dery uto 27.9.2022 12:35
R3nchi kaže...

JA ne znam kakvo ludilo ti ljudi glume..sta misle da ce isplivat neki coin novi..pa kao radje nek skupljaju gpu prasinu nego da ih prodam..

ne kuzim boga mi.. 

 Krenilo je to več lagano. Njuškalo rtx3070 ima 10-ak oko 3000kn, ukupno 20-ak ispod 4000kn. I to je puno dati za izrudarene rizik je. Ostali glumci koji traže više nego su nove u dućanima su sjebani big time.

dery uto 27.9.2022 12:56

Ma da ima baš dobrih modela sa garom. Usporedjujem malo cijene npr. nove  RX6800-5500kn tuf i RTX 3070 tuf -5400kn. Inače sve 3070 su iznad 5000kn nove. Tako da lovelace će biti ubi bože kod nas cijena.Moguće da bude ovakav odnos cijena Rdna3 i duboko grlo.

GrimReaperKC uto 27.9.2022 14:20
volegradele kaže...
Rudarile..unudervoltane i underclockane..dobro je to..pod garom nek su jos godinu i nema straja!

 memorije su vjerojatno razvaljene, pogotovo ako su cijelo ljeto vrtile svakih par dana moras smanjivati takt memorije jer se crasha... 

 

 

WiCkED uto 27.9.2022 14:55

Planirao sam za blagdane uzeti novi PC s novim AMD procesorima i Nvidia 4080, ali to je bilo prije nego sto ih prestavili.. Kad covjek krene kalkulirati da ti za nove AMD proc treba nova maticna (skupe izrazito) s DDR5 (skup izrazito), pa onda i novo napajanje i skoro 2000EUR za 4080 - nema sanse.

Gledam ubosti 5800x3D i neku nvidia 3080ti na popustu za black friday/prime day na Amazonu i to je to. Ne prodaje mi se bubreg, nisu normalni :)

 

I da dodam: Ako gledam price/performance, ovo je prvi puta da se xx90 vise isplati nego xx80, sto je apsolutno suludo.

MEGATAMA uto 27.9.2022 15:14
WiCkED kaže...

Planirao sam za blagdane uzeti novi PC s novim AMD procesorima i Nvidia 4080, ali to je bilo prije nego sto ih prestavili.. Kad covjek krene kalkulirati da ti za nove AMD proc treba nova maticna (skupe izrazito) s DDR5 (skup izrazito), pa onda i novo napajanje i skoro 2000EUR za 4080 - nema sanse.

Gledam ubosti 5800x3D i neku nvidia 3080ti na popustu za black friday/prime day na Amazonu i to je to. Ne prodaje mi se bubreg, nisu normalni :)

 

I da dodam: Ako gledam price/performance, ovo je prvi puta da se xx90 vise isplati nego xx80, sto je apsolutno suludo.

Dobro si primjetio,rtx4090 je enormno isplativija nego rtx4080 ali 4090 ima izuzetno visoku potrosnju,zahtijeva novi PSU,dimenzijama su nakaradne i pitanje je kakav je stvarni skok naspram 3xxx serije ako se izuzme frame interpolation tojest stvaranje frejmova da se poveca framerate..framerate upscale 🥂

Inace ima dosta televizora koji rade to "isto" recimo duplaju fps sa 30 na 60 ili 60 na 120fps i to vec sada uz prhvatljiv input lag.

Realno....sve sto je Nvidija opisala djeluje kao jedan vid te frame interpolacije,cak su integrirali onaj reflex u to da smanje input lag.

U biti postaje upitno koliko su zapravo jake te nove serije ako se makne upscale rezolucije i upscale frameratea 🤥

Mislim...ja podrzavam DLSS pristup od prvog dana pa cu vjerovatno i ovo sa framerateom pa i nemam bas sta prigovarat....

WiCkED uto 27.9.2022 15:30
MEGATAMA kaže...

U biti postaje upitno koliko su zapravo jake te nove serije ako se makne upscale rezolucije i upscale frameratea 🤥

 

 Da, to i mene zanima, cekam da vidim prve nezavisne testove, koliko su stvarno jace te nove graficke bez DLSS. I da, generalno je ok tehnologija, samo je pitanje u kojem trenutku latencija postaje problem, koliko mozes manipulirati frameovima prije nego sto se to osjeti, pogotovo u kompetitivnim naslovima.

ansha uto 27.9.2022 15:39

Iz hardwerske specifikacije je ocito da je 4090 puuuno jaca od svega iz 3xxx serije. Masu vise jezgri + masu veci takt = brutala...

Novo napajanje nije nuzno, zasto bi bilo? Ako te tako ekstremno smeta potrosnja, imas undervolt i limitiranje powera pa stavis 350W max, gubitak performansi ce biti minimalan..

rokonja uto 27.9.2022 16:50
ansha kaže...

Iz hardwerske specifikacije je ocito da je 4090 puuuno jaca od svega iz 3xxx serije. Masu vise jezgri + masu veci takt = brutala...

Novo napajanje nije nuzno, zasto bi bilo? Ako te tako ekstremno smeta potrosnja, imas undervolt i limitiranje powera pa stavis 350W max, gubitak performansi ce biti minimalan..

 

I sve to za samo minimalno 2000€ - pun pogodak.

dery uto 27.9.2022 17:00
rokonja kaže...
ansha kaže...

Iz hardwerske specifikacije je ocito da je 4090 puuuno jaca od svega iz 3xxx serije. Masu vise jezgri + masu veci takt = brutala...

Novo napajanje nije nuzno, zasto bi bilo? Ako te tako ekstremno smeta potrosnja, imas undervolt i limitiranje powera pa stavis 350W max, gubitak performansi ce biti minimalan..

 

I sve to za samo minimalno 2000€ - pun pogodak.

 ali dobiš 70% više za duplo manje od koliko je koštao RTX 3090, sreća je golema sapunanje odradjeno

ansha uto 27.9.2022 17:02
rokonja kaže...
ansha kaže...

Iz hardwerske specifikacije je ocito da je 4090 puuuno jaca od svega iz 3xxx serije. Masu vise jezgri + masu veci takt = brutala...

Novo napajanje nije nuzno, zasto bi bilo? Ako te tako ekstremno smeta potrosnja, imas undervolt i limitiranje powera pa stavis 350W max, gubitak performansi ce biti minimalan..

 

I sve to za samo minimalno 2000€ - pun pogodak.

Ili ne kupis pa kosta 0. 

4090 je realno i onako samo za 4k+

 

 

miki_the_pirat uto 27.9.2022 18:02
dery kaže...
rokonja kaže...
ansha kaže...

Iz hardwerske specifikacije je ocito da je 4090 puuuno jaca od svega iz 3xxx serije. Masu vise jezgri + masu veci takt = brutala...

Novo napajanje nije nuzno, zasto bi bilo? Ako te tako ekstremno smeta potrosnja, imas undervolt i limitiranje powera pa stavis 350W max, gubitak performansi ce biti minimalan..

 

I sve to za samo minimalno 2000€ - pun pogodak.

 ali dobiš 70% više za duplo manje od koliko je koštao RTX 3090, sreća je golema sapunanje odradjeno

 oksimoron čisti... nvidia računa na takvo razmišljanje

MEGATAMA uto 27.9.2022 18:46

Nemaju oni granica....sad reklamiraju DLSS 2.0 kao DLSS 2 u trailerima igara tako da mogu koristit DLSS 3 u marketingu 🤣🤥🤥🤥🤥🤥

Do prije 2 tjedna je bilo DLSS 1.0,1.5,2.0,2.1.....a sad je to kao nastavak filma....sta ce bit iduce?

Jednostavno vise ne znaju kako bi natjerali gamere da kupe bilo sta od njih sad kad su im rudari pokrepali 🙃

 

https://youtu.be/8_X2faFbh6c

ansha uto 27.9.2022 19:00
MEGATAMA kaže...

Nemaju oni granica....sad reklamiraju DLSS 2.0 kao DLSS 2 u trailerima igara tako da mogu koristit DLSS 3 u marketingu 🤣🤥🤥🤥🤥🤥

Do prije 2 tjedna je bilo DLSS 1.0,1.5,2.0,2.1.....a sad je to kao nastavak filma....sta ce bit iduce?

Jednostavno vise ne znaju kako bi natjerali gamere da kupe bilo sta od njih sad kad su im rudari pokrepali 🙃

 

https://youtu.be/8_X2faFbh6c

Stvarno pises gluparije, kako je bitno dal pisu dlss 2 ili 2.0? I kako je to tjeranje nekoga da kupi?

 

Nema potrebe iz stvarno nicega ici radit neku nvidia antipropagandu.... 

 

To sta su 4060 Ti nazvali 4080 je dovoljno lose...

 

DukeOs sri 28.9.2022 01:26

Moj plan je kupovina 4090 ti samo ako ce  na trzistu osvanuti 8K oled monitor,

ili tv do 32 inca pristupacne cijene(do 1.5k eura kao sto je bio moj trenutni monitor).

Trenutno ima dell 32" 8K , nije oled i refresh rate u 8k mu je 30 Hz samo ,a kosta 4k eura.

Mislim da se to nece dogoditi bar jos minimalno 2-4 godine.

dax-lax sri 28.9.2022 07:48

Znači, osim estetike i teoretski mogućih problema oko 3-4x8pin to 12pin pcie adaptera, nema druge razlike kod novog standarda. Spajkove će izdržat bilo koje današnje napajanje jer je to tolko kratkotrajno da psu ni ne skuži.
To mi izgleda samo kao praćenje mode.

DarthMarkus čet 29.9.2022 18:05
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

Eh ta dvojba

 

 

 

Nista, preskupo, samo 4090 

 Samo atx 3.0 bajo moj

Kakav atx 3.0? Gluposti, radit ce na svakom normalnom 750W+ napajanju..

 Ma 3.0. Otporan na spajkove od 100 gigawata

ansha čet 29.9.2022 18:19
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

Eh ta dvojba

 

 

 

Nista, preskupo, samo 4090 

 Samo atx 3.0 bajo moj

Kakav atx 3.0? Gluposti, radit ce na svakom normalnom 750W+ napajanju..

 Ma 3.0. Otporan na spajkove od 100 gigawata

Kakvi crni spajkovi, zajebavas ili vjerujes u te bajke?