HCgamingCRO pet 25.9.2020 13:14
Rhodin kaže...

To smo svi pretpostavljali dok nije izašo leak drivera sa 80CU.

 I sad zamisli da je to profesionalna navi 21 u driverima? nepise nista koliko Vram-a ima...evo vidim da pise 16GB, jbga onda jos i bolje dobit cemo vjv 3080 killer koja ce doci na 1v1 sa 3090. Sad je jos jasnije zas 3080 kosta samo 699 msrp.

Rhodin pet 25.9.2020 14:03
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...

To smo svi pretpostavljali dok nije izašo leak drivera sa 80CU.

 I sad zamisli da je to profesionalna navi 21 u driverima? nepise nista koliko Vram-a ima...evo vidim da pise 16GB, jbga onda jos i bolje dobit cemo vjv 3080 killer koja ce doci na 1v1 sa 3090. Sad je jos jasnije zas 3080 kosta samo 699 msrp.

 Ma još se ne zna... moguće i bude "samo" 60CU, sve ovo nagađamo i baratamo sa glupostima koje nisu službene, zato te i pitam izvor jer gledam svaki dan i stalno nove gluposti izlaze.

Ali da, možda zato je 3080 "samo" 699$ i 3090 1299$, ja nisam dovoljno naivan da bih vjerovao da nVidia nema "inside" info iz AMD-a sa relativno visokog nivoa. Ako imaju određeni streameri koji onda taoretiziraju na youtube kanalima, što ne bi imala "multi-bilion dollars company" poput nVidie info.

rambox pet 25.9.2020 14:30
Rhodin kaže...

 Ma još se ne zna... moguće i bude "samo" 60CU, sve ovo nagađamo i baratamo sa glupostima koje nisu službene, zato te i pitam izvor jer gledam svaki dan i stalno nove gluposti izlaze.

Ali da, možda zato je 3080 "samo" 699$ i 3090 1299$, ja nisam dovoljno naivan da bih vjerovao da nVidia nema "inside" info iz AMD-a sa relativno visokog nivoa. Ako imaju određeni streameri koji onda taoretiziraju na youtube kanalima, što ne bi imala "multi-bilion dollars company" poput nVidie info.

 Sjetimo se AMD Threadripera, koji nije uopče bio u AMD planu ili sklepala ga ekipa u svoje slobodno vrjeme.Nego eto jedan dan novosti, imamo mi i taj proc onako nek se nađe.

 

https://www.pcgamer.com/amd-engineers-built-ryzen-threadripper-in-their-spare-time/

 

"They worked on it in their spare time and it was really a passion project for about a year before they sought the green light from management, which is quite unusual - it was something they really cared about. The result, several years later was Ryzen Threadripper."

 

Ukratko 80CU RDNA2 je očekivano živ, za gejming ili ipak za Pro potrebe eto bumo još videli.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=80&jumpto=6082813&sort=asc&view=flat

cvaja997 pet 25.9.2020 15:29

Stvarno ne znam što očekivat. Realno je da će to bit vrhunski komad hardwarea, ali poluproizvod na kraju zbog softwarea. Vidjet ćemo za mjesec dana. Iskreno ne znam što očekivat jer TSMC wafferi pretvoreni u ZEN nose lovu. Ne poluproizvod sa 80 CU. 

cvaja997 pet 25.9.2020 16:58

Radeon VII nije poluproizvod. To je vrhunski komad hardwarea koji je došao u ruke nekoliko gamera, nažalost. Ostalo su pokupovali mineri i ljudi koji su tu karticu stavili u svoj TR workstation (2950x je tada bio zvijer). To nije gaming kartica. 5xxx serija je poluproizvod. Radeon fanboy to kaže, btw.

HCgamingCRO pet 25.9.2020 18:06
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...

Zanimljiva konverzacija Frank-a sa nekoliko pojedinaca da ce Amd biti paper launch

https://mobile.twitter.com/AzorFrank/with_replies?lang=de

 Pa i ne baš, 10$ oklada, ni sim ni tam po tweetovima ne možeš zaključit

 Da ali moze se zakljuciti da nece bit slucaj kao sa nvidijom, to je Frank zapravo htio reci. Ali ako budu stavrno dobre kartice mislim da ce najbrzi prst opet biti trazen, dosta ovih sto ceka 3080 jos u Tom slucaju ce otici crevnim putevima.

jovial pet 25.9.2020 18:10
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...

Zanimljiva konverzacija Frank-a sa nekoliko pojedinaca da ce Amd biti paper launch

https://mobile.twitter.com/AzorFrank/with_replies?lang=de

 Pa i ne baš, 10$ oklada, ni sim ni tam po tweetovima ne možeš zaključit

 ma nista im ne vjeruj (azoru i amd-u u ovom slucaju). bilo koji sluzbeni podatak manje je vrijedan od jedne poluinformacije za koju ne znas da li ju je pustio sam amd ili je stvarno neki leak. treba to sve gledat u kontekstu, vagat i opet nista nije sigurno dok ne izadju neovisne (ne ove DF i Linus placene pizdarije) recenzije nakon launcha.

 

tko god misli da bi se amd ponasao drugacije od nvidije da je na njihovom mjestu u glavnom se vara tako da je svaki fanboizam sulud i kontraproduktivan za kupca. 

jovial pet 25.9.2020 18:13
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...

Zanimljiva konverzacija Frank-a sa nekoliko pojedinaca da ce Amd biti paper launch

https://mobile.twitter.com/AzorFrank/with_replies?lang=de

 Pa i ne baš, 10$ oklada, ni sim ni tam po tweetovima ne možeš zaključit

 Da ali moze se zakljuciti da nece bit slucaj kao sa nvidijom, to je Frank zapravo htio reci. Ali ako budu stavrno dobre kartice mislim da ce najbrzi prst opet biti trazen, dosta ovih sto ceka 3080 jos u Tom slucaju ce otici crevnim putevima.

 pa, ako se ispostavi da je amd napravio bolji/slican proizvod po boljoj cijeni (i actually nabavljiv) svako normalan ce uzet amd. samo tenkre ili neinformirana osoba ce kupit amd/nvidia na staru slavu. 

HCgamingCRO pet 25.9.2020 18:38
jovial kaže...
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...

Zanimljiva konverzacija Frank-a sa nekoliko pojedinaca da ce Amd biti paper launch

https://mobile.twitter.com/AzorFrank/with_replies?lang=de

 Pa i ne baš, 10$ oklada, ni sim ni tam po tweetovima ne možeš zaključit

 Da ali moze se zakljuciti da nece bit slucaj kao sa nvidijom, to je Frank zapravo htio reci. Ali ako budu stavrno dobre kartice mislim da ce najbrzi prst opet biti trazen, dosta ovih sto ceka 3080 jos u Tom slucaju ce otici crevnim putevima.

 pa, ako se ispostavi da je amd napravio bolji/slican proizvod po boljoj cijeni (i actually nabavljiv) svako normalan ce uzet amd. samo tenkre ili neinformirana osoba ce kupit amd/nvidia na staru slavu. 

 Ma Amd-u je dosta da na stock bude 10 posto slabiji a jedno 100-150 eura jeftiniji. Bit ce win za crvene, ali iskreno mislim da ce stock biti isti kao 3080, nisam sigursn za 4k ali 1440p definitivno.

 

Rhodin pet 25.9.2020 18:58
dery kaže...

Kad je to amd nudio jeftiniji gpu od nevidije sa jednakim performansama. Nisu oni socijalna pomoć da će to radit. Spustite se na zemlju.

Pa u principu cijelo vrijeme... ono čime se AMD bori je TWIMTPB i slični programi koji "totano ne postoje više danas"

 

AMD mora dat isto po nižoj cijeni da bi se nadišli problemi koje imam sa driverima, zagrijavanjem i slično. AMD kartice nisu uvijek loše, iako za 5700XT kažu da je "posebno mušičava". nVidia je u poziciji plaćat sve i svašta, pa i u potpunosti preuzet Freesync tehnologiju i monitore pod svoje, pa su svi preko noći postali "G-Sync" , dok je originalny G-Sync postao G-Sync Ultra.

Tehnologija koju je AMD razvio, napravio freewareom, proizvođaći monitora koristili i pod utjecajem nVidie lijepili "Nvidia G-Sync" naljepnice na njih.

 

nVidia tuče AMd u marketingu i driverima i partnerskim programima, godinama. Ulažu u to, istini za volju, makar to jest "ne-fer" , koliko znam ništa nezakonito ne rade.

 

dery pet 25.9.2020 19:48
Rhodin kaže..

Pa u principu cijelo vrijeme...

 

 Gledam cijene i to ti ne prolazi.Low mid hi range sve podjednake cijene oba tabora.Dapaće obzirom loša iskustva sa navijem preskupi su u odnosu na nevidiju.Niti imaju korisni dlss i beskorisni rt.

Navi je mrtav sa ovim cijenama i lošiji izbor trenutno, dakle nevidija nudi bolji i jeftiniji proizvod.

Rhodin pet 25.9.2020 21:57
dery kaže...
Rhodin kaže..

Pa u principu cijelo vrijeme...

 

 Gledam cijene i to ti ne prolazi.Low mid hi range sve podjednake cijene oba tabora.Dapaće obzirom loša iskustva sa navijem preskupi su u odnosu na nevidiju.Niti imaju korisni dlss i beskorisni rt.

Navi je mrtav sa ovim cijenama i lošiji izbor trenutno, dakle nevidija nudi bolji i jeftiniji proizvod.

 Dakle pričaš bedastoće.

 

Uvijek, oduvijek, stalno itd... anketa 100 forumaša, 99 će odgovorit isto, uz inimku "dery" - AMD UVIJEK nudi VIŠE za isto para.

 

Drugačije ne bi išlo, propali bi ko firma odavno. Iz jednostavnog razloga, odgovor na pitanje "tko nudi više perf/$?" je "AMD, ali..." Ovaj "ali" muči AMD godinama - driveri, optimizacija, PhysX, RTX, potrošnja, zagrijavanje ....

 

Trenutno je 3080 kralj, zadnjih... tjedan dana? Zanimljivo da ste sad krenuli raditi te analize. I to sa karticom koja je mahom nedostupna.

hahhaajaads pet 25.9.2020 22:16
Rhodin kaže...
dery kaže...
Rhodin kaže..

Pa u principu cijelo vrijeme...

 

 Gledam cijene i to ti ne prolazi.Low mid hi range sve podjednake cijene oba tabora.Dapaće obzirom loša iskustva sa navijem preskupi su u odnosu na nevidiju.Niti imaju korisni dlss i beskorisni rt.

Navi je mrtav sa ovim cijenama i lošiji izbor trenutno, dakle nevidija nudi bolji i jeftiniji proizvod.

 Dakle pričaš bedastoće.

 

Uvijek, oduvijek, stalno itd... anketa 100 forumaša, 99 će odgovorit isto, uz inimku "dery" - AMD UVIJEK nudi VIŠE za isto para.

 

Drugačije ne bi išlo, propali bi ko firma odavno. Iz jednostavnog razloga, odgovor na pitanje "tko nudi više perf/$?" je "AMD, ali..." Ovaj "ali" muči AMD godinama - driveri, optimizacija, PhysX, RTX, potrošnja, zagrijavanje ....

 

Trenutno je 3080 kralj, zadnjih... tjedan dana? Zanimljivo da ste sad krenuli raditi te analize. I to sa karticom koja je mahom nedostupna.

 "Korisni DLSS i beskorisni RT". Za sada (i zadnjih 6mj kolko se DLSS spominje) je oboje beskorisno, podrzava neke nebitne igre. Znas kak su neki govorili na forumu da 5700 XT sada vrijedi nekih 200€ ako i tolko ? Idemo sad postavit tu cijenu na cijenu jedne 3080 od 900€. 

dery pet 25.9.2020 22:52
Rhodin kaže..

 "AMD, ali..." Ovaj "ali" muči AMD godinama - driveri, optimizacija, PhysX, RTX, potrošnja, zagrijavanje ....

 

 

  Ljudi nikako da prepoznaju taj biser. Daju više love na nevidiju a dobiju manje, uvrnuto tržište. Te tablice su ti ko ono kad susjed ima dva auta, ja nemam auto, u prosjeku imamo jedno. 

Onda ja pričam bedastoće, sve je jasno šta želim reči onome tko čita između redova.

rambox sub 26.9.2020 17:33

Koš svakakvih informacija, ali za ovo sam 100% siguran jer je i samo po sebi očekivano.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/j06xcd/number_of_cus_of_navi_23_navi_31_van_gogh_cezanne/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

 

"Cezanne has the same GPU(Vega) configuration as Renoir.

 

Van Gogh has 8 RDNA 2 CUs.

 

Rembrandt has 12 RDNA 2 CUs (btw it also has VCN 3.1)."

 

Cezanne, Renoir APU nasljednik sa Zen 3 CPU jezgrama.

 

Žuto i zeleno, prvo Mobile modeli jer to je za AMD puno bitnije nego RDNA2 APU na Desktopu.

 

 

 

 

toxic sub 26.9.2020 17:46
hahhaajaads kaže...

 "Korisni DLSS i beskorisni RT". Za sada (i zadnjih 6mj kolko se DLSS spominje) je oboje beskorisno, podrzava neke nebitne igre. Znas kak su neki govorili na forumu da 5700 XT sada vrijedi nekih 200€ ako i tolko ? Idemo sad postavit tu cijenu na cijenu jedne 3080 od 900€. 

Jel opet gluposti?

 

Fortnite
Death Stranding
F1 2020
Final Fantasy XV
Anthem
Battlefield V
Monster Hunter: World
Shadow of the Tomb Raider
Metro Exodus
Control
Deliver Us The Moon
Wolfenstein Youngblood
Bright Memory
Mechwarrior V: Mercenaries

 

Dakle trenutno podrzani DLSS 2.0 naslovi nebitni ? vi ste ljudi stvarno next level... sto ste do sada dobili kod AMD kartica da ste tako sretni ?

 

Ovo su nadolazeci:

 

Cyberpunk 2077
Call Of Duty: Black Ops Cold War
Watch Dogs: Legion
Atomic Heart
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
Justice
Boundary
JX3
Serious Sam 4: Planet Badass
Amid Evil
Stormdivers
The Forge Arena
We Happy Few
Kinetik
Outpost Zero
PlayerUnknown’s Battlegrounds
Remnant from the Ashes
Scum
Darksiders III
Dauntless
Fear the Wolves
Fractured Lands
Hellblade: Senua’s Sacrifice
Hitman 2
Islands of Nyne: Battle Royale
ARK: Survival Evolved

 

jovial sub 26.9.2020 18:00

doslovno ni jednu igru s te liste nisam, i ne namjeravam igrati. dakle, nista nisam izgubio bez RT cak i kad sam imao RTX karticu :D 

 

trenutno igram: FM, RDR2, Port Royale, Total War Troy/Atila, FIFA, Railway Empire, MSFS 2020, Arma 3, Combat Mission, Civ VI, CK IV.

 

Cekam malo da padne cijena MAFIA def edition.

toxic sub 26.9.2020 18:05
jovial kaže...

doslovno ni jednu igru s te liste nisam, i ne namjeravam igrati. dakle, nista nisam izgubio bez RT cak i kad sam imao RTX karticu :D 

 

trenutno igram: FM, RDR2, Port Royale, Total War Troy/Atila, FIFA, Railway Empire, MSFS 2020, Arma 3, Combat Mission, Civ VI, CK IV.

 

Cekam malo da padne cijena MAFIA def edition.

Ovdje se ne prica o tebi niti o meni niti nekom trecem nego o vecini.

Vecina se fokusira na multiplayer naslove a ovdje imas vec pokriveno par njih top..

 

Fora je DLSS 2.0 donosi kvalitetu gotovo native 4k s dosta boljim frejmovima... to je super tech i nitko ne moze reci da je sranje jer to nije... ray tracing je jos uvijek prevelik zalogaj i za ove trenutne najjace kartice... ali je isto tako cinjenica da donosi kvalitetu..

 

No mene zanima sto je AMD u segmentu desktop GPU-a doni novog inovativnog i po cemu se tolko uzdize ? 

 

Ne vidim nista...

Čitatelj sub 26.9.2020 18:07

Jedina igra sa te liste koja me zanima je CP77,

jer WtM:BL2 ce na zalost razocarati - sve sto su imali dobro

prije 2 godine - raspalo se - fale ljudi, fali prica, cim su zaposlili

ljude iz CoD-a da rade na prici - big no no.

 

Eventualno W3 koji ce biti osvjezen, moguce da ce na njemu raditi DLSS tehnologija,

ali i bez nje izgleda savrseno, osobito sa 4K teksturama od zajednice modova.

 

Nadam se da ce AMD imati dobar proizvod, 3090 je vic, 3080 je precjenjena,

nVidia bere lovu dok moze.

 

Ako AMD ne napravi posao, morat ce Intel, jer realno gledajuci, grafike u zadnje 3-4 godine

i nisu nesto napredovale tehnoloski, kao sto je to recimo CPU segment napravio.

 

Nekada je bilo skokova kao i u CPU segmentu, da se nude bolje performanse za 50% manje potrosnje,

i u srednjoj klasi koja je bolja od visoke klase - a trenutna je situacija takva, da je potrosnja 25% veca

za 25% vece performanse, i to u istom i visem cjenovnom rangu.

 

Komponente su sve skuplje, cijene od rudarenja nejdu dolje. Cinjenica je takva,

da zadnje 3 godine placamo najvise € po frameu.

hahhaajaads sub 26.9.2020 18:10
jovial kaže...

doslovno ni jednu igru s te liste nisam, i ne namjeravam igrati. dakle, nista nisam izgubio bez RT cak i kad sam imao RTX karticu :D 

 

trenutno igram: FM, RDR2, Port Royale, Total War Troy/Atila, FIFA, Railway Empire, MSFS 2020, Arma 3, Combat Mission, Civ VI, CK IV.

 

Cekam malo da padne cijena MAFIA def edition.

 Pa nemas zato sto su to igre koje sveukupno imaju 5000 igraca, za ove druge "nadolazece" igre citam vec mjesecima i nikak da to stigne na trziste.

toxic sub 26.9.2020 18:11
Čitatelj kaže...

 

 

Nadam se da ce AMD imati dobar proizvod, 3090 je vic, 3080 je precjenjena,

nVidia bere lovu dok moze.

 

 

 A tko je za to konkretno kriv ? AMD ne nudi konkurentnost u GPU svijetu ako naprave neku dobru karticu tipa 5700xt onda kasni za 1080ti jedno 2 godine...

S druge strane ako pogledas da je 2080ti kostala i jos uvijek kosta 10+ kn onda je 3080 super za ovih 7000kn... tak je kak je...

 

jovial sub 26.9.2020 18:12
toxic kaže...
jovial kaže...

doslovno ni jednu igru s te liste nisam, i ne namjeravam igrati. dakle, nista nisam izgubio bez RT cak i kad sam imao RTX karticu :D 

 

trenutno igram: FM, RDR2, Port Royale, Total War Troy/Atila, FIFA, Railway Empire, MSFS 2020, Arma 3, Combat Mission, Civ VI, CK IV.

 

Cekam malo da padne cijena MAFIA def edition.

Ovdje se ne prica o tebi niti o meni niti nekom trecem nego o vecini.

Vecina se fokusira na multiplayer naslove a ovdje imas vec pokriveno par njih top..

 

Fora je DLSS 2.0 donosi kvalitetu gotovo native 4k s dosta boljim frejmovima... to je super tech i nitko ne moze reci da je sranje jer to nije... ray tracing je jos uvijek prevelik zalogaj i za ove trenutne najjace kartice... ali je isto tako cinjenica da donosi kvalitetu..

 

No mene zanima sto je AMD u segmentu desktop GPU-a doni novog inovativnog i po cemu se tolko uzdize ? 

 

Ne vidim nista...

 pa tvoje pitanje je bilo "Sto ste dobili s AMD karticama da ste toliko sretni?"

to je valjda bar jasno, performanse za cijenu.  posebno ako covjek nije zainteresiran za tih 14 igara koje idu sa RT.

 

ako bas hoces i odgovor na ovo boldano: freeSync/GSync koji je puno vazniji (meni) nego RT.

toxic sub 26.9.2020 18:12
hahhaajaads kaže...
jovial kaže...

doslovno ni jednu igru s te liste nisam, i ne namjeravam igrati. dakle, nista nisam izgubio bez RT cak i kad sam imao RTX karticu :D 

 

trenutno igram: FM, RDR2, Port Royale, Total War Troy/Atila, FIFA, Railway Empire, MSFS 2020, Arma 3, Combat Mission, Civ VI, CK IV.

 

Cekam malo da padne cijena MAFIA def edition.

 Pa nemas zato sto su to igre koje sveukupno imaju 5000 igraca, za ove druge "nadolazece" igre citam vec mjesecima i nikak da to stigne na trziste.

 O cem ti pricas samo Fortnite i PUBG imaju stotine tisuce aktivnih igraca... 

hahhaajaads sub 26.9.2020 18:13
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
jovial kaže...

doslovno ni jednu igru s te liste nisam, i ne namjeravam igrati. dakle, nista nisam izgubio bez RT cak i kad sam imao RTX karticu :D 

 

trenutno igram: FM, RDR2, Port Royale, Total War Troy/Atila, FIFA, Railway Empire, MSFS 2020, Arma 3, Combat Mission, Civ VI, CK IV.

 

Cekam malo da padne cijena MAFIA def edition.

 Pa nemas zato sto su to igre koje sveukupno imaju 5000 igraca, za ove druge "nadolazece" igre citam vec mjesecima i nikak da to stigne na trziste.

 O cem ti pricas samo Fortnite i PUBG imaju stotine tisuce aktivnih igraca... 

 Za te 2 igre se vec mjesecima prica da ce izac i nikak izac, brojim samo ove na kojima vec radi.