Jarvan pon 20.1.2020 12:53

Neke likove nemožeš mijenjati.

 

Idris mi je među dražim glumcima, ali vidjet kao gao James Bonda bi bilo svetogrđe, isto kao da rade remake Harry krokera i stave crnu Hermionu kao što su napravili u predstavi, pa da je neznam kak dobra glumica, to jednostavno nije zdravo.

 

Neke stvari se nemogu mijenjati, a da nije pogoršanje.

 

Često scenaristi i pisci prave likove prema predlošku stvarnog glumca ili lika, i često se nemogu neke boje/rase uklopiti. To je tak, jbg.

 

Koliko god volio Freemana, nemože biti Gandalf, kao što Jackman nemože glumiti Obamu.

bloodborne čet 2.4.2020 18:40

Zavrsio danas sa gledanjem Witchera.

Serija je ostavila dojam kao da su veci dio buđeta potrosili na angaziranje henry cavilla i onda vise nisu imali para za samu seriju.

Na neke trenutke ostavlja dojam kao da se radi o nekoj low budget pizdariji koju je snimila grupa fanova.

Mijenjanje vremenskih perioda di se ajmo reci prica poklapa, ali di po par puta u samoj epizodi ne znam da li se radnja odvija prije rata, nakon, usred. Di je ta mala, da li mu je kcer, da li nije, kak je on otac, zasto je on otac, pa kasnije "shvatis". Pa ono spasavanje/"ubijanje" zmaja.

Bas ono ne znam. Serija mi je na 6/10 i nije me privukla da zeljno iscekam drugu sezonu kad god da izade zbog trenutne situacije u svijetu.

Čitatelj pet 3.4.2020 08:05

Procitaj knjige. Serija je onako, dobra fanovima, a u isto vrijeme losa fanovima.

Kazu da su je radili po knjigama, a puno su mijenjali, a u isto vrijeme se vidi da su puno pokupili od igara...

Tako da, laze selo lazu ljudi.

 

Procitat knjige, odigrat prvog Witchera (najbolji, drzi se stvarno knjiga i nastavlja se tamo gdje zavrsava zadnja knjiga,

jedina igra u kojoj zaista mozes biti pravi Witcher - 100% neutralan citavo vrijeme, ujedino i najtezi prohod), nakon

toga i druga dva nastavka, i tek onda ces shvatiti koliko je Heart of Stone zapravo ekspanzija koja je poklon

svim obozavatelja W1 - atmosfera, glazba, totalno W1 vibe!

 

I nakon toga pogledaj ponovno seriju, jer si tad upucen i sve scene ce ti imati smisla, a i mnoge scene

ce ti pruziti reakciju "e to se nije tako dogodilo", ili "kako je moguce da su oni u krvnom rodu, ove dvije arijevska rasa a ona kmica?".

Čitatelj sri 14.4.2021 21:11

Netflix je uspio zasrati jos vise:

https://www.youtube.com/watch?v=AunT7EInm-k

 

Dakle kolicina crnaca, promjene spolova, i likova i referenci na igre su vece nego ikad u sezoni 2.

Al ne, oni tvrde da sve temelje na knjigama, i da je Sapkowski nadzirao sve i kaze da je to to,

da je to super.

 

Taj stari pederko bi se prodao za 5kn, dao bi guzice za 5€, a kamoli ne par stotina tisuca od netflixa,

tu mu sve pase, i da su likovi transici obuceni kao na gej-paradi, samo daj pare.

 

No i dalje netflix tvrdi da je sve sto snimaju i svi likovi od Sapkowskog i po njegovim knjigama.

 

CDPR ih treba jednostavno tuziti, jer GOD je njihov lik, i ne mogu ga samo tako pretvoriti u babu.

 

Sve u svemu, pljuc, netflix je prodana guzica i to je to - amerikanizirano do bola, pricaju jedno a rade drugo. Gade mi se

user2206 čet 15.4.2021 07:40
prorok kaže...

Po čemu je bitan spol gauntera?

 Kada ti je glavni kriterij rasa ili spolna orijentacija glumca a ne njegova kvaliteta to često zna rezultirati plitkim i nepotrebnim likovima. Osobno ću suditi kada novu sezonu pogledam, i neće me smetati te promjene ako se likovi dobro ukomponiraju.

Čitatelj uto 4.5.2021 11:08

Netflix: Nasa Witcher serija je temeljena na knjigama, nema nikakve veze sa CDPR igrama

 

Isto Netflix:

- Promjene likove iz knjige koliko je maksimalno moguce, da je prilagode amerikancima, crncima, transrodnim kinezima i ostalim "manjinama" (nakazama)

- Najave Gaunter o'dimma kao zenskog lika, koji u knjigama ne postoji, promjenu mu spol, i eto prave se ultra pametni

 

Jedva cekam da snime seriju koja se temelji na 2. Svj. ratu, gdje ce Hitlera glumiti transrodni crnac musliman.

Čitatelj uto 4.5.2021 14:31

Nemam nista ni protiv crnaca ni homoseksualaca, transica, transUSB-ova, trofaznih, monofaznih i sta god bili - u svoja 4 zida svatko moze biti sto god hoce.

 

Al mjenjati stvari i cinjenice kako tebi pase se zove apsurd - zato ameri kazu da su oni spasili europu, oni su pravili Di Dej, oslobodili

svjet od zla, a u isto vrijeme da nije bilo Rusa, podavili bi ih svabe ko stakore.

 

Evo ja sam za to da se napravi povijesni film, kako crnci dolaze u ameriku i kolju indijance, zasto se to ne snimi?

Filox uto 4.5.2021 14:48
prorok kaže...

Po čemu je bitan spol gauntera?

 Vidiš, to si ODLIČNO pitanje postavio... Po čemu je bitan spol i toliko kriv, da ga se treba mijenjat u seriji? Stvarno, to sad i mene zanima, zašto je tako bitan spol da ga se treba mijenjat?

 

Serija je vizualno dobra, ali odabir glumaca govori sve o seriji. I nije problem tko je crn, a tko je muško/žensko, mene je najveći problem kad su svi predivni, prekrasno, prezgodni, savršeni i u najboljim godinama. Nitko nije malo deblji, nitko nije malo ružniji, onu Jennefer su kao napravili da je ružna, pa je postala lijepa? Očajno izvedeno.

 

U svakom slučaju, serija imala potencijal, ali je rađena za moderne tinejdžere i to je presudilo. Previše su savršeni likovi, pogotovo izgledom.

 

Uvijek kao primjer volim navest Spaghetti westerne. Zašto su ti filmovi i dan danas savršeni (u western svijetu)? Zato jer nisu likovi savršeno obrijani sa čistim svilenim rubcem (sorry John Wayne), nego su svi "šporki cigani" s juga Italije. Namjerno su onakvi glumci uzeti za snimanje, ne zna se tko je ružniji od svih njih, ali to daje pravu dozu realnosti za film. Koliko god netko volio John Wayne-a, to je kriminalno očajan prikaz Divljeg zapada.

 

E pa danas se sve radi kao John Wayne, a ništa više kao Sergio Leone.

Filox uto 4.5.2021 14:51
Čitatelj kaže...

Netflix: Nasa Witcher serija je temeljena na knjigama, nema nikakve veze sa CDPR igrama

 

Isto Netflix:

- Promjene likove iz knjige koliko je maksimalno moguce, da je prilagode amerikancima, crncima, transrodnim kinezima i ostalim "manjinama" (nakazama)

- Najave Gaunter o'dimma kao zenskog lika, koji u knjigama ne postoji, promjenu mu spol, i eto prave se ultra pametni

 

Jedva cekam da snime seriju koja se temelji na 2. Svj. ratu, gdje ce Hitlera glumiti transrodni crnac musliman.

 Tko je pratio WOKE sranja po americi, taj zna o čemu pričaš. Svi ostali će te samo proglasit homofobom, nacistom i rasistom, pa ti je bolje da ne pričaš o tome. Sami će shvatit kad im unište njihove najdraže likove i priče.

 

Ja osobno čekam da vidim što će napravit od serije LOTR... Sve me je više i više strah.

Čitatelj uto 4.5.2021 15:29

Da Netflix nije tvrdio ovo:

- Radimo po knjigama

- Ne diremo CDPR-ovo intelektualno vlasnistvo

 

Nitko nebi rijec rekao. Hej, mogli su reci "eto mi radimo svoje vidjenje Witchera, kao sto Disney ima svoje vidjenje bajki",

i sve super. Al kad netko TVRDI da radi PO KNJIGAMA, i onda imas Jen koja ima bijelu put, i Geralta koji se skoro zaljubio u

Fringillu Vigo, koja je kao sestra blizanka od Jen, blijele puti, tamne kose, do te mjere da ih Geralt s ledja ne moze razlikovati,

i sto se desi u Netflix seriji? Jen je indijka a Fringilla je crna da ne moze biti crnja. I kako to moze biti po knjigama?
Kako Geralt njih dvije ne moze razlikovati? Sta je slijep na boje? Il ih samo srece u mraku? Ili je Geralt retard?

 

I kako onda Fringilla Vigo moze biti sestricna od Anne Henriette i Sylvie Anne, kad su ove dvije bijele,

a Fringilla crna ko noc? Ok, kuzio bi da je mulatkinja, dakle da je jedno od roditelja crno,

al ne mogu biti sestricne ako im bar jedno od roditelja nije u krvnom srodstvu kao braca i sestre,

dakle bioloski ona ne moze biti crna ko noc!

 

https://www.reddit.com/r/witcher/comments/cgi35t/how_can_fringilla_vigo_be_black_if_she_related_to/

 

Jednostavno lazu sve sto kazu, to je samo Netflixova kampanja da zamaze oci ljudima koji ne poznaju knjige ni igre.

Njima je tak i tak svejedno, dakle 99% amerikanaca koji nisu procitali niti jednu knjigu od europske literature,

i koji smatraju da je Europa mjesto pored Australije, i da tu zivi zlocesti Osama Mr.Been Laden.

 

Sve je moglo biti ok, da su rekli "nasa serija, nase vidjenje, nema veze s knjigama, nema veze s igrama, ovo je nesto po nasem smeku",

i sve OK, moze, snimaj brate i Teslu azijata!

 

PS - Netflix/Amazon LOTR:

prorok uto 4.5.2021 16:03
Čitatelj kaže...

Nemam nista ni protiv crnaca ni homoseksualaca, transica, transUSB-ova, trofaznih, monofaznih i sta god bili - u svoja 4 zida svatko moze biti sto god hoce.

 

Al mjenjati stvari i cinjenice kako tebi pase se zove apsurd - zato ameri kazu da su oni spasili europu, oni su pravili Di Dej, oslobodili

svjet od zla, a u isto vrijeme da nije bilo Rusa, podavili bi ih svabe ko stakore.

 

Evo ja sam za to da se napravi povijesni film, kako crnci dolaze u ameriku i kolju indijance, zasto se to ne snimi?

Kakve sad pak ti činjenice spominješ. Pričamo o fikciji i tome da se više treba spominjat i imat likova svih boja koža, oba spola, i raznih seksualnosti. Možda ćeš ovako razumijeti. Zastupljenost svih vrsta je bitna - od LGBT zastupljenosti do pozitivnog predstavljanja crnaca, autohtonih ljudi i sličnih. Kad djeca/tinejđeri ne mogu vidjeti ljude poput sebe u knjigama ili na ekranu, lako im je da se osjećaju nevidljivo. E sad, s vremenom bi se zbog tog osjećaja nevidljivosti na svijetu mogli početi osjećati kao da nisu važni (a jesu) ili kao da s njima nešto nije u redu, a nije (i oni su ljudi poput mene i tebe). Ovak vide da je normalno bit takav, pa im je lakše i komunicirat, tražit pomoć itd.

 

Ok, ovo možd nije jako povezano s witcherom, al nije bezveze u zadnje vrijeme povećan broj likova iz marginaliziranih skupina.

 

Uvijek ćeš imat knjige i igre ako ti se ne sviđa serija.. A i kako filox kaže, mislim da su tinejđeri ciljana skupina. Ja sam odigrao jedinicu (odlična) i dvicu (meh), (treći ću "soon"), knjige nisam osim prve dve pričice iz prve knjige. I serija mi je ok, ništa special, pogledat ću drugu sezonu.

 

Filox , to se slažem, svi su najlljepši ikad, zubi se cakle, frizure postojane u svih uvijetima itd.. to je već lame, za razliku od boje kože glumca.

cvaja997 uto 21.12.2021 19:26

@prorok ne dipr. Ako je receno da je po knjizi, onda neka bude po knjizi. Woke sranja i propagande prodavaj po drugim forumima. Nasilna guranja gay scena i glumaca je totalno glupa ako nema smisla. Will Smith je Hankok. Ne moze Henry Cavil bit Hankok kad bi se snimao nastavak. Isto kao sto ne moze Will Smith najednom bit Superman ako se 50 godina mijenjaju smrdljivi bijeli zlocesti ljudi koji ga glume. Pravite budale od nas. Uzivam u ulogama crnaca isto kao i bijelaca, stovise htio bih vezu sa mulatkinjom, apsolutno nemam problema sa nikim, niti sa gay scenama, ali kad ni guras nesto na silu, tu imam problem! 

blackdevil sri 22.12.2021 13:41

kad seriju gledaš kao nešto šta je inspirirano knjigama može proć. usporedbe sa igrom su nemoguće jer jedino što u seriji valja je Gerald i Roarch ( do određene epizode :( )

i Vesimir dobije prolaznu ocjenu :D

EXIMO sri 22.12.2021 16:47

Druga sezona je malčice bolja nego prva, ali tu i dalje nema prave i jake priče, sve je to malčice rastegnuto. Začudo to me čak i nije toliko smetalo. Najviše me smetalo što se nekad stvarno primjeti presavršenost interijera, često izgleda plastično, savršeno, primjeti se da je umjetno. 

Od mene 8/10.

 

Blackstorm čet 23.12.2021 19:26

Druga sezona samo ima veći budžet pa kostimi, specijalni efekti i čudovišta izgledaju daleko kvalitetnije.

Ali sve ostalo je na razini prve sezone, ako ne i gore. I dalje očajna gluma većine likova (Fringilla i Triss pogotovo), nepoštivanje izvornog materijala (Eskel) i nametanje aktualnih društvenih "vrijednosti" koje danas ne možemo izbjeći.

Od ostalih likova, glumac koji igra ulogu Dijkstre je također promašen, iako je bio odličan u Preacheru i Hobbitu, a Freya koja glumi Ciri je dobro odradila ovu sezonu.

ivan dragi pet 24.12.2021 22:39
cvaja997 kaže...

@prorok ne dipr. Ako je receno da je po knjizi, onda neka bude po knjizi. Woke sranja i propagande prodavaj po drugim forumima. Nasilna guranja gay scena i glumaca je totalno glupa ako nema smisla. Will Smith je Hankok. Ne moze Henry Cavil bit Hankok kad bi se snimao nastavak. Isto kao sto ne moze Will Smith najednom bit Superman ako se 50 godina mijenjaju smrdljivi bijeli zlocesti ljudi koji ga glume. Pravite budale od nas. Uzivam u ulogama crnaca isto kao i bijelaca, stovise htio bih vezu sa mulatkinjom, apsolutno nemam problema sa nikim, niti sa gay scenama, ali kad ni guras nesto na silu, tu imam problem! 

 Imaš večeras i sutra na televiziji nekoliko filmova u kojima istorijsku ličnost glumi bijelac iako je momak bio bliskoistočni židov, da ne govorim da svaka crkva ima njegovu sliku gdje ga se pogrešno prezentira i da je u svim filmovima, jos od pamtivijeka Isus - bijelac.

 

Al da nam supermen ili nedaj bože James Bond bude crnac?!? jao blasfemije. Definitvno imaš problem, u glavi.

prorok sub 25.12.2021 01:00
cvaja997 kaže...

@prorok ne dipr. Ako je receno da je po knjizi, onda neka bude po knjizi. Woke sranja i propagande prodavaj po drugim forumima. Nasilna guranja gay scena i glumaca je totalno glupa ako nema smisla. Will Smith je Hankok. Ne moze Henry Cavil bit Hankok kad bi se snimao nastavak. Isto kao sto ne moze Will Smith najednom bit Superman ako se 50 godina mijenjaju smrdljivi bijeli zlocesti ljudi koji ga glume. Pravite budale od nas. Uzivam u ulogama crnaca isto kao i bijelaca, stovise htio bih vezu sa mulatkinjom, apsolutno nemam problema sa nikim, niti sa gay scenama, ali kad ni guras nesto na silu, tu imam problem! 

 Ali ima smisla, objasnio sam gore lol. Nije "na silu".

 

Baš si ko kad su maloumnici rejđali na crnog spajdermena i slično

cvaja997 sub 25.12.2021 05:12
ivan dragi kaže...

 

Al da nam supermen ili nedaj bože James Bond bude crnac?!? jao blasfemije. Definitvno imaš problem, u glavi.

 U nedostatku argumenata, ad hominem. Da snime film o Michaelu Jordanu i glumi bijelac ili azijat, izbio bi ww3.

lmutak sub 25.12.2021 11:28
ivan dragi kaže...
cvaja997 kaže...

@prorok ne dipr. Ako je receno da je po knjizi, onda neka bude po knjizi. Woke sranja i propagande prodavaj po drugim forumima. Nasilna guranja gay scena i glumaca je totalno glupa ako nema smisla. Will Smith je Hankok. Ne moze Henry Cavil bit Hankok kad bi se snimao nastavak. Isto kao sto ne moze Will Smith najednom bit Superman ako se 50 godina mijenjaju smrdljivi bijeli zlocesti ljudi koji ga glume. Pravite budale od nas. Uzivam u ulogama crnaca isto kao i bijelaca, stovise htio bih vezu sa mulatkinjom, apsolutno nemam problema sa nikim, niti sa gay scenama, ali kad ni guras nesto na silu, tu imam problem! 

 Imaš večeras i sutra na televiziji nekoliko filmova u kojima istorijsku ličnost glumi bijelac iako je momak bio bliskoistočni židov, da ne govorim da svaka crkva ima njegovu sliku gdje ga se pogrešno prezentira i da je u svim filmovima, jos od pamtivijeka Isus - bijelac.

 

Al da nam supermen ili nedaj bože James Bond bude crnac?!? jao blasfemije. Definitvno imaš problem, u glavi.

 Slika....

ivan dragi sub 25.12.2021 11:29
cvaja997 kaže...
ivan dragi kaže...

 

Al da nam supermen ili nedaj bože James Bond bude crnac?!? jao blasfemije. Definitvno imaš problem, u glavi.

 U nedostatku argumenata, ad hominem. Da snime film o Michaelu Jordanu i glumi bijelac ili azijat, izbio bi ww3.

 Tim svojim priglupim tezama drugima pokazujes samo svoju talentiranost i nadarenost. Ovdje na forumu, ajd nebitno. Ali jednom ces negdje u drustvu biti u mogucnosti bacit ovako neku izjavu, savjet je: nemoj. Mani se tema o crncima i prepusti drugima da ispadaju tulavi, a ti iskoristi svoju mudrost i nemoj reci nista.

 

Ili ostani tulav citav zivot.

 

Sretan Bozic.

cvaja997 sub 25.12.2021 15:02
ivan dragi kaže...
cvaja997 kaže...

 Tim svojim priglupim tezama drugima pokazujes samo svoju talentiranost i nadarenost. Ovdje na forumu, ajd nebitno. Ali jednom ces negdje u drustvu biti u mogucnosti bacit ovako neku izjavu, savjet je: nemoj. Mani se tema o crncima i prepusti drugima da ispadaju tulavi, a ti iskoristi svoju mudrost i nemoj reci nista.

 

Ili ostani tulav citav zivot.

 

Sretan Bozic.

 Ma ništa to, zato sam na forumu. Imam svoje ja i ako mi se nešto ne sviđa, vokalno ću se izrazit. Opet, morat ću te educirat sa linkom na forumu  pravila gdje izričito navode primjeri ljudskog komuniciranja. Uvođenje rasnih i lgbt kvota u filmsku industriju za svaki film znači da u društvu nešto ne štima. Forsiranje i guranje na silu nečega dovodi do kontra efekta. Dalje, već kad potenciraš ekstreme i ne pridržavaš se pravila foruma, dajem ekstreman primjer. Kad ženska profesorica zavede muškog maloljetnog učenika, ona je u društvu manje okrivljena, a dječaku se govori bravo mali. Da muški profesor zavede djevojčicu, postoje slučajevi u kojima dolazi do uzimanja pojedinaca pravde u svoje ruke. Za mene, oba zločina su ista. Oba. Michaela Jordana neće smjet glumit bijelac ili azijat, Nikolu Teslu će vjerojatno smjet glumit crnac jer si u suprotnom rasist.
Sretan i blagoslovljen Božić i tebi.