Grafičke kartice

Graficka se pregrijava gtx 1070

gagidragan sri 29.12.2021 21:24

Koristim graficku karticu gtx 1070 inno3d model tacnije i nedanvo sam uzeo novi monitor od 144hz i grafika se mocela pregrijavit kako mora da pushuje veci broj frejmova.Temepratura odma dostigne 83 stepena sto je i po defaulty termalni limit.

Rastvim grafiku reko ajde da zamjenim pastu imam noctua nt h1 sastavim opet ista stvar mozda malo sporije se to pojavi ali kroz 10 minuta 83 stepena grafika sa 100% fanovima da se vrte.

Trazio malo po internetu za bas taj model i naidjem na neki video strani od nekog lika koji ima identican problem sa mojoj grafikcom karticom i pokaze neki fazon kao da heatsink nije idealno ravan vec da ga malo treba smirglat

INNO3D GTX 1070 OverHeating Solution - YouTube evo videa to pokazuje na 3:43


Da li ovo ima smila uopste probati i da li neko ima iskustva sa ovim jer ne znam ni kako bih ovo nazvao?

picajzla0707 sri 29.12.2021 21:44

Mislim da je tu više problem s hladnjakom, koji je poprilično bijedan za tu grafu. Ja imam msi gaming model 1070 i temperature rijetko kad prelaze 70 stupnjeva i to s nečujnim ventovima.
No, moj hladnjak ima 5 toplovodnih cijevi naspram samo 2 na toj inno, a i općenito je moj hladnjak masivniji.

ansha sri 29.12.2021 22:52
picajzla0707 kaže...
Mislim da je tu više problem s hladnjakom, koji je poprilično bijedan za tu grafu. Ja imam msi gaming model 1070 i temperature rijetko kad prelaze 70 stupnjeva i to s nečujnim ventovima.
No, moj hladnjak ima 5 toplovodnih cijevi naspram samo 2 na toj inno, a i općenito je moj hladnjak masivniji.

Ma nije, koliko god los bio, na 100% ventova je to prevruce, ocito hladnjak ne lezi dobro na gpu-u..

zara76 čet 30.12.2021 00:17

Imao sam identican problem sa tom grafickom, radne temperature su bile od 80-93 stupnja, uglavnom u gamingu, na FHD 144hz, promijenio sam pastu (Noctua Nt - h1 ili nest slicno ), temp se spustila par stupnjeva , nista revolucinarno.

Nakon toga sam citao na Tech Power Up forumu, da je Inno dual x2 hladnjak, serija gtx 1070, napravljen od lose legure vise zeljeza i manje aluminija, eventualno malo bakra na glavi coolera koja nalijeze na proc., sto je rezultiralo losom provodljivoscu topline i samim time maximalnim RPM-om ventova .

Kupio sam accelero extreme III preko njuskala, za 300tinjak kuna, takodjer lik mi dao thermal padove ( vrlo tanke cca 1mm  )za VRamove i male alu heatsinkove sto se lijepe na njih, montirao to na graficku ( smijesno je sve to izgledalo ), ali je rezultat bio otprilike ovakav, temp u gamingu oko 60 stupnjeva do max 67, ako je nesto manje zahtijevno oko 55/56 stupnjeva.

Temp u idle-u od 33 pa do 36 stupnjeva otprilike. Accelero ext. je bio puno tisi, i imao sam dojam da bi i slabiji accelero twin turbo ( sa dva venta ) dobro ohladio graficku, ali eto , nije ga bilo na raspolaganju za kupit. 

 

picajzla0707 čet 30.12.2021 13:44
ansha kaže...

Ma nije, koliko god los bio, na 100% ventova je to prevruce, ocito hladnjak ne lezi dobro na gpu-u..

 ma pogledaj samo tu grafu, samo dvije toplovodne cijevi naspram mojih pet, a veličina hladnjaka bar 3-4 centimetra uža i toliko kraća od mojeg, znači površina hladnjaka bar 50% manja

nema faking šanse da se to ne pregrijava, pogotovo ako ju je stavio u lošije kućište

gagidragan čet 30.12.2021 16:15

Ipak sam se odlucio da rastavim grafu i da je osmirglam,uzeo sam 3 smirgl papira od malo grubljeg do finog odradio to nekih par minuta upalio komp usao u witchera i unlockovao framerate i ostavio sat vremena vratio se i maksimalna temepratura je 66 stepeni.Iskreno ne znam ni kako je ovo moguce toliki pad temeprature jos sam u soku.

Evo slike:

 

https://postimg.cc/7GZqdDGW

ansha čet 30.12.2021 17:15
gagidragan kaže...

Ipak sam se odlucio da rastavim grafu i da je osmirglam,uzeo sam 3 smirgl papira od malo grubljeg do finog odradio to nekih par minuta upalio komp usao u witchera i unlockovao framerate i ostavio sat vremena vratio se i maksimalna temepratura je 66 stepeni.Iskreno ne znam ni kako je ovo moguce toliki pad temeprature jos sam u soku.

Evo slike:

 

https://postimg.cc/7GZqdDGW

Nije dobro pritiskao na jezgru, bilo je jasno da je to jedino objasnjenje..

Tomo53nja čet 30.12.2021 17:44
picajzla0707 kaže...

 ma pogledaj samo tu grafu, samo dvije toplovodne cijevi naspram mojih pet, a veličina hladnjaka bar 3-4 centimetra uža i toliko kraća od mojeg, znači površina hladnjaka bar 50% manja

nema faking šanse da se to ne pregrijava, pogotovo ako ju je stavio u lošije kućište

Daj ne baljezgaj gluposti ako nisi imao ili proboao...

 

Imao identicnu grafu i na 70% ili 80% ventilatora nije isla preko 82-83 stupnja, isto tako promijenio pastu i ocistio i sve, pala mi temperatura 1 stupanj...A iste temperature je drzala prakticki i zimi i ljeti, ali nikad preko 83...

gagidragan čet 30.12.2021 17:51

Igrao sam se jos nekih sat i po,doduse nalozio sam i vatru pa se soba sad i ugrijala pa je i temepratura porasla za par stepeni,ali nisam gasio nikako witcher i maksimalna temepratura je 72 stepena sto je i dalje predobro iskreno.

Ja sam prezadovoljan pravo nikad mi ne bi palo na pamet ovo da radim niti sam cuo da neko smirgla hladnjak ali eto covjek nauci nesta svaki dan.

EVo slike posle skoro 3 i po sata igranja witchera 3 sa 100% usage grafike.

 

Screenshot 6 — Postimages (postimg.cc)

ansha čet 30.12.2021 18:19
gagidragan kaže...

Igrao sam se jos nekih sat i po,doduse nalozio sam i vatru pa se soba sad i ugrijala pa je i temepratura porasla za par stepeni,ali nisam gasio nikako witcher i maksimalna temepratura je 72 stepena sto je i dalje predobro iskreno.

Ja sam prezadovoljan pravo nikad mi ne bi palo na pamet ovo da radim niti sam cuo da neko smirgla hladnjak ali eto covjek nauci nesta svaki dan.

EVo slike posle skoro 3 i po sata igranja witchera 3 sa 100% usage grafike.

 

Screenshot 6 — Postimages (postimg.cc)

I sad jos da je undervoltas u Afterburneru, ode jos 6-7 stupnjeva uz iste performanse ;) 

gagidragan čet 30.12.2021 19:15
marushin kaže...

Da si ošmirglao GPU die temperature ne bi išla iznad sobne 100%

 Vidio sam da se i to radi ali ima rizika moze puci die itd,pa to nisam bas zelio da pokusavam pogotovo sa cijenama grafickih kartica danas

gagidragan čet 30.12.2021 19:16
ansha kaže...
gagidragan kaže...

Igrao sam se jos nekih sat i po,doduse nalozio sam i vatru pa se soba sad i ugrijala pa je i temepratura porasla za par stepeni,ali nisam gasio nikako witcher i maksimalna temepratura je 72 stepena sto je i dalje predobro iskreno.

Ja sam prezadovoljan pravo nikad mi ne bi palo na pamet ovo da radim niti sam cuo da neko smirgla hladnjak ali eto covjek nauci nesta svaki dan.

EVo slike posle skoro 3 i po sata igranja witchera 3 sa 100% usage grafike.

 

Screenshot 6 — Postimages (postimg.cc)

I sad jos da je undervoltas u Afterburneru, ode jos 6-7 stupnjeva uz iste performanse ;) 

 Probacu i to,nekad sam prije to pokusao nije bilo neke vajde vjerovatno zbog toga sto nije dobro pasovao hladnjak na gpu die.

picajzla0707 čet 30.12.2021 19:42
Tomo53nja kaže...

Daj ne baljezgaj gluposti ako nisi imao ili proboao...

 

Imao identicnu grafu i na 70% ili 80% ventilatora nije isla preko 82-83 stupnja, isto tako promijenio pastu i ocistio i sve, pala mi temperatura 1 stupanj...A iste temperature je drzala prakticki i zimi i ljeti, ali nikad preko 83...

 a dobro, pretpostavio sam da je loš hladnjak

ipak je to bar dvostruko slabiji potencijal hlađenja od moje 1070 koja isto zna doći i preko 70 stupnjeva, pa mi je to bilo sasvim logično

Tomo53nja pet 31.12.2021 17:46
picajzla0707 kaže...

 a dobro, pretpostavio sam da je loš hladnjak

ipak je to bar dvostruko slabiji potencijal hlađenja od moje 1070 koja isto zna doći i preko 70 stupnjeva, pa mi je to bilo sasvim logično

Hladnjak je los, ali koliko je los, toliko temperatura i nije losa i grafa se ne pregrijava + hrpa drugih gluposti koje si pobacao tu, onako od oka, napamet...

I ta tvoja "extra hladna i jaka" 1070tka em se ne moze i nije ni upregnula posteno, em idla skoro cijelo vrijeme na 60 fpsa jer ti je monitor na 60 Hz i jos se hvalis time, bravo ti...Inace ti logika i zakoni termodinamike ocito nisu jaca strana, dok ti "lončarenje" ide jako dobro, samo ti "poklopac" fali...

picajzla0707 pet 31.12.2021 18:03
Tomo53nja kaže...

Hladnjak je los, ali koliko je los, toliko temperatura i nije losa i grafa se ne pregrijava + hrpa drugih gluposti koje si pobacao tu, onako od oka, napamet...

I ta tvoja "extra hladna i jaka" 1070tka em se ne moze i nije ni upregnula posteno, em idla skoro cijelo vrijeme na 60 fpsa jer ti je monitor na 60 Hz i jos se hvalis time, bravo ti...Inace ti logika i zakoni termodinamike ocito nisu jaca strana, dok ti "lončarenje" ide jako dobro, samo ti "poklopac" fali...

 sretna i tebi nova sa što manje žući, to ti je loše za ten 

a što se tiče idlanja, na iole novijim sp igrama sa high postavkama ta grafa nemere nit doseći 60 fps osim povremeno, toliko o lupanju gluposti

Tomo53nja pet 31.12.2021 19:01
picajzla0707 kaže...

 sretna i tebi nova sa što manje žući, to ti je loše za ten 

a što se tiče idlanja, na iole novijim sp igrama sa high postavkama ta grafa nemere nit doseći 60 fps osim povremeno, toliko o lupanju gluposti

Nemam ja zuci ni problema sa tenom, ali sa ljudima kao ti koji lupaju gluposti i ne znaju osnove termodinamike itekako imam...

 

Bravo, dokazao si sve sto sam gore napisao, relevantan si kao zuto na semaforu, znaci nikako...

picajzla0707 pet 31.12.2021 19:14

ne da mi se svađat, dao sam pretpostavku i već rekao da je moguće pogrešna tak da ne vidim razloga za tolikim izljevima bijesa

tvoja žuć izvire iz tebe naočigled stari moj, jebe se meni, žao mi je samo onih koji moraju živjet s takvom osobom

 

hummer0 pet 31.12.2021 20:20
Tomo53nja kaže...
picajzla0707 kaže...

 sretna i tebi nova sa što manje žući, to ti je loše za ten 

a što se tiče idlanja, na iole novijim sp igrama sa high postavkama ta grafa nemere nit doseći 60 fps osim povremeno, toliko o lupanju gluposti

Nemam ja zuci ni problema sa tenom, ali sa ljudima kao ti koji lupaju gluposti i ne znaju osnove termodinamike itekako imam...

 

Bravo, dokazao svi sve sto sam gore napisao, relevantan si kao zuto na semaforu, znaci nikako...

 Neko već dugo nije jebo. 

Tomo53nja sub 1.1.2022 02:37
picajzla0707 kaže...

ne da mi se svađat, dao sam pretpostavku i već rekao da je moguće pogrešna tak da ne vidim razloga za tolikim izljevima bijesa

tvoja žuć izvire iz tebe naočigled stari moj, jebe se meni, žao mi je samo onih koji moraju živjet s takvom osobom

 

Ti i inace samo pretpostavljas i to predstavljas kao nesto relevantno, pa te molim da to ne radis, jer to nije ono na cemu se temelji neka tvrdnja, pretpostavka je kao g... svatko je ima (u prijevodu misljenje)...

 

Ponavljam, nemam zuc, nemam nikakvih problema, normalno zivim sa ljudima, samo problema sa krivim ljudima kao sto si ti i isto takvim pretpostavkama imam...Nemoj biti lonac svugdje i petljat se ako nisi imao ili probao nesto i sve ce biti uredu...

 

hummer0 kaže...

 Neko već dugo nije jebo. 

 Pozdrav i tebi dezurni "poklopac" i u novoj godini sto manje TD-a zelim, zivio...