Fotoaparati

Pocetnik U fotografiji

PhotoWolf pon 23.7.2018 11:26

Zdravo vec par mjeseci sam se zaljubio u fotografiju i istrazivao koji fotoapara kupiti kao prvi.Sad me zanima vase misljenje da li da kupim analogni digitalni kompaktni mirroles fotoaparat?

Vec sam naucio osnovne stvari kod fotografije kao sto su ISO vrijednosti Šum Ekspozicija... Molim vas da mi date odgovor koju vrstu fotoaprata kupiti? HVALA

CyberDemonVZ sri 25.7.2018 18:45
PhotoWolf kaže...

Zdravo vec par mjeseci sam se zaljubio u fotografiju i istrazivao koji fotoapara kupiti kao prvi.Sad me zanima vase misljenje da li da kupim analogni digitalni kompaktni mirroles fotoaparat?

Vec sam naucio osnovne stvari kod fotografije kao sto su ISO vrijednosti Šum Ekspozicija... Molim vas da mi date odgovor koju vrstu fotoaprata kupiti? HVALA

 Ovisi koliko love imaš.

 

Ako stvarno voliš fotkati, ali si početnik, ja bi ti preporučio da pogledaš DSLR fotaparate, i to neki kit (fotoaparat + objekitv).

 

Analogno bi preskočio jer bi imao više problema s traženjem filma, traženjem studija za razvijanje, mali broj slika... nego bi fotkao.

Kompakt bi također preskočio, jer ako se stvarno vidiš u tome, uskoro će ti faliti novi objektivi, blicevi...

 

Odabir marke ovisi o mnogo čemu.

Ja sam npr. odabirao prema tome koliko mi poznanika ima tu marku, i na kraju odabrao canon jer mi objektive i bliceve imaju i buraz i frend.

 

Drugi odabiru prema bojama kakve daje, ili po opisima na netu, koji ima manji šum, koji je brži, koji se dobije s boljom opremom u kompletu... 

 

Evo, pogledaj npr. ovdje:

http://www.canosa.com.hr/dslr-canon-fotoaparati-620/dslr-slr-slt-fotoaparati-620/187/

Nemam pojma dal su skuplji od ostalih, Google mi je prvo njih izbacio 

 

Ili još bolje, kad pronađeš što ti se dopada, pogledaš dal ima takav komplet na Njuškalu , s manjom cijenom i sa garancijom.

 

Za svaki koji ti zapne za oko pogledaj i pročitaj pokoji review na netu, obično pišu dobre i loše strane, a često je i naveden neki model konkurencije koji je po nečemu bolji...

PhotoWolf uto 31.7.2018 15:11

Hvala svima na savjetu jos istrazivam svijet fotografije a vi ste mi u tome puno pomogli.Sto se tice zanra fotografije zelim fotoaparat koji ce moci prikazati jake boje te s kojim cu slikat prirodne fotografije ali da mogu imati i malo kreativnosti i slobode.

PhotoWolf sri 1.8.2018 10:08

Nakon tjedana istrazivanja i ucenja fotografije naapokon sam odluci da cupim  Canon EOS 800D jer je pristupacan cijeom dobar je za fotografiranje prirode te nudi da izrazavam svoju kreativnost i slobodu sad se idem bacit na fotkanje i ulazak u svijet fotografije zazelite mi srecu

Santana sri 1.8.2018 10:28
PhotoWolf kaže...

Nakon tjedana istrazivanja i ucenja fotografije naapokon sam odluci da cupim  Canon EOS 800D jer je pristupacan cijeom dobar je za fotografiranje prirode te nudi da izrazavam svoju kreativnost i slobodu sad se idem bacit na fotkanje i ulazak u svijet fotografije zazelite mi srecu

 Dobar izbor. Ako imas novaca uzmi sa 18-55 + 55-250 objektivima