DangerousB ned 3.5.2020 17:53

jel potreban alkohol da bih ocistio termalnu pastu sa graficke? razmisljam da ovu svoju rx570 otvorim i promijenim pastu nisam do sad nikad promijenio! Vidim na sarafu ima naljepnica sto znaci da do sad nije otvaran graficka kartica..

Valentin17 ned 3.5.2020 18:25
DangerousB kaže...

jel potreban alkohol da bih ocistio termalnu pastu sa graficke? 

Da li imaš problema sa temperaturama ili to rastavljaš tako jer ti je dosadno? Ako je ovo drugo, nemoj.

ps. ako imaš kućište iz potpisa, mijenjaj to za nešto u čemu komponente mogu disati.

MasterOdisasteR sri 12.5.2021 18:19

Očistio danas svoju i stavio MX pastu.

Dio koji se veže sa backplate-om očistio ispolirao i prekrio cijelog pastom. Nakon toga gornji prednji 140 mm vent kućista okrenuo kao intake. Full load 15 minuta, temp ne prelazi 65 stupnjeva. Rpm ventova je na stock postavkama kao i prije. Grafa je bolesno dobro napravljena što se prijenosa topline tiče. Sad bi je najrađe kloknuo ali me strah radi ove situacije.

Valentin17 čet 13.5.2021 18:38
MasterOdisasteR kaže...

 Sad bi je najrađe kloknuo ali me strah radi ove situacije.

Nemoj mi reći da si cijelu gornju stranu PCBa kartice premazao pastom? 

Undervolt i overclock samo tako, 1400 MHz mora držati bez neke velike muke uz 1090 mV (stock 1150 mV). 

picajzla0707 čet 13.5.2021 21:49
MasterOdisasteR kaže...

...Sad bi je najrađe kloknuo ali me strah radi ove situacije.

ma ne isplati se zajebavat radi par posto perfomansi koje ionako nećeš skužit bez da pozorno pratiš razlike u frapsu

meni otkako je istakla garancija grafu sam spustio sa oc na silent mod, mislim da je razlika cca 100mhz, čisto da smanjim maksimalna opterećenja koja ne donose bogzna što 

MasterOdisasteR čet 13.5.2021 23:45
Valentin17 kaže...
MasterOdisasteR kaže...

 Sad bi je najrađe kloknuo ali me strah radi ove situacije.

Nemoj mi reći da si cijelu gornju stranu PCBa kartice premazao pastom? 

Undervolt i overclock samo tako, 1400 MHz mora držati bez neke velike muke uz 1090 mV (stock 1150 mV). 

Ma nisam hahah, nego jedan dio samo, ali njega sam baš dobro ispolirao i premazao.

Imaš istu grafu? Ja imam iskustva sa 480 serijom, ali gledajuci ovu 570 ne vidim da se po ičemu razlikuje od nje. Ti si došao baš do te brojke ? 

Valentin17 pet 14.5.2021 05:21
MasterOdisasteR kaže...

Imam istu karticu da i da došao sam do tih brojki, bolje binani modeli mogu povući do 1450 MHz, naponi se skladno time kreću od 1060 mV do tvorničkih 1150 mV.

Treba probati, staviš npr. 1400 MHz i napon 1080 mV, zavrtiš Heaven benchmark, ako ruši, podižeš napon za 10 mV.

Memorija 2000 MHz uz 950 mV i opciju memory timing 1 (probaj sa 2 ako prolazi Heaven), power draw ili kako već piše povuci na max., ventilator auto.