Filmovi, TV serije, glazba...

Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

pennywise čet 9.6.2016 17:26

Pozdrav, zanima me da li ima negdje za kupit komplet knjiga (po mogućnosti tvrdi uvez) na hrvatskom jeziku. Tražio jesam, ali nisam našao pa ako ima da je netko malo upućeniji bio bih zahvalan da mi javi.

quickr čet 9.6.2016 21:32

Kako nema. Ja imam cijeli komplet, tvrdi uvez na hrv. kupljeno u algoritmu.

 

Ima u algoritmu i meki uvez na eng. jeziku koji super izgleda.

 

Ako ne nađeš, prodam ti ja svoj komplet  pa si kupim onaj na engleskom 

Baldurion ned 27.8.2017 14:34
quickr kaže...

Ako ne nađeš, prodam ti ja svoj komplet  pa si kupim onaj na engleskom 

Znam da je prošlo više od godinu dana od objave tvog posta, ali me zanima da li imaš još taj komplet na Hrvatskom? Ja bih ga drage volje kupio 

 

Isto tako ako netko prodaje komplet knjiga GOT na Hrvatskom (tvrdi uvez) ja bih kupio od njega. Ako nemate sve knjige onda bih obavezno kupio prvu knjigu.

 

Thanks

quickr pon 28.8.2017 12:32
Baldurion kaže...
quickr kaže...

Ako ne nađeš, prodam ti ja svoj komplet  pa si kupim onaj na engleskom 

Znam da je prošlo više od godinu dana od objave tvog posta, ali me zanima dali imaš još taj komplet na Hrvatskom? Ja bih ga drage volje kupio 

 

Isto tako ako netko prodaje komplet knjiga GOT na Hrvatskom (tvrdi uvez) ja bih kupio od njega. Ako nemate sve knjige onda bih obavezno kupio prvu knjigu.

 

Thanks

 Imam komplet, sve knjige na hrvatskom, tvrdi uvez ali nisu više na prodaju. 

 

 

 

quickr pon 28.8.2017 12:39

Kad si me već podjsetio na temu u kojoj se nije pisalo ništa više od godine dana 

 

Šta kažete na zadnje dvije sezone serije? Rekao sam da neću gledati pošto nadilazi radnju knjige ali po meni ovo više nema nikakve veze sa Martinovim djelom. Nema straha za likove, rijetko tko umire, ako baš treba umrijeti bace ga u vodu pa ga ožive sljedeću epizodu... čisti show za mase, sapunica. Benjen "cold hands" stark se pojavi na dvije sekunde, dva različita lika iz knjige su stopili u jedan u seriji (Jon Snow), Lady stonehart nisu ni prikazali... ma komedija. Nakon 6. i 7. sezone još više želim da Martin napokon završi te je*ene knjige, da vidim pravu priču. 

 

Navodno (ključna riječ), pročitao negdje na bespućima interneta, Martin je završio 6. knjigu i debelo je u 7, ali zbog nekih pravnih zavrzlama i ugovora koje je potpisivao sa HBO-om nesmije izbaciti knjigu van dok serija ne završi. Da li ima istine u tome i koliko, neznam. 

Absu pon 28.8.2017 17:21

Nisam pogledao zadnje dvije sezone još al sve mi se čini da budem jer je otišla u drugom pravcu od knjiga, a i lagano pizdim već koliko knjigu čekam,

ove zime idem u ponovno čitanje, dvije godine od zadnjeg prošlo, i nadam se da će taman 2018. TWOW izaći;

toplo se nadam da je ovo zadnje kaj si pročitao istina jer nemam snage za novih 6-7 godina čekanja nakon kaj 6. knjige, još ako Martin odapne prije nego što završi, uh, knjige ću zapalit.  

kule sri 28.2.2018 17:12
Schindler23 kaže...

Zna netko gdje ima za kupiti Ples Zmajeva prvi dio, ne mogu ga naci nikako...ili ima netko ovdje tko je voljan prodati :D 

 Ovo i mene zanima... tj, gdje se mogu kupiti oba dijela... :)

Schindler23 sri 28.2.2018 17:29
kule kaže...
Schindler23 kaže...

Zna netko gdje ima za kupiti Ples Zmajeva prvi dio, ne mogu ga naci nikako...ili ima netko ovdje tko je voljan prodati :D 

 Ovo i mene zanima... tj, gdje se mogu kupiti oba dijela... :)

  Ja sam drugi našao na njuškalu, ali prvi nikako ne mogu. Ni antikvarijatni ni ništa, pa rekao pitat ću ovdje možda netko zna :D

quickr pon 20.5.2019 13:28
quickr kaže...

Kad si me već podjsetio na temu u kojoj se nije pisalo ništa više od godine dana 

 

Šta kažete na zadnje dvije sezone serije? Rekao sam da neću gledati pošto nadilazi radnju knjige ali po meni ovo više nema nikakve veze sa Martinovim djelom. Nema straha za likove, rijetko tko umire, ako baš treba umrijeti bace ga u vodu pa ga ožive sljedeću epizodu... čisti show za mase, sapunica. Benjen "cold hands" stark se pojavi na dvije sekunde, dva različita lika iz knjige su stopili u jedan u seriji (Jon Snow), Lady stonehart nisu ni prikazali... ma komedija. Nakon 6. i 7. sezone još više želim da Martin napokon završi te je*ene knjige, da vidim pravu priču. 

 

Navodno (ključna riječ), pročitao negdje na bespućima interneta, Martin je završio 6. knjigu i debelo je u 7, ali zbog nekih pravnih zavrzlama i ugovora koje je potpisivao sa HBO-om nesmije izbaciti knjigu van dok serija ne završi. Da li ima istine u tome i koliko, neznam. 

 Prije dvije godine sam ovo napisao

Sad kad je serija gotova, možemo li dobiti više te knjige

Filox čet 25.6.2020 13:59
DrNasty kaže...

Navodno je obećao da će je imati do idućeg Comicona, ili nekog sličnog eventa. Ne vjerujem mu ništa :)

 Navodno, navodno, ali neće. Sada je uskoro trebao izbaciti knjigu, ali ima 2 dana je javio "da se nada da će bit gotova kao i korona, u 2021., prije sljedećeg Comicona na Novom Zelandu..."    mater i oca...

 

Eto, da imate najnovije vijesti. Još puna godina je pred nama. Ja ponovno dovršavam čitat knjige, jer sam se nadao da će uskoro sljedeća, a sad ću još jedanput morat čitat sljedeće godine. Kreten.

 

E da, ali zato radi paralelno na 3-4 serije i nekoliko filmova, House of dragon, Who fears death, Wild cards, Sandkings, The ice dragon i The lost lands. Bogamuisusa, pa kako bi itko mogao napisat knjigu uz ovoliko dodatnih poslova?

 

KIKI3ooo čet 26.11.2020 09:57

Upravo završio treću knjigu. Ni trenutka dosade koju su mi neki nagovještavali. Niti su knjige duge. Možda sam seriju gledao davno ali do sada sam mogao nekako uspoređivati knjigu i seriju iako sigurno ima razlike. 

 

Znači još ima 4. i 5. knjiga koliko sam skužio i u roku godinu će vjerovatno 6. A ima li on još koje djelo napisano, još koju dobro knjigu, vezanu ili ne za ovaj serijal? Neka preporuka?

https://georgerrmartin.com/bibliography/

 

Filox sri 16.12.2020 09:58
KIKI3ooo kaže...

Upravo završio treću knjigu. Ni trenutka dosade koju su mi neki nagovještavali. Niti su knjige duge. Možda sam seriju gledao davno ali do sada sam mogao nekako uspoređivati knjigu i seriju iako sigurno ima razlike. 

 

Znači još ima 4. i 5. knjiga koliko sam skužio i u roku godinu će vjerovatno 6. A ima li on još koje djelo napisano, još koju dobro knjigu, vezanu ili ne za ovaj serijal? Neka preporuka?

https://georgerrmartin.com/bibliography/

 

 Imaš serijal o Duncan i Egg-u, Hedge Knight. To još nisam knjige pročitao, nego strip koji je izašao. Super je priča i strip, nadam se da su i knjige. To su dosta kraće priče, nisu knjigurine od 500+ stranica.

 

Ima isto tako i malo "povjesnih" knjiga: World of Ice and Fire - knjiga o povijesti Westerosa, ispričana kroz razmišljanje i zapise jednog maestera, a ima i Fire and Blood, to je isto povijesna knjiga, ali detaljno o Targaryen kući.

 

P.S.

Kako knjige idu dalje, to se radnja više udaljava od serije. Prva knjiga i prva sezona se skoro savršeno prate, kasnije krenu razlike. Neke razlike do kraja pete knjige postanu ogromne i ne možeš neke likove više uopće povezat s radnjom iz serije. Neka, bolje da je tako, jer su po meni usrali zadnju sezonu, pa sad možemo vidit kako je to bolje odrađeno u knjigama. Jednom kad izađe sljedeća, pa onda još jedna knjiga...

 

Sljedeća knjiga iz ASOIAF serije bi trebala izaći "negdje u 2021 godini" kako kaže GRR Martin. Taman dok ti pročitaš ovo što je izašlo do sada.

steve90 sri 16.12.2020 10:26
Filox kaže...
.... 

Sljedeća knjiga iz ASOIAF serije bi trebala izaći "negdje u 2021 godini" kako kaže GRR Martin. Taman dok ti pročitaš ovo što je izašlo do sada.

 LOL govorio je on da izlazi sljedeće godine još tamo 2014-2015 dok sam ja čitao Ples zmajeva, tako da svi koji ovo čitate imajte na umu da on vjerojatno nikada neće završiti ovaj serijal. Možda se varam, ali sudeći prema tempu kojim lik izbacuje knjige ( + ako uzmemo u obzir njegovu pretilost) sumnjam da će on doživjeti kraj tog serijala.

Znam da je bilo priče kako će pričekati da serija izađe, pa će nakon toga izbaciti knjige jer se radnja već poprilično razlikuje ali sve se to još uvijek čeka a on ne želi ništa reći.

 

Sve u svemu nadam se da ćemo dočekati i te posljednje dvije, ali moglo bi se reći da sam ja to već otpisao.  

Filox sri 16.12.2020 10:44
steve90 kaže...

 LOL govorio je on da izlazi sljedeće godine još tamo 2014-2015 dok sam ja čitao Ples zmajeva, tako da svi koji ovo čitate imajte na umu da on vjerojatno nikada neće završiti ovaj serijal. Možda se varam, ali sudeći prema tempu kojim lik izbacuje knjige ( + ako uzmemo u obzir njegovu pretilost) sumnjam da će on doživjeti kraj tog serijala.

Znam da je bilo priče kako će pričekati da serija izađe, pa će nakon toga izbaciti knjige jer se radnja već poprilično razlikuje ali sve se to još uvijek čeka a on ne želi ništa reći.

 

Sve u svemu nadam se da ćemo dočekati i te posljednje dvije, ali moglo bi se reći da sam ja to već otpisao.  

 Ma znam sve to, ali pratim aktivno svako par dana vijesti o sljedećoj knjizi, Winds of Winter. S obzirom i na koronu i na njegova obećanja, izgleda da stvarno stoji zabijen u nekoj kolibi već godinu dana i samo piše. Ima problema, radnju je previše zakomplicirao, teško je pohvatat konce i sve to držat povezano, pa mu to oduzima masu vremena, ali radi i dalje, ide se polako naprijed i stvarno bi trebala knjiga izać "negdje tokom 2021", iako je rečeno prije sljedećeg Comicona, ja se nadam da će bar do sljedećeg Božića...

 

Ostaje nam čekat, pratit i nadat se. I tko vjeruje u bogove (stare ili nove), neka se i pomoli, jer 72 godine, pretilost i sad ova korona... Ajme.

Cansee ned 3.1.2021 11:51
KIKI3ooo kaže...

Upravo završio treću knjigu. Ni trenutka dosade koju su mi neki nagovještavali. Niti su knjige duge. Možda sam seriju gledao davno ali do sada sam mogao nekako uspoređivati knjigu i seriju iako sigurno ima razlike. 

 

Znači još ima 4. i 5. knjiga koliko sam skužio i u roku godinu će vjerovatno 6. A ima li on još koje djelo napisano, još koju dobro knjigu, vezanu ili ne za ovaj serijal? Neka preporuka?

https://georgerrmartin.com/bibliography/

 

 

Martin nije ni izblizu jedini pisac te kvalitete u tom žanru, ako te zanima konkretno taj žanr preporučio bi ti da odeš na ovu temu Fantastika i SF (knjige) (Ostalo) @ Bug.hr Forum

 

možeš i tražiti preporuke, ali pošto tema ima samo nekoliko stranica preporučio bi ti da od početka malo pročitaš, jer ima već dosta navedenih knjiga