Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Cansee pon 29.6.2020 11:04
LLAMABOY kaže...

Upravo pogledao Posljednjeg Mohikanca na HRT-u po negdje peti, šesti put....kakav film, kakva glazba....čista fantazija, 10/10.

 

koliko je to dobar film, majko mila, koja glumačka ekipa, koje njuške, kako se vidi da je poanta filma bio - upravo film. A ne danas, da snimaš tako nešto moraš imati svaku nacionalnu manjinu, pola žena i dva psa, kako se nitko ne bi osjetio uvrijeđenim, i na kraju se toliko fokusiraš na to da nemaš nikakvu priču, a likovi su kao od kartona, svatko mora imati jednu osobinu i gotovo

 

edit: Zeznuo sam citiranje, nisam mislio na Posljednjeg Mohikanca (iako mi je to predobar film) nego na Heat sa komentara iznad

nixass pon 29.6.2020 11:37
Cansee kaže...
LLAMABOY kaže...

Upravo pogledao Posljednjeg Mohikanca na HRT-u po negdje peti, šesti put....kakav film, kakva glazba....čista fantazija, 10/10.

 

koliko je to dobar film, majko mila, koja glumačka ekipa, koje njuške, kako se vidi da je poanta filma bio - upravo film. A ne danas, da snimaš tako nešto moraš imati svaku nacionalnu manjinu, pola žena i dva psa, kako se nitko ne bi osjetio uvrijeđenim, i na kraju se toliko fokusiraš na to da nemaš nikakvu priču, a likovi su kao od kartona, svatko mora imati jednu osobinu i gotovo

 

edit: Zeznuo sam citiranje, nisam mislio na Posljednjeg Mohikanca (iako mi je to predobar film) nego na Heat sa komentara iznad

isti redatelj ko i za gore preporucen Heat.

Michael Mann je do 2010. snimao hit za hitom.

nadam se da ce stvari koje su mu trenutno u produkciji biti takodjer na startom tragu

Tallahassee uto 30.6.2020 13:24
Iamdanny kaže...

Preporuka za neki film o pljački? 

 ... Dogday Afternoon, Butch Cassidy and Sundance Kid, Thunderbolt and Lightfoot, Ronin, Baby Driver, Thomas Crown Affair (sa Steve McQueenom).... i najbolji ikad Lock, Stock and two Smoking Barrels...

zara76 uto 30.6.2020 17:43

Pa sto ne uzmes kameru i snimis bolje Spilbergu, nesto sto nece biti "ispljuvak" ?

 

serija mozda nije nesto spektakularno, ali zasluzuje se pogledat... mislim da ne zasluzuje niciji rad da netko ga naziva ispljuvak. Ocito je da si ostavio puno vise traga u zajednici u kojoj zivis kada mozes tako sa visoka dati ocjenu "ispljuvak" 

 

Nema veze zaboravi...

geronimo4661 uto 30.6.2020 17:54
volegradele kaže...
Sto moras snimit film da bih mogao ostavit svoj komentar?!

 To mi nikad nece biti jasno, ekipa koja kritiku filma ili serije shvati osobno. Ko da su oni napravili, pa ih vrijedja ako se nazove sranjem.

Posmatrač uto 30.6.2020 21:28
volegradele kaže...
Sto moras snimit film da bih mogao ostavit svoj komentar?!

 Na apple temama kazu da moras imati iphone inace ne smiejs komentarisati ;)

Nisam gledao na F1 temamam sta kazu ;)

mar123 uto 30.6.2020 23:47
zara76 kaže...

Pa sto ne uzmes kameru i snimis bolje Spilbergu, nesto sto nece biti "ispljuvak" ?

 

serija mozda nije nesto spektakularno, ali zasluzuje se pogledat... mislim da ne zasluzuje niciji rad da netko ga naziva ispljuvak. Ocito je da si ostavio puno vise traga u zajednici u kojoj zivis kada mozes tako sa visoka dati ocjenu "ispljuvak" 

 

Nema veze zaboravi...

 smiri dozivljaj stari, nisam te valjda uvrijedio, nije mi bila namjera uopce. 

 

mislim da sam dovoljno serija pogledao da mogu za nesto reci da je ispljuvak, a ova serija to je. nahajpana glupost bez ikakve posebne kvalitete. 

 

a o mom tragu u zajednici niti imas pojma niti mi imas pravo takve stvari govorit kad me ne znas. 

Hornet_93 pet 3.7.2020 10:59

Scent of a Woman - baš mi je drago da sam naišao na ovaj film, odličan u svakom pogledu, a Pacino je rasturio ulogu, naježio sam se na njegov govor u sudnici i poznatu "I'll show you out of order". Neću dalje spoilat, ali svaka preporuka za film, ovakvih nažalost više nema u mainstreamu koji je postao močvara remastera, remakeova, rebootova...

 

 

morrisoN pet 3.7.2020 15:53
Hornet_93 kaže...

Scent of a Woman - baš mi je drago da sam naišao na ovaj film, odličan u svakom pogledu, a Pacino je rasturio ulogu, naježio sam se na njegov govor u sudnici i poznatu "I'll show you out of order". Neću dalje spoilat, ali svaka preporuka za film, ovakvih nažalost više nema u mainstreamu koji je postao močvara remastera, remakeova, rebootova...

 

 

 Prvi put? Ako jeste, zavidim ti.

geronimo4661 sub 4.7.2020 19:48

The Outpost (2020)

 

Ono kad ocekujes neki B ratni film za ubiti subotnje popodne, a film ispadne jedan od boljih svoje vrste u zadnje vrijeme. Kvalitetno snimljen i odglumljen ratni film baziran na knjizi o napadu talibana na americku bazu u Afganistanu. Podsjeca me onako na Black Hawk Down po stilu. Da sad odmah ekipa ne naskoci i pomisli da je bas te razine i ocekuje cuda, jer ipak nije, BHD je odlican ratni film, ali i ovo je fakat dobro, i bas ugodno iznenadjenje. Preporuka ljubiteljima ratnih filmova.

 

 

 

 

Cookie's Fortune (1999)

Jedan od zadnjih filmova  velikog Roberta Altmana, podcjenjena i kvalitetna humorna drama o mjestanima malog gradica. Liv Tyler mi nikad nije bolje izgledala nego u tom filmu.

Dobar izbor za relaksaciju u ove ljetne dane

 

 

 

 

Stric_Jura sub 4.7.2020 20:37

isreno američanske  mega heroične filmove o borni protiv talibana ne mogu ozbiljno shvatiti nikako - zato jer je BHD rrealan i zato je dobar film..

 

a "Mirko pazi metak" filmove - npr. 12 hrabrih - to ni pas s maslom ne može provariti...

Posmatrač sub 4.7.2020 22:47
Stric_Jura kaže...

isreno američanske  mega heroične filmove o borni protiv talibana ne mogu ozbiljno shvatiti nikako - zato jer je BHD rrealan i zato je dobar film..

 

a "Mirko pazi metak" filmove - npr. 12 hrabrih - to ni pas s maslom ne može provariti...

 Joj sjecam se nekog sa klunijem. tri kralja ili tako nekako... Valjda jedini film zbog kojeg sam iz kina izasao.... 

geronimo4661 sub 4.7.2020 23:03
Posmatrač kaže...
Stric_Jura kaže...

isreno američanske  mega heroične filmove o borni protiv talibana ne mogu ozbiljno shvatiti nikako - zato jer je BHD rrealan i zato je dobar film..

 

a "Mirko pazi metak" filmove - npr. 12 hrabrih - to ni pas s maslom ne može provariti...

 Joj sjecam se nekog sa klunijem. tri kralja ili tako nekako... Valjda jedini film zbog kojeg sam iz kina izasao.... 

 Jura spominje mega heroicne američke filmove, a ti onda uletis da si izašao iz kina dok si gledao Three Kings.

Three Kings je antiratna zajebancija, u kojoj se redatelj doslovno sprda sa tom invazijom na Irak 90tih, nema nikakve veze sa tipom filmova o kojima on govori. 

Stvarno se ovdje može pročitati pizdarija... 

geronimo4661 ned 5.7.2020 08:01
Tallahassee kaže...

... kad smo kod ratnih iz Afgana, stvarno nitko nije jos napravio gledljiv film o tome osim mozda 9Rote... ali su zato ipak Ameri snimili najbolji dokumentarac (ok seriju) Inside Combat Rescue... odgledao sve na YT kad je bilo dostupno...

 

 Dosta dobar dox, pridruzujem se preporukama. Kad vec pricamo o Afganistanu, mislim da sam pogledao skoro sve dostupno jer me bas zanima ta tema (ne debilna americka politika tamo nego vojnici na terenu) i dalje mi je vrh odlicni Restrepo.

 

Sto se tice filmova o Afganistanu, da jako malo ih ima da uopce moze dobiti prolaznu ocjenu, zato sam i od The Outpost imao jako niska ocekivanja. Osim  9th company koji je cisto ok akcijski ratni film, simili su rusi prosle godine i prilicno solidan anti(ratni), Leaving Afganistan. Film je zabranjivan u Rusiji, nazalost tamo i dalje nisu u stanju tolerirati drukcije vidjenje sovjetske invazije, cak ni nakon 30+ godina. Tko bude gledao film, preporucujem da malo progugla o tematici jer moze biti zbunjujuce sta se dogadja bez da se zna pozadina price.