Damir22 sri 22.3.2023 23:29

Wolf Pack

 

Ovo je prva pogledana serija iz ciklusa, kojeg cu radno nazvati - "Supernatural/horror/dark LBQT fantasy" (TM)

 

Netflix, pa sve da i nemate pojma o cemu pricam, ovo dovoljno daje naslutiti.

 

A recept je jako jednostavan. I da, sve se vode po njemu.

 

Uzmi skupinu americkih srednjoskolaca. SVE, znaci i statiste, bitne i nebitne, rasporedi po rasnom kljucu, tako da su zastupljeni svi narodi i narodnosti, nacionalne manjine, autonomne pokrajine. Jos ako imas nekoga iz "mjesovitog braka", fenomenalno.

 

Zatim toj sarenoj grupici dodjeli orijentaciju po kljucu - ti si homo, ti si strejt, za tebe nismo sigurni, ti ni sam neznas sto si.

 

OBAVEZNO ubaci jednu umjereno bitnu ulogu u vidu "osoba s posebnim potrebama".

 

Uzmi neku razrijedjenu fantasy/horror pricu, i to je to. Imas seriju.

 

Totalno nelogicnu, predvidljivu, no, umjereno zabavnu. Steta sto svu zabavu ubiju nepotrebno razvucene homo scene, gdje se dva srednjoskolca (koje glume tipovi u kasnim dvadesetim, da nebi bilo zabune) hvataju, pipkaju, drapaju....

 

Nasuprot tome, strejt par se ponasa kao dama iz 18 stoljeca, dvije-tri scene, maksimalno romantizirane u stilu kanadskih romanticnih ljubavnih filmova kakve HRT ponekad zna pustati, obicno oko Bozica.....

 

Znaci, svaka epizoda, barem 3 puta se prikazuju polugoli misicavi tipovi koji se drapaju, ali nedaj boze da se jedna postena sisa pojavi, ili neki ozbiljniji musko-zenski susret. E netflix, netflix...

 

Znam da srednjovjecni posjetitelj bug foruma i nije ciljana skupina za ovu seriju, ali valjda i mi imamo pravo na barem jednu sisu po epizodi ;)

 

Prica, kako rekoh, klise, predvidljiva, no, hajde, ako mozete ignorirati sva ta homo ukazivanja, podnosljivo zabavna.

 

I da, ova serija ima nesto sto niti jedna druga nema - fucking Buffy, ubojicu vampira.....

 

Iz kojeg naftalina su nju izvukli, ne sjecam se zadnjih 20 godina da sam gledao ista s njom, ali hajde, priznajemo joj status "minor celebrity".... jos kad bi se trudila glumiti, i kad njen lik nebi bio provaljen nakon 20 sekundi, tko je, sto je, zasto je i sto zeli...

 

Gledati, ako se mora, ili ako ste....jelte, ljubitelj misicavih muskih guzica :)

 

 

 

 

Gajotres čet 23.3.2023 16:20

Evo baš gledam S3 Mandalorijana i oduševljen sam. Više kao njihov koncept. Taman dovršio Shadow & Bone, sve neka drama plakanje. 

 

U mandalorijanu samo primjer nije spojler. Moram ti ocječi ruku This is the way, ovaj bi mu samo odgovorio this is the way. Bez, drame, prenemaganja. 

b00 čet 23.3.2023 20:16

pogledao breaking bad, definitivno favorit od svih serija koje sam pogledao, cista 10tka od serije. tesko da ce mi ijedna serija vise bit ovako dobra

 

trenutno gledam Narcos, serija snimljena o pablu escobaru. solidna serija, dosta zanimljivom ju cini cinjenica da je snimljena prema istinitom dogadaju pa je ono fasinatno gledat sve to. jos mi je treca sezona ostala za pogledat.

Hexfire čet 23.3.2023 20:49
b00 kaže...

pogledao breaking bad, definitivno favorit od svih serija koje sam pogledao, cista 10tka od serije. tesko da ce mi ijedna serija vise bit ovako dobra

 Pogledaj i Better Caul Saul. U prosjeku je možda malo slabija od BB, ali daje odličan "insight" u puno likova i događaja iz BB. Po meni je must watch za sve fanove BB. 

cvaja997 pon 27.3.2023 16:27

Shadow and bone Netflix, serija je, prema mom sudu, bolji lotr rop. Specijalni efekti dobri, priča ok, do kraja 2. sezone barem. Jako dobra fantasy razonoda. Ima svih rasa i svih seksualnosti, ali ništa nije napadno. Ima jakih žena, jakih muškaraca. Ne znam jesu ili nisu utjecali sa woke propagandom na mene, ali da je ovako u svakoj seriji, svakom filmu, mislim da se 90% nas koji prigovaramo nebi bunili. Uopće mi woke lgbtq nije padao na pamet sve do jednog loga netflixa na početku kada je misao došla u glavu. Dajem joj 7/10, ne znam jel kraj u knjizi isti kao kraj 2. sezone jer jednostavno u zadnjih 5 minuta pada čitav koncept i misterija serije. No dobro, fantasy, jako fora.  

metrix.2k uto 28.3.2023 23:12

Izasla prva ep 4. sezone Sucession. Fenomenalna, mogla bi ovo biti i najbolja sezona dosad. 

 

Kako su revieweri rekli, ne treba uopce odrzati emmye ove godine, Succession uzima sve.

 

Meni osobno top 3 serije sto sam ikada gledao.

Gajotres sri 29.3.2023 10:16
Minneyar kaže...

Yellowstone fenomenalan, iako je 5. sezona slabija, nekako imam osjecaj kao da je citava sezona filler/ nista se nije dogodilo u 8 epizoda.

 

1899 mi je zapravo bio dosadan, iako sam inace ogroman fan settinga... i sve je to super odradeno i divno, al jednostavno me nije ni blizu odusevilo kao sto sam se nadao

 

1923 je zato zbilja odlican :) i biti ce jos bar jedna sezona 

 

Razbojniče, namamio si me na seriju i gnjusno mi je što ima u seriji intimni odnos između muškarca i žene. Valjda će biti između muškog i muškog inače nema smisla gledati 

Minneyar sri 29.3.2023 10:43
Gajotres kaže...
Minneyar kaže...

Yellowstone fenomenalan, iako je 5. sezona slabija, nekako imam osjecaj kao da je citava sezona filler/ nista se nije dogodilo u 8 epizoda.

 

1899 mi je zapravo bio dosadan, iako sam inace ogroman fan settinga... i sve je to super odradeno i divno, al jednostavno me nije ni blizu odusevilo kao sto sam se nadao

 

1923 je zato zbilja odlican :) i biti ce jos bar jedna sezona 

 

Razbojniče, namamio si me na seriju i gnjusno mi je što ima u seriji intimni odnos između muškarca i žene. Valjda će biti između muškog i muškog inače nema smisla gledati 

 Da, zaboravio sam napomenuti da je serija fašistička i mrzi cijeli svijet i proziva na progon i ubojstvo LGBTQTZP+++^2 populacije, na nacin da nema ako se dobro sjecam niti jednu modernu ljubavnu vezu... :(

KIKI3ooo pon 3.4.2023 10:23

SW:Andor - slušaj, sve znam. Muzi koliko moš. Ali je dobro. Meni je odlično. SW svemir pod Imperijem prikazan u realnijem stilu. I kad gledaš iz te perspektive pa onda zamisliš da u tom svemiru postoje Jediji... A na čelu Imperija Sith lord, ono, čarobnjak...

Likovi su mi odlični, ponaravno Dedra Merro, nadzornica imperijalističe obavještajne agencije, tako nešto. Fenomenalno odglumljena uloga. Čak i lik Syril Karna, koji lik :)

 

Meni se ustvari sviđaju ovi novi trendovi, dominantne uloge žena malo za promjenu a pondaravno ubacivanje svih rasnih pripadnosti. Mislim pogledajte malu. Ali arapkinja nisam vidio da stavljaju. E a to su bombe. Bili smo u Briselu ovu jesen i to je kao da gledate Netflixovu seriju. Sve rase i vjere jedno kraj drugoga. I stvarno top izgleda. Čak i stavljanje gay parova u serije/filmove mi je ok jer mi iskreno bude zanimljivije gledat nego hetero par ali to što ne stavljaju hetero nije ok. Poruka djeci je šta? Da je jedina normalna veza gay veza? Ili možete bit hetero djeco, sve ok, nemamo mi ništa protiv hetero, ali obavezno probajte malo gay u životu, ponaravno ako ste malo zbunjeni i glupasti. Jeli to?...

 

quickr pon 3.4.2023 10:58
hrka11 kaže...

Sta sad gledat posle Sopranosa...?

 Justified, The boys, Taboo, Love death robots, outer range, mr. robot, see, ted lasso, dirty black bag, narcos, true detective, your honor

hrka11 pon 3.4.2023 11:10
BlueMax kaže...
hrka11 kaže...

Sta sad gledat posle Sopranosa...?

 The Wire

 Najbolja...to me i jebe sto sam pogleda nju i jos par ovih ajmo rec boljih,sad i Sopranose pa nezz sta gledat...ovo novije sta god sam poceo brzo odustanem.

Gajotres pon 3.4.2023 14:32
quickr kaže...
hrka11 kaže...

Sta sad gledat posle Sopranosa...?

 Justified, The boys, Taboo, Love death robots, outer range, mr. robot, see, ted lasso, dirty black bag, narcos, true detective, your honor

Ovo mi je bio crni dan kad je serija završila. Stvarno je fenomenalna. 

Cansee pon 3.4.2023 14:38
Posmatrač kaže...

Ima nekoliko skandinavskih serija koje su odlicne. Tipa ove. Ili The Chestnut Man

 

Ili španske serije. Uglavnom u zadnje vrijeme bježim od američkih.....

 

sve 5 al meni je taj chestnut u najboljem slučaju ispodprosječna serija. 

 

Moguće da je i do mene, ali jednostavno mi je više muka od tih kriminalističkih detektivskih serija koje te stalno nabrijavaju, stalno stvaraju neku ultimativnu misteriju, a onda na kraju ništa ne isporuče, zapravo ne sjećam se kada sam gledao detektivsku ili krimi seriju koja nije imala antiklimaktični kraj. 

 

Vrhunac mi je bio nedavno Inside Man koji toliko bijedno pokušava stvoriti nekakav triler, neku napetost, a zapravo im se sve svede na to da ti ništa ne objasne, pa je kao misteriozno, a čim nešto objasne shvatiš koliko su to loše smislili.

 

Posmatrač pon 3.4.2023 14:46
Cansee kaže...
Posmatrač kaže...

Ima nekoliko skandinavskih serija koje su odlicne. Tipa ove. Ili The Chestnut Man

 

Ili španske serije. Uglavnom u zadnje vrijeme bježim od američkih.....

 

sve 5 al meni je taj chestnut u najboljem slučaju ispodprosječna serija. 

 

Moguće da je i do mene, ali jednostavno mi je više muka od tih kriminalističkih detektivskih serija koje te stalno nabrijavaju, stalno stvaraju neku ultimativnu misteriju, a onda na kraju ništa ne isporuče, zapravo ne sjećam se kada sam gledao detektivsku ili krimi seriju koja nije imala antiklimaktični kraj. 

 

Vrhunac mi je bio nedavno Inside Man koji toliko bijedno pokušava stvoriti nekakav triler, neku napetost, a zapravo im se sve svede na to da ti ništa ne objasne, pa je kao misteriozno, a čim nešto objasne shvatiš koliko su to loše smislili.

 

 Meni su dosadile americke serije koje pretjeruju u svemu. Skandinavske su generalno takve ali to meni trenutno pase.....

cvaja997 pon 3.4.2023 14:50

Napokon je zamrlo, al moram pohvalit The last of us. Ugodno me iznenadila jer nisam očekivao ovako kvalitetnu zombi seriju. Glavna glumica je valjda odabrana prema igri, koliko sam površno pratio radnju iz igre. Preporuka, ja ne mogu bit dalje od TLOU svijeta, a opet je bilo dobro. I više od toga. 

quickr pon 3.4.2023 14:52
Gajotres kaže...
quickr kaže...
hrka11 kaže...

Sta sad gledat posle Sopranosa...?

 Justified, The boys, Taboo, Love death robots, outer range, mr. robot, see, ted lasso, dirty black bag, narcos, true detective, your honor

Ovo mi je bio crni dan kad je serija završila. Stvarno je fenomenalna. 

 Serija je vrh i koliko god mi je*ena bila mislim da je ipak trajala malo predugo. 4 sezone bi bile taman.

BlueMax pon 3.4.2023 15:30
Cansee kaže...

 

sve 5 al meni je taj chestnut u najboljem slučaju ispodprosječna serija. 

 

Moguće da je i do mene, ali jednostavno mi je više muka od tih kriminalističkih detektivskih serija koje te stalno nabrijavaju, stalno stvaraju neku ultimativnu misteriju, a onda na kraju ništa ne isporuče, zapravo ne sjećam se kada sam gledao detektivsku ili krimi seriju koja nije imala antiklimaktični kraj. 

 

Vrhunac mi je bio nedavno Inside Man koji toliko bijedno pokušava stvoriti nekakav triler, neku napetost, a zapravo im se sve svede na to da ti ništa ne objasne, pa je kao misteriozno, a čim nešto objasne shvatiš koliko su to loše smislili.

 

 Možeš slobodno u kategoriju svrstati i O sabor das margaridas - serija s izuzetno visokom ocijenom na IMDB (7.2) koja je teški flop počevši od glume (katastrofa), šuplje priče, loše karakterizacije bezveznih likova, ubacivanjem neke mistike gdje joj nije mjesto i krajem koji je... bolje da ne znate jer ako znate to znači da ste izgubili dio života. Najgore je što postoji i 2. sezona koju ću pogledati.

 

Tu je i La chica de nieve - također jedna španjolska serija u kojoj se glavni protagonist uz rješavanje slučaja bori s vlastitim demonima koji su povezani sa slučajem i iako serija po IMDB ima znatno lošiju ocijenu (6.8) puno je kvalitetnija u svakom pogledu (iako je nekakav hibrid The Missing (preporuka) i jedne koju ne smijem imenovati da ne pogodite kako ova završava. Vrhunska gluma dvoje glavnih likova u seriji, a i ostali.

kipo uto 4.4.2023 11:17
Minneyar kaže...
Gajotres kaže...
Minneyar kaže...

Yellowstone fenomenalan, iako je 5. sezona slabija, nekako imam osjecaj kao da je citava sezona filler/ nista se nije dogodilo u 8 epizoda.

 

1899 mi je zapravo bio dosadan, iako sam inace ogroman fan settinga... i sve je to super odradeno i divno, al jednostavno me nije ni blizu odusevilo kao sto sam se nadao

 

1923 je zato zbilja odlican :) i biti ce jos bar jedna sezona 

 

Razbojniče, namamio si me na seriju i gnjusno mi je što ima u seriji intimni odnos između muškarca i žene. Valjda će biti između muškog i muškog inače nema smisla gledati 

 Da, zaboravio sam napomenuti da je serija fašistička i mrzi cijeli svijet i proziva na progon i ubojstvo LGBTQTZP+++^2 populacije, na nacin da nema ako se dobro sjecam niti jednu modernu ljubavnu vezu... :(

Čekaj, jel ona novinarka i njezina draga iz prve sezone nisu dovoljno moderne?