Filmovi, TV serije, glazba...

The Lord of the Rings: The Rings of Power

Filox ned 13.2.2022 18:38

Apsolutni fail će bit. Glavna stvar svih koji rade na seriji nije bit vjeran Tolkinovom djelu, nego raznolikost i jednakost, nisu ni počeli sa serijom već su rase glumaca bitnije od radnje.

 

O radnji posebna priča... Nemaju prava za Silmarilion, nego samo za Apendix priče. Ubacili su hobite u Drugo doba, gdje se događa radnja, a hobiti su naselili Shire tek u Trećem dobu, nisu postojali do Trećeg doba. I naravno, postoje crnci hobiti, jer raznolikost.

 

Silvan elf u seriji je latino. Dwarven princeza je crnkinja BEZ BRADE. U današnjem dobu kad feministički pokreti guraju dlakave žene kao normalno, a transseksualci traže da ih se gleda normalno, bez obzira što su žene s bradom, oni u seriji gdje su žene s bradom normalne to odluče promijenit i dwarven princezu naprave ženstvenom i divnom. I naravno, mora bit crnkinja, ali to ćemo ignorirat, jer je puno manji problem nego brada.

 

Otvoreno se govori o tome kako će mijenjat Tolkinovu originalnu povijest, otvoreno govore kako žele prikazat raznolki svijet u seriji kao što je i u stvarnosti, a očito ne razumiju da je to fantasy svijet koji je detaljno opisan i postoji već skoro 100 godina. Ne mora izgledat kao moderna Amerika.

 

Dali su otkaz jednom od vodećih stručnjaka za Tolkinovu literaturu, stari gospodin profesor književnosti. Zamijenila ga je "stručnjakinja" za Tolkiena koja studira, citiram: "Ethics, Femininity and the Encounter with the Other in J.R.R. Tolkien's Middle-earth Narratives", usput je samo PhD kandidat, nije završila ni doktorirala ništa.

 

"My research engages in the possible linkages between J.R.R. Tolkien’s Middle-earth narratives – The Hobbit, The Lord of the Rings, and The Silmarillion –, Emmanuel Levinas’ ethical philosophy, gender, and representations of the Other."

 

Gospođa se ne bavi književnošću, nego filozofijom, rasama, spolovima i feminizmom, a Tolkiena je uzela samo kao neki primjer na kojem će dokazivat svoje teze. To je njima stručnjak za Tolkienova djela. 

 

Za seriju su zvali i par ljudi koji su radili na Game of Thrones, iako GoT atmosfera nema veze s LOTR atmosferom i svijetom.

 

 

U svakom slučaju, jedan veliku užas, jedno veliko moderno govno će ovo bit, ko Ghostbusters 2016. Izgledat će predivno, u to ne sumnjam, ali radnja je već sad usrana. Star Wars level of stupidity.

 

P.S.  EDIT:

Zaboravio sam, crna ženstvena obrijana dwarven princeza je i samohrana majka, jer jasno, naravno. I upravo slušam da će latino Silvan elf imat intimnu vezu s tom samohranom majkom. WHAT the FUCK.

 

 EDIT2:

Nije dwarven princeza samohrana majka, nego neka bijela ljudska žena, koja će imat intimnu zabranjenu vezu s crnim elfom kratke kose.

Dametime pon 14.2.2022 01:03

da sve potpisujem
ovo za hobite i lore je uzasno...to sa crncima se slazem..već ako su zeljeli tako nesto napraviti nisu napravili ono sto su trebali i sto ne bi nikom smetalo je zena patuljak sa bradom!
ne smeta mi cak toliko ta princeza patuljaka koliko taj vilenjak sa kratkom kosom i crn a za vilenjake se pogotovo zna kakvi su..mislim da su napravili par novih likova i ubacili netko svoje novo selo. još što mi se jako ne sviđa mislim da će od Galadriel napravit ratnicu!...Ali cak na prvu mi izgleda dobro ta glumica cak mi je ona dosta i pozitivna..Naravno nitko ne moze zamjeniti Cate.
Valjda nas neće napasti da smo rasisti :D

Filox pon 14.2.2022 01:19
Dametime kaže...

da sve potpisujem
ovo za hobite i lore je uzasno...to sa crncima se slazem..već ako su zeljeli tako nesto napraviti nisu napravili ono sto su trebali i sto ne bi nikom smetalo je zena patuljak sa bradom!
ne smeta mi cak toliko ta princeza patuljaka koliko taj vilenjak sa kratkom kosom i crn a za vilenjake se pogotovo zna kakvi su..mislim da su napravili par novih likova i ubacili netko svoje novo selo. još što mi se jako ne sviđa mislim da će od Galadriel napravit ratnicu!...Ali cak na prvu mi izgleda dobro ta glumica cak mi je ona dosta i pozitivna..Naravno nitko ne moze zamjeniti Cate.
Valjda nas neće napasti da smo rasisti :D

 Kako neće? Amazon je već pokrenuo rat na internetu protiv trolova i rasista, a to su apsolutno svi koji imaju bilo kakvu zamjerku na promjene koje su oni odlučili napravit.

 

Da, u pravu si za nove likove i nova mjesta. Zaključak ljudi iz Amazona je bio da Tolkienov svijet nije dovoljno "diverse and inclusive", pa će to oni sad promijenit, jer je Tolkien za sve ljude. Ovo citiram ljude koji su dali interviju.

 

Eto, mi rasisti i trolovi ne želimo ovakve promjene. White elven power! Long elven hair power! Bearded dwarven women power!

 

 

P.S.

Galadriel koja nije nikad sudjelovala aktivno u bitkama, sad je prikazana u full plate oklopu, maksimalno spremna za rat. Problem s oklopom je što izgleda totalno ljudski, nikako nešto što bi elfovi napravili, a pogotovo elfica kao Galadriel nosila u borbu. Lagani, elegantni, ženstveni oklopi (čak i za muške elfove) za tiho i brzo kretanje po šumi. Nikako ovako masivni, teški viteški oklop, čisti ljudski dizajn, totalno pogrešno za elfove, a još gore za Galadriel, koja ne bi trebala bit u oklopu.

el.šef pon 14.2.2022 15:11

Mislim da ce serija biti kvalitetna i imati neki svoj vibe kao npr GoT.

Ljudi trebaju prihvatit cinjenicu da ovo nije film, treba prestat trazit osjecaj LOTR-a, prestat istrazivat kako bi sta trebalo biti po Tolkeinu, knjigama itd..Bit ce nekih povezanosti ali i promjena i to je to, serija ce imati neki svoj vibe, ne vibe kao u filmovima jer to nije niti ce bit.

 

Okej kao ispricat ce pricu prije LOTR-a, ubacili su neke dijelove koji ne mogu bit u tom vremenskom periodu, jos su tu crni elfovi itd. OKEJ nije onako kako bi TREBALO biti, ne razumijem zasto svi kmece sada? 

Da gledam za svaki qurac da li je onako kako je negdje napisano nikad mi nista ne bi valjalo. I ja bi volio da bude sve perfektno ali nece biti, sto ne znaci da serija nije na vrhunskom nivou, da li cu pravit problem jer je dosao tamo neki crni elf? Boli me ona stvar, gledam seriju ne citam knjigu.

Doslovno je serija u svijetu LOTRa sa nekim povezanostima ali i promjenama, onaj tko je cekao film/knjigu u obliku serije srat ce svima da ne valja, pa dobro ne valja ti, nemoj gledat niti bavit se vise s tim, dovidenja i to je to.

 

 

 

Filox pon 14.2.2022 19:09
el.šef kaže...

Mislim da ce serija biti kvalitetna i imati neki svoj vibe kao npr GoT.

Ljudi trebaju prihvatit cinjenicu da ovo nije film, treba prestat trazit osjecaj LOTR-a, prestat istrazivat kako bi sta trebalo biti po Tolkeinu, knjigama itd..Bit ce nekih povezanosti ali i promjena i to je to, serija ce imati neki svoj vibe, ne vibe kao u filmovima jer to nije niti ce bit.

 

Okej kao ispricat ce pricu prije LOTR-a, ubacili su neke dijelove koji ne mogu bit u tom vremenskom periodu, jos su tu crni elfovi itd. OKEJ nije onako kako bi TREBALO biti, ne razumijem zasto svi kmece sada? 

Da gledam za svaki qurac da li je onako kako je negdje napisano nikad mi nista ne bi valjalo. I ja bi volio da bude sve perfektno ali nece biti, sto ne znaci da serija nije na vrhunskom nivou, da li cu pravit problem jer je dosao tamo neki crni elf? Boli me ona stvar, gledam seriju ne citam knjigu.

Doslovno je serija u svijetu LOTRa sa nekim povezanostima ali i promjenama, onaj tko je cekao film/knjigu u obliku serije srat ce svima da ne valja, pa dobro ne valja ti, nemoj gledat niti bavit se vise s tim, dovidenja i to je to.

 

 

 

 Nisi ti uopće shvatio... Svijet LOTR-a postoji, jako je dobro napravljen i zna se što je ia kako je u tom svijetu. Ova serija NIJE u svijetu LOTR-a, nego u nekom alternativnom svemiru. TO je problem.

 

I nije Tolien bilo tko, nije LOTR bilo kakva knjiga da se ovako sere po tom cijelom svemiru. Pogledaj malo koliki ugled Tolkien ima u engleskoj književnosti, a i u svijetskoj. Njegovu priču ovako drsko i bezobrazno mijenjat je sramota. Ne mijenja se priča da se prilagodi seriji, odnosno TV formatu, nego mijenjaju priču da ubace svoja politički korektna sranja, modernu liberalnu politiku i probleme moderne amerike. Za to se napravi nova, originalna serija, a ne jebe se zid s jednim od najcjenjenijih pisaca u povijesti.

 

I još jedan problem je što neće sutra opet netko napravit LOTR seriju, nego će se sad ova napravit i tko zna kad i hoćemo li ikad više vidit negu drugu. Ako ovu useru, a hoće, onda se pogotovo smanjuje šansa za novom serijom u budućnosti. Radi ovoga je bolje da odmah odustanu i otkažu seriju, ako misle snimat tinejđersko američka sranja.

 

P.S.

 

I Peter Jackson je u filmovima svašta promijenio, ali nije mijenjao svijet, promijenio je neke detaljke, da se priča bolje uklopi u film i to je jako dobro napravio. Nije svaka promjena problem, niti je svaka promjena loša, ali ne može Galadriel sad bit ratnica i zapovjednik u vojsci, a Elrond je neki diplomat ARHITEKT, dok je zapravo Elrond jedan od največih ratnika u povijesti Middle-eartha, a Galadriel nije nikad sudjelovala u ratu direktno. Jeli razumiješ zašto se ovo radi? Jer beta-muškarci i alfa-žene, za gospu blaženu. Jebena amerika i njihova polička korektnost.  Jebeš seriju kojoj je ovo u prvom planu, na ovim sranjim počiva cijela radnja. Kako će to onda bit dobra serija?

 

 

Daj bože da ja ispadnem glupi rasist i da serija bude vrhunska. Nitko sretniji od mene, odmah ću se posut pepelom.

el.šef pon 14.2.2022 21:43

Dobro je legendo opusteno haha

Serija je najblize svijetu LOTRa sto trenutno mozes dobit i produkcija je na zavidnom nivou.. Rekao sam samo da mislim da ce serija biti kvalitetna i imati neki svoj pozitivan vibe i sigurno da je ne treba direktno gledati kao na LOTR ali da je u tom nekom svijetu, je.

Ispada da je tu samo ime serije jedan dobar marketinski trik a serija je nesto sasvim drugo ali opet je tematika manje-vise ista i na taj nacin je i treba gledat.

Malo okrutno su se posrali na ime i fanove ali to ne znaci da ce serija biti losa, ako ces bit tako sentimentalan nemoj ni gledat seriju jer ces samo trazit mane.

U svakom slucaju shvacam sta govoris i slazem se s tobom ali nisi me shvatio.

Filox uto 15.2.2022 01:06

A pazi sad ovu ideju... Ako netko želi u tom svijetu radit svoje priče i ubacit razne nove vrste ljudi, elfova, dwarfova i hobita, zašto se nisu uhvatili dijela priče koji je neistražen? U Middle-earthu je 5 wizarda (čarobnjaka): Saruman Bijeli, Gandalf Sivi, Radagast Smeđi i 2 Plava wizarda. Dok su ova trojica koje znamo tu u dijelu svijeta koji smo upoznali i koji je opisan, 2 Plava wizarda su išla na istok, iza Mordora, da izvide i smire situaciju s Easterlingsima. Pretpostavlja se da nisu uspjeli u svojoj misiji, jer na kraju vidimo da su se Easterlingsi pridružili Sauronu. Easterlingsi su oni sa olifantima, odnosno velikim slonovima.

 

Zar se nije mogla napravit serija o tom dijelu svijeta i o tom dobu, kad su 2 Plava wizarda otišla na istok... Osim ovih par rečenica, o tom dijelu svijeta i o ta dva wizarda se ne zna ništa, niti njihova imena. U tom dijelu svijeta ima crnaca, odatle dolaze. Puno je lakše ubacit i crne elfove i crne dwarfove, a i hobite u Drugom dobu, jer  u tom periodu nisu bili u Shireu.

 

Tako jednostavno rješenje, mogli su uzet taj dio priče, jer praktički ne postoji i tu radit više-manje šta ih je volja, bez da ruše već izgrađeni svijet i povijest tog svijeta.

 

 Opet bi se malo bunili, ali ni blizu ne bi bila katasstrofa kao ovo što sad rade. Oni bi mogli jednaku poruku o jednakosti i zastupljenosti poslat.

D3ViL ned 27.2.2022 19:30

Na zalost imam dojam da ce serija biti najgori WOKE trash..., u tom smjeru govori sama Amazonova promo kampanja i njihov video "superfanova" gdje se raspravlja o tome kako su likovi progresivni, kako ima inkluzivnosti, filmovi su "OK" ali u filmovima su bile tri zene koje zamislite NISU NITI JEDNOM PROGOVORILE JEDNA SA DRUGOM, nije bilo reporezentacije xe,xu,xyzeze polova i queernessa etc..., Amazon je nakon drvlja i kamenja unlistao video kad su skuzili da WOKE sranje ne prolazi kod fanbase evo pogledajte i samo, sigurno ste i vidjeli svaki you tuber je obradio ovaj cringefest. . . 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZzIQy-Egodg

Filox ned 27.2.2022 20:09
D3ViL kaže...

Na zalost imam dojam da ce serija biti najgori WOKE trash..., u tom smjeru govori sama Amazonova promo kampanja i njihov video "superfanova" gdje se raspravlja o tome kako su likovi progresivni, kako ima inkluzivnosti, filmovi su "OK" ali u filmovima su bile tri zene koje zamislite NISU NITI JEDNOM PROGOVORILE JEDNA SA DRUGOM, nije bilo reporezentacije xe,xu,xyzeze polova i queernessa etc..., Amazon je nakon drvlja i kamenja unlistao video kad su skuzili da WOKE sranje ne prolazi kod fanbase evo pogledajte i samo, sigurno ste i vidjeli svaki you tuber je obradio ovaj cringefest. . . 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZzIQy-Egodg

 Ovo nisam htio ni spominjat, jer mi je muka još od prvog članka iz VanityFaira.

 

Znači svi vi koji mislite da ova serija ima iti malo šanse da bude bar donekle dobra kao fantasy serija (ne LOTR), dobro obratite pažnju što je najbitnije po Amazonu. Ovo je video plaćenih glupana da promoviraju seriju.

 

Znači njima je LOTR film bio glup, jer su bile samo 3 žene koje nisu pričale jedna s drugom?!? Ono, koji kurac više, jebote! To je kao bitna stavka u filmu, jel neke žene pričaju skupa? A to šta je jedna žena najmoćnije biće u Middle-Earthu i protjerala je Saurona u Mordor iz Dol Guldura, druga je obični human koja je sama ubila nazgula i uz Merryevu pomoć ubila Witch King of Angmar-a, a usput se sama držala i protiv Gothmoga, nije se predala do kraja, nego je puzala po mač da ga dovrši, neustrašiva i hrabra do kraja, da ne spominjem cijelu bitku u kojoj nije trebala ni sudjelovat, pa olifanta kojeg je srušila i tako dalje... Treća žena je samo spasila Froda na samom početku, utekla osmorici jahača apokalipse, prizvala rijeku da ih odnese i usput je kćer od Elronda i kraljica Gondora.

 

Stvarno, totalno su bili bezveze napravljeni ti ženski likovi u LOTR-u, da su bar pričale skupa i ogovarale Aragorna...

 

P.S.

 

Prije koji dan sam pogledao extended verzije Hobitta i LOTR-a, pa sam baš obratio pažnju da ove neke detalje.

Filox pon 28.2.2022 23:35
Lonely Boy kaže...

Prekrižio sam nakon pogledanog trailera. I izlazak serije ću proslaviti sa gledanjem
LOTR trilogije ( naravno extended edition ) po tko zna koji put.

 

U zadnje vrijeme sve manje gledam novije serije/filmove upravo zbog tih razloga.

Naletio sam nedavno i na neki članak gdje će mijenjati i radnju filma zameo ih 

vjetar zbog načina na koji su crnci prikazani u filmu.

 

Disney je uništio Star Wars, Amazon će uništiti LOTR.

 Još nam ostaje jedino nada u House of Dragon, samo da to ne useru nekako. Ako i to propadne, onda smo ostali bez svih dobrih franšiza.

Veliki Brat uto 1.3.2022 12:31
Lonely Boy kaže...
Filox kaže...
Lonely Boy kaže...
Disney je uništio Star Wars, Amazon će uništiti LOTR.

 Još nam ostaje jedino nada u House of Dragon, samo da to ne useru nekako. Ako i to propadne, onda smo ostali bez svih dobrih franšiza.

 Zadnjih godina što god novije upalim od serija/filmova rezultira time

 da nakon epizode ili dvije gasim i replay-am nešto starije.

Ajde, još svega parstotinjak godina i možda više nećemo morati čitati ovakve komentare i razmišljati o tome je li se slučajno u nekom filmu pojavio neki crnac ili peder, nego uživati u radnji.

Veliki Brat uto 1.3.2022 13:12
Lonely Boy kaže...
Veliki Brat kaže...

Ajde, još svega parstotinjak godina i možda više nećemo morati čitati ovakve komentare i razmišljati o tome je li se slučajno u nekom filmu pojavio neki crnac ili peder, nego uživati u radnji.

 Ne znam šta je tvoj komentar trebao značiti..

Vidim.

 

Lonely Boy kaže...

Osobno mi ne smetaju niti jedni, niti drugi kolega..

Vidim.

 

ibme74 uto 1.3.2022 15:28
Filox kaže...

Apsolutni fail će bit. Glavna stvar svih koji rade na seriji nije bit vjeran Tolkinovom djelu, nego raznolikost i jednakost, nisu ni počeli sa serijom već su rase glumaca bitnije od radnje.

 

O radnji posebna priča... Nemaju prava za Silmarilion, nego samo za Apendix priče. Ubacili su hobite u Drugo doba, gdje se događa radnja, a hobiti su naselili Shire tek u Trećem dobu, nisu postojali do Trećeg doba. I naravno, postoje crnci hobiti, jer raznolikost.

 

Silvan elf u seriji je latino. Dwarven princeza je crnkinja BEZ BRADE. U današnjem dobu kad feministički pokreti guraju dlakave žene kao normalno, a transseksualci traže da ih se gleda normalno, bez obzira što su žene s bradom, oni u seriji gdje su žene s bradom normalne to odluče promijenit i dwarven princezu naprave ženstvenom i divnom. I naravno, mora bit crnkinja, ali to ćemo ignorirat, jer je puno manji problem nego brada.

 

Otvoreno se govori o tome kako će mijenjat Tolkinovu originalnu povijest, otvoreno govore kako žele prikazat raznolki svijet u seriji kao što je i u stvarnosti, a očito ne razumiju da je to fantasy svijet koji je detaljno opisan i postoji već skoro 100 godina. Ne mora izgledat kao moderna Amerika.

 

Dali su otkaz jednom od vodećih stručnjaka za Tolkinovu literaturu, stari gospodin profesor književnosti. Zamijenila ga je "stručnjakinja" za Tolkiena koja studira, citiram: "Ethics, Femininity and the Encounter with the Other in J.R.R. Tolkien's Middle-earth Narratives", usput je samo PhD kandidat, nije završila ni doktorirala ništa.

 

"My research engages in the possible linkages between J.R.R. Tolkien’s Middle-earth narratives – The Hobbit, The Lord of the Rings, and The Silmarillion –, Emmanuel Levinas’ ethical philosophy, gender, and representations of the Other."

 

Gospođa se ne bavi književnošću, nego filozofijom, rasama, spolovima i feminizmom, a Tolkiena je uzela samo kao neki primjer na kojem će dokazivat svoje teze. To je njima stručnjak za Tolkienova djela. 

 

Za seriju su zvali i par ljudi koji su radili na Game of Thrones, iako GoT atmosfera nema veze s LOTR atmosferom i svijetom.

 

 

U svakom slučaju, jedan veliku užas, jedno veliko moderno govno će ovo bit, ko Ghostbusters 2016. Izgledat će predivno, u to ne sumnjam, ali radnja je već sad usrana. Star Wars level of stupidity.

 

P.S.  EDIT:

Zaboravio sam, crna ženstvena obrijana dwarven princeza je i samohrana majka, jer jasno, naravno. I upravo slušam da će latino Silvan elf imat intimnu vezu s tom samohranom majkom. WHAT the FUCK.

 

 EDIT2:

Nije dwarven princeza samohrana majka, nego neka bijela ljudska žena, koja će imat intimnu zabranjenu vezu s crnim elfom kratke kose.

 

Upravo si mi ubio volju da i pokušam pogledati ovu seriju 

Rossonero97 uto 1.3.2022 15:36

Iskreno dosadni ste sa tim stvarima za stotinjak godina neće biti bitno..ne radi se o rasizmu..da se radi film o Mike Tysonu i da se napravi da je bijel isto bi mi išlo na kurac ili da je on ipak žena...ima lore ako nisi citao nemoj se protivit 80% hardcore fanova to smeta. Kao i sto smeta većini ostalih...

Veliki Brat uto 1.3.2022 15:41

Ne, nego ste vi dosadni s ovim plakanjem.

Pogledaj malo temu prema gore, iznad mog posta.

Sve samo žalopojke - koma ovo, koma ono, uopće se više nikome ne da natezati s vama.

Jedini razlog zašto sam to jutros napisao je što mi je komp nešto radio, pa sam skočio na BOL dok sam ga čekao.

Rossonero97 uto 1.3.2022 15:46

Pa normalno da ću zalit što su uništili meni najbolju franšizu a ima toliko toga što su mogli sami izmislit i stavit što nije dovršeno nego su oni uzeli glavni lore i prave ga po svome..
Isto kao što star wars nije uspio.. a kad su krenuli nešto novo nešto svoje ispalo je odlično...znači ako želiš raditi po knjigama onda prati knjigu.

Rossonero97 uto 1.3.2022 15:50

Pa normalno da ću zalit što su uništili meni najbolju franšizu a ima toliko toga što su mogli sami izmislit i stavit što nije dovršeno nego su oni uzeli glavni lore i prave ga po svome..
Isto kao što star wars nije uspio.. a kad su krenuli nešto novo nešto svoje ispalo je odlično...znači ako želiš raditi po knjigama onda prati knjigu.

Veliki Brat uto 1.3.2022 18:09

Jooooj, kud si baš nju spomenuo, valjda nema djela s više referenci od nje.

Pazi Marcel Duchampa iz 1920: LHOOQ (interesantno, čak se spominje i Eugène Bataille iz 1887, za što nisam znao). 

Inače 

 

Sve je rečeno u temi - za što imaju licencu, što žele napraviti, ispričati. Razumijem da imate jednu sliku u glavi (i ja ju imam) ali ako već sada znate da će biti flop jer vidite nečiju boju kože, zapitajte se malo o svojim uvjerenjima i prioritetima.

 

Filox čet 3.3.2022 19:42
Veliki Brat kaže...

Ajde, još svega parstotinjak godina i možda više nećemo morati čitati ovakve komentare i razmišljati o tome je li se slučajno u nekom filmu pojavio neki crnac ili peder, nego uživati u radnji.

 Nisi uopće shvatio poantu. Apsolutno nisu problem ni crnci ni pederi, ali ne treba silovat svaku radnju s tim da u prvom planu i najbitnije budu crnci i pederi. Kakve to veze ima s LOTR u ovom slučaju? Šta to dopridonosi radnji? Što je bitna stavka ove radnje, borba protiv Sauorona ili ljubavne zabranjenje priče i guranje svoje moderne propagande kroz nebuloznu radnju? Ja ne mogu uživat u radnji LOTR svijeta u koju se vidljivo neprirodno guraju moderne ideje i politika. Ja vidim takve stvari u radnji, možda ti takve stvari ne primjetiš,p pa će tebi ova serija bit dobra i svaka ti čast na tome, ti ćeš uživat, ja neću.

 

Ne znam koliko ti dugo pratiš, čitaš, gledaš Tolkienova djela, ali ja to čitam/gledam desetljećima. Preko 20 godina igram D&D, pratim razne fantasy priče i serije. U skoro svakoj fantasy priči je isti koncept, jer zamisli, ali sve moderne priče, kao i cijeli Dungeons&Dragons su bazirani na Tolkienu. Kratkokosi crni elf je rasa koja ne postoji ne samo u Tolkienovoj priči, nego ni u drugim pričama, svogdi su elfovi visoki, mršavi, plave kose, jako blijedi i graciozni. Osim wood elfova, koji imaju tamniju kosu. Na primjer u D&D postoje crni elfovi, ali to je skroz druga rasa koja živi pod zemljomu Underdarku, zovu se Drow, uvijek su Chaotic EVIL, jedino kad izlaze na površinu je zbog pljčke, ubijanja, osvajanja, ratova... Isto i s crnim dwarfovima, u Tolkienu ne postoje, jer su dwarfovi bazirani na germanskoj mitologiji. U D&D-u postoje crni dwarfovi koji se zovu Duregari i to je posebna rasa Chaotic EVIL dwarfova koji žive u Underdarku s Drow-ovima.

 

SVI dwarfovi i Duregari u svim pričama, pa tako u u Tolkienovim IMAJU bradu, uključujući i žene.

 

Radnja i likovi koji postoje u Tolkienovim knjigama su drastično promjenjeni kako bi reflektirali današnji, moderni svijet, a ne predstavljaju originalni, već postojeći LOTR svijet.

 

Crnci su bez problema mogli glumit u seriji, ali ne kao elfovi i dwarfovi. Mogli su bit crni ljudi, jer toga ima. Mogli su bit orkovi i ostale rase, ali to se ne smije radit više, jer ne mogu crnci glumit negativne likove, crnci moraju glumit heroje.

 

Uostalom, zar je toliki problem napravit neku novu seriju, pa neka ima crnaca i pedera koliko god hoće. Ako je dobra serija, ljudi će gledat. Ne treba silovat legendarne knjige i filmove.

 

P.S.

Da mi smetaju crnci ne bi odrastao na rap muzici i crnačkim filmovima devedestih. 

Filox čet 3.3.2022 20:03

I još jedna zanimljivost. Amazon i ovi woke budale pričaju o "inclusivity and diversity", odnosno uključivost i raznolikost. Po njihovom opisu oni u knjigama i Jacksonovim filmovima vide samo jednu rasu, rasu bijelih ljudi i prema tome, oni nisu zastupljeni u knjizi i na filmu. Po tome nisam ni ja zastupljen, jer nije bilo hrvata.

 

Ono što sam ja vidio u knjizi i u filmovima je bar 11 različitih rasa: ljudi, dwarfovi, elfovi, orkovi, numenorci, haradrim, hobbiti, mayari (wizardi), entovi, orlovi i changelingsi (Beorn).

 

Pa sad lipo vi meni recite tko je ovde rasist, ja ili oni? 

 

Tko vidi da je bar 11 različitih rasa do sada prikazano u knjigama i filmovima, a tko vidi samo boju kože glumca?

 

Boga mi, knjige i filmovi su bili jebeno "diverse i inclusive" do sada, ja ne razumijem šta ovi budale uopće pričaju. Jesu li ikad pogledali film ili pročitali knjigu, to je glavno pitanje ovdje...

Damir22 čet 3.3.2022 21:20

Ukoliko pricu nosi cinjenica da je glavni lik/likovi ustvari transgender lbqtxyz kornjaca s krizom identiteta, per se, nemam problema s time..... prica ili je zanimljiva, ili nije. Lik je dobar ili nije.

 

Spomenutu kornjacu gurati u nesto sto je odavno preraslo okvire "samo knjige" ili "samo filma", je smijesno...

 

Postoji nesto sto se zove opca kultura, ili opce znanje..... cak i kada je to znanje o nepostojecim stvarima, naravno....

 

Tesko da postoji dijete koje carobnjaka ne crta kao visokog i bradatog tipa sa sesirom, tesko da postoji dijete koje crta crnog vilenjaka, tesko da postoji dijete koje djed mraza crta ikako drugacije nego djedicu s bijelom bradom i crvenim odjelom.....

 

Sada ici pricati djeci (nama) da je djed mraz ustvari transgender kornjaca u zelenim tajicama.....

 

 

 

Filox čet 3.3.2022 22:31
Lonely Boy kaže...

Podsjetilo me Filox bolja polovica zaželjela

da pogledam s njom seriju "You" hajde

moraš nekada popustiti i pogledati koju 

razbibrigu.

 

Glavni likovi bijeli par, najbolja prijateljica

glavne glumice crnkinja, mama influenferica i

vegetarijanka udana za bijelog

stereotipnog muškaraca sa jedva pola čiste

u mozgu, njihov krug bliskih prijatelja, muški gay

par i azijatkinja.

 

Ljubavnica glavnog glumca crnkinja rastavljena od

bijelca, radi u knjiznici kolega s posla i najbolji

prijatelj joj je gay slijepac koji je u braku sa crncem.

 

Nemam ništa protiv, ali takvo uporno forsiranje u maltene

svakoj seriji/filmu mi je zaista odbojno.

Amerima je najednom toliko stalo do LGBTQ+ populacije

unazad par godina, koliko im nije bilo stalo do crne rase

unazad 100 godina zajedno. Sve mi to izgleda jako lažno

i isforsirano ta najednom velika ljubav prema ravnopravnosti

i različitosti, još i vise kad uzmem u obzir da dolazi od

nacije zasnovane na ratu, mržnji i predrasudama.

 

Ma nije ti to to, nego smo mi bijeli srednjovječni povlašteni stalež i živimo u svom malom bijelom rasističkom svijetu. Prava amerika je upravo tako raznolika kako je prikazana u seriji You. 100 postoni prikaz prave moderne Amerike. Zar nisi nikad bio u Alabami?

 

 

 

P.S.

 

Tu seriju ili voliš ili ne voliš, ili gledaš ili nećeš gledat, ali nećeš se bunit po internetu i pisat romane kako je uništena serija, jer nije dio opće kulture već desetljećima i ne smatra se jednim od najutjecajnijih književnih djela, kao na primjer LOTR...

 

Tko voli takve serije super, neka gleda You i neka uživa, ali neka ne pretvaraju LOTR u YouOTR.

 

Šalu na stranu, ali Hollywood ima doslovno tablice s postotcima kvota za pojedine rase i LGBTQ+ ljude (manjine općenito) koji moraju bit u seriji/filmu, odnosno radit na setu. Treba punit kvote i prikazivat se super turbo cool. I žene su isto dio tih obaveznih kvota, da ne zaboravimo i to. Ništa po zaslugama ili potrebi radnje, kvote su najbitnije za popunit, pa ćemo radnju već nekako prilagodit kvotama.

Filox čet 3.3.2022 22:35
Damir22 kaže...

Ukoliko pricu nosi cinjenica da je glavni lik/likovi ustvari transgender lbqtxyz kornjaca s krizom identiteta, per se, nemam problema s time..... prica ili je zanimljiva, ili nije. Lik je dobar ili nije.

 

Spomenutu kornjacu gurati u nesto sto je odavno preraslo okvire "samo knjige" ili "samo filma", je smijesno...

 

Postoji nesto sto se zove opca kultura, ili opce znanje..... cak i kada je to znanje o nepostojecim stvarima, naravno....

 

Tesko da postoji dijete koje carobnjaka ne crta kao visokog i bradatog tipa sa sesirom, tesko da postoji dijete koje crta crnog vilenjaka, tesko da postoji dijete koje djed mraza crta ikako drugacije nego djedicu s bijelom bradom i crvenim odjelom.....

 

Sada ici pricati djeci (nama) da je djed mraz ustvari transgender kornjaca u zelenim tajicama.....

 

 

 

 Šta ti imaš protiv transgender kornjača u zelenim tajicama Djeda Mraza? Jesi ti neki rasist? Jel mrziš kornjače? Aa?

Veliki Brat čet 3.3.2022 23:07
Damir22 kaže...

Tesko da postoji dijete koje carobnjaka ne crta kao visokog i bradatog tipa sa sesirom, tesko da postoji dijete koje crta crnog vilenjaka, tesko da postoji dijete koje djed mraza crta ikako drugacije nego djedicu s bijelom bradom i crvenim odjelom.....

E upravo to!

To ti se zove stereotip i nastao je potpuno umjetno.

Znači pričamo o izmišljenim likovima koji zbog nekog zamišljenog stereotipa ne mogu biti crni. Da, tu uključujem i djeda mraza.

Zašto crno dijete ne bi imalo crnog elfa ili čarobnjaka ili (o, strahote!) djeda mraza? Kako znaš da elfovi, čarobnjaci i djed mraz nisu originalno crnci, ali ih je potom bjelačka kultura rasizma preobratila u bijele?

Mislim, dogodilo se to već s Isusom, koji je problem da se dogodi sa izmišljenim likovima?

 

Fantastično mi je kako se knjige (u kojima nikada nije opisana boja kože patuljka) i filmovi (u kojima Aragorn iz nakog razloga ima bradu) spominju kao neki sveti kanoni, iako su se film toliko izasrali po kanonu da bi to trebalo biti strašno ikojem "pravom" ljubitelju tolkienovih djela. Znači sam Tolkien je u pismu nekoj ženi (tada djevojčici) odgovorio da numenorani nemaju bradu. A ovdje se ljude na temelju filmova proziva da nisu "pravi" ljubitelji kanona, LOL!

 

Što više ovakvih zadrtih stavova pročitam, to sam uvjereniji da sve treba obojati u različite rase i spolne orjentacije, dok se ljudi ne naviknu da su različite rase i spolne irjentacije najnormalnija stvar.

 

Kaže Filox: "ne treba silovat svaku radnju s tim da u prvom planu i najbitnije budu crnci i pederi". Znači jedan crnac elf i jedna crnkinja patuljčica... E pa ja se najiskrenije nadam da će ih biti još.