serlok pet 28.10.2022 18:35
MaciStyle kaže...

Lp, moze li preporuka za poceti gledati nekakvu novu seriju/serije , nakon šta sam odgleda stvarno vecinu toga , nikako se odluciti sa cime sada zapoceti .

Probao sam Mr robota par epizoda al nije mi nikako legla , Sopranosi, Succession takodjer .Uglavnom neke sto su mi zapale za oko i imaju visoke ocjene ( do sada sam ih vjerovatno i trebao pogledat al eto  ) : House of cards , The wire , Stranger Things ,Mad men. Moze slobodno jos nekakve preporuke sa strane ugl nekakvi triler drame misterije . Hvala unaprijed na preporukama

 

 

Jesi gledao Lost?

serlok pet 28.10.2022 18:36
cvaja997 kaže...
ivan dragi kaže...
KIKI3ooo kaže...

 

 Ne radi se o ukusima već o kvaliteti rasprave. Ili si potkovan za diskusiju ili nisi. (ne ti osobno, bilo tko tko diskutira u temi).

 

Ja kad čitam ovu temu ponekad se pitam di pola vas živi. Uspoređujete McDonalds i Boškinac jer eto oba poslužuju hranu od koje se možete najest. Fiat multipla vas jednako vozi od točke A do točke B kao i Ferrari, a oboje isto štite od kiše kao MANov autobus. A svi oni skupa imaju točkove kao i bicikla. Tadaaaaaa, sve je to isto.

 

Kad manjka ovih gore potkova onda se raspravlja o osjećajima i ukusima. Jel itko od vas šta hvalite LOTR RoP gledao ijednu dobru seriju? Ono, Car je fakin gol? Serija je smeće.

 

Lotr Rop je dakle - smeće i tu se nema šta dalje diskutirati. Kakav lore, u najbolju ruku možete reć da je inspired by. DA se zove Golodrial - ajd znamo da je cheapo verzija pa 

 
Ti si također nitko i ništa na forumu, kao i ja. U privatnom životu možeš bit filmski kritičar po zanimanju i tvoje mišljenje meni znači... Nula. Tennet, ja ga ne volim. Kome je bio dobar, odgovor na moj stav prema filmu, u skraćenim crtama, je bio da sam glup i da moram razmišljat o svakoj sceni i sekundi. Toliko mi je ne zanimljiv da se sada sjećam par scena samo. A toliko hvaljen među kritikom. Joker. Film koji je jako usporediv sa serijom LOTR Rop. Meni osobno, kao film, ok. Pratimo psihološko stanje glavnog lika i kako je došlo to toga do čega je došlo. Međutim, također ima dosta stvari koje su meni bile, a i drugima, nejasne. Također, osobno mi je film bio onak... Nebih dao novce da ga idem gledat. Što se tiče ostalih ispljuvaka po seriji LOTR, ja sam gospodin pa neću nečiji uradak zvat smećem. Serija mi je dobra, uživao sam i to je za mene poanta filma i serije. Moj osobni gušt, nešto što tebi vjerojatno fali jer tolika analiziranja i generaliziranja u jednoj temi na forumu izgledaju zabrinjavajuće. Također, da se serija ne zove LOTR Rop opet bi mi bila dobra i nema neke veze sa lore-om. Sve je nabrojano tu od jednog kolege, da se ne ponavljam, tko hoće izvorne Tolkienove misli, knjige su super i ima audio transkripcija na YT. Također kanal The nerd of the rings. Meni je dobra, nekome nije i tu nema mjesta raspravi. Ovo nije tema uopće za raspravu. Da će meni netko govorit i uvjeravat me da je nešto dobro za mene. Hahahahaha

 naravno da je smeće! Ja sam guštao u ovoj najskupljoj parodiji ikad.   2/10. zbog efekata jedna ocjena veća.

MaciStyle pet 28.10.2022 19:45
serlok kaže...
MaciStyle kaže...

Lp, moze li preporuka za poceti gledati nekakvu novu seriju/serije , nakon šta sam odgleda stvarno vecinu toga , nikako se odluciti sa cime sada zapoceti .

Probao sam Mr robota par epizoda al nije mi nikako legla , Sopranosi, Succession takodjer .Uglavnom neke sto su mi zapale za oko i imaju visoke ocjene ( do sada sam ih vjerovatno i trebao pogledat al eto  ) : House of cards , The wire , Stranger Things ,Mad men. Moze slobodno jos nekakve preporuke sa strane ugl nekakvi triler drame misterije . Hvala unaprijed na preporukama

 

 

Jesi gledao Lost?

 Ne , uvik me nekako odbijao taj velik broj epizoda ( mozda grijesim?) . Trenutno se mislim izmedu House of cards i The leftovers  

serlok sub 29.10.2022 15:14
MaciStyle kaže...
serlok kaže...
MaciStyle kaže...

Lp, moze li preporuka za poceti gledati nekakvu novu seriju/serije , nakon šta sam odgleda stvarno vecinu toga , nikako se odluciti sa cime sada zapoceti .

Probao sam Mr robota par epizoda al nije mi nikako legla , Sopranosi, Succession takodjer .Uglavnom neke sto su mi zapale za oko i imaju visoke ocjene ( do sada sam ih vjerovatno i trebao pogledat al eto  ) : House of cards , The wire , Stranger Things ,Mad men. Moze slobodno jos nekakve preporuke sa strane ugl nekakvi triler drame misterije . Hvala unaprijed na preporukama

 

 

Jesi gledao Lost?

 Ne , uvik me nekako odbijao taj velik broj epizoda ( mozda grijesim?) . Trenutno se mislim izmedu House of cards i The leftovers  

 

 

Lost mi je jedina serija koju sam pogledao 4-5puta. Ima najbolja karakterizaciju likova i odlicnu pricu.

 

Probaj pogledat 4-5 epizoda i vidi jel ti paše.

 

Leftovers je super. Isti kreator kao od Lost.a

gocc01 sub 29.10.2022 20:13
MaciStyle kaže...
serlok kaže...
MaciStyle kaže...

Lp, moze li preporuka za poceti gledati nekakvu novu seriju/serije , nakon šta sam odgleda stvarno vecinu toga , nikako se odluciti sa cime sada zapoceti .

Probao sam Mr robota par epizoda al nije mi nikako legla , Sopranosi, Succession takodjer .Uglavnom neke sto su mi zapale za oko i imaju visoke ocjene ( do sada sam ih vjerovatno i trebao pogledat al eto  ) : House of cards , The wire , Stranger Things ,Mad men. Moze slobodno jos nekakve preporuke sa strane ugl nekakvi triler drame misterije . Hvala unaprijed na preporukama

 

 

Jesi gledao Lost?

 Ne , uvik me nekako odbijao taj velik broj epizoda ( mozda grijesim?) . Trenutno se mislim izmedu House of cards i The leftovers  

 

The OA i Leftovers kak su ti napisali. Prednost The Leftovers, serija ima neku atmosferu kakvu nisam nikad prije niti poslije osjetio u nekoj seriji. Mogao bih opet odgledat meni je 9/10. 

Filox ned 30.10.2022 11:07
serlok kaže...
MaciStyle kaže...
serlok kaže...
MaciStyle kaže...

Lp, moze li preporuka za poceti gledati nekakvu novu seriju/serije , nakon šta sam odgleda stvarno vecinu toga , nikako se odluciti sa cime sada zapoceti .

Probao sam Mr robota par epizoda al nije mi nikako legla , Sopranosi, Succession takodjer .Uglavnom neke sto su mi zapale za oko i imaju visoke ocjene ( do sada sam ih vjerovatno i trebao pogledat al eto  ) : House of cards , The wire , Stranger Things ,Mad men. Moze slobodno jos nekakve preporuke sa strane ugl nekakvi triler drame misterije . Hvala unaprijed na preporukama

 

 

Jesi gledao Lost?

 Ne , uvik me nekako odbijao taj velik broj epizoda ( mozda grijesim?) . Trenutno se mislim izmedu House of cards i The leftovers  

 

 

Lost mi je jedina serija koju sam pogledao 4-5puta. Ima najbolja karakterizaciju likova i odlicnu pricu.

 

Probaj pogledat 4-5 epizoda i vidi jel ti paše.

 

Leftovers je super. Isti kreator kao od Lost.a

 Potpisujem. Meni je Lost medju najboljim serijama ikad, a razvoj likova je posebnk dobro napravljen. Kraj je mogao bit malo vise fan-servise, al i to daje dodatni sarm seriji, ne bude sve precizno objasnjeno, izvoli malo sam misli.

Posmatrač pon 31.10.2022 07:15
Filox kaže...

Gledam House of the Dragon drugi put i serija je stvarno vrhunska. 

 Ako gledas bez gledanja Igre prijestolja. Ja gledao paralelno i ne bih se bas slozio da je vrhunska.....  Razvuceno.....

KIKI3ooo pon 31.10.2022 09:20
ivan dragi kaže...
cvaja997 kaže...
ivan dragi kaže...
KIKI3ooo kaže...

 

 Ne radi se o ukusima već o kvaliteti rasprave. Ili si potkovan za diskusiju ili nisi. (ne ti osobno, bilo tko tko diskutira u temi).

 

Ja kad čitam ovu temu ponekad se pitam di pola vas živi. Uspoređujete McDonalds i Boškinac jer eto oba poslužuju hranu od koje se možete najest. Fiat multipla vas jednako vozi od točke A do točke B kao i Ferrari, a oboje isto štite od kiše kao MANov autobus. A svi oni skupa imaju točkove kao i bicikla. Tadaaaaaa, sve je to isto.

 

Kad manjka ovih gore potkova onda se raspravlja o osjećajima i ukusima. Jel itko od vas šta hvalite LOTR RoP gledao ijednu dobru seriju? Ono, Car je fakin gol? Serija je smeće.

 

Lotr Rop je dakle - smeće i tu se nema šta dalje diskutirati. Kakav lore, u najbolju ruku možete reć da je inspired by. DA se zove Golodrial - ajd znamo da je cheapo verzija pa 

 
Ti si također nitko i ništa na forumu, kao i ja. U privatnom životu možeš bit filmski kritičar po zanimanju i tvoje mišljenje meni znači... Nula. Tennet, ja ga ne volim. Kome je bio dobar, odgovor na moj stav prema filmu, u skraćenim crtama, je bio da sam glup i da moram razmišljat o svakoj sceni i sekundi. Toliko mi je ne zanimljiv da se sada sjećam par scena samo. A toliko hvaljen među kritikom. Joker. Film koji je jako usporediv sa serijom LOTR Rop. Meni osobno, kao film, ok. Pratimo psihološko stanje glavnog lika i kako je došlo to toga do čega je došlo. Međutim, također ima dosta stvari koje su meni bile, a i drugima, nejasne. Također, osobno mi je film bio onak... Nebih dao novce da ga idem gledat. Što se tiče ostalih ispljuvaka po seriji LOTR, ja sam gospodin pa neću nečiji uradak zvat smećem. Serija mi je dobra, uživao sam i to je za mene poanta filma i serije. Moj osobni gušt, nešto što tebi vjerojatno fali jer tolika analiziranja i generaliziranja u jednoj temi na forumu izgledaju zabrinjavajuće. Također, da se serija ne zove LOTR Rop opet bi mi bila dobra i nema neke veze sa lore-om. Sve je nabrojano tu od jednog kolege, da se ne ponavljam, tko hoće izvorne Tolkienove misli, knjige su super i ima audio transkripcija na YT. Također kanal The nerd of the rings. Meni je dobra, nekome nije i tu nema mjesta raspravi. Ovo nije tema uopće za raspravu. Da će meni netko govorit i uvjeravat me da je nešto dobro za mene. Hahahahaha

 Drago mi je da si sretan. Svako od nas ima đir i nema ništa loše u tome da se konzumira i smeće, pa i da se nekom svidi. Dapače. Bilo bi dosadno svaki dan jest škampe.

 

Al to su različite kategorije rasprave.

 

Koja je razlika između "meni se sviđa" i "serija je kvalitetna"?

 

Nismo djeca u vrtiću pa da za Ledo riblje stapice pricamo da su super kvalitetni jer ih volimo jest. A šta je onda šanpjer ili romb?

 

Ja vjerujam da nisam mucao dok sam tipkao tekst. Mogla se Mia Kalifa pojavit u sceni kako s Tolkienom igra šah. Potpuno nebitno za kvalitetu serije.

 

Ako je Rop dobio ocjenu "dobar"  koju ocjenu treba dobit Cernobil? Imba giga mega 3000 brutal pro? Ako su ova dva tupana napravili "dobru seriju", sta je onda Tarantino? Debil? Njegov prvi uradak je Reservoir dogs, drugi Pulp fiction. Budala, mogao je snimit Esmeraldu 2, povratak Alehandra i bit "dobar". 

 

Mislim koja je onda svrha komentiranja i ocjenjivanja i kritiziranja i na kraju stvaranja ako će sve  bit dobro jer se eto nekom sviđa. Šta se itko trudi napravit dobru seriju kad su sve serije dobre. Ajmo sve relativizirati do apsurda i raspravljat po kriteriju "meni je fino, mora da je dobro". Kvaliteta naravno nebitna.

 I upravo ti je tako. Svaka serija može nekom bit dobra - i ti ni nitko mu to ne možete zamjerit. Ja sam se gore (očito) šalio sa Evoksima. Za neku seriju se može reć da je dobra jer je većini dobra iako se zna da nekom ne mora bit dobra. Imamo i odlične serije za koje su tako male šanse da će nekom bit loše jer je serija toliko dobra da će u najgoru ruku skoro pa svakom biti barem dobra ako već ne odlična. Naravno i tu će bit osoba kojima je serija loša ali je njihov broj toliko mali da je u kontektstu serija statistički nebitan ali im se ne može reć da nemaju pravo na svoje subjektivno mišljenje.

 

Jedino što se može zamjerit je ako se za svoje subjektivno mišljenje pokuša iznjet "objektivne" argumente kao što su gore za TROP iznjeli kao argument da nije u skladu sa LOTR lore-om. Neki pristupaju tome kao nekom obliku "fizičkog dokaza" da je serija loša  a pri tom daju toliko loše argumente za koje još daju link na neki članak koji može napisat bilo tko i u kojem može pisat bilo što - ali im se to ne može ni zamjerit jer jedino citat iz knjige može bit relevanta referenca a to naravno nitko neće radit niti se očekuje od nekoga da to radi i zbog toga sam i rekao da pokušaju priložit refernce za svoje argumente da shvate u tom procesu koliko je to besmisleno jer je LOTR imaginarni svijet, proizvod ljudskog uma i kao takav je podložan "hakiranju" što znači da se neke stvari mogu "izvrčat" tj. tumačit drugačije da bi to pasalo potrebama serije i današnjim trendovima, što znači da je kompatibilna sa lorom onoliko koliko treba bit da prolazi kao LOTR. Kompatibiilna je onoliko da rasprava o njenoj kompatibilnosti postaje besmislena i to ponaravno uzimajući u obzir odnos knjiga i filmova tj. jedine referentne točke za raspravu o skladu serije sa lore-omo i "kvalitete". A ti još želiš poentirati tako da na neki način objektivno pogledaš jeli serija dobra ili smeće tako da tražiš referentnu točku za dobru seriju za koju se svi nekom čarolijom nemamo izbora nego se složit da je dobra i da ako iz serije TROP izbaciš LOTR ostaje smeće od serije. Ali to jednostavno nema logike jer ova serija NEBI POSTOJALA da nema LOTR-a pa je shodno tome NE MOŽEMO ni gledati bez da je gledamo kroz LOTR prizmu. I to je razlog zašto ja nisam nikad ekspilicitno napisao da je serija dobra ni loša. Jer ću ja pogledat i pratit SVE šta mi daju iz tog svijeta a mane ću ignorirat dokle se može. Jbg, ovo je serija i kao i svaka druga serija može se razvodnit i postat krajnje negledljiva ali bi i onda bi je možda gledao zbog efekata ili čisto zbog opuštanja. Imate stvarno krivu osobu za ikakvo razumjevanje vašeg mišljenja.

AFARON pon 31.10.2022 22:48
KIKI3ooo kaže...
ivan dragi kaže...
cvaja997 kaže...
ivan dragi kaže...
KIKI3ooo kaže...

 

 Ne radi se o ukusima već o kvaliteti rasprave. Ili si potkovan za diskusiju ili nisi. (ne ti osobno, bilo tko tko diskutira u temi).

 

Ja kad čitam ovu temu ponekad se pitam di pola vas živi. Uspoređujete McDonalds i Boškinac jer eto oba poslužuju hranu od koje se možete najest. Fiat multipla vas jednako vozi od točke A do točke B kao i Ferrari, a oboje isto štite od kiše kao MANov autobus. A svi oni skupa imaju točkove kao i bicikla. Tadaaaaaa, sve je to isto.

 

Kad manjka ovih gore potkova onda se raspravlja o osjećajima i ukusima. Jel itko od vas šta hvalite LOTR RoP gledao ijednu dobru seriju? Ono, Car je fakin gol? Serija je smeće.

 

Lotr Rop je dakle - smeće i tu se nema šta dalje diskutirati. Kakav lore, u najbolju ruku možete reć da je inspired by. DA se zove Golodrial - ajd znamo da je cheapo verzija pa 

 
Ti si također nitko i ništa na forumu, kao i ja. U privatnom životu možeš bit filmski kritičar po zanimanju i tvoje mišljenje meni znači... Nula. Tennet, ja ga ne volim. Kome je bio dobar, odgovor na moj stav prema filmu, u skraćenim crtama, je bio da sam glup i da moram razmišljat o svakoj sceni i sekundi. Toliko mi je ne zanimljiv da se sada sjećam par scena samo. A toliko hvaljen među kritikom. Joker. Film koji je jako usporediv sa serijom LOTR Rop. Meni osobno, kao film, ok. Pratimo psihološko stanje glavnog lika i kako je došlo to toga do čega je došlo. Međutim, također ima dosta stvari koje su meni bile, a i drugima, nejasne. Također, osobno mi je film bio onak... Nebih dao novce da ga idem gledat. Što se tiče ostalih ispljuvaka po seriji LOTR, ja sam gospodin pa neću nečiji uradak zvat smećem. Serija mi je dobra, uživao sam i to je za mene poanta filma i serije. Moj osobni gušt, nešto što tebi vjerojatno fali jer tolika analiziranja i generaliziranja u jednoj temi na forumu izgledaju zabrinjavajuće. Također, da se serija ne zove LOTR Rop opet bi mi bila dobra i nema neke veze sa lore-om. Sve je nabrojano tu od jednog kolege, da se ne ponavljam, tko hoće izvorne Tolkienove misli, knjige su super i ima audio transkripcija na YT. Također kanal The nerd of the rings. Meni je dobra, nekome nije i tu nema mjesta raspravi. Ovo nije tema uopće za raspravu. Da će meni netko govorit i uvjeravat me da je nešto dobro za mene. Hahahahaha

 Drago mi je da si sretan. Svako od nas ima đir i nema ništa loše u tome da se konzumira i smeće, pa i da se nekom svidi. Dapače. Bilo bi dosadno svaki dan jest škampe.

 

Al to su različite kategorije rasprave.

 

Koja je razlika između "meni se sviđa" i "serija je kvalitetna"?

 

Nismo djeca u vrtiću pa da za Ledo riblje stapice pricamo da su super kvalitetni jer ih volimo jest. A šta je onda šanpjer ili romb?

 

Ja vjerujam da nisam mucao dok sam tipkao tekst. Mogla se Mia Kalifa pojavit u sceni kako s Tolkienom igra šah. Potpuno nebitno za kvalitetu serije.

 

Ako je Rop dobio ocjenu "dobar"  koju ocjenu treba dobit Cernobil? Imba giga mega 3000 brutal pro? Ako su ova dva tupana napravili "dobru seriju", sta je onda Tarantino? Debil? Njegov prvi uradak je Reservoir dogs, drugi Pulp fiction. Budala, mogao je snimit Esmeraldu 2, povratak Alehandra i bit "dobar". 

 

Mislim koja je onda svrha komentiranja i ocjenjivanja i kritiziranja i na kraju stvaranja ako će sve  bit dobro jer se eto nekom sviđa. Šta se itko trudi napravit dobru seriju kad su sve serije dobre. Ajmo sve relativizirati do apsurda i raspravljat po kriteriju "meni je fino, mora da je dobro". Kvaliteta naravno nebitna.

 I upravo ti je tako. Svaka serija može nekom bit dobra - i ti ni nitko mu to ne možete zamjerit. Ja sam se gore (očito) šalio sa Evoksima. Za neku seriju se može reć da je dobra jer je većini dobra iako se zna da nekom ne mora bit dobra. Imamo i odlične serije za koje su tako male šanse da će nekom bit loše jer je serija toliko dobra da će u najgoru ruku skoro pa svakom biti barem dobra ako već ne odlična. Naravno i tu će bit osoba kojima je serija loša ali je njihov broj toliko mali da je u kontektstu serija statistički nebitan ali im se ne može reć da nemaju pravo na svoje subjektivno mišljenje.

 

Jedino što se može zamjerit je ako se za svoje subjektivno mišljenje pokuša iznjet "objektivne" argumente kao što su gore za TROP iznjeli kao argument da nije u skladu sa LOTR lore-om. Neki pristupaju tome kao nekom obliku "fizičkog dokaza" da je serija loša  a pri tom daju toliko loše argumente za koje još daju link na neki članak koji može napisat bilo tko i u kojem može pisat bilo što - ali im se to ne može ni zamjerit jer jedino citat iz knjige može bit relevanta referenca a to naravno nitko neće radit niti se očekuje od nekoga da to radi i zbog toga sam i rekao da pokušaju priložit refernce za svoje argumente da shvate u tom procesu koliko je to besmisleno jer je LOTR imaginarni svijet, proizvod ljudskog uma i kao takav je podložan "hakiranju" što znači da se neke stvari mogu "izvrčat" tj. tumačit drugačije da bi to pasalo potrebama serije i današnjim trendovima, što znači da je kompatibilna sa lorom onoliko koliko treba bit da prolazi kao LOTR. Kompatibiilna je onoliko da rasprava o njenoj kompatibilnosti postaje besmislena i to ponaravno uzimajući u obzir odnos knjiga i filmova tj. jedine referentne točke za raspravu o skladu serije sa lore-omo i "kvalitete". A ti još želiš poentirati tako da na neki način objektivno pogledaš jeli serija dobra ili smeće tako da tražiš referentnu točku za dobru seriju za koju se svi nekom čarolijom nemamo izbora nego se složit da je dobra i da ako iz serije TROP izbaciš LOTR ostaje smeće od serije. Ali to jednostavno nema logike jer ova serija NEBI POSTOJALA da nema LOTR-a pa je shodno tome NE MOŽEMO ni gledati bez da je gledamo kroz LOTR prizmu. I to je razlog zašto ja nisam nikad ekspilicitno napisao da je serija dobra ni loša. Jer ću ja pogledat i pratit SVE šta mi daju iz tog svijeta a mane ću ignorirat dokle se može. Jbg, ovo je serija i kao i svaka druga serija može se razvodnit i postat krajnje negledljiva ali bi i onda bi je možda gledao zbog efekata ili čisto zbog opuštanja. Imate stvarno krivu osobu za ikakvo razumjevanje vašeg mišljenja.

 

Najjače je kad likovi linkaju Ben Shapira kao relevantno mišljenje..

love2ml86 uto 1.11.2022 16:35

Zna li itko što se desilo s Rickom i Michone u TWD? Čekam u zadnjoj sezoni da se pojave ali ništa za sad, šta će se pojaviti u zadnjoj epizodi? Ili su poginuli a da se ja ne sjećam?

Tututuru pon 7.11.2022 11:49
love2ml86 kaže...

Zna li itko što se desilo s Rickom i Michone u TWD? Čekam u zadnjoj sezoni da se pojave ali ništa za sad, šta će se pojaviti u zadnjoj epizodi? Ili su poginuli a da se ja ne sjećam?

 Nisu poginili. On je nesta, a ona ga trazi. Bila je najavljena trilogija filmova koja bi pratila njegovu pricu, al je zbog covida otkazano snimanje. Ipak dolazi nam serija sa par epizoda 2023: 

Finally, at SDCC 2022, news arrived that The Walking Dead movies had been canceled and replaced by a limited series about Rick Grimes. Lincoln and Gurira will both reprise their roles from the series.

The show, which consists of six episodes, will air in 2023.

gumifufna pon 7.11.2022 22:10
Overflow1984 kaže...
gumifufna kaže...

The IT Crowd

https://m.imdb.com/title/tt0487831/ 

Valja li ova serija za it geek-ove samo ili je generalno predobra kao što ljudi pričaju?

 

 Ako nisi još uvijek pogledao onda obavezno uhvati se tog.. Ne moraš biti IT Geek da ti bude odlična :))

 Ma šta odlična ... ovo je urnebes živi!

Nešto najsmješnije u zadnjih 10 godina.

Cijela ekipa je presmiješna , ali šef frime je kralj, car, šah-mat!

BeLLicus uto 8.11.2022 10:29
volegradele kaže...
Pogleda tu famoznu prvu epizodu Andora..jebate ocekiva sam neznam sta kad ono nist posebno..uopce ne zelim drugu pogledat..

 Jebeš Andor, milkaju SW sagu iz svih kuteva, prije carstva,poslije carstva, tokom carstva. Iz perspektive babe živane, iz perspektive ovoga onoga. Priča koja je odavno završena i ispričana. Kao da SW universe ima samo jedno povijesno razdoblje. 

Damir22 čet 10.11.2022 15:16

La Brea

 

Jedna serija koja se provukla meni ispod radara...a spada u one serije koje cete ili voljeti (odgledati) ili cete mrziti.

 

A razloga za to svakako ima, serija je pokopana od gledatelja, no, nije sve ipak tako crno, kao lagana zabava, onako, za dosadne zimske nedjelje, u polusnu... vrijedi ogledati.

 

Sve dalje ide pod spojlere...

 

Dakle.... ideja je prilicno jednostavna, u LA se otvori ogromna rupa u zemlji, propadnu zgrade, auti, ljudi.... I sad, umjesto da se nadju u vjecnim lovistima, nekako ipak prezive, i...shvate da su na istom mjestu, samo 12.000 godina u proslosti.

 

E kad covjek ovo procita, odmah zna da ce prica ici ili u neku action packed avanturu, ili u beskonacna lamentiranja i bavljenja likovima, njihovim zivotnim pricama, okolnostima, i da ce se sve u nedogled razvlaciti.

 

Medjutim, tvorci ove serije su izabrali treci pristup, radno nazvan "yebe nam se, u osnovi"....

 

I osim izgleda jako ogranicenog budgeta, prihvatanje te "yebe nam se" filozofije se odrazilo na sve - glumce, likove, svaku sekundu svake epizode.

 

Glumci izgledaju kao random likovi pokupljeni na ulici, statisti u nekim serijama su uvjerljiviji od ovih, serija se ne bavi likovima ni najmanje, osim onih osnovnih crtica, naravno.

 

Crtice a s time i likovi u ovoj seriji su, redom

 

- milf mama, 2 godine starija od svoje kceri, koja je napucala muza, zbog njegovih cudnih vizija

- muz, totalno random izgubljeno debilni lik, s spomenutim cudnim vizijama

- sin, u osnovi malo stariji od mame, ali, idemo se praviti da to nitko ne kuzi, osim da bude glup, nema druge funkcije....

- kcer, naravno, hendikepirana, to mora biti, nema u danasnje vrijeme nista bez pripadnika invalida

- prijatelj od muza, mamokres od klinaca, te dezurni sevac od mame

 

Ostali toliko nisu vrijedni spomena, jer je u razradu tih likova potroseno doslovce 10 sekundi vremena, no svakako vrijedi izdvojiti - napuseni indijac, interracial gay par, dvije "sestre", od kojih bi jedna trebala biti azijskog porijekla, no, to se ne vidi, mama policajka i sin kriminalac, razorazni neimenovani pripadnici valjda svih naroda i narodnosti koje su mogli pronaci.....

 

Znaci, glavna briga da niti jedna skupina ne bude zapostavljena, pa makar ti likovi neimali nikakvu ulogu, ni znacaj u seriji.

 

Radnja kao radnja, osnova je dobra, no budget i masta jednostavno nisu dozvolili da se s time pozabave.

 

Okolina je genericka, procitavsi radnju, mislio sam, ukoliko i zastrane s likovima i njihovim dramama, bit ce zanimljivo vidjeti taj svijet iz 10.000BC. No, vidimo kurtza, par cgi zivotinjica na razini b produkcije 90-tih godina. Nelogicnosti na svakom koraku, svi smo gledajuci raznorazne niskobudjetne serije navikli na greske u kontinuitetu i slicno, no, ovdje se primjenjuje "yebe nam se" princip, tako da....

 

Iako u rupu propadne pola grada, ljudi je malo, par auta, par komadica betona i to je to. Budget nije dozvolio scenu gdje bi razmjer tog propadanja bio vidljiv. Ovako, piknik, kao nekad za 1. maj.

 

Mozda najveca zamjerka likovima, osim sto ce uvijek u glupom momentu napraviti najgluplju mogucu stvar, je sto im je ponasanje na razini NPC-a iz... Fallouta recimo. Sto god se desava, oni imaju svoju unaprijed zacrtanu rutu kretanja, i ne dotice ih nista.

 

Znaci, propali smo, u proslosti smo..... yebenica. Hocemo traziti hranu? Mozda neko skloniste napraviti? Mozda, eventualno, naoruzati se nekim stapovima, pajserima? Neeee, izlezavat cemo se na ledini, i igrati softball....

 

Vukovi napadaju? Nema frke, mi random setamo u krug.... ideala.

 

Da, svi su sredjeni, nasminkani, obuceni, isfrizirani, tako da, nema zime...

 

Kad pregurate prvih par epizoda, stvari u osnovi postanu jos gore, nelogicnije,smijesnije, blesavije, no, do tada uspjesno usvojite "yebe mi se, u osnovi", tako da ostatak gledanja moze biti dobra alternativa gledanju kise kako pada....

 

Pa tako kad vidite da glavnog lika, muza spomenutog, kao malo dijete glumi deckic koji, niti lici, niti ima istu boju kose, niti istu boju ociju, bude vam pravo logicno, i ne vidite nista sporno u tome. Yebe mi se, u osnovi - jako mocan pristup problemima.

 

 

American Horror Story 11 sezona: Pede... pardon, Gaye... ne, ipak New York

 

Nova instalacija americanske storije o uzasu.....

 

Posto smo imali ubojice, imali smo vjestice, imali smo kultove, imali smo vanzemaljce, sasvim je logicno da lajtmotiv ove sezone budu- gayevi. E sad, covjek bi mozda na prvu pomislio da je to problem. No, i nije.

 

Krenu jako interesantno, manje se bave pederlukom, vise prikazuju tu gay sado-mazo subkulturu ranih 80-tih godina proslog stoljeca, sto kako rekoh, i nije problem per se. Naravno, mora biti i psiho ubojica, malo supernatural elemenata, svega tu ima pomijesanog, no, za sada, funkcionira. Iako je jasno gdje prica vodi, o cemu se radi, nije nezanimljivo, kako rekoh, gay-evizam se ne forsira u smislu onih woke sranja (barem ja ne dozivjeh tako).

 

Glavni problem je sto serija nema taj 80-te stih i feeling. Sve je to nekako genericki, no ok, naravno da je 2022 tesko vise, bez drasticnih ulaganja, prikazati svijet kakav je izgledao tih godina.

 

Dok ne vidim kraj, tesko je ista reci, ukoliko ne odu u neku veliku krajnost, mogla bi biti gledljiva sezona, cak i ako netko temu smatra neprikladnom ili nezanimljivom.

cgsi uto 15.11.2022 14:47

Devil in Ohio, 8-dijelna horor serija u kojoj je glavni lik dr. Mathis inače poznatija po ulozi dr. Bones svjetovnog imena Emily Deschanel (Zoey joj je sestra). Serija je manje loša od The Watchera, da ne spominjem aktualni Cabinet of Curiosities. I dalje je čisti klišeizam u svakom pogledu ali u predahu od nečeg zahtjevnijeg mršava trojka.

Posmatrač sri 16.11.2022 07:06
cgsi kaže...

Devil in Ohio, 8-dijelna horor serija u kojoj je glavni lik dr. Mathis inače poznatija po ulozi dr. Bones svjetovnog imena Emily Deschanel (Zoey joj je sestra). Serija je manje loša od The Watchera, da ne spominjem aktualni Cabinet of Curiosities. I dalje je čisti klišeizam u svakom pogledu ali u predahu od nečeg zahtjevnijeg mršava trojka.

Odgledao preko vikenda i ok je. Nema tu neke misterije ili napetosti ali cisto ok za pogledati....

Damir22 pet 18.11.2022 23:17

Quantum leap (2022)

 

E da.... krajem 80tih godina, postojala je serija istog imena. Pa sam pomislio, evo, neka repriza.

 

Kad ono - remaster. Reboot. 

 

I dok je prvi, original bio zanimljiv, interesantan, komican, imao dobre price, dobre glumce, dobro sve - cemu djelomicno moze zahvaliti i cinjenici da je sniman i emitiran prije 30+ godina, u danasnje vrijeme ipak ne djeluje toliko dobro, pregazen je vremenom, no, i dalje, simpatican za pogledati.

 

Pa sam oprezno pristupio ovom rebootu, misleci, naivno, da ne moze gore od 30 godina stare serije u modernom dobu. Moze, itekako moze.

 

Dakle, osnovna premisa serije je kvantni fizicar, eksperiment putovanja kroz vrijeme, a koncepcija je takva da nas glavni junak, svaku epizodu napravi kvantni skok, i nadje se u drugom trenutku u vremenu, u tijelu druge osobe. I da bi krenuo dalje, mora napraviti "nesto", sto bi se nabolje okarakteriziralo kao "npc errand radi expirience pointsa" u igrama.... Ponavljam, kraj 80-tih, simpaticno i donekle originalno.

 

I dok je original imao dva dobra lika - S. Bakulu kao Dr. Becketta, i Deana Stockwella u ulozi AI-a, nevidivog svima osim glavnom junaku, simpaticnog "sidekicka" koji pomaze, a ustvari vise odmaze u pronalazenju "necega" sto ce omoguciti novi skok, sto dovodi do smijesnih i fora situacija. Opet, s odmakom od 30 godina.

 

E novi, novi ima hrpu likova.

 

Naseg fizicara ovaj put tumaci azijat. Koji krese zgodnu bjelkinju. Iako u ekipi ima, za tu svrhu, sasvim upotrebljivu azijatkinju. Imamo i crnca. Naravno, moramo imati i jednog nebinarnog, ipak je ovo 21 stoljece. Iako mi je taj tip, kao glumac, sjeo u Sandmanu, ovdje je kao sedlo na piletu, kojeg nosi preko grudnjaka. Glavna funkcija bjelkinje je da bude AI.

 

S toliko likova, paznja je vise usmjerena na njih, a manje na ono sto predstavlja okosnicu serije - glavnog junaka, pomenutog fizicara. AI zenka je iritantna do bola, sveznajuca, i dok je u original seriji trebalo shvatiti sto se desava, sto napraviti za slijedeci skok, ovdje je dovoljno pitati AI.

A AI kao i svaki pravi AI, inace nebi bio AI sve zna, dovoljno je samo ime i prezime osobe u cijem tijelu se nasao nas fizicar, i odmah dobiva sve podatke, bitne i nebitne, i ustvari, kako epizoda s takvim principom nebi trajala 5 minuta, ostalih 40 gledamo pomenutog nebinarnog, crnca i ekipu, kako "popravljaju" neki super kompjuter, iako nemaju pojma sto mu je, ali, bitno da placa ide....

 

Dodatna glupost je, sto se fizicar uvijek nadje u tijelu nekog random no name npc lika, tako da niti jedan AI na svijetu, niti jedna baza podataka ne moze imati sve detalje o bas svakom tko je ikada zivio.... kuzite, jednostavno glupo da postoji baza podataka u kojoj pise da je neki random pljackas banke imao bolesnu kcer od mamine unuke.....

 

Sto se opet maskira davanjem minutaze ostalim, nebitnim likovima i radnji, koja realno nema veze s vezom.

 

Sve u svemu, osim imena, i donekle ideje, nema veze s original serijom, neke stvari je najbolje ostaviti u proslosti, a ako se vec moraju dirati, onda to odraditi posteno, a ne utrpati sto vise razlicitih likova radi popunjavanja kvote o "rodnoj, rasnoj i politickoj opredjeljenosti", i nazvati to serijom.

 

Ako ste voljeli/gledali original, ovo baciti oko, cisto da vidite koliko su zayebali stvari. Ako niste...a stajaznam, pogledajte ako nema nista pametnije....

serlok pon 21.11.2022 18:21
ludizao kaže...

1899

 

Dark nisam uspio gledati dalje od 2. ili 3. epizode, a i to što sam pogledao je bilo na silu. Nadao sam se da će postati bolje i nije postalo. Ne kažem da je serija loša. Samo da nije bila za mene.

 

S druge strane, 1899 mi je sjela od prvih minuta prve epizode. Mračno, intrigantno i slojevito, uz postupno građenje napetosti. Ostaje vidjeti kako će se radnja dalje razvijati. 

 Pokusaj opet Dark nastavit..Prve 2 epizode su najgore po imdb. Zakuha se dobro nakon 5-6ep i onda sve bolje i bolje bude. Dark je remek djelo u Sci-fi žanru.

Damir22 pet 25.11.2022 14:13

Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (2022)

 

Jos jedna serija inspirirana kratkim horror pricama.

 

I kao i sve slicne, jos jedan relativni meh. Vec vidjeno, vec ispricano. Sto se prica tice, ima par ok, neke su dosadne, neke su jednostavno glupe.

 

No, svima im je zajednicko besramna kradja vremena, razvlacenje u nedogled, da epizode traju sto duze. Klasicni Netflix u zadnje vrijeme.

 

Spor pocetak, hrpa filera kroz sredinu, i onda poanta price, zakljucak, kulminacija. I nedorecenost, nedovrsenost svake epizode. Ok, nekima to stoji, no nakon nekih ostane samo upitnik iznad glave.

 

I to ne onaj dobar, kao u zlatnim danima "Twilight Zone" i slicnog, gdje mozes razmisljati, pretpostavljati, nagadjati, vec onaj drugi, osjecaj gluposti, jer i nakon sat vremena gledanja, ti neznas sto si gledao, a jedino pitanje po zavrsetku epizode koje si mozes postaviti je "jesam ja stvarno toliko glup, ili mi je toliko dosadno da sam ovo gledao".

 

S vizualne strane fenomenalno, nema zamjerki, svjetla, scena, atmosfera su vrh, no djabe kad prica i realizacija to ne prate.

 

Sve u svemu, nije losa serija, gledljivo, no, kao i svaka druga te tematike, po nicemu se ne istice, i nema nicega pamtljivog u svemu tome.

 

1899 (2022)

 

Vrh. Spicoka. Vrhunski mindfuck, vrhunski Netflix. Maestralno!

 

Ostalo ide po SPOJLER ALERT!

 

E sad, ovo gore - vrh, maestralno i ostali epiteti ne idu za seriju. Ni slucajno.

 

Idu Netflixu. Koji uspjeva praviti budalom gledatelja 8 sati. Da, 8 sati - 8 epizoda, svaka po sat vremena. Fenomenalni osjecaj za trenutak, igranje zivcima, kirurski precizno prepoznavanje onog momenta kod gledatelja kad kaze - motaj struju, gasi kablove. I odustaje od gledanja. I fenomenalno iskoristavanje tog trenutka, da ponudi gledatelju nesto vrijedno gledanja, i ostanka uz seriju. I tako 8 puta. U svakoj epizodi.

 

Od 8 sati, tu materijala ima efektivno za jedan filmic od 90-120 minuta, i to nategnuto. Jer svaka epizoda slijedi isti sablon - nista se ne desava, desava se nesto totalno nepovezano i nebitno, nista se ne desava - momenat odustajanja - bum! E sad se pocme desavati nesto zanimljivo, no, 10 minuta kasnije - epizoda gotova. I kako vec rekoh, idemo ispocetka s novom epizodom, po istom principu.

 

Krene jako zanimljivo - prekooceanski brod, bogati iz prve klase, sirotinja u potpalublju, pa nestali brod, pa slucajno sretnu taj brod. Pa tajanstvena poruka, pa djecak....

 

I tu sve ustvari ode u peem. Sve dalje sto se desava vise lici na neki brainstorming - ekipa sjedi, duva travu, pije pivu, i baca ideje - mogli bi ovo, mogli bi ono. I onda netko svaku takvu ideju, koliko god blesava i nelogicna bila utrpa u seriju. I onda je jos usporedi s Dark ili Matrix.

 

Sve bi mozda i funkcioniralo, no... Likovi su povrsni, nezanimljivi, jednostavno neznas nista o njima, jednostavno te nije briga. I dalje sve sto se desava s njima je meh, briga me. A ne desava se apsolutno nista zanimljivo.

 

Neki osobni sukobi, traume (totalni klisej, iz svake skupine po jedna).... no, bez ikakve pozadine, bez detaljiranja, opet, kog briga....

 

Naravno, gay is ok, pa tako mozemo imati gejeve i 10 minuta gej scena, ali jedna sisa.... e to nemoze!  

 

Jedna iritirajuca stvar preko koje nisam mogao prijeci..... Putnici su internacionalni, kinezi, crnci, poljaci, njemci.... bas kakvi su putnici i bili, posebice ova nepismena sirotinja koja je bjezala u ameriku tih dana.

 

No, svi se razumiju, razgovaraju medjusobno, nema jezicne barijere. Osim kad to scenariju odgovara, pa treba razvuci 15 minuta scenu, onda svi stoje s glupim izrazom na licu, i cekaju da im netko prevede sto se desava. I to takve stvari tipa - kisa pada, voda prodire, neprijatelj nadire....

 

Ostatak vremena, svi sve kuze, svi sve razumiju. E sad, ovo je posebice iritantno jer su svi "ostali" sinhronizirani na engleski. Lose. Glasove nemozes spojiti s likovima, barem meni nisu sjedali. I taj lip de-sync me uzasno iritirao cijelo vrijeme.

 

Ideja je dobra, prica je mogla biti jako zanimljiva, slucajnim pronalascima spomena, trejlera i slicnog vise sam ocekivao neki time travell, alternativne svemire, mozda nesto ovo ili ono, no ovakvo ubacivanje nekog sf-a.... meni bezveze.

 

Neuki, nepismeni peasanti se ponasaju kao na placu, osim klasicne "to je vrag", svi hladni, emocije ravne nuli, a kad pocne spominjanje "stvarnosti", "simulacije" i slicno - spricer s ledom, extra hladan, kao, sve ok, kuzimo mi to totalno, ne....

 

Susret s tehnologijom, i takvim nekim apstraktnim pojmovima sigurno nebi ostavio ravnodusnim prosjecnog njemackog, ceskog, danskog farmera, iz tog doba, a kamoli da bi uspio shvatiti koncept istoga.

 

I da, kolicina NPC-ova kojeg se nebi posramio niti jedan RPG

 

Ovo je ocigledno igranje na uspijeh Dark-a, no, serija je daleko daleko ispod, samo zbog tog ubacivanja novih stvari, nekih hintova, detalja, sitnica, za koju potrose puno vremena ubjedjujuci te da su bitne, samo da ih vise nigdje nikad nebi spomenuli...

 

Vizualno, odlicno, nema zamjerke, atmosfera (na pocetku) vrh, kasnije kad shvatis (ako shvatis na ovaj nacin), osrednje... sve se jednostavno izgubi u tolikom kompliciranju, razvlacenju, otezanju.

 

Sezona 2? Ne hvala!

 

Gledati, ali ne ocekivati nista previse.

 

glas_razuma pet 25.11.2022 22:50
volegradele kaže...
Pogleda tu famoznu prvu epizodu Andora..jebate ocekiva sam neznam sta kad ono nist posebno..uopce ne zelim drugu pogledat..

 

Nitko nije napisao da je prva epizoda Andora famozna, niti je itko napisao da je cijela serija famozna. Osobno mi je serija vrlo dobra, i prva sezona koja je završila neki dan je završila čisto solidno. Ono što volim kod serije je da je u SW svemiru (i doslovno i prenešeno), no nema Jedija i Sithova, već se radi o borbi običnih ljudi protiv iznimno moćnijeg protivnika. Ulozi su puno veći, nema Sile koja ti omogućuje nevjerojatne stvari, moraš riskirati sve, pa i svoj život da bi postigao minorne stvari koje će nešto značiti u budućnosti. Za mene je to osvježenje nakon 15 godina superherojskih filmova, gluma je okej, dijalozi su korektni, nema puno guranja dnevnopolitičkih poruka.

 

Damir22 kaže...

La Brea

 

Jedna serija koja se provukla meni ispod radara...a spada u one serije koje cete ili voljeti (odgledati) ili cete mrziti.

 

Teško je reći da se nešto provuklo ispod radara ako su ljudi jednostavno odlučili nešto ne gledati. Pogledao sam trailer, skužio pola stvari koje si napisao već tada i tamo, shvatio da je to nešto na što ne želim trošiti vrijeme. No hvala na iscrpnom komentaru, cijenim to.

 

 

Glede serija koje ja pratim u zadnje vrijeme, osim gore spomenutog Andora i The Peripherala, u zadnje vrijeme gledam The Good Doctor, malo da se odmorim od fanstasya i SF-a. Šilaju dosta u nekim epizodama, no sviđa mi se priča i gluma Freddie Highmorea, pa ignoriram. Nikako da nastavim Locke & Key, kćerka me previše živcira. No vratiti ću se seriji prije ili poslije, dobar mi je taj setting malog i mirnog mjesta u kojem se događaju svakakva sranja.

 

Kad smo kod likova koji živciraju, prije par godina sam pogledao seriju Impulse, kao neki spin-off filma Jumper. Kao i u filmu, glavna junakinja se može teleportirati, i iako film nije bio baš najbolje napravljen, tema mi je zanimljiva, pa sam odlučio pogledati prvu sezonu kad je izašla, a onda i drugu (iako sam sam sebi išao na živce zbog toga). Naime, serija je kao SF akcijska drama, iako je zapravo drama jedno 90% (i to teen drama), i ostalo je kao SF i akcija. Neću ulaziti u detalje ako netko odluči ipak pogledati seriju, no glavni lik mi je bio toliko antipatičan da mi je bilo drago kad su seriju ukinuli nakon druge sezone. Toliko potencijala, toliko su toga mogli napraviti, no na kraju je SF dio bio totalno sporedan, a lik i radnja toliko loše napravljeni da je serija jednostavno propala.

 

E da, počela je nova serija Echo 3, meni korektno za sada. Ima potencijala, no bojim se da će isto više dramatizirati nego puškarati.