boxer pon 9.11.2020 10:40

Napravio sam veliku pauzu u gledanju TWD-a, jer inače volim pogledati čitavu sezonu u cugu a ne epizodu po epizodu, a zbog gluposti mi je malo opao i interes. 

Ostale su mi 8, 9 i 10 sezona nepregledane, pa sam prije par dana uspio sve to pregledati. Osma sezona mi je po kvaliteti bila osrednja, imala je tu i tamo dobrih stvari, ali je dosta oscilirala u kvaliteti, red iritantnih stvari, pa par dobrih, pa opet loših. Đubre od Negana nikako ubiti zbog gluposti, preživljavaju se do tada u seriji nemoguće situacije, a umire se od gluposti, do antiklimaksa sa Neganom. Bezvezarije sa Carlom i loša patetika sa pismima, viši cilj i gluposti koje bi kod psihopata kao trebale pobuditi savjest i napraviti normalne ljude u nenormalnom svijetu. Jednostavno sve loše zamišljeno i razvlačenje sa budalaštinama.

Deveta i deseta sezona su generalno bile  bolje i uzbudljivije, no bilo je također gluposti, zajednice su zahladnile odnose zbog završetka osme sezone. Jebenog Ricka oko kojeg je i nastala serija izbacuju u pola sezone na dosta glup način bez dodatnih objašnjenja, Maggie također odlazi na još gluplji način, Morgan odlazi, a ostali ulaze u rat sa Whispersima. Dolazi i nova ekipa, ali neki su stvarno iritantni, melodrame u odnosima među ljudima su dosadne. Ljubavna patetika između preživjelih i gluposti koje prave završavaju dramatično, ali u duhu serije i tu se stvari poboljšavaju.  Dosta ekipe izgine u 9. i 10. sezoni i te stvari su brutalnije, prvi puta u seriji je prikazana zima, no najviše mi smeta poveća oscilacija u kvaliteti likova. Svi redom su degradirali, jedino su mi Daryl i donekle Michone ostali OK, geek i svećenik su se malo poboljšali, Carol ima uspode i padove. Jedino su od Rickove male napravili simpatičnog lika, ali doduše malo su pretjerali.  Sve u svemu, ne mogu reći da su ekstra kvalitetne sezone, ali nešto su bolje, uzbudljivije i tragičnije u odnosu na prethodne. Ostaje za viditi šta će desiti u sljedećoj sa novom grupom ljudi koji su ih dočekali u zasjedu i da li će povratak Maggie donijeti neki dramatičniji preokret.

Kao dovoljno interesantno za daljnje gledanje serije mi odstaje da vidim šta je sa Ricka, i kakva je priča i situacija sa novom grupom ljudi.

 

Kad bi trebala izaći nova sezona?

 

U međuvremenu sam razmišljao da nastavim gledati Fear of the Walking Dead, (davno stao u pola druge sezone) pa me zanima ima li zanimljivog materijala?

 

Da li je itko gledao, kakav je ovaj TWD: World Beyond?

 

mar123 pon 9.11.2020 10:58

ja sam pogledo prvu epizodu tog world beyonda i prvo sto mi padne na pamet kad mi ju neko spomene je "dosadno". stvarno jedva sam izdrazo do kraja epizode kolko je dosadna, a sudeci po ocjenama na imdbu i ostale epizode su uzas. 

boxer pon 9.11.2020 11:43

Znaci ne isplati se gledati World Beyond. Vidim da ima i lose ocjene. Na YT komentarima ga zovi TWD Lite :)
Pored TWD i FTWD, ne znam stvarno koji im je bio cilj da prave jos jedan timeline u fransizi? Jel to pravi AMC ili drugi? Logicnije bi mi bilo da su pravili prequel odnosno uvod u TWD i razradili pricu o virusu.
Nesto sam procitao da ce praviti i filmove oko Ricka? Tja..

Jack Sparrow pon 9.11.2020 11:50
boxer kaže...
Znaci ne isplati se gledati World Beyond. Vidim da ima i lose ocjene. Na YT komentarima ga zovi TWD Lite :)
Pored TWD i FTWD, ne znam stvarno koji im je bio cilj da prave jos jedan timeline u fransizi? Jel to pravi AMC ili drugi? Logicnije bi mi bilo da su pravili prequel odnosno uvod u TWD i razradili pricu o virusu.
Nesto sam procitao da ce praviti i filmove oko Ricka? Tja..

 to je pokusaj da privuku klince i teenagere na TWD

stribs pon 9.11.2020 11:51

Twd world beyond nisam jos gledao.Ali ti je to teen drama sa zombijima ukratko.Ali je i vazna jer prikazuje tu zajednicu koji su odveli Ricka.Sto ce na kraju biti i uvod u filmove sa Rickom.

Ftwd je odlican do 3. sezone, tj. i 3. je jos super.Onda 4. i 5. su dosta lose (pogotovo 5. katastrofa) sa tolikom kolicinom gluposti.Ali 6. sezona koja je pocela prije mjesec dana je zacudujuce odlicna.Stvarno ko da je ih netko drugi radio  Meni je iskreno bas zanimljiva.Vidim po netu da se i ljudima svidja.Nadam se da ce nastavit u istom tonu hehe

Eric Prydz uto 10.11.2020 20:00

Malo tko se vidim sjeća prve sezone i zombija koji uzimaju kamen i razbijaju staklo shopping centra kako bi pojeli Ricka i co...mislim, ako vam je 10. sezona negledljiva ovo ste jeli...hm, kako bi Negan završio rečenicu? 😅

 

Jbga, pamćenje je gadna stvar...a u 10. sezoni jedna stvar je ostala ista, a to je opaki Negan. 🙃

Horatio_Hornblower uto 10.11.2020 21:39

Nikad necu zaboravit kad sam gledao prvi put prvu sezonu(epizodu) twd...  Strašno dobro zapravo prva sezona je u rangu meni osobno sa got a posli iz sezone u sezonu sve bljutavije i bljutavije dosa sam do 7 sezone i stao sam nisam vise mogao.... 

Btw isto kao bigbang ljudi jos to gledaju i zaraduju lovu zasto bi ukinili? 

zdgrunf sri 25.11.2020 08:31
Endymon kaže...
Cek oni su u 9 ili 10 godina, tek sada došli na zimu? Znaci ovih 10 god gledanja serije se svodio na par mjeseci njihovih avantura??

 Zar nisi primjetio da su djeca narasla?

Eric Prydz sri 25.11.2020 13:05

Tko će zimi ratovati ili dizati revolucije?

Da snime zimsku sezonu, umiralo bi više ljudi pred ekranom nego od korone...bila bi dosadnija od 3. sezone.

Cijepaj drva, loži vatru, jedi i šuti...nema tu materijala.

boxer sri 25.11.2020 14:24

U seriji su prolazile godine ali nikada nije prikazan zimski period, hladnoca, snijeg, nestasica svjeze hrane kao i efekat hladnoce na walkere. I tako sve do te jedne epizode u 10 sezoni kada se moraju seliti a dolazi snjezna oluja. Uglavno. Mracne scene, tumaranje po snijegu i divljini, borba sa walkerima i oluja.

stribs pet 26.2.2021 12:14

Pa nista spesl, onak solidna epizoda.Saznali smo malo o Maggie, gdje je bila i sta je radila.

Sad su misterij ti novi neprijatelji i taj lik Pope.

Ali meni zanimljiva epka

Marijano22 pet 5.3.2021 23:25

Bože Bože, upravo pogledah 18 epizodu. Nakon xy epizoda serije i trenutka kada bi trebao stremiti prema nekim bitnijim stvarima za finaliziranje serije, oni čitave 43 i pol minute potroše na neka Darylova nebitna prisjećanja i utvrđivanje odnosa s Carol.

stribs sub 6.3.2021 12:48

Jeste, bila je malo dosadnjikava epizoda.

Ali vecina tih dodatnih epizoda ce zapravo biti kao "filleri".

 

Eventualno, 20. i 22. epizoda bi trebale biti bolje.U jednoj ce biti Neganov backstory sa Lucille.

Cansee sub 6.3.2021 13:37

 

znači i dalje ista priča, moram pogledati 7 dozlaboga dosadnih epizoda po 45 minuta da bi onda došao do jedne odlične scene koja traje 8 minuta. jebiga nemam toliko vremena u životu