede prijateljice, družimo se sad već koliko one hoće, ne koliko bi ja htio

 

i da, dobro si rekao - nismo isti mentalitet ljudi

ja ne prdim jedno pa sekundu poslije sasvim drugo, niti se potpuno nevezano s ičim miješam ljudima u život popujući o nečemu o čemu nema pojma i to uvlačeći djecu u temu gdje im uopće nije mjesto samo zato jer nema argumenata za odgovoriti - to rade pizde od ljudi, a takav mentalitet nemam iako mi je nick pizajzla 

 

 Ja sam samo iznio svoje misljenje pri kojem idalje ostajem, a to je da fakat ne kontam ljude koji dodju ovako u neku temu i razglabaju o evo recimo komponentama koje uopste nemaju. Nisam prozvao niti tebe niti bilo koga drugoga iz ove teme, samo iznio svoje misljenje ali ocigledno je da od toliko ljudi u temi jedino je tebe "dotaklo" moje misljenje pa si izdvojio par trenutaka da srocis odgovor. 

 

Iskreno fakat me ne zanima kako vrijeme provode tvoja djeca, a i ti sa njima, niti sam ti sta prebacivao niti koji vrag opet sam samo napisao sta bih ja radio da imam svoju obitelj, koju za sada nemam. 

 

Ja sam na ovom forumu nekako otkako je i nastao, nikada nisam nikome niti prdio niti se mijesao u zivot, niti iskreno imam naviku nesto puno ulaziti u neke rasprave i diskusije, a ja najbolje znam kakav sam kao osoba i to mi je najbitnije. 

 

Ako cemo vec da budem picajzla i da se mijesam ti si juce objavio onaj benchmark i onda si skoro svaki sat vremena, citav dan odgovarao na raspravu o validnosti benchmarka, znaci nisi navece napisao samo par postova vec si bio aktivan citav dan. I da se ne zapalis opet napominjem da me iskreno zaboli kako ti provodis svoje vrijeme, tvoje je i imas pravo da ga utrosis na sta god zelis. 

 

Druga stvar, osoba koja je voljna da citav dan raspravlja o validnosti nekih benchmarka i da ulazi u raspravu bazirano na tome kako neka graficka vrti jednu igru i ocigledno da se sama, neprozvana, "zakaci" i na moj komentar ocigledno ili ima previse slobodnog vremena pa ne zna sta ce sa sebe ili je jednostavno onaj tip osobe kojoj je jedna od bitnijih stvari da istjera na svoje neku raspravu o nekoj nebitnoj stvari u zivotu sa nekim njemu nebitnim ljudima sa foruma. 

 

Posto ja nisam taj tip osobe i ne volim da utrosim svoje vrijeme na po meni ovakvo beznacajne rasprave (i ovo je vec previse), ja cu tebi pozeliti svu srecu ovog svijeta, a ti slobodno opet opleti u odgovoru ja necu ulaziti u daljnji offtopic.

 

 

Neodlucan pon 23.11.2020 16:49

Nabavio sam vegu 56 i kartica radi normalno na stok podešavanjima čak i sa vega 64 biosom(stok) ali ako uradim bilo kakav uv/oc igrice postaju neigrive sa tim da nema nikakvih artefakata ili krešanja, samo je fps veoma nizak. Šta moze biti uzrok ovome? 

Dr. Vicko pon 23.11.2020 22:23
Neodlucan kaže...

Nabavio sam vegu 56 i kartica radi normalno na stok podešavanjima čak i sa vega 64 biosom(stok) ali ako uradim bilo kakav uv/oc igrice postaju neigrive sa tim da nema nikakvih artefakata ili krešanja, samo je fps veoma nizak. Šta moze biti uzrok ovome? 

 Kakvo ti je napajanje??

Koliki power limit stavljas??

 

Vega hoce povuci struje dosta pa je moguce da tu imas problema da napojna ne isporucuje koliko joj je potrebno i onda nastane problem. 

 

Dr. Vicko uto 24.11.2020 23:47
Neodlucan kaže...
Power limit +50
A napajanje je cooler master MasterWatt 650w 80+ bronze

650W bi trebalo da bude dovoljno za Vegu ali bez OC-a i dizanja power limita.

 

Nisam bas siguran ali najvjerojatnije da ti je problem u struji jer kako kazes kada je na stocku graficka radi odlicno. 

Ako imas frenda kakvog sa jacim napajanjem pokusaj staviti kod njega u racunar i odvrti sa tim postavkama OC-a pa vidi kako se ponasa. 

 

Kod mene je Vega 56 u racunaru i imao sam problem takodjer sa OC-om, samo sto bi kod mene kada graficka powuce struje ponekad se znala samo iskljuciti, ono radi racunar ali na njoj one lampice ne gore vise i kad resetujem sve radi odlicno na stock, znaci do napajanja je, nije bas sposobno za njen OC, bez toga ili sa automatskim radi odlicno. 

Neodlucan čet 31.12.2020 13:51

Imam problem sa vegom(56) sad da li je do nje ne znam kad god igram red dead redemption 2 vega(56) mi obara klok na 26MHz (i obori fps ispod 30), od drugih igrice nisam igrao ništa osim LoL-a gdje load graficke neće da pređe 30-35% i igrica se vrti u mršavih 100-140fps. Red dead redemption igram u 1440p i imam oko 60-66fps. Postavio sam i sliku od gpu-z gdje se tačno vidi prazno polje kad vega obori kolok.

Dr. Vicko čet 31.12.2020 16:55
Neodlucan kaže...

Imam problem sa vegom(56) sad da li je do nje ne znam kad god igram red dead redemption 2 vega(56) mi obara klok na 26MHz (i obori fps ispod 30), od drugih igrice nisam igrao ništa osim LoL-a gdje load graficke neće da pređe 30-35% i igrica se vrti u mršavih 100-140fps. Red dead redemption igram u 1440p i imam oko 60-66fps. Postavio sam i sliku od gpu-z gdje se tačno vidi prazno polje kad vega obori kolok.

 Koliko vidim po voltazama radio si UV i neki blazi OC. 

 

Pokusaj staviti automatske postavke graficke pa vidi kako ce ti se ponasati. 

Koja ti je memorija u njoj HBM Samsung ili neka druga?

Kakve su ti temperature pri igranju kad se to desi?

Koje ti je napajanje? Mene je zezalo napajanje u vidu da mi je ostajala bez struje kad je bila pod opterecenjem.