Dex.pwn sri 23.12.2020 22:56

Trebam pronaći jedan crtani film.

U pitanju je nekakav anime(vjerojatno). Znam nekako isprekidanu radnju - zao lik otkrije da kod nekog otoka ima blago u moru, pošalje avione(WWII stil aviona). Na otoku je neki momak koji se brine o starom djedu. Taj djed ga je naučio kako se boriti s deranjem(vikanjem).

Gledao sam ga prije cca 12-13 godina na DVDu(još dok su postojale videoteke).

 

Chriss uto 12.1.2021 04:50

Pozdrav!

 

Nikako pronaci 2 filma...

 

 

1. Horor, ima dosta godina sto sam gledao na tvu pa mi je u magli... film pocinje sa scenom ispred skole gdje djecak svojim prijateljicama valjda(ima ih 3-4) pokazuje svog ljubimca(mis ja mislim) kojeg je ubio i one su ga prijavile il se rugale nesto je bilo pa je on valjda zavrsio u ustanovi...

Radnja se nastavlja kad su oni valjda 20ak godina stariji i taj lik ih sad trazi da im se osveti i ubija jednu po jednu, preostale prijateljice trazeci nestale ili mrtve prijateljice dolaze do jedne stare kuce i onda ispadne da ih taj ubojica na razne nacine muci i ubija, pa pronalaze jednu koja je nabivena cavlima u krevetu, na kraju ja mislim samo jedna prezivi ...

Ima i neka soba s ogledalima.

 

2. Film je gdje jedan stari koji umire prijetnjama prisiljava nekog pisca da napise knjigu o njemu kako ubija ljude preko nekih cipova u njihovim tijelima, na nacin da oni pocine samoubojstvo, ima jedna zena sto se svidjela piscu koja isto ima cip u tijelu i taj stari psihopat daje tragove piscu kako bi spasio tu zenu, na kraju je nekakva scena gdje se grupa ljudi turisticki okuplja u jednoj spilji i oni svi imaju cipove u svom tijelu i kad se pusti odredena pjesma oni naprave masovno samoubojstvo...

 

Pa ako je nekom poznato :)

šćir pet 12.2.2021 22:26

pozdrav, zna li itko o kojoj se komediji radi

glavni lik mrzi ruzna stopala, i trazi ženu koja nema ruzna stopala, 

i stalno dovodi druge zene u krevet i gleda im stopala,

 

 

thund3rlight ned 28.3.2021 22:45

Pozdav svima, vec mjesecima trazim jedan film koji mi mama vec godinama spominje ali nikako da ga nadem.

 

Radnja filma je ta da u tom filmu ima jedan covjek ubica koji ubija djevojke, koliko sjecanje sluzi ubio je i svoju kcerku i njenu prijateljicu s koledža , tijela stavlja u crne vrece i baca ih negdje (u rijeku, jezero ne mogu biti precizna ne sjecam se dobro filma)

Glavnog glumca ne znam, mama je skoro vidjela William Devane-a na TV-u i uvjerena je da je on glavni glumac u ovom filmu koji mi trazimo, mada mozda samo podsjeca na njega, kako mama kaze, sijed ruzan ima strašnu facu :D 

jos jedan detalj filma je taj da on kad se pogleda u ogledalo ne vidi svoj lik vec vidi potpuno drugog covjeka u ogledalu.

 

 vjerujem da je film snimljen 90tih ili neke 2000te , nije sad tamo nekih 70-80tih

Vec sam se susretala sa par njegovih naslova kao sto je Jane Doe i Murder COD ali nije to taj film koji trazim(o).

 

MaxWeber23 pet 9.4.2021 14:25
Dud kaže...
MaxWeber23 kaže...

Pozdrav!

Ovo je zapravo crtani film kojeg sam gledao kao mali i ovo je sve čega se sjećam:

Radnja se zbiva na nekoj farmi do koje je još jedna farma na kojoj živi jedan susjed.

Taj susjed postepeno uvodi sve više strojeva (mehanizacije) u svoju poljoprivredu dok na kraju i sam ne postane stroj.

Na kraju se dječak s prvotne farme natječe protiv tog čovjeka-stroja u nekakvom oranju ili tako nečemu i uspije ga pobijediti.
Zatim padnu svi mehanički dijelovi sa susjeda i on je ponovo čovjek.


Ovo mi je bio jedan od dražih crtića, ali nikakvo googlanje nije za sada pomoglo.

Hvala unaprijed!

 

 Sad sam se i ja sjetio da sam to gledao ko klinac, ali ne mogu pronaći nigdje sad.

Film se zove Petar i čarobno jaje

https://www.youtube.com/watch?v=15FjUSDgcHc

šćir pon 19.4.2021 20:28

Znal li itko o cemu se ovdje radi...
Film sam imao na kazeti dok su bile u modi, snimljen je s tva tako da nije bilo naslova
Pocinje da skupina teenagera leti s balonom i izgube kontrolu i odnese ih na neki tropski otok. Oni tu naprave neko skloniste itd... Sjecam se jos scena koale, scena s nekim gusarskim brodom, nekih gusara, mozda je cak i neka magija bila uključena...nisam siguran

Diablo86 pon 19.4.2021 22:08
šćir kaže...
Znal li itko o cemu se ovdje radi...
Film sam imao na kazeti dok su bile u modi, snimljen je s tva tako da nije bilo naslova
Pocinje da skupina teenagera leti s balonom i izgube kontrolu i odnese ih na neki tropski otok. Oni tu naprave neko skloniste itd... Sjecam se jos scena koale, scena s nekim gusarskim brodom, nekih gusara, mozda je cak i neka magija bila uključena...nisam siguran

 https://www.imdb.com/title/tt0102672/

Jack Black ned 13.6.2021 23:52

Trazim film koji sam gledao na tvu prije nekih 10 godina. Uglavnom radi se o tome kako je jedan lik bio mucen skupa sa zenom i dijetetom, ali mucitelj mu je dao izbora da umre zadnji ili prvi (bar tako mislim) te je on izabrao zadnji. Nakon sta je mucitelj ubio njegovu obitelj, on je nekako prezivio i spasio se. Nakon toga on postaje ubojica i sjecam se da je na kraju filma glavnog lika koji je istrazivao (valjda) ta ubojstva ili nesto, uhvatio i mucio i dao mu isti izbor. On je izabrao da umre prvi kako nebi gledao kako njegovi pate te je tvrdio da je ovaj drugi kukavica jer on nije tako izabrao. Mislim da je ubojica bio neki crnac, a glavni lik bijelac s duzom kosom. 

waldemoniy pon 28.6.2021 23:49

Zna neko film gde lik ubija nekom čudnom mašinom ljude kroz tv prenos uživo, a da nije Kamikaze iz 1986.

 

Film bi u suštini trebao biti veoma sličan... ali različit kraj. 

 

U ovom filmu bi trebao biti slučaj da glavni pozitivni lik tokom živog prenosa vidi na ženi lasersku tačku na bluzi, uleće na set gurne je u stranu i puca pištoljem u kameru !

Metak prolazi kroz kameru, nekom fantazijom u mašinu i potom izazi iz mašine na kraju gde ubija tog glavnog zlikovca/negativca.

 

Na nekim stranim forumima i sajtovima me ubedjuju da je u pitanju Kamikaze (1986), i prihvatio bih to da nisam pitao rodicu da li se seća takvog filma. A ona pomene par scena koje mi malo osveže sećanje i slične su ovima iz Kamikaze, ali scenu kako glavni pozitivac ubija negativca opisuje baš kao i ja.

Glavni lik uleće 10000% sa pištoljem na set i puca u kameru.. metak putuje nekom fantazijom kroz zlu mašinu i ubija negativca.  Rodica misli da je pozitivca glumio Michele Placido iz serije koja se kod nas emitovala kao Hobotnica iliti La Piovra. Pogledao sam listu njegovih filmova i ne vidim da i jedan odgovara opisu.

 

Stari film možda iz 80tih ili 90tih.

 

 

Ili drugi film koji me muči godinama, čak deceniju i više.  

 

Mislim da bi trebalo da je iz 90tih, tad sam ga nekad gledao. Glavni lik je mladji bjelac sa nekakvom svetlijom kosom, znam da nije bio crnokos.

Većinu filma taj glavni lik pokušava da povrati sećanje ali ne ide mu ne uspeva. Pritom ubija neke likove... baš se sećam scene kad zalepi flafu sa vodom na pištolj lepljivom trakom (improvizuje prigušivač) provaljuje u (mislim) hotelsku sobu i ubije nekog lika.

Kasnije ulazi u neku praznu prostoriju sa velikim ekranom na zidu gde se nalazi i nekakva čudna mašina čini mi se baš na sred prostorije.

legne u tu mašinu u odliv koji je baš ljudskog oblika. Mašina se potom zatvara i ispuni onaj odliv sa nekom tečnošću, s' tim tečnost ulazi i u onog lika kroz neke cjevčice sprovedene mu kroz kožu.  Mislim da se tu pojavljuju nekakvi flešbekovi kao da sećanje počinje da mu se vraća. Izlazi iz mašine seća se svega, neki lik je na onom ekranu nešto priča...  

 

To je sve čega se sećam. može nekakva pomoć ? 

 

markoveliki čet 1.7.2021 13:25

Radi se o seriji, lik napravi program koji predvidja da će se određeni ljudi naći u opasnosti. Ali kako ih on sam ne može spasiti pronađe bivšeg vojnika za kojega su svi mislili da je mrtav pa taj vojnik izvlači ljude iz opasnosti. Ako netko zna naziv te serije.....

Umagez čet 1.7.2021 14:18
markoveliki kaže...
Radi se o seriji, lik napravi program koji predvidja da će se određeni ljudi naći u opasnosti. Ali kako ih on sam ne može spasiti pronađe bivšeg vojnika za kojega su svi mislili da je mrtav pa taj vojnik izvlači ljude iz opasnosti. Ako netko zna naziv te serije.....

 Person of Interest ili kod nas Osumnjičeni, Jim Caviezel glumi.

Haf932 ned 17.4.2022 20:01

Pozdrav,

 

Tražim jedan film koji sam gledao pred par godina i sjećam se uglavom zadnjeg dijela filma , čija radnja izgleda nekako ovako :

 

Neki " negativac " autom bježi sa trudnom curom ( više izgleda da je ona taokinja ) iz grada i staju u nekoj trgovini , da ona kupi nešto i ode na wc . Na vratima toaleta napiše poruku da je oteta i da ako to netko pročita , da zove policiju . I sad , netko je otišao u taj toalet i zvao policiju , i dalje me sjećanje više ne služi . Prije nego su stvari izmakle kontroli , oni su kao bili cura i dečko i sad kao , on je njoj napravio dijete da bude njegova zauvijek . Počeli se pripremati za dijete , kupovat stvari , ona više nije htjela biti s njim , on postao nasilnik ...

 

Evo , to bi uglavnom bilo to nekako , pa ako tko zna , bio bih zahvalan .

dar01 ned 24.4.2022 23:06

mislim da je to neki europski sf film. Da je bio i na festivalima. Možda 2020 godina.

Uglavnom cijeli film je sniman u jednoj medicinskoj kapsuli u kojoj se glumica budi i pokušava dokučiti kako se tu našla. Pokušava se izbaviti a nestaje joj kisika.

Gledao sam ga i sada bih još jednom ali se ne mogu sjetiti naziva.

Haf932 sri 7.9.2022 13:15

Priča mi frend neki dan radnju jednog filma , no nezna kako se zove . meni se činila zanimljivom i htio bih pogledat taj film ako uspijem naći koji je to .

Ovako , neki svemirski brod putuje negdje i treba mu za to 1000 godina.  Meteor ošteti brod i probudi jednog od astronauta iz hibernacije . Bio je jedini od ljudi budan i društvo mu je pravio neki robot . Astronaut odluči namjerno probuditi jednu ženu iz hibernacije da mu ne bude dosadno . Oni se druže , sve super , tako dugo dok robot nije rekao ženi da ju je astronaut namjerno probudio da ne bude sam. Posvađaju se žena i astronaut i dalje nisam zapamtio šta je bilo .... pa ako netko zna  , tnx ;)

prorok sri 7.9.2022 13:20
Haf932 kaže...

Priča mi frend neki dan radnju jednog filma , no nezna kako se zove . meni se činila zanimljivom i htio bih pogledat taj film ako uspijem naći koji je to .

Ovako , neki svemirski brod putuje negdje i treba mu za to 1000 godina.  Meteor ošteti brod i probudi jednog od astronauta iz hibernacije . Bio je jedini od ljudi budan i društvo mu je pravio neki robot . Astronaut odluči namjerno probuditi jednu ženu iz hibernacije da mu ne bude dosadno . Oni se druže , sve super , tako dugo dok robot nije rekao ženi da ju je astronaut namjerno probudio da ne bude sam. Posvađaju se žena i astronaut i dalje nisam zapamtio šta je bilo .... pa ako netko zna  , tnx ;)

 Passengers 

gocc01 sri 7.9.2022 17:58

Pred cca 25 godina smo kod frendice pustili sa kazete neki triler iz kolekcije od njene stare. Sjećam se samo jedne scene iz filma; par likova se žuri kroz aerodrom ili kolodvor, jedan nosi klinca koji spava. Murija ih je valjda hapila i nakon tog je bila scena da je taj klinac u stvari bio mrtav i služio kao mula za drogu. Ležao je na stolu sa zašivenim trbuhom i kad su ga otvorili bio je napunjen paketima. 

Mackey uto 21.2.2023 19:53

Tražim dva filma.

Oba filma su SF, stari minimalno 15-ak godina i prikazivani su na HRT-u. :)

 

Prvi:

Sjećam se jedino početka. Nekoliko ljudi ulazi u neku vrstu borbenog simulatora. Nisam siguran je li u pitanju igra ili simulator za obuku. Kako god, ispadne da ekipa, koja na početku filma ulazi u simulator, izgine, iako tako nešto nije trebalo biti moguće. Čini mi se da nakon prve ekipe u simulator ulazi tim koji treba istražiti što se dogodilo i onesposobiti simulator.

 

Drugi:

Ono čega se sjećam je kako tip sjeda u jedan od onih "cageova" kakve si znaju napraviti entuzijasti koji uživaju u simulacijama auto trka. Započinje simulaciju vožnje, međutim, simulator preuzima kontrolu i svaki put kada udari u nešto u simulaciji, to ima utjecaj na njegovo tijelo, kao da se uistinu zabio u nešto u stvarnome životu.

 

Google mi izbacuje razno razne gaming simulatore. :(