Filmovi, TV serije, glazba...

Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga

rooswelt1991 čet 6.6.2013 20:57

S obzirom da je tema o seriji postala previše zagušena sa spolerima zbog rasprava vezanih za knjige, otvorio sam ovu temu, da onda to prebacimo tu.

 

A sad, on topic:

 

DO sad je u kompletnom serijalu izašlo 5 knjiga:

 

Igra prijestolja (A Game of Thrones; 1996.)

Sraz kraljeva (A Clash of Kings; 1999.)

Oluja mačeva (A Storm of Swords; 2000.)

Gozba vrana (A Feast for Crows; 2005.)

Ples zmajeva (A Dance with Dragons; 2011.

 

A sad, da vas čjem tu, bez korištenja spoilera, za koga se nadate da će preuzeti snage Lanistera, nakon smrti svih muških, i osramoćene Regantice?

mancekk čet 6.6.2013 23:10

Evo kako je krenula treća sezona tako sam ja krenuo čitati ispočetka knjige.

Jučer sam baš završio sa Ples Zmajeva - prvi dio - i moram drugu pročitati mada se još mogu sjetiti događaja iz zadnje knjige. Iskreno neznam baš da će se oporaviti,pitanje je zapravo šta će biti sa Tyrionom.Mislim da je Kevan mrtav ( Tywinov brat ),Jamie je kraljev zaštitar :) a Cersei ... Lancel je mislim vitez vjere. Mislim da jedino Tyrion ima neke šanse,ali on je patuljak pa jebiga,teško. Pitanje je i šta će Deanyrs sad napraviti kad je dobila svog zmajčeka natrag,a baš su joj lijepo oni khalovi,ako se nevaram po sjećanju, dohopsali negdje u tom trenutku.

Trebala bi sad zabava krenuti.

quickr pet 7.6.2013 08:17

lanisteri nemaju neku značajnu vojsku, to su sve uglavnom plačenici i kupljeni vazali drugih kuća (bolton?!). tomen je u šakama tyrellovih pa mogu samo pretpostaviti da će ruže neko vrijeme imati glavnu riječ u westerosu, dok im doran ne pomrsi planove {#}

 

nakon 5 knjiga dosadnih čeptera o deneris njezinim zmajevima, sada stvari napokon postaju zanimljive. dolazi victarion sa svojom mornaricom i tyrion sa svojim intelektom, plus deneris sa svojom vojskom. ako se njih troje udruže, mislim da im nitko neće stati na kraj. 

 

zid i sjever mi je najbolji dio. tu neću ništa predviđati jer svašta se može dogoditi. wildings i others su izrazito nepredvidljivi, plus predstojeća bitka za winterfell, to će biti extra. 

rooswelt1991 pet 7.6.2013 09:48

Meni je Victorian omiljeni lik, još sad kad ima crnu ruku, frajer će biti luđak {#}

 

Što se tiče tvoje pretpostavke, to bi možda bilo idealno za Deanyrs, imati Victoriana za muža (ima masu brodova), a Tyrona za saveznika.

Tyron, osim što je sposban se splatkama izvući iz svega, još je i zaonski nasljednik Kuće Lannister, odnosno Casterly Rocka (Jamie je U kraljevoj osobnoj gardi, a žene baš ne dolaze na prestolja kuća...)

 

Dakle Deanyrs bi uz silno brodovlje, imala i najbogatiju kuću iza sebe, što bi bila poprilično ubitačna kombinacija za ostatak Westerosa {#}

tnakir pet 7.6.2013 09:58

Ja sam uzeo set knjiga, dosao sam do 70% prve. Moram priznat da mi je malo tesko pohvatat sve likove (pogotovo neke granicne vitezove). Knjiga je ludilo, stvarno sam odusevljen, a Martin je zbilja ludjak.

rooswelt1991 pet 7.6.2013 09:59
tnakir kaže...

Ja sam uzeo set knjiga, dosao sam do 70% prve. Moram priznat da mi je malo tesko pohvatat sve likove (pogotovo neke granicne vitezove). Knjiga je ludilo, stvarno sam odusevljen, a Martin je zbilja ludjak.

MA pohvataš ove glavne, ako kojeg slučajno zaboraviš, na kraju knjige su ti pradane sve Obitelji, i koja je kome vazal i slično...

 

Martin je luđak, tu se slažemo {#}

quickr pet 7.6.2013 10:05
tnakir kaže...

Ja sam uzeo set knjiga, dosao sam do 70% prve. Moram priznat da mi je malo tesko pohvatat sve likove (pogotovo neke granicne vitezove). Knjiga je ludilo, stvarno sam odusevljen, a Martin je zbilja ludjak.

Istina teško je pratiti tko tu koga. Ali kako čitaš sve više će ti stvari sjedati na svoje mjesto. Prva knjiga je još lagana za pratiti, samo je jedna glavna radnja, sporo se priča grana ali to je samo uvod za rat 5 kraljeva koji pratimo ostatak knjiga. 

Definitivno se isplati pročitati, pogotov jer serija sve više odmiče od knjiga.

quickr pet 7.6.2013 10:09

Htio bih da se netko pozabavi razdobljem prije prve knjige. Ustankom,svrgavanje ludog kralja, dolazak Roberta B. na vlast, njegova vladavina te Jona Arryn kao hand of the king. Sve ono što je prethodilo prvoj knjizi. Mislim da je to jako zanimljivo razdoblje i bilo bi gušt čitati o vojnim pohodima mladog Ned Starka i Roberta Baratheona. 

rooswelt1991 pet 7.6.2013 10:19
quickr kaže...

Htio bih da se netko pozabavi razdobljem prije prve knjige. Ustankom,svrgavanje ludog kralja, dolazak Roberta B. na vlast, njegova vladavina te Jona Arryn kao hand of the king. Sve ono što je prethodilo prvoj knjizi. Mislim da je to jako zanimljivo razdoblje i bilo bi gušt čitati o vojnim pohodima mladog Ned Starka i Roberta Baratheona. 

Nisi prije vidio ovo?

 

 

Nisam ni ja do jučer, sad sam u procesu nabavljanja tih knjiga {#}

quickr pet 7.6.2013 10:27
rooswelt1991 kaže...
quickr kaže...

Htio bih da se netko pozabavi razdobljem prije prve knjige. Ustankom,svrgavanje ludog kralja, dolazak Roberta B. na vlast, njegova vladavina te Jona Arryn kao hand of the king. Sve ono što je prethodilo prvoj knjizi. Mislim da je to jako zanimljivo razdoblje i bilo bi gušt čitati o vojnim pohodima mladog Ned Starka i Roberta Baratheona. 

Nisi prije vidio ovo?

 

 

Nisam ni ja do jučer, sad sam u procesu nabavljanja tih knjiga {#}

Pročitao sam prve dvije (stripove pošto kod nas nema knjiga), čekam da treća dođe. Ali to se odvija jedno 100 godina prije prve knjige iz serijala. 

rooswelt1991 pet 7.6.2013 10:31
quickr kaže...

Pročitao sam prve dvije (stripove pošto kod nas nema knjiga), čekam da treća dođe. Ali to se odvija jedno 100 godina prije prve knjige iz serijala. 

VIdio sam da ima stripova, ali nije mi to to, ja ču čekati, možda se netko sjeti prevesti {#}

Bukva pet 7.6.2013 10:59
rooswelt1991 kaže...
quickr kaže...

Htio bih da se netko pozabavi razdobljem prije prve knjige. Ustankom,svrgavanje ludog kralja, dolazak Roberta B. na vlast, njegova vladavina te Jona Arryn kao hand of the king. Sve ono što je prethodilo prvoj knjizi. Mislim da je to jako zanimljivo razdoblje i bilo bi gušt čitati o vojnim pohodima mladog Ned Starka i Roberta Baratheona. 

Nisi prije vidio ovo?

Ima cijelo čudo stvari koje su u Song of Ice and Fire univerzumu, a nisu baš u prvom planu, jel...

http://www.youtube.com/watch?v=KovO3g62PE0&list=PLFF586E36EFD74763

Bukva pet 7.6.2013 13:35

@ quickr Pa ako se ne varam, imaš toga svega u samim knjigama, ali doslovno moraš slagalice slagat da povežeš te priče / legende što već.

Ove gore filmiće je napravio HBO (dodatak na Blue Rayu) i na tome je radio GRRM.

 

(ako si mislio da osim tih knjiga nema ništa iza čega striktno stoji potpis GRRM-a, onda da... ono što ja pokušavam reći da to nije fan made lore)

rooswelt1991 pet 7.6.2013 13:38
tnakir kaže...

Knjige sam uzeo preko amazona u ebook obliku, ali cim ugrabim neku dobru sansu za hard cover komplet uzimam ih na papiru.

Imaš još uvijek akciju i Algoritmu, meislim da je nekih 200-300kn, komplet na engleskom. Stoji u dučanu kod hotela dubrovnik u zagrebu, na stepenicama kad silaziš u podrum dučana {#}

Prošao sam tim putem xxx puta, i svaki put mi se čini da je hrpa tih kompleta sve veća i veča {#}

 

Ako tražiš izdanja na hrvatskom, zakasnio si, nedavno se moglo jeftino nabaviti, imala je neka akcija "UZMEŠ 5 KNJIGA PLATIŠ SAMO DVIJE NAJSKUPLJE", uzeo sam par knjiga na akciji, ali dotični komplet nisam.

Več sam ga pročitao, a imao sam u planu nešto drugo, a nije bilo viška novca {#}

 

Valjda bude opet nešto slično...

quickr pet 7.6.2013 13:44
Bukva kaže...

@ quickr Pa ako se ne varam, imaš toga svega u samim knjigama, ali doslovno moraš slagalice slagat da povežeš te priče / legende što već.

Ove gore filmiće je napravio HBO (dodatak na Blue Rayu) i na tome je radio GRRM.

 

(ako si mislio da osim tih knjiga nema ništa iza čega striktno stoji potpis GRRM-a, onda da... ono što ja pokušavam reći da to nije fan made lore)

Ima u knjigama ali na kapaljku, sjećanja old school likova (ned, robert, jamie, itd...oni koji su sudjelovali u rebellionu). I naravno fan made lore, kao što si rekoh, većinu toga sam pogledao/pročitao.

 

Volio bih da martin nakon što završi pjesme, napiše još jednu knjigu koja će spojiti duncan i egg serijal sa pjesmama. To je samo moja želja, teško da će se ispuniti. 

tnakir pet 7.6.2013 13:45
rooswelt1991 kaže...
tnakir kaže...

Knjige sam uzeo preko amazona u ebook obliku, ali cim ugrabim neku dobru sansu za hard cover komplet uzimam ih na papiru.

Imaš još uvijek akciju i Algoritmu, meislim da je nekih 200-300kn, komplet na engleskom. Stoji u dučanu kod hotela dubrovnik u zagrebu, na stepenicama kad silaziš u podrum dučana {#}

Prošao sam tim putem xxx puta, i svaki put mi se čini da je hrpa tih kompleta sve veća i veča {#}

 

Ako tražiš izdanja na hrvatskom, zakasnio si, nedavno se moglo jeftino nabaviti, imala je neka akcija "UZMEŠ 5 KNJIGA PLATIŠ SAMO DVIJE NAJSKUPLJE", uzeo sam par knjiga na akciji, ali dotični komplet nisam.

Več sam ga pročitao, a imao sam u planu nešto drugo, a nije bilo viška novca {#}

 

Valjda bude opet nešto slično...

Ne, ne zelim prijevod na HR. Budem pogledao u algoritmu u Splitu imaju li ih.

stickman1 uto 13.5.2014 14:17

jel ima negdje kod nas kupiti paket knjiga, na foru kolekcije kolekciju, pref. tvrdi uvez, al može i meki?

 

gledao sam u algoritmu i profil multimetdija, prodaju samo odvojeno, a kad se zbroji cijena svih izdaniih knjiga ide preko 1000 krznenih...

trap čet 15.5.2014 21:48
stickman1 kaže...

jel ima negdje kod nas kupiti paket knjiga, na foru kolekcije kolekciju, pref. tvrdi uvez, al može i meki?

 

gledao sam u algoritmu i profil multimetdija, prodaju samo odvojeno, a kad se zbroji cijena svih izdaniih knjiga ide preko 1000 krznenih...

 

Imao je Algoritam neke akcije tipa platiš dvije uzmeš pet ili tako nešto. Bit će vjerojatno opet...

DrNasty pon 2.6.2014 09:15
Arabarran kaže...
Jel ima ikakvih naznaka kada bi knjiga trebala ugledati svjetlo dana?

Sorry za kasni odgovor, izdavačica je rekla da neće knjiga prije 2015. a prije par dana editorica je izjavila da samo može reći:

"All I can say is that George is hard at work, and we hope to have it reasonably soon." 

Njegovo ''soon'' je vjerovatno par godina :D

 

Na nekim stranicama špekuliraju da bi on mogao završiti knjigu do kraja godine, pa onda završno editiranje i objava možda na jesen 2015. jer sad na jesen izlazi World of ice and fire. Ajd bar nešto da prekratim vrijeme dok čekam TWOW :D

DrNasty pon 2.6.2014 12:39
tnakir kaže...

Tesko... I prije je probivao najvaljene rokove...

Nije on ništa najavio al je ućutao, što znači da piše.

S druge strane, pritisnut je serijom. Nadao se da će razvlačiti na 10 sezona, međutim njima je 7 sezona dugo. Čitao sam da su nedavno producenti sjeli i prošli s njim priče svih likova. Bar će tako završiti saga, jer ja nisam baš optimističan da će ADOS izaći prije 2020, ako uopće i bude napisan.

Poznat je po razvlačenju radnje nadugo i naširoko (4. i 5. knjiga), a žena mu je izjavila da je ne bi čudilo da bude i osam knjiga.