Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

geronimo4661 ned 12.7.2020 20:25

Lantana (2001)

Bracni problemi, nevjera i dobra glumacka postava. Svi sastojci za kvalitetnu dramu su tu. LaPaglia je bas kvalitetan glumac, zasluzio je bolju karijeru.

 

The Lost Battalion (2001)

WW1, grupa od petstotinjak americkih vojnika se nadje u okruzenju. Bazirano na poznatom istinitom dogadjaju. Pristojan ratni film. Vidi se da budget za film nije bio prevelik, ali bez obzira na to solidno odradjen posao. Ljubitelji zanra nek slobodno bace oko na ovo.

 

 

Rijetko pisem o filmovima koji mi se nesvide, ali sada cu napraviti iznimku

 

Da 5 Bloods (2020)

Zesca pizdarija, mozda i najlosiji film Spike Leeja. Slobodno zaobidjite ovo, nemojte trositi vrijeme.

 

Palm Springs (2020)

Nisam bas ocekivao nesto od ovog filma, jer mi je Andy Samberg bas antipatican lik, al rekoh ljeto je, vrijeme za romanticne komedije, pa sto ne dati priliku. Na kraju niti je film romantican niti komedija (kao sto to cesto biva kod ovog podzanra), cak nije niti problem sto su iskoritili foru iz meni jednog od najboljih filmova uopce (problem je sto nisu apsolutno nista zanimljivo napravili sa tom idejom). Film je jednostavno dosadan i nezanimljiv, sto dalje ide sve gori, tih sat i pol mi se cinilo kao 2 i pol sata. Na kraju je Samberg bio bolji  dio filma, i nije me iritirao kao inace. Uglavnom preskociti, i fakat mi nije jasno sta ljudi vide u ovom filmu (sudeci po IMDB i rotten tomatoes).

 

 

tommmyyy pon 13.7.2020 12:03

Greyhound (2020)

 

Konvoj savezničkih brodova prelazi Atlantik, prati ih i napada "čopor" njemačkih podmornica. Nije snimano striktno po istinitom događaju već prema romanu The Good Shepherd. Nema baš neke dubinske razrade likova, akcija gotovo od samog početka. Pogledao s guštom, taman mi se tematski nadovezalo na netom odgledanu seriju Das Boot (2018) iako realno nije ni blizu pravim Tom Hanks WWII uradcima. Za osobni ukus mrvicu previše CGI-a.

Čitatelj pon 13.7.2020 13:16
tajo1960 kaže...

Attraction - Prityazhenie - 2017 - IMDB 5,5/10

https://www.imdb.com/title/tt4731148/

 

Attraction 2 Invasion - Vtorzhenie - 2020 - IMDB 5,5/10

https://www.imdb.com/title/tt8060328/

 

Bas sam ih jucer navecer pogledao - s tim da su oba sincro na engleski,

no prvi je losije dub-an, i opcenito djeluje malo nedoreceno, izgubljeno,

kao da su zeljeli reci vise, al su morali skratiti film, pa fali recimo bar 90min vaznih scena

koje bi objasnile dio price koje nedostaje.

 

Drugi je konkretniji, al isto tako lagano mozak na pasu. Engleski dub-an, bolje odradjen,

gledljiv, nista sto cu pamtiti duze od 5min.

 

Za pogledat jednom i nikad vise, malo se proveselit, mozak odmorit.

Haremzg uto 14.7.2020 09:46
tommmyyy kaže...

Greyhound (2020)

 

Konvoj savezničkih brodova prelazi Atlantik, prati ih i napada "čopor" njemačkih podmornica. Nije snimano striktno po istinitom događaju već prema romanu The Good Shepherd. Nema baš neke dubinske razrade likova, akcija gotovo od samog početka. Pogledao s guštom, taman mi se tematski nadovezalo na netom odgledanu seriju Das Boot (2018) iako realno nije ni blizu pravim Tom Hanks WWII uradcima. Za osobni ukus mrvicu previše CGI-a.

 Meni je odličan film bio, akcija koju dosada nisam doživio na filmu. Mislim da kada nabavim novu telku cu ovo sa guštom još jednom pogledati. Od mene čista osmica. Preporuka

memo85 uto 14.7.2020 19:36

Extraction. Da sam klinjo od nekih 15-16g ovaj film bi mi bio dobar, ovako sa svojih tridesetak i nesto moram ovaj film ne-ocijeniti. Ugasio sam ga nakon 20min. Prva borba u kojoj "Thor", zbog njega sam i odlucio pogledati film, scena u kojoj se bori sa njih desetoricom, mozda i vise, rijesava jednog, pa drugog i tako redom, a one koje ne rijesava sjede sa strane i cekaju da ih napadne ali gle cuda, skoro nijedan od njih nema pusku, napadaju nozevima, i tako on sredi njega, okrene se prema drugom i onda ovaj napadne, uzalud jer Thor ga sad ima na vidiku i stvar je rijesena i tako do kraja, Thor wins!

 

Tako naivno je borba odradjena, pa moja baba bi ga uspjela upucati dok se on vrti po sobi i bori sa svima. Svaki iduci put kad vidim ovaku borbu instantno gasim film, ovo je cisto pljas-tras akcija za djecu koja pojma nemaju sta je dobar film i dobra realna akcija.

 

I da, pocetak filma, klinac otet, klinac nadjen, ali pojma nemam kako su ga nasli, nisam skuzio. Valjda je poslije objasnjeno kako. A i nebitno, film je cisti klisej a to vise ne prolazi kod mene. lp.

m77 uto 21.7.2020 13:12

13 Assassins

Naritsugu je đubre, a budući da je polubrat šoguna, uskoro ga očekuje bolji hijerarhijski položaj što je prijetnja miru...kako bi otklonili tu prijetnju, Naritsugua treba eliminirati...tu na snagu stupa samuraj Shinzaemon koji oko sebe okuplja još 12 ratnika ne bi li isplanirali i izvršili atentat.

Maestralan film, lete oštrice, krv šiklja u potocima, glave padaju...jedan od znakova da je film bio fenomenalan je i ono kad zadovoljno gledaš u zavšne creditse još par minuta po završetku filma.

9/10

Promster pet 24.7.2020 18:45

Greyhound (2020)

 

Meni zanimljiva tematika/setting i još na to Tom Hanks pa nebre biti loše ne...Nije full loše, ali nije ni bog zna kaj. Razvoj lika/likova (character development) je ravan nuli, 3 minute tome posvečeno, mogli su komotno i bez toga...A i pacing filma je po meni iznimno loš, kroz 120 od 130 minuta filma tempo je isti, gdje Hanks izvikuje naredbe svojoj posadi. Zanimljivo je na 10-15 min, ali poslje otupiš na to i postane monotono. U nekim scenama CGI je kriminalan, baš loše za vidjet...

 

5.5/10. Da je bilo tko drugi osim Hanksa bilo bi i manje, ovako sam zbog njega kao glumca (i njegovih drugih uradaka) imao neku povezanost sa filmom/likom.

Jack Sparrow sub 25.7.2020 11:46
Promster kaže...

Greyhound (2020)

 

Meni zanimljiva tematika/setting i još na to Tom Hanks pa nebre biti loše ne...Nije full loše, ali nije ni bog zna kaj. Razvoj lika/likova (character development) je ravan nuli, 3 minute tome posvečeno, mogli su komotno i bez toga...A i pacing filma je po meni iznimno loš, kroz 120 od 130 minuta filma tempo je isti, gdje Hanks izvikuje naredbe svojoj posadi. Zanimljivo je na 10-15 min, ali poslje otupiš na to i postane monotono. U nekim scenama CGI je kriminalan, baš loše za vidjet...

 

5.5/10. Da je bilo tko drugi osim Hanksa bilo bi i manje, ovako sam zbog njega kao glumca (i njegovih drugih uradaka) imao neku povezanost sa filmom/likom.

 Buraz kakav razvoj likova u filmu koji se zbiva u roku od 30 sati na brodu haha, pa nije ovo neka serija gdje se zbiva kroz par godina ili gdje se prikazuje glavni glumac prije i nakon nekih bitnih događaja. A tempo kreće od laganog krstarenja, i borbe s jednom podmornicom, do borbe sa 4 istovremeno po noći. Kako može biti ISTO.

Film je baziran na romanu, noveli koja pak bazira svoje događaje na putu preko atlantika.

Cijeli fokus filma na je borbu sa podmornicama i napetost koju su ljudi na brodovima imali jer nisu mogli znati točno od kud će napasti niti ih vidjeti, a ne na neki razvoj likova. Hanks izvikuje naredbe jer je kapetan broda i upravlja posadom, te je flagship u tom konvoju. Te naredbe dočaravaju kakve su odluke morali donostiti na brzinu i u brobi s nečine što skoro pa da nisu ni vidjeli.

Kako ljudi tako fulaju poantu filma meni nije jasno. haha

Promster sub 25.7.2020 14:05
Jack Sparrow kaže...

 Buraz kakav razvoj likova u filmu koji se zbiva u roku od 30 sati na brodu haha, pa nije ovo neka serija gdje se zbiva kroz par godina ili gdje se prikazuje glavni glumac prije i nakon nekih bitnih događaja. A tempo kreće od laganog krstarenja, i borbe s jednom podmornicom, do borbe sa 4 istovremeno po noći. Kako može biti ISTO.

Film je baziran na romanu, noveli koja pak bazira svoje događaje na putu preko atlantika.

Cijeli fokus filma na je borbu sa podmornicama i napetost koju su ljudi na brodovima imali jer nisu mogli znati točno od kud će napasti niti ih vidjeti, a ne na neki razvoj likova. Hanks izvikuje naredbe jer je kapetan broda i upravlja posadom, te je flagship u tom konvoju. Te naredbe dočaravaju kakve su odluke morali donostiti na brzinu i u brobi s nečine što skoro pa da nisu ni vidjeli.

Kako ljudi tako fulaju poantu filma meni nije jasno. haha

Pa nisam rekao da svi 'likovi' (film nema likova) trebaju imati nekakav arc, ali ovo je doslovno kao da lutke gledam. Slabo korištenje close up scena gdje bi se vidio strah, napetost, nervoza i sreća na licima posade. Nismo vidjeli 'opasnost' tih podmornica i strahotu koju donose, par eksplozija u daljini, nigdje scene spašavanja i ranjenih/spašenih ljudi da dobijemo dojam o situaciji. Bio je onaj sprovod dvojici mornara i kuharu, ali opet iznimno slabo napravljeno i bez pravog 'impacta', a i to je zapravo prikaz posljedica, a ne prikaz same agonije. Tempo je loš i monoton, reci kaj hoćeš...Dal bio jedan U-boat ili četiri u napetosti nema razlike. A ako publici hoćeš dočarati težinu odluka koje su se morale donositi na licu mjesta, to nažalost nećeš uspjeti nizanjem koordinata i brojki sat vremana filma, bez da to podebljaš popratnim scenama koji bi malo dočarale kakav utjecaj te odluke imaju. To je možda i malo nezahvalno za prikazati, ali opet smatram da je trebalo biti puno kvalitetnije napravljeno.

 

Ne treba se uzyebavati ako se nekome nije svidio film kao i tebi samom, mislim da je film imao puno neiskorištenog potencijala.

Jack Sparrow sub 25.7.2020 16:20
Promster kaže...
Jack Sparrow kaže...

 Buraz kakav razvoj likova u filmu koji se zbiva u roku od 30 sati na brodu haha, pa nije ovo neka serija gdje se zbiva kroz par godina ili gdje se prikazuje glavni glumac prije i nakon nekih bitnih događaja. A tempo kreće od laganog krstarenja, i borbe s jednom podmornicom, do borbe sa 4 istovremeno po noći. Kako može biti ISTO.

Film je baziran na romanu, noveli koja pak bazira svoje događaje na putu preko atlantika.

Cijeli fokus filma na je borbu sa podmornicama i napetost koju su ljudi na brodovima imali jer nisu mogli znati točno od kud će napasti niti ih vidjeti, a ne na neki razvoj likova. Hanks izvikuje naredbe jer je kapetan broda i upravlja posadom, te je flagship u tom konvoju. Te naredbe dočaravaju kakve su odluke morali donostiti na brzinu i u brobi s nečine što skoro pa da nisu ni vidjeli.

Kako ljudi tako fulaju poantu filma meni nije jasno. haha

Pa nisam rekao da svi 'likovi' (film nema likova) trebaju imati nekakav arc, ali ovo je doslovno kao da lutke gledam. Slabo korištenje close up scena gdje bi se vidio strah, napetost, nervoza i sreća na licima posade. Nismo vidjeli 'opasnost' tih podmornica i strahotu koju donose, par eksplozija u daljini, nigdje scene spašavanja i ranjenih/spašenih ljudi da dobijemo dojam o situaciji. Bio je onaj sprovod dvojici mornara i kuharu, ali opet iznimno slabo napravljeno i bez pravog 'impacta', a i to je zapravo prikaz posljedica, a ne prikaz same agonije. Tempo je loš i monoton, reci kaj hoćeš...Dal bio jedan U-boat ili četiri u napetosti nema razlike. A ako publici hoćeš dočarati težinu odluka koje su se morale donositi na licu mjesta, to nažalost nećeš uspjeti nizanjem koordinata i brojki sat vremana filma, bez da to podebljaš popratnim scenama koji bi malo dočarale kakav utjecaj te odluke imaju. To je možda i malo nezahvalno za prikazati, ali opet smatram da je trebalo biti puno kvalitetnije napravljeno.

 

Ne treba se uzyebavati ako se nekome nije svidio film kao i tebi samom, mislim da je film imao puno neiskorištenog potencijala.

 Ma dobro film ti nije sjeo, ali vidim da je fulana poanta filma. Ipak je ovo ratni film gdje je fokus na posadu i Hanksa(ne čudi kad je on kreator filma), te odluke koje su se morale donositi prema skoro pa nevidljivom neprijatelju te opasnost koje snosi

Film doslovno stalno prikazuje close up na posadu ili Hanksa, a naredbe i komunikacija posadom gdje su mu davali informacije je dočaravala napetost i opasnost. Jer su se borili protiv nečega što nisu vidjeli, nego su samo mogli čuti preko sonara. Ja mislim da je film napravljen sasvim dobro, nije najbolji film ikad, ali puno realističnije od mnogih drugih. Ali ugodno iznenađenje jer sam mislio da će film biti loš s obzirom da nije ima preveliki budget.

Posmatrač ned 26.7.2020 08:39

The old gurad mi je cak i losiji od Greyhounda iako je CGI bolji.....

Oba su to filma mozak na pasu odgledas nabacis osmijeh i zaboravis na njih....

Mada je Old guard izgleda namijenjem da se snimaju nastavci kojima se uopste ne radujem......

m77 pon 27.7.2020 18:46

Relic

S obzirom na hype i tip filma, spori, atmosferični horor očekivao sam i više...na kraju, s obzirom na tematiku koju film obrađuje, smatram da bi bio čak puno efektniji da je bio čista drama, bez ikakve primjese horora.

Svejedno vrijedan gledanja, dobra priča, gluma...
7/10

***
Sea Fever

Neznam što reći na ovo...film krcat budalaštinama i glupim odlukama naših glavnih junaka, pogotovo junakinje, koja slovi za inteligentnu, vrhunsku znanstvenicu.
5,5/10

BeLLicus čet 30.7.2020 21:02

Evo par preporuka od mene, stariji filmovi, premda su vremena takva kakva jesu pa možda netko nađe nešto za sebe u ovim toplim ljetnim noćima kad slabo izlaze novi filmovi,  slobodno vi preporučite ponešto :)

 

 

1. Walk the Line

2. Phone Booth

3. Panic Room

4. The Game

5. Identity

6. Exam

7. The Butterfly Effect

 

 

luckyluke sri 5.8.2020 21:34
Praetorian1 kaže...

Pogledao sam Summer of 84 i odlican mi je bio, moze preporuka slicnih filmova :)

 Da, i mene je ugodno iznenadio. Obožavam ovakav tip filmova. Stand by me (1986), ako nisi gledao već. Jedan od meni najdražih (NE najboljih) filmova ikada.

Jarvan pet 7.8.2020 08:06
toma20 kaže...

preporuke dobrih komedija ili nekakav post-apokalipticni film (vecinu sam ih ogledao,mozda nisam starije neke..ajde iznenadite me sa nekim) 

 Zašto ne oboje?

Zombieland 1 i 2.

toma20 pet 7.8.2020 11:03
Jarvan kaže...
toma20 kaže...

preporuke dobrih komedija ili nekakav post-apokalipticni film (vecinu sam ih ogledao,mozda nisam starije neke..ajde iznenadite me sa nekim) 

 Zašto ne oboje?

Zombieland 1 i 2.

 e vidis 2. nisam pogledao hvala 👍

BlueMax pet 7.8.2020 12:06

Greyhound - koji "waste of bandwidth". Napisati da je ovo najgori Hanksov film bilo bi preblago i ostavilo prostora da film možda nije tako loš. Film je teško sranje.

geronimo4661 pet 7.8.2020 13:32
toma20 kaže...

preporuke dobrih komedija ili nekakav post-apokalipticni film (vecinu sam ih ogledao,mozda nisam starije neke..ajde iznenadite me sa nekim) 

Možda nisi gledao nešto od ovih par 

 

Dead man's letters

Threads

The War Game 

The Day After 

 

dar01 sub 8.8.2020 07:04
toma20 kaže...

preporuke dobrih komedija ili nekakav post-apokalipticni film (vecinu sam ih ogledao,mozda nisam starije neke..ajde iznenadite me sa nekim) 

 cesta

 

jedan od boljih