Fotoaparati

Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Santana čet 17.9.2020 22:10
ARazer kaže...
snake44 kaže...

Budući da je tema Shutterstock https://forum.bug.hr/forum/topic/fotoaparati/shutterstock/125209.aspx  više manje dead, pa ću ovdje pitati. Ima li tko iskustva sa Shutterstockom? Ja sam već jako dugo prijavljen tamo (par godina) i stavio sam nekih 15-20 slika i kupili su mi 3 slike, tj. sad na računu imam 0.75$ . Isplati li se više baviti time? Ako da, na koji način, treba li visiti skoro svaki dan na stranici i reklamirati se ili je dovoljno samo preko dobrih tagova probiti se?

 Iskreno meni se uopće neda ni upload napravit za tu lovu. Fotkam sebi za gušt + prodam dosta prinetva tako. Bolje od svih tih "portala"

 jel mozes objasnit malo kak to prodas print ?

ARazer sub 19.9.2020 12:43
Santana kaže...

 jel mozes objasnit malo kak to prodas print ?

 Pa lijepo.. Ljudi koji me prate po socijalnim mrežama, prijatelji, poznanici i ostali koji vide i nešto im se svidi, pošalju poruku, dogovorimo se i prodam. S okvirom, bez okvira, A3, A4, 60x40, platno itd itd..kako god netko želi i to je to. 

Uran 11 sub 3.10.2020 15:41
Endymon kaže...
Sa cime si slikao ovu 3 sliku šišarke sa cvjetićima.?

Mogao si napisati na čiji se post komentar odnosi.

Ovako:

 

@ imsonotgonnatellyoumyname

 

Sa cime si slikao ovu 3 sliku šišarke sa cvjetićima.?

 

Da nebude post bez fotografija, dvije makro fotke, krila leptira.

Korišten kit objektiv 18-50 i reverse ring.

imsonotgonnatellyoumyname sub 3.10.2020 19:21
Endymon kaže...
Sa cime si slikao ovu 3 sliku šišarke sa cvjetićima.?

 Da @Uran11 nije napisao poruku, ne bi vidio tvoje pitanje.

 

Brod i šiška su snimljeni sa Nikon Coolpix L830. Osrednji point-and-shoot fotić sa smartphone kvalitetom senzora te solidnim komadom stakla.

Sve ostalo je snimljeno sa Nikon d5600. Dokaz da oprema nije bitna, već znanje i (u jako velikom postotku slučajeva) sreća.

Uran 11 ned 25.10.2020 17:04

Pentax K5II.

Ponosam sam s prvom.

 

Za prvu koristio stari manualni 50mm,  f 1,8  i fotkao 3 fotografije s max otvorenom blendom.

Spojio ih s Microsoft ICE-om, doradio u Lightroom-u.

 

Za drugu sam koristio 70-300 mm Sigmu, ovaj puta 3 vertikalne fotografije

isto spojene ICE-om, dorađena u Lightroom-u.