Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sil čet 15.10.2020 11:34
volegradele kaže...
Pogledao Greenland,ocijena 6.9/10,nelos i vrlo gledljiv film katastrofe!Misli sam da ce bit gori,ali eto moze se fino pogledat!

 Nisam već dugo izašao iz kina nakon pola sata. :) Meni je bio prilično loš i dosadan, barem to što sam imao priliku pogledati. Ali ok, možda sam i subjektivan jer imam istu situaciju u obitelji kao i likovi iz filma s dijetetom pa su mi te situacije bile komične. :) Očigledno da nisu dovoljno istražili materijal za scenarij.

Sil čet 15.10.2020 12:55
volegradele kaže...
Ja imam troje djece,ne vidim razlig da izlazim iz kina nakon pola sata,sto sam ocekivao to sam i dobio..npr bolji mi je od precijenjenog TENETA di sam se satra mozgajuci!

 Nisam mislio na to koliko djece netko ima... :) Nisam se na to referirao. A izlazak iz kina mi nikad nije predstavljao niti će predstavljati problem ako se smrtno dosađujem ili ne mogu dobiti barem malo 'nečega' od doživljaja gledanja filma... ovisno o žanru. Inače, imao sam prilično niske standarde za ovaj film jer sam odlučio otići u kino nakon što sam pogledao trailer bez nekakvog daljnjeg istraživanja. Trailer je bio onako... klasičan film katastrofe. Što mi je ok, jer volim taj žanr. World war Z mi je recimo odličan, da sad ne nabrajam druge. Ovaj 'Greenland' mi jednostavno djeluje jeftino što se tiče priče, zapleta, glume... Skoro kao nekakav B film s nešto boljom produkcijom za specijalne efekte. Da ne spoilam previše i ne idem u detalje, meni nije sjeo... Možda mu dam šansu opet kad nekad dođe na nekakav streaming servis što koristim. 

Uran 11 čet 15.10.2020 13:08
prorok kaže...

One Cut of the Dead (2017)

 

Odličan mali japanski film. Ne želim stvarno ništa više govoriti, mislim da je najbolje da niti tagline ne pročitate. Al definitivno nemojte scrollat dolje ili čitat komentare. Mislim da je najbolje iskustvo da ne znate ništa o filmu. Uživajte.

U čemu bi trebao uživati?

Glupost na kvadrat.

 

Ovo je film ali film, prošao nezapaženo.

Gluma 5, radnja 5, muzika 6,režija 6, režirala redateljica.

Malo finog kanibalizma, ne degutantnoga.

Tko nije pogledao, neka pogleda, ako film nije dobar, ja sam tu pa

kritizirajte koliko vam se da, ali ja vam velim, jednom kad pogledate film

preporučit čete ga drugima, ili ako ste sebični, nečete.

 

Ravenous.

- https://www.imdb.com/title/tt0129332/

geronimo4661 čet 15.10.2020 13:47
Uran 11 kaže...
prorok kaže...

One Cut of the Dead (2017)

 

Odličan mali japanski film. Ne želim stvarno ništa više govoriti, mislim da je najbolje da niti tagline ne pročitate. Al definitivno nemojte scrollat dolje ili čitat komentare. Mislim da je najbolje iskustvo da ne znate ništa o filmu. Uživajte.

U čemu bi trebao uživati?

 

 U inventivnom i zabavnom meta filmu, što one cut of the dead je. 

Uran 11 čet 15.10.2020 14:21
geronimo4661 kaže...
Uran 11 kaže...
prorok kaže...

One Cut of the Dead (2017)

 

Odličan mali japanski film. Ne želim stvarno ništa više govoriti, mislim da je najbolje da niti tagline ne pročitate. Al definitivno nemojte scrollat dolje ili čitat komentare. Mislim da je najbolje iskustvo da ne znate ništa o filmu. Uživajte.

U čemu bi trebao uživati?

 

 U inventivnom i zabavnom meta filmu, što one cut of the dead je. 

 Sorry, ja nisam vidio ništa inventivno niti zabavno u filmu.

 

 

Evo vam još jedan odličan film, jer sam dobre volje.

Victoria.

- https://www.imdb.com/title/tt4226388/

 

I još jedan.

Hocus Pocus.

Super film za pogledati sa cijelom obitelji, pogotovo sad kad se bliži noč vještica.

Uloge odlično odabrane, gluma vrhunska, zabava zajamčena.

- https://www.imdb.com/title/tt0107120/

geronimo4661 pet 16.10.2020 11:53
tajo1960 kaže...
Uran 11 kaže...
prorok kaže...

One Cut of the Dead (2017)

 

Odličan mali japanski film. Ne želim stvarno ništa više govoriti, mislim da je najbolje da niti tagline ne pročitate. Al definitivno nemojte scrollat dolje ili čitat komentare. Mislim da je najbolje iskustvo da ne znate ništa o filmu. Uživajte.

U čemu bi trebao uživati?

Glupost na kvadrat.

 

Ovo je film ali film, prošao nezapaženo.

Gluma 5, radnja 5, muzika 6,režija 6, režirala redateljica.

Malo finog kanibalizma, ne degutantnoga.

Tko nije pogledao, neka pogleda, ako film nije dobar, ja sam tu pa

kritizirajte koliko vam se da, ali ja vam velim, jednom kad pogledate film

preporučit čete ga drugima, ili ako ste sebični, nečete.

 

Ravenous.

- https://www.imdb.com/title/tt0129332/

Jučer pogledao "One cut..." ... blagi Bože; nešto gluplje i lošije skoro nisam vidio.

Inače ne odustajem od filma nakon 10-15' ako je loš, ipak pogledam do kraja, ali ovo je bio granični slučaj.

Od mene mišljenje - preskok u veeeelikom luku.

 Cek nisam skuzio, jesi pogledao do kraja ili prekinuo nakon 10-15 minuta?

Jedan od onih filmova koji su još bolji nakon drugog gledanja. :D

darkborg pet 16.10.2020 13:24

Pogledah i ja one cut of the dead, fora je kako je sve to izvedeno ali meni iskreno ništa posebno, za pogledati i zaboraviti idući dan.

 I ne znam kako bi mogao biti bolji nakon drugog gledanja jer već znaš "plot twist" filma.

 

Probao i  the invisible guest, možda je film dobar ali sam taj dan već bio iznerviran drugim stvarima i onda sam ovo upalio i  uvod/početak mi je bio stvarno "preklišejast"  tako da sam ga odmah ugasio i otišao spavati. Možda mu dam drugu priliku.

Uran 11 pet 16.10.2020 14:57

Evo šest filmova vrijednih gledanja, ima svega i svačega.

 

1.Apocalypto 2006, Redatelj Mel Gibson, jedinstven film, brutalan i brutalno dobar, nije za dijecu.

 

- https://www.imdb.com/title/tt0472043/

 

2.The Descent 2005, klaustrofobični horrorac, radnja super, atmosfera za 5.

 

- https://www.imdb.com/title/tt0435625/

 

3.Castaway on the Moon 2009, drama + komedija u najboljem izdanju, Južno Korejski.

 

- https://www.imdb.com/title/tt1499666/

 

4.Control, 2004, Biografski film o Ian Curtis-u, s 23 godine preminulom frontmanu Joy Division-a, Crno bijela tehnika.

 

- https://www.imdb.com/title/tt0421082/

 

5. The Woman in Red, 1984, odlična komedija s Gene Wilder-om u glavnoj ulozi.

 

- https://www.imdb.com/title/tt0088414/

 

6.The Shop Around the Corner, 1940, jedna komedija iz davnina, kad su glumci znali glumiti, James Steward i Margaret Sullavan.

 

- https://www.imdb.com/title/tt0033045/

mzopg pet 16.10.2020 21:12
Endymon kaže...
Pozdrav ekipa. Moze kakva info o filmu Greenland? Jel valja šta? Išao bi sa curom pogledat neki film u Cinestar, pa nebi volio baciti pare bzvz,ako je film koma.

 klikni prethodna stranica pa pri dnu imaš par postova...

Endymon pet 16.10.2020 21:41

Ah vidim da ljudi za Greenland kazu da je osrednji film. I ako to sam i racuna da ce biti. Neznam sta bi mogao u kino ici pogledati. Nekako pošto idem sa curom, najradije bi išao pogledati onaj Sudar ili kako se vec zove. Pa mozda nakon tog filma i dobim sta navecer kada se vratimo doma. 😎😎😎

m77 sub 17.10.2020 09:35

Thunder Road

Laganih 8,5/10 za ovo...priča o policajcu kojem život krene nizbrdo nakon smrti majke.

Balans između drame i crne komedije kakav se ne viđa često.

Endymon sub 17.10.2020 22:48

Eto, odgledao Greenland. I mogu reci da sam ugodno iznenadjen. 8/10.Pored npr 2012 i San Andreasa, ovaj film je puno kvalitetniji od oba dva. Puno realnija slika zbivanja naspram ona dva filma.Iskreno nema se sta previse spoilati, posto o filmu se zna sve. Ali na nacin kako je snimano i u kojem smjeru je redatelj gledao ici, je po meni puno bolje odradjen od San Andreasa i 2012te.Tako da, moje preporuke za film.

bloodborne pon 19.10.2020 11:01

nejde pod film, jos manje pod seriju ali eto. pogledao American murder - the family next door

prije par mjeseci sam gledao police body cam footage na YT od policajca koji
se javio na poziv, ostao sokiran reakcijom covjeka na upite o njegovoj nestaloj obitelji
( trudna zena i dvoje djece ). Mislim frajer mi je odmah bio sumnjiv cim je usred
ispitivanja u vlastitoj kuci policajcu odgovarao na pitanja uz tipkanje na mobitel.

nikakva briga, zabrinutost, tuga na njegovom licu se nije vidjela dok
je best frendica njegove zene panicarila po kuci. znaci covjek je bio

hladan ko kurvino srce. naizgled normalan super obiteljski covjek i onda

uzas.

 

gledao sam i bolje "dokumentarce" ne znam zasto opcenito gledam ovakve stvari
real detective je isto nesto "slicno" ovome sto sam gledao pa fear of 13.

 

Ovo isto preporucam ako nekoga zanimaju takve stvari, ovdje su 2 ep.

gledao unazad par mjeseci, o zivotu ekipe na smrtnoj presudi.

geronimo4661 pon 19.10.2020 11:22

The Trial of the Chicago 7 (2020)

 

Sudska drama o poznatom slucaju, sudjenju sedemero osumnjicenih za nemire u vrijeme demokratske konvencije 1969. Iskreno ocekivao sam vise s obzirom na zanr, tematiku te redatelja/scenarista/glumce. Unatoc tome i pokojoj nepotrebnoj pateticnoj sceni rijec je o solidnom te zanimljivom filmu na koji se isplati potrositi 2 sata vremena.

maxy0 uto 20.10.2020 21:15

Jel ima kakvih blockbustera za pogledati u zadnje vrijeme? Vidim da je Bijesan upravo izasao za skinuti. Jel ima jos kakkvih filmova koji su bili u kinu, da su dobri?

Milka30 pet 23.10.2020 12:04

Unhinged

 

Nesta "slicno" sam zadnji puta gledao u odlicnome Phone booth i kao tada,odusevio se i sa ovim ostvarenjem.

Russel Crowe i Caren Pistorius su doslovno rasturili glumom!Film je napet od pocetka do kraja,radnja odlicna,kamera iznenadujuce odlicna!

Jedini minus filmu je muzika,koja bas i nije sjela po mome ukusu,no to nimalo ne srozava ovaj film!

Definitivno preporuka!

 

8.5/10

Eric Prydz pet 23.10.2020 18:00
Sil kaže...

 Nisam već dugo izašao iz kina nakon pola sata. :)

 

Onda nisi gledao Hereditary, nakon pola sata iz dvorane otišlo šestero ljudi...ostanemo frend i ja...nakon 45 min ulazi spremačica s kolicima i upale se svjetla...izgleda da im nikada nitko na tom smeću nije ostao dulje od pola sata...

 

Greenland je žalostan, kemija među glumcima loša, ne vidim emociju, atmosfera uspavana i ne baš napeta...ali dobro, to je subjektivan element.

prorok pet 23.10.2020 20:24
Eric Prydz kaže...
Sil kaže...

 Nisam već dugo izašao iz kina nakon pola sata. :)

 

Onda nisi gledao Hereditary, nakon pola sata iz dvorane otišlo šestero ljudi...ostanemo frend i ja...nakon 45 min ulazi spremačica s kolicima i upale se svjetla...izgleda da im nikada nitko na tom smeću nije ostao dulje od pola sata...

 

Greenland je žalostan, kemija među glumcima loša, ne vidim emociju, atmosfera uspavana i ne baš napeta...ali dobro, to je subjektivan element.

 Da su bar budale izašle iz kina kad sam ja gledao, al ne, oni počeli tam škljocat i smijat se.. Jedno od najgorih kino iskustava, a film neloš.

mzopg pet 23.10.2020 21:34
Eric Prydz kaže...
Sil kaže...

 Nisam već dugo izašao iz kina nakon pola sata. :)

 

Onda nisi gledao Hereditary, nakon pola sata iz dvorane otišlo šestero ljudi...ostanemo frend i ja...nakon 45 min ulazi spremačica s kolicima i upale se svjetla...izgleda da im nikada nitko na tom smeću nije ostao dulje od pola sata...

 

Greenland je žalostan, kemija među glumcima loša, ne vidim emociju, atmosfera uspavana i ne baš napeta...ali dobro, to je subjektivan element.

Zajebavaš se?

Jedan od boljih horora, kao i Midsommar istog redatelja.

 

Napokon horor koji nije klasično teen trash s*anje.

Ta ekipa bi valjda izašla nakon pola sata i na "The Shining".

 

Hoćeš pizdariju od horora, evo pogledao ovih dana "Wounds", totalno besmislen film, pa zatim "The Ritual" blijeda kopija već viđenih "dođi u šumu" horora. Šteta utrošenog vremena na gledanje.

CVET2 sub 24.10.2020 11:45

The Girl with the Dragon Tattoo (2011) iliti ga "Muškarci koji mrze žene"

 

Sjećam se da je ovaj film bio dosta popraćen u hrvatskim medijima prije 9 godina zato jer je u njemu malu ulogu imao Goran Višnjić. Navodno su se trebala snimati i još dva nastavaka, ali je očito negdje zapelo. Film traje gotovo 2 i pol sata pa bih vam preporučio da ga pogledate u dva dijela. Ne bih previše otkrivao radnju, no kako je jedanog od glavnih likova igra Daniel Craig, ovaj film bi mogao usporediti sa njegovim James Bond filmovima, s time da je ovdje super agent žena. U filmu stvarno ima svega: novinarsko-detektivskog istraživanja (taj dio mi sliči na The Ghost Writer (2010)), originalni lik super pametne žene (usporedivo sa James Bondom), akcije, nasilja ...

 

geronimo4661 sub 24.10.2020 11:59
CVET2 kaže...

The Girl with the Dragon Tattoo (2011) iliti ga "Muškarci koji mrze žene"

 

Sjećam se da je ovaj film bio dosta popraćen u hrvatskim medijima prije 9 godina zato jer je u njemu malu ulogu imao Goran Višnjić. Navodno su se trebala snimati i još dva nastavaka, ali je očito negdje zapelo. Film traje gotovo 2 i pol sata pa bih vam preporučio da ga pogledate u dva dijela. Ne bih previše otkrivao radnju, no kako je jedanog od glavnih likova igra Daniel Craig, ovaj film bi mogao usporediti sa njegovim James Bond filmovima, s time da je ovdje super agent žena. U filmu stvarno ima svega: novinarsko-detektivskog istraživanja (taj dio mi sliči na The Ghost Writer (2010)), originalni lik super pametne žene (usporedivo sa James Bondom), akcije, nasilja ...

 

 Ako te zanimaju nastavci, pogledaj The Girl Who Played with Fire (2009) i The Girl Who Kicked the Hornet's Nest (2009). Ili jos bolje, fino pogledas svedsku miniseriju od 6 epizoda koja sadrzi sva 3 originalna filma + dodane scene Millennium .

 

E da, slazem se za The Ghost Writer, jako dobar film. Preporuke ako ga je netko preskocio.

Cansee sub 24.10.2020 23:10

 

upravo sam pogledao novog Borata na amazon videu

 

moram reći da sam se stvarno nasmijao, a i život mi se zgadio. Nemoje jesti dok gledate taj film, ma ni kokice, žena i ja naručili hamburgere, jedva sam uspio pojesti. 

 

uglavnom, smiješan je, isprdava sve redom, nisam siguran jel on izvodi te svinjarije pred ljudima koji neznaju ša se događa, ili ima glumce. Iako sam prilično siguran da su mu negdje glumci

 

preporak definitivno, za sat i pol smijeha