gocc01 ned 4.4.2021 09:55

Shameless US, 11. sezona. Krenula je malo lošije al se vraća brutalnosti zbog koje ju volimo. 

 

Ja još ne vjerujem da William H. Macy nije za Shameless osvojio Globus ili Emmy. Najveća krađa u TV serijama. 

 

Sretan Uskrs svima!

mzopg ned 4.4.2021 21:13

Tabula Rasa

https://www.imdb.com/title/tt5197860/

 

Očito mi leže belgijske serije, nakon izvrsnog "Undercover" (https://www.imdb.com/title/tt7263154/), sada stiže još jedna serija koja je mogla biti odlična. Nažalost dojam je malo pokvario sam završetak koji je nakon relativno slow-pace razvoja nekako stavljen na speed x2, uz to su sve skupa malo preiskomplicirali.

 

Serija je snimljena odlično, gluma je također jako dobra, a vidi se da je seriju režirao netko sa talentom. Ima tu dosta "inspired by" David Lynch scena, a vidljiv je i očit Hommage Hitchcocku.

Psihološki triler sa dobrom pričom, koja je mogla biti izvrsna da nije te zadnje epizode.

Serija ima i nekoliko vrhunskih likova, koji su jako upečatljivi.

 

Sve u svemu u moru mistery-krimi-triler serija koje sam pogledao u zadnje vrijeme ova se definitivno ističe i moja preporuka za gledanje.

 

Glavna protagonistica je ujedno i jedna od kreatorica serije, a filmofili je se možda sjećaju iz odličnog filma "The Broken Circle Breakdown" https://www.imdb.com/title/tt2024519/

Envy sri 7.4.2021 12:26

Zavšrio Warrior drugu sezonu i dugo ali dugo nisam onako nešto dobro gledao. Deset prve epizode sam mislim odgledao u cugu. A druga sezona prvo sam dvije odgeldao pa onda ostalih 8.. dugo mi se ovo nije desilo još od Mandaloriana.

Serija ima emotivnih trenutaka, prijelomnih trenutaka.. ma ima svega. Cinemax je ovaj puta pobjednik, moram da vidim prave li još nešto ovako kvalitetno.

HCMAA sri 7.4.2021 13:03

La Casa De Papel
Imamo pljačku i oko nje sapunjaru:(

Ja stvarno ne kužim ovu novu produkciju...gledaš ubrzano i ništa ne gubiš...nasilu rastežu priču...da izbaciš 50% minuta nebi ništa izgubio.

mar123 sri 7.4.2021 14:38

uf ova predzadnja epizoda shamelessa je bila vrh, bas sam se ismijo kroz cijelu epizodu. ful mi je zao da zavrsava iako vec je tu 11 sezona i likovi vise nisu djeca, pa je vrijeme za kraj. iskreno se nadam da su ovu zadnju epizodu smislili kako spada da ova serija dobije kraj kakav zasluzuje. 

a frank... pa definitivno jedan od najbolje napisanih i odglumljenih likova u serijama. 

Envy sri 7.4.2021 21:45
cvaja997 kaže...

Uz toliko dobre glume, kvalitetne, borbe su fenomenalne. Ostao sam zapanjen. Režija, scenarij... Čeka se dalje i sa guštom će se pratit.

Na žalost seriju je preuzeo HBO Max, umjesto Cinemaxa pa za sada se nema blage veze kada će treća sezona.

Pa samo uvodna animaicja preko slušalica... pa muzika je fenomenalna. Još da kažem da je jedna epizoda zapravo kao mini film od Tarrantina... Dugo nisam ovako nešto kvalitetno gledao.. kao što rekoh moram ostalu produkciju Cinemaxa da vidim, jer vjerujem da ima nešto ovako dobro.

Cansee čet 8.4.2021 12:15
JackIsBack kaže...
Envy kaže...

 

kao što rekoh moram ostalu produkciju Cinemaxa da vidim, jer vjerujem da ima nešto ovako dobro.

 Banshee

 

bome već više ljudi hvali ovu seriju, znači stvarno je tak dobra? 

_itsmoriarty pet 9.4.2021 12:37

cura i ja poceli gledati Prison Break, joj kad se sjetim te serije, kad sam ju kao klinac poceo gledati.

 

sad vidim da na netflixu daju svih 5 sezona pa cemo ju pogledati do kraja.

 

nakon nje bi mogli Suits, mada vidim da fale 2 sezone, lako se skine to. :D

 

 

_itsmoriarty pet 9.4.2021 14:26
Pero Dinamit kaže...

Šta ima još 2 sezone Suitsa nakon toga?  Trenutno sam na predzadnjoj na netflixu i već mi je previše i to.

 pa mislim da ima 9 sezona, tako sam procitao, a na netflixu ima 7 ?

Cansee pet 9.4.2021 14:44
_itsmoriarty kaže...
Pero Dinamit kaže...

Šta ima još 2 sezone Suitsa nakon toga?  Trenutno sam na predzadnjoj na netflixu i već mi je previše i to.

 pa mislim da ima 9 sezona, tako sam procitao, a na netflixu ima 7 ?

 

nekad to tako bude na netflixu, kad uzmu neke serije od drugih kuća nekad znaju dobiti samo dio, a ne sve. Znam da su walking dead imali prvo 8 sezona pa su onda poslije nadodavali

user2206 pon 12.4.2021 08:17

Porodica - serija o uhićenju Slobodana Miloševića, jako jako dobro, odličan izbor glumaca, ovaj šta glumi Slobu je rasturio, jedino mi je Čedo Jovanović malo preidealistično portretiran. Samo 5 epizoda, pogleda se u dan dva. 8,5/10 od mene.

sveupitni pon 12.4.2021 14:05

Gledao tko zadnju epizodu Shamelessa ? Meni osobno je sve ostalo nedorečeno... Steta sto je konacno dosao kraj i te serije... Tužniji sam kaj je ona završila nego kad sam prekino s bivšom curom 

zlaya987 pon 12.4.2021 15:36

Hvala ti, već neko vrijeme važem tu seriju gledati/ne gledati. Sada ću definitivno pogledati.

Bruce mi je jedan od omiljenijih glumaca, jedan od rijetkih koji nije mega popularan, a dobro stari. Burn Notice mi ne bi bio isti da nije postojao Chuck Finley 

mar123 pon 12.4.2021 15:44
sveupitni kaže...

Gledao tko zadnju epizodu Shamelessa ? Meni osobno je sve ostalo nedorečeno... Steta sto je konacno dosao kraj i te serije... Tužniji sam kaj je ona završila nego kad sam prekino s bivšom curom 

 vidim tvoj komentar, mislim si jooj valjda nije tolko lose. odem na imdb i vidim kriticno nisku ocjenu(vjv najniza dosad) i komentare koji su vrlo slicni tvom. a nista, pogledat cu navecer pa dat svoj sud, al sad su mi bar ocekivanja vrlo niska. 

 

tuzan sam i ja sto je gotovo, zato i planiram uskoro bacit rewatch svih sezona ispocetka.