Fotoaparati

Pomoć oko odabira fotoaparata

robert993 uto 19.11.2019 20:22

Pozdrav uzeo bi fotoaparat. Nisam neki expert u slikanju. Trenutno koristim mobitel za fotografiranje ali to nije to. Nisam neki tip za previše podešavanja postavki (iako znam podesiti i AF, ISO, SHUTTER DELAY) tako da mi treba nešto u principu point and shoot. Nocno slikanje i snimanje mi i nije tako važno. Vidim da ima tu izbor: compact, dslr i mirrorless uopće nisam pametan od toga što odabrati.

U principu slikam osobe, prirodu i stvari. Ne bi bilo loše kada bi imao ekran koji se može izvući gore ili sa strane.

Živim u DE tako da i ovdje mogu uzeti. Nisam siguran što uopće odabrati do cca. 400 eura

HrcHC sri 27.11.2019 22:09

Pozdrav ekipa, planiram uzeti neki fotić do 5000kn, trenutno mi je zapeo za oko ovaj Canon 77D ili dal postoji možda nešt bolje za tu cijenu?

Isto dal uzeti tipa 77D rađe rabljeni? Ako je 1300kn jeftiniji, cca 9000 okidanja, bez garancije ili bolje ipak novi?

Hvala.

ARazer sri 27.11.2019 23:10
HrcHC kaže...

Pozdrav ekipa, planiram uzeti neki fotić do 5000kn, trenutno mi je zapeo za oko ovaj Canon 77D ili dal postoji možda nešt bolje za tu cijenu?

Isto dal uzeti tipa 77D rađe rabljeni? Ako je 1300kn jeftiniji, cca 9000 okidanja, bez garancije ili bolje ipak novi?

Hvala.

 Ovisno za što trebaš, al ja bi radije išao na Oly. Manji, laganiji, objektivi jeftiniji itd itd. Ja imam e-m5 sa par objektiva i extra sam zadovoljan

Smretko čet 30.7.2020 13:30

Pozdrav,

molim preporuku aparata i objektiva za potrebe posla.

Do sada smo koristili Canon 650D i objektiv isto Canon 10-22mm te bi nam trebalo nešto novije da zamjeni taj trenutno setup.

Koristimo ga u autosalonu za slikavanje automobila tako nam treba nesto da mozemo uhvatit dosta sirok kut interijera a to nam je ovaj objektiv odlicno obavljao, sad je jedino pitanje ustede ako ima nesto slicno mozda povoljnije da obavlja istu zadacu a pokriva isti kut.

A sto se tice samog tijela koliko vidim 650D vise nema nigdi u ponudi tako da bi nam trebala neka zamjena za njega, nismo nikakvi profesionalci i slike se kasnije svakako dosta smanjuju za objavu na internet tako da nam ne trebaju nekakva cudesa,navikli smo na okretni ekran i na touch ali nije uvjet.

Koliko vidim neki upgrade bi bio 800D, a ispod njega ako bi isli povoljnije bi bio 2000D pa sad neznam da li se za sve navedeno isplati ta razlika u cijeni ili, i sto bi dobili a sto izgubili.

Hvala

Bag76 čet 30.7.2020 13:36

Totalno neisplativo ako fotkate nepomicne objekte/predmete, full frame vam za to uopce ne treba. Pogotovo ako su auti u salonu pod bilo kakvim svijetlom. Eventualno ako fotkate detalje na autu i zelite ih istaknuti stavite na taj stari Canon nekakav 50mmf1.4/1.8.

Zeppelin Graf pon 7.9.2020 09:47

Pozdrav ljudi. Možda sam fulao temu, ali trebam pomoć. Zanima me kupovina polaroid fotoaparata potrebnog za jednu prigodu. Koji kupiti, novi, stari? Ima na njuskalu po 100kn onih starih, neznam jel se za njih može kupiti film?.? Za koji je najjeftiniji film, dakle ništa neznam. Hvala ljudovi

imsonotgonnatellyoumyname pon 21.9.2020 12:45

Pozz ekipa,

Kupujem fotoaparat za brata. Treba mu neki rabljeni DSLR za posao i razonodu. Ja inače koristim Nikon full frame,  za njega bi bio dovoljan i aps-c. Neki d5600 ili tome sličan. Poželjno da ima leću u paketu. Ako itko prodaje, nek se javi. U Zagrebu sam, kupovina isključivo primopredajom. 

 

Ona objava od @Cordas je bila idealna, no već je prodano. 

 

EDIT: Još uvijek tražim, kad kupim izbrisati ću objavu.

Tincha ned 4.10.2020 10:11

Kolege, molim pomoć oko odabira fotoaparata za početnika.

Fotografiranje pejzaža, portreta, automobila i sl..ništa specijalno, nešto da odradi posao za početak.

Znam da je prije Nikon D3300 bio dobra entry-level preporuka, vidim da sad ima i noviji model, D3500, jel to prolazi ili je bolje nešto drugo uzeti?

Ima li Canon neku alternativu u tom cjenovnom rangu (<500€)?

Tincha ned 4.10.2020 14:46

Hvala na prijedlogu. Nisam dovoljno u svijetu fotografije pa sam vise manje upoznat sa ova dva razvikana brenda. Ovo mi se cini kao super ponuda (financijski), jel generalno taj fotic dobra kupovina?

Uran 11 pon 5.10.2020 08:12

@ Zelenapaprika2

 

Daj molim te malo elaboriraj palac dolje na postu iznad kod preporuke fotoaparata.

 

Imam doma tri Pentax DSLR-a  od 6, 10 i 16 megapixela i svi su malo čudo tehnike.

Svi rade savršeno, i daju odlične rezultate, ne bi ih koristio za profi fotografiju.

Makar mislim da K5 II bi i to mogao odraditi s pravim staklom.

 

 

Opet da nebude post bez fotki.

Obje fotografirane nedavno s Pentax *ist D, prvim Pentax-ovim  6 megapixelnim APS-C, DSLR-om iz  davne 2003.

Kojeg sam kupio prije godinu dana za 400 kuna.

 

Malo sam se zanio, mislio sam da sam u temi- Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Tincha uto 6.10.2020 09:46

Gledam neke oglase i uzeo bi kx koji mi je kolega gore preporucio, zanima me koliko je bitan faktor broj okidanja kod rabljenog fotoaparata?
I ta rezolucija od 13MP, jel to zadovoljavajuce za pocetnicku fotografiju?

Uran 11 uto 6.10.2020 14:20

Kad neće nitko ja ću ti odgovoriti.

Rezolucija 12 MP ti je dosta.

Broj okidaja je bitan, ali ako ima čak i 40000, shutter će još raditi savršeno.

 

Ja sam zvao čovijeka koji prodaje fotoaparat, rekao je da nezna koliko ima okidaja,

ali da ga je koristio samo za po doma, slikajući djecu itd...

Rekao je da će mi javiti.

Ja sam mu objasnio kako doći do tog podatka.

Dobiješ kit objektiv 18-50 mm i teleobjektiv 70-300 mm, koji ima na 300 mm makro funkciju.

Imam ga doma samo Sigminu verziju.

Samo blic vrijedi 300-400 kuna.

Da nemam fotoaparat a treba mi, kupio bih ovog.

Jedino što me smeta je bijela boja, ali....

 

Dalje, Pentax fotoaparati imaju stabilizaciju senzora u tijelu,

što je samo po sebi odlično.

Svi Pentax objektivi iz analognog doba pašu na nove DSLR-ove.

Nema problema po pitanju kompatibilnosti.

 

- https://www.deviantart.com/uran11/gallery

- https://www.deviantart.com/lolipop66/gallery

 

Ovo su linkovi na moje dvije galerije, korišten Pentax K5 II, i Sigma 70-300mm u većini slučajeva.

 

Nemam veze sa čovijekom koji prodaje fotoaparat, samo mislim da je to dobar deal.