Grafičke kartice

Vodič za odabir grafičke kartice

nixass uto 26.10.2021 14:52
CroVandal kaže...

Drop je bio super samo se meni preko mobitela stranica srusila kad sam ubacio u kosaricu dok sam do PCa otisao sve su otisle.

posto je drop za DE uvijek izmedju 10-11am, uvijek imam i telegram u browseru otvoren.

ako imas account onda do checkouta treba doslovno 15 sekundi.

problem je sa svakim kasnijim dropom u iducim minutama, vec 20-30K ljudi prati i zna da jos dropova dolazi

CroVandal uto 26.10.2021 14:57

Imam account. A jel uvijek istim danom drop ili svaki dan cekas izmedu 10 i 11 am? Neznam sto je bilo ali slpreko mobitela nisam mogao do checkouta preko PC a je sve radilo ali su kartice otisle nazalost. Nema veze bit ce jos dropova. Nego evo jedne na koju sam offline naletio ali cijena ufff.

nixass uto 26.10.2021 15:04

nema pravila koji je dan, zadnji drop kad sam sebi uzeo je bio petak.

mob je uvijek ispred mene kad radim a vibra/notification od telegrama je drukciji od bilo kojeg drugog notificationa na mobitelu, tako da odmah znam o cemu se radi, i upalim telegram u browseru u roku 2 sekunde.

 

vezano za sliku..

ebay.de je krcat 3090FE za 2500-2900 eura lol, neko vrti jebenu lovu

Littlemanbeingerased uto 26.10.2021 16:52

Danasnji drop je bio ludnica... sve osim 3080 :/
Ali ok
Mozda iduci mjesec. Bude se pratilo.

Telegram/discord na mobu (na lte) i na work laptopu (home wifi). Pa sto prije zazuji. Danas lijeva ruka mob desna laptop i klikaj. Na mobu se otvorila normalna stranica a ne za mob verzija (argh) ali je proslo na laptopu.
Jedino su 3080 ti stajale malko dulje dostupne (4-5 minuta) - kontam da nisu prvi izbor nikome.

CroVandal uto 26.10.2021 21:34

Ti je dosta skupa i manje isplativa za resell vjerovatno dok je obicna 3080 najbolja. Mene je bas danas sje... Jos sam bio kod kuce i umjesto da odmah odem na PC ja mrdam sa mob. Jel drop uvijek 1x tjednom ili nekad bude i cesce?

brasko čet 28.10.2021 00:15

Konto da bi možda mogao probat promijeniti komp. I sada kada vidjeh kako se kreću cijene izgleda nema više ono malo bolje, a po pristojnoj cijeni. I dok sam tako malo guglo svratih između ostalog i na Links. Ono što mi je zapelo za oko GeForce GT 730 Silent, 2GB DDR5. Cijena 799 KN. Dobro nije sada Links baš najmjerodavniji i vjerojatno bi se mogla naći i za manje para. Ono što je nevjerojatno je da je ta kartica EOL ili jako blizu tome. A najtragičnije je da sam ju ja baš u Linksu kupio prije nekih 5-6 godina za značajno manje para. Sve u svemu cijene komponenti jednom riječju strašno. Mislim da ću se ipak još malo strpit.

The_Fichek sub 6.11.2021 10:48
nixass kaže...

 

https://t.me/joinchat/AAAAAEii3xT81U1A6tLjrQ  

 

Al moraš biti brz jer sve ode za minutu 

 

Ima li nesto slicno za ostale grafe, npr. 6600 XT

 

Ja sam prodao svoju, odnosno koleginu 1070 sredinom godine i sad sam tuzan..

CroVandal sub 6.11.2021 13:40
The_Fichek kaže...
nixass kaže...

 

https://t.me/joinchat/AAAAAEii3xT81U1A6tLjrQ  

 

Al moraš biti brz jer sve ode za minutu 

 

Ima li nesto slicno za ostale grafe, npr. 6600 XT

 

Ja sam prodao svoju, odnosno koleginu 1070 sredinom godine i sad sam tuzan..

 Ima

https://pa.function.workers.dev/tg/rdna2

 

Jel ima netko iskustva sa AIO botovima koji automatski kupuju. Nasao sam da se moze iznajmiti bot za 30ak dolara po tjednu pa me zanima da li netko sa njima radi i koji bot podrzave njemacke stranice.

 

CroVandal čet 11.11.2021 14:19

Jel uspio tko sta ugrabiti. Ja se vozio sa posla kuci i nema sanse iako sam stao da uzmem imao 3080 i trebam samo platiti amazon pay mi odbije dok sam broj kreditne ukucao izbaci gresku i nema vise kartica. Najgore vrijeme za drop

EXIMO pon 15.11.2021 08:23

Kako imam dva računala, jedno ide bratu a drugo meni. Imam dvije grafe RX 580 4GB i GTX 1060 6 GB i neznam koju da zadržim. Ako se dobro sjećam po izlasku su to bili direktni konkurenti a kako sad vidim AMD RX 580 je dosta bolje ostarila, našao sam testove na netu gdje je GTX 1060 dosta slabija. Međutim svi ti testovi su rađeni s RX 580 8 GB a ja imam onu s 4 GB, ima li razlika među njima osim u količini memorije?

Koju grafu da zadržim?

https://www.youtube.com/watch?v=EHsSSuYyu3E

EXIMO pon 15.11.2021 09:02
picajzla0707 kaže...
Gtx zadrži, razlika u snazi čipa je u praksi nevidljiva, dodatnih 50% rama je veća prednost jer je 4gb baš granično za novije igre

 Kako zanemariva, i nisu testirane samo stare igre? Osim u GTA 5 sve drugo AMD pobjeđuje - Red Dead Redemption 2 + 20FPSova, Control +20 FPSova,  Witcher 3 +10FPSova, Resident Evil 8 + 30FPSova, pa to je ogromna razlika na FHD medium detaljima? Baci oko na video.

metallic pon 15.11.2021 09:36
EXIMO kaže...
picajzla0707 kaže...
Gtx zadrži, razlika u snazi čipa je u praksi nevidljiva, dodatnih 50% rama je veća prednost jer je 4gb baš granično za novije igre

 Kako zanemariva, i nisu testirane samo stare igre? Osim u GTA 5 sve drugo AMD pobjeđuje - Red Dead Redemption 2 + 20FPSova, Control +20 FPSova,  Witcher 3 +10FPSova, Resident Evil 8 + 30FPSova, pa to je ogromna razlika na FHD medium detaljima? Baci oko na video.

Pa sam si napisao da je video usporedba verzije RXsa 8GB koju nemas.

 

Po meni je bolja ona koja je bolja izvedba hladjenja.

 

Da si procitao post kolege pazljivo skuzio bi njegovu preporuku.

 

Lp

picajzla0707 pon 15.11.2021 11:30

Ha, najprije nisu iste verzije kod tebe i na testu, 8 vs 4 gb može dosta značiti. Drugo, ti wannabe recenzenti na jubito brkaju kruške i jabuke, uspoređuju se uvijek referentni modeli, jer jedna grafa može bit naklokana, druga ne i odmah imaš razliku.
Baš za te dvije grafe su radili usporedbe napretka u drajverima - godinu-dvije kasnije i razlike su gotovo nepostojeće.
Kako god, ovo što ti je rekao kolega - imaš obje grafe pa testiraj koja ti je bolja

EXIMO pon 15.11.2021 11:36

To sam i napravio, tj. pokušao. Imam problem s RTX 1060 6 GB na jednom računalu dok na drugom radi bez problema. Na mom računalu imam microstutere svako malo, sve se smrzne na par sekundi i u desktopu i u igri, probao clean uninstall drivera s DDU alatom ali nije pomoglo tako da ću biti prisiljen koristiti AMD a bratu ide nVidia. Imam puno toga na kompu i neda mi se reinstalirati Windowse.

itomic009 pon 15.11.2021 11:41

  Nije ti toliko bitna razlika u Vram-u jer su grafe preslabe za neke opcije gdje bi imao preko 60 fps i takva podešenja da ti treba više od 4GB i to na 1440p ili više. Dakle, ako imaš 1080p monitor, pogotovo ti Vram, nije faktor. Ako imaš 1440p, onda su svakako obje u takvom rangu da moraš koristiti grafičke postavke na način da svakako ne možeš efektivno korisiti veći memory buffer. Dakle, ostavi si ono što ti je "lakše" da ne moraš previše petljati. RX 580 jeste nešto jača, ali sve je to li la.