ansha sri 7.9.2022 21:41
Bero_ng95 kaže...

Ovo se pretvara lagano u bolesnu braću grim

Naravno, mozak nema ništa s tim

Ansha kad nesto navodis onda ispravi gresku molit ću lijepo.

 

 

Ok, al treba odlucit o cemu se prica. Ako ima dovoljno konektora da svaki 8pin na grafi ima svoj kabel, onda je tako pozeljnije, pogotovo na 3080-ki koja moze povuc 300W kroz ta 2x8pin.

Ako je multi rail napajanje, onda je dobro svaki kabel stavit na svoj rail (oznaceno je na napajanju) kako ne bi trigeralo ocp...

miki_the_pirat čet 8.9.2022 06:58
Cryogenic kaže...
miki_the_pirat kaže...

 

vidim poprilično paušalno procjenjuješ postove (nije ti to dobro)... ako hoćeš flame imaš tamo svog crya pa se s njim nateži (ja sam davno odustao od likova koji se predstavljaju "programerima" pa onda traže pomoć kako napraviti šprancu za ispuniti opću uplatnicu)

 Rekao sam ti već, inače si bezobrazan i nekulturan i da se tako svojoj ženi i svojima tako ponašaš, do 12 mrzis sebe, poslije 12 cijeli svijet i šta sad mene uzimaš u usta, svaka baba zna isprintati uplatnicu, ajde isprintaj DUPLU uplatnicu koja ima kopiju, za to sam pitao ne za šprancu. Čitaj drugi put sa razumijevanjem a mene makni iz svojih usta. O jebem ti svijet.

Netko nam je butthurt izgleda

ansha čet 8.9.2022 07:20
Bero_ng95 kaže...

Uvijek je poželjnije tako ali želim reći da nema problema i na jednoj grani ako je napajanje oke. Msm ako je šrot a 850w na to se nebi usudio 3070 stavit🤣🤣

 

Ako je napajanje lose, ista stvar spajao ti s jednim ili 2 kabela. To se ne radi zbog napajanja nego samih kabela...

dax-lax čet 8.9.2022 09:39

U teoriji to bez brige radi, ali 25A je dosta jaka struja za kabliće. Pogotovo ako su modularni jer na njima uvijek postoji šansa da spojevi konektora, jedan na napajanju, jedan na gpu-u, nisu baš u najboljem kontaktu, pa će ta struja radit više štete nego da je podijeliš na dva kabla.
Btw, kaj se uopće više rade 12v multirail napajanja? Mislio sam da smo to prošli prije 15-ak godina

ansha čet 8.9.2022 09:47
dax-lax kaže...
U teoriji to bez brige radi, ali 25A je dosta jaka struja za kabliće. Pogotovo ako su modularni jer na njima uvijek postoji šansa da spojevi konektora, jedan na napajanju, jedan na gpu-u, nisu baš u najboljem kontaktu, pa će ta struja radit više štete nego da je podijeliš na dva kabla.
Btw, kaj se uopće više rade 12v multirail napajanja? Mislio sam da smo to prošli prije 15-ak godina

Neka od najboljih napajanja su multi rail, tj. imas opciju switch-anja izmedju single i multi rail. Pozeljno je da su napajanja vrlo visokih kapaciteta multi-rail. For like, protection... from zee Germans....

toxic pon 19.9.2022 16:21

Hah.

 

uzeo rtx 3080 phantomku s 3 x 8 pina..

naravno ja nebio ja nisam uzeo odmah i napajanje i prištekao to lijepo na svoje 650w.. nije mi vrag dao mira ajde da stavim mjerec da vidim kolko povuce samo kuciste sada.

 

Pokrenem apex legend u meniju vidim peak preko 800w... ne spusta .. alt +f4 instant.. nisam dopustio da osatane duze od 10 sekundi na tome

 

wth

 

Dakle 850w gold ce biti dovoljno zar ne ?

 

roknem death stranding sad i vidim 900w... kako ti da mi se psu nije izgasio?

 

 

toxic pon 19.9.2022 16:48

False alarm.

 

mjerac sam roknuo u letvu, sada kada sam ga stavio direktno u zid i jos par potrosila nije prelazilo cca 460w..

uff... ushro sam se ziv

 

iako grafa rokne po msi afterburneru i gpuz oko 300w,, al kad gledam da mi apsolutno nije nista drugo ocano cinilo se gotovo nemoguce, uhvatila me hebena panika...

sada sam par minuta ds-a a napajanje puse hladno.

toxic pon 19.9.2022 17:35
bik kaže...
Kako ti je mjerac mjerio tih 900W na pocetku? Koji mjerac?

 Velleman, do sada je uvijek prikazivao tocno.

Fora je da je ta letva onako meh... i roknuo sam mjerac drito u nju no kada sam mjerac stavio direktno u zid sve je okey..

 


Odigrao par partija apexa, psu je onako hladno/mlak, vjerujem da roka non stop u plafon ili iznad da bi ili se zgasio ili u najmanju ruku bio vruc.

toxic pon 19.9.2022 19:24
bik kaže...
Opet ne kuzim gdje i sta si tocno mjerio i sta ti znaci letva je meh.. ?? Moguce je da imas ozbiljan problem sa strujnom instalacijom u kuci

Nije moguce.

Kat je novi, instalacija nova totalno.

 

Ne znam što je bilo krivo ali je bilo, uglavnom trebam jedino provjeriti tu letvu...

bik pon 19.9.2022 19:47

Upravo je to kriva pretpostavka, baš kod novih instalacija se pojavljuje najviše problema a ako je tebi mjerac potrošnje u nekom djelu strujnog kruga pokazivao 900W a ti ne znas zbog cega i sumljas na pokvarenu strujnu letvu onda je to znak za uzbunu. Odmah baci tu strujnu letvu i daj si ispitati instalacije od strucne osobe.
Je offtopic al moguce da ce ovo nekom pomoci, previše se fuša nagledam svaki dan..

ansha čet 6.10.2022 08:19
geek_boy kaže...

pitanje uzeo sam danas rtx 3070 e sad me zanima dali je nepohodno imat drzac graficke kartice ?nisam ga dobil uz karticu ... i ako da di ga kupit ?

Nije neophodno, manje-vise nebitno...

dax-lax čet 6.10.2022 09:43

Na staroj safirki hd7970, koja je bila podugačka, nakon kaj je počela sraćkat, izvadio sam je i imao kaj vidjet. Ploča torzijom izvitoperena na maks. RX580 nakon nje ima dosta kraći ploću + metalni backplate pa nema tih problema ali sam zato na 3070 phantomku stavio 3d printani nosač jer je ima dost, za svaki slučaj.

dax-lax čet 6.10.2022 10:58
ansha kaže...

Ovo moje cudoviste od skoro 2kg i 34cm duzine drzim bez ikakvog nosaca i nema nista sag-a... 

 Bar je žena sretna.   

 

Ma vjerojatno ni nema sag-a na današljim grafama s backplateom. Podšprajcam više radi duševnog mira

ansha čet 6.10.2022 11:48
dax-lax kaže...
ansha kaže...

Ovo moje cudoviste od skoro 2kg i 34cm duzine drzim bez ikakvog nosaca i nema nista sag-a... 

 Bar je žena sretna.   

 

Ma vjerojatno ni nema sag-a na današljim grafama s backplateom. Podšprajcam više radi duševnog mira

Evo pogledao, ipak mi malo sag-a 

dax-lax čet 6.10.2022 12:37
ansha kaže...
dax-lax kaže...
ansha kaže...

Ovo moje cudoviste od skoro 2kg i 34cm duzine drzim bez ikakvog nosaca i nema nista sag-a... 

 Bar je žena sretna.   

 

Ma vjerojatno ni nema sag-a na današljim grafama s backplateom. Podšprajcam više radi duševnog mira

Evo pogledao, ipak mi malo sag-a 

 Bitno da je i dalje kolko-tolko kruto haha