Damir22 pet 25.11.2022 23:56

Glas razuma - provuklo ispod radara u smislu da inace skoro religiozno gledam svaku iole sf/horror/mistery seriju (prijevod - smece) koje se pojavi, no ovo po nazivu mi nikako nije palo na pamet povezati s tim zanrom....

HowYesN0 sri 30.11.2022 10:28
HowYesN0 kaže...
cvaja997 kaže...

1899. Vau. 9/10

 jel dobra kao 1883? ima manju ocjenu na imdb 8.8 a ova je 7.7.

 

JackIsBack kaže...
HowYesN0 kaže...
cvaja997 kaže...

1899. Vau. 9/10

 jel dobra kao 1883? ima manju ocjenu na imdb 8.8 a ova je 7.7.

 Mislim da ce 1923 biti još bolja.

ček malo, jel to yellowstone universe?

JackIsBack sri 30.11.2022 10:30
HowYesN0 kaže...
HowYesN0 kaže...
cvaja997 kaže...

1899. Vau. 9/10

 jel dobra kao 1883? ima manju ocjenu na imdb 8.8 a ova je 7.7.

 

JackIsBack kaže...
HowYesN0 kaže...
cvaja997 kaže...

1899. Vau. 9/10

 jel dobra kao 1883? ima manju ocjenu na imdb 8.8 a ova je 7.7.

 Mislim da ce 1923 biti još bolja.

ček malo, jel to yellowstone universe?

 Da, ove zadnje dvije. 1899 je nešto drugo.

serlok sri 30.11.2022 20:40
HowYesN0 kaže...
HowYesN0 kaže...
cvaja997 kaže...

1899. Vau. 9/10

 jel dobra kao 1883? ima manju ocjenu na imdb 8.8 a ova je 7.7.

 

JackIsBack kaže...
HowYesN0 kaže...
cvaja997 kaže...

1899. Vau. 9/10

 jel dobra kao 1883? ima manju ocjenu na imdb 8.8 a ova je 7.7.

 Mislim da ce 1923 biti još bolja.

ček malo, jel to yellowstone universe?

 1899 je sci-fi od kreatora Dark.a

fer-de-lance čet 1.12.2022 18:50
cvaja997 kaže...

Dao sam sansu Darku, nisam mogao do kraja pogledat.

Zanimljivo, kod mene obrnuto, Dark od početka do pred kraj savršen, a kraj li-la (premda, realno, drugačije nisu mogli ni razriješit radnju, ni ne postoji neka alternativna teorija po kojoj bi se mogli vodit).

 

HowYesN0 pet 2.12.2022 17:53
fer-de-lance kaže...
cvaja997 kaže...

Dao sam sansu Darku, nisam mogao do kraja pogledat.

Zanimljivo, kod mene obrnuto, Dark od početka do pred kraj savršen, a kraj li-la (premda, realno, drugačije nisu mogli ni razriješit radnju, ni ne postoji neka alternativna teorija po kojoj bi se mogli vodit).

 

 meni je dark odličan. mada sam se pogubio u praćenju likova. tj. tko je tko u kojem vremenu.

digitall ned 4.12.2022 15:34
ludizao kaže...
cvaja997 kaže...

Dao sam sansu Darku, nisam mogao do kraja pogledat. Ovo... Genijalno. E zivote. 

 

Ja bum još jednom dao šansu, ali ne računam na pozitivna iznenađenja. Stranger Thingsu sam dao šansu dvije sezone, a sve sam mogao vidjeti u prve dvije epizode.

 

EDIT: Dakle, kako je beskonačno iritantno da se ne može urediti običan jebeni typo bez da piše da je uređivano. Mislim, jel tak teško dati neki window od koju minutu za korekciju? Mrklo.

 po meni stranger things nije ni do koljena darku, ne da nisu ista kategorija, nego nisu ni u istom svemiru..

al istina, za pratit dark trebas imat i malo mozga za razliku od stanger things...

fer-de-lance ned 4.12.2022 15:54
ludizao kaže...

Nisam ni uspoređivao te dvije serije po kvaliteti nego po davanju šansi. ST sam dao veliku šansu, a mogao sam sve znati nakon jedne ili dvije epizode. Dark sam pogledao dvije epizode i nekako si mislim da mi dvije sezone neće promijeniti početni dojam. Ne smatram se glupim na razini da ne bih mogao shvatiti film ili seriju, tim više što rijetko kada tu ima neke posebne pameti. Recimo, ovaj 1899 mi je gledljiv i povremeno čak zanimljiv, ali je i pun rupa. Dark nije imao rupe, jer nisam ni došao do nekog razvoja radnje, ali mi nije bio gledljiv. Imao sam isti problem kao sa ST - iritiraju me djeca i teenageri sa svojim infantilnim forama i životom. Nije često slučaj, da ne bi bilo, no u te dvije serije je baš naglašeno. Svejedno, čim odgledam neke tekuće serije, pogledat ću barem još dvije ili tri epizode Darka. Ako se ništa ne počne razvijati, nema dalje.

Dark ti ima super razvoj radnje, sve do trenutka kad dođu do razjašnjenja "izvorišta", a onda padne sve u vodu jer SPOILER !!!!: generički su riješili problem kauzalnosti, očekivao sam nekaj neviđeno a dobio predvidljivo, i to je jedini problem te serije.

 

glas_razuma ned 4.12.2022 16:22
Damir22 kaže...
Glas razuma - provuklo ispod radara u smislu da inace skoro religiozno gledam svaku iole sf/horror/mistery seriju (prijevod - smece) koje se pojavi, no ovo po nazivu mi nikako nije palo na pamet povezati s tim zanrom....

Sorry, krivo sam pročitao, nisam skužio da se referiraš na to da je tebi prošla ispod radara. Isprika. :)

 

Inače, neki dan je počeo Willow. Film mi je bio super kad sam bio klinac, pogledao prije par godina i još uvijek mi je bio solidan. Počeo gledati prvu epizodu i ugasio nakon 15 minuta. Naravno, serija je napravljena tako da odražava "modernu publiku". Jer fantasy znači da moraš preslikati u seriju sve što je oko tebe. Nula mašte.

 

Dodatno, dio likova govori britanski engleski, dio američki. Instant ubije imerziju. Ne znam, možda sam ja sitničav, no mislim da nisu trebali ovu seriju ni raditi.

 

Ocjena na IMDB-u 5.2/10. Tko voli nek izvoli.

Jack Black ned 4.12.2022 16:38

Dark je fantastična serija, zanimljiva i napeta, ali treća sezona mi je loše sjela. Toliko paralelnih radnja, ko je kome što u rodu, više svjetova,vremena i sve te pizdarije. Jedva sam čekao da vidim kraj i da završim više.

Stranger Things mi je naprotiv serija koja ima poseban ugođaj, djeca i teenageri daju drugačiju priču, ambijent 80ih, glazba, općenito uređenje i sve baš daje poseban i drugačiji dojam od ostalih serija i mislim da zbog toga i odskaču od nekih. Makar, prva i druga sezona su mi bile super, treća već malo lošija, ali ova četvrta je opet u rangu prve. Žao mi je jedino što su ubili Eddiea jer je bio baš fora lik, ali nekako se nadam da će se vratit.

Mislim da obje serije vrijedi pogledat, Dark je više za razmišljanje, a Stranger Things je za mozak na pašu i opustit se.

serlok pon 5.12.2022 20:07

DARK je doslovno masterpiece u SCI FI žanru. Bolje nisu mogli napravit.

Time travel pun pogodak

 

i dosta podsjeca na Lost zbog twistova nakon svake epizode.

 

 

 

 

cvaja997 pon 5.12.2022 20:43
digitall kaže...
ludizao kaže...
cvaja997 kaže...

al istina, za pratit dark trebas imat i malo mozga za razliku od stanger things...

 Strašan si. Neš ti mozga u Darku.  Sram me za tebe.
Da nije off, Wednesday. 9/10. Nema lgbt, nema woke shita, predivna serija. Teen , ništa duboko, ništa spektakularno, ali baš to je predivno nakon korone i posta te Marvel/Disney lobija. Baš sam uživao.

thebatman uto 6.12.2022 08:20

Uff Dark... Da bar mogu nekako wipeat tu seriju iz mozga i pocet je opet gledat.

Meni je to najbolja serija tog tipa koju sam ikad gledao.

 

Amo dalje.

 

Wendesday - 7,5/10 mozak na pasu i guštanje, mala je ludilo.

Demon Slayer - 8/10 dugo nisam gledao neki anime, rekao ajde da vidimo, nije razocaralo.

 

HOME123456 uto 6.12.2022 12:21
ludizao kaže...

1899

 

Dark nisam uspio gledati dalje od 2. ili 3. epizode, a i to što sam pogledao je bilo na silu. Nadao sam se da će postati bolje i nije postalo. Ne kažem da je serija loša. Samo da nije bila za mene.

 

S druge strane, 1899 mi je sjela od prvih minuta prve epizode. Mračno, intrigantno i slojevito, uz postupno građenje napetosti. Ostaje vidjeti kako će se radnja dalje razvijati. 

 1899

 

Hvala na preporuci, odlična serija. Upravo sam odgledao 5. ep i ne vjerujem da ču prekinuti gledanje do zadnje. 8/10

Damir22 sri 7.12.2022 00:00

Urban legends (2022)

Jos jedna serija inspirirana kratkim horror pricama, ovaj puta bazirana na urbanim legendama, doduse, modernim verzijama. Znaci, nema (za sada) klasicnih prica na koje smo navikli, no, i ove smo vec vidjeli po nekoliko puta, tako da, nista novog ni originalnog.

Tesko je u danasnje vrijeme raditi horror opcenito, svi su vec sve vidjeli i culi. A pravih majstora koji znaju stvoriti pricu, atmosferu, osjecaj nelagode i straha je malo.

Pa se sve opet svodi na jeftine jump scareove, i neke scene koje bi kao trebale izazvati neki strah kod gledatelja. Nazalost, danas, takve scene bi morale biti daleko eksplicitnije, detaljnije i stvarnije da bi ostvarile svoj cilj, dakle, corak, to ionako nitko ziv nebi htio prikazivati.

Nelose, ali nista pamtljivo.

The devils hour (2022)

E, ovo je vec nesto drugo.
Odlican primjer kako pricati kompliciranu pricu, a opet da sve bude jasno. 6 vrhunskih epizoda, koncentriranih na pricu, bez fillera, skretanja paznje na nebitne stvari, svaka scena, svaka rijec i svaka sekunda je bitna.

Teska serija za pratiti, trazi koncentraciju i paznju, ali, vraca sve nazad, itekako. Za razliku od vecine serija ovog tipa, gdje gledatelj uvijek ima upitnik iznad glave "sta se tu desava", ovdje je apsolutno jasno sto se desava, no upitnik je "zasto se to desava". Kako rekoh, radnja nije bas linearna, zahtjeva paznju, neke stvari sam znao premotavati nazad i ponovo gledati, jer mi je promaknuo kakav detalj.

Neke rupe ostanu, ne razjasni se direktno bas svaki detalj, no, kako je serija obnovljena za dvije nove sezone - jedva cekam. Iako serija ima neki kraj, moze se i nastaviti, ako budu isli ovim stopama, bit ce maestralno.

Glumci vrh, ne zelim nista spojlati, no seriju su iznjeli s nevjerovatnom realnoscu, rijetko serija uspije gledatelja ubjediti s tako uvjerljivom glumom.

P. Cappaldi je vec u dr.who pokazao da mu odlicno leze mracnije uloge, ovdje je posao odradio vrhunski....

Ideja serije je jako iednostavna - zena se budi svaku noc u isto vrijeme, ima nocne more.....

Svakako preporuka za gledati, samo 6 epizoda vrhunske price, ideje, i realizacije.

Jedina mana je sto nema novih epizoda, moram cekati, da vidim sto su dalje smislili.

prorok sri 7.12.2022 08:10
NathanDrek kaže...
prorok kaže...
mar123 kaže...

1899 je samo jedna sezona ili ce bit vise?

 3 sezone su planirane.

 Znači previše će ju izdužiti i podripati ko Dark.

 Ne, nego su sve savršeno isplanirali i sve će se eventualno posložit kao Dark.

prorok sri 7.12.2022 18:59
ludizao kaže...

Uh, za seriju reći da je nešto savršeno isplanirano 

 Da, ima tih jednoroga i u serijama gdje autori znaju cijelu priču i kako će završit čim krenu radit. Zato treba i podržavat takve originalne serije poput Dark, ili ovogodišnje Severance.