Grafičke kartice

Rad nove grafičke sa malo starijim hardverom

KideX pon 21.3.2022 23:56

Pozdrav svima ako moze iskren savjet 😃
Nabavio sam Graficku MSI RTX 3080 Ti Suprim X i hocu da je nadogradim na već postojeći hardver u kućištu, matična mi je Gigabyte Z390 Aorus Master , a procesor Intel i9 9900K., E sad me zanima da li će mi navedena graficka pruziti maksimalne performanse koje poseduje ili ce biti ograničenja zbog malo starije matične ploče?

Ne razumijem se puno u te odnose, pa me zanima kako ce to funkcionisati.. 😂
Jedino što znam da mi za ovu graficku treba jače napajanje od mog trenutnog koje je 750W.


Hvala unaprijed! 😄

ansha uto 22.3.2022 06:58

Ovisi o rezoluciji na kojoj mislis igrat, sta visa rezolucija, to je manje bitan cpu. Ta je kartica idealna za 4K ili za 144+ hz 1440p monitor, u ovom drugom slucaju cpu moze povremeno biti ogranicavajuci faktor...

750W je ok za taj gpu ako je u pitanju kvalitetno napajanje..

Tiby uto 22.3.2022 07:00
KideX kaže...

Pozdrav svima ako moze iskren savjet 😃
Nabavio sam Graficku MSI RTX 3080 Ti Suprim X i hocu da je nadogradim na već postojeći hardver u kućištu, matična mi je Gigabyte Z390 Aorus Master , a procesor Intel i9 9900K., E sad me zanima da li će mi navedena graficka pruziti maksimalne performanse koje poseduje ili ce biti ograničenja zbog malo starije matične ploče?

Ne razumijem se puno u te odnose, pa me zanima kako ce to funkcionisati.. 😂
Jedino što znam da mi za ovu graficku treba jače napajanje od mog trenutnog koje je 750W.


Hvala unaprijed! 😄

 Sve je to ok, ako ne budeš imao max perfomanse one ne budu toliko smanjene za primjetiti ( u nekim stvarima je legal s novim procesorima a negdje gubiš nešto skoro zanemarivo - pogledaj si na YT).

Napajanje ako je neko kvalitetno bi trebalo biti isto ok (ako je šrotex mjenjaj)

 

Do prije tjedan dana sam vozio Strix rtx 3080 na i7 8086k (oc 5GHz) i Hero Maximus X i Corsair AX 860 i to je radilo ok.

 

Mislim kako nemaš problema s mbo i procesorom ali za napajanje vidi.