Posmatrač pet 7.8.2020 07:21
...

 

Posmatrač kaže...

 Poslije nekoliko desetljeca gledanja filmova 10tak minuta mi je dovoljno da prepoznam smece. Odiseja mi je podosadna ali sam je odgledao jer nije smece. Koliko filmova unazad par godina mozes nazvati remekdjelima a koliko cistim smecem....

Treba te prijaviti na supertalent. 

 

 

 Ti si jedan od onih cije se misljenje pika i ako se neko ne slaze ide djonom odmah.... Ok...Ako ja kazem da mi se film ne svidja i odustanem poslije 10 minuta u cemu je problem? To te vrijedja na licnom nivou ili sta vec?

i da poslije 40+ godina uzivanja u sedmoj umjetnosti mogu prepoznati smece poslije 10 minuta.... 

Ako tebi treba da odgledas film do kraja to je tvoj problem... Ja cijenim svoje vrijeme i ne gledam film da bi mogao reci da  sam gledao ili dodjem ovdje i pametujem.....

mzopg ned 9.8.2020 18:16
Posmatrač kaže... 

 Ti si jedan od onih cije se misljenje pika i ako se neko ne slaze ide djonom odmah.... Ok...Ako ja kazem da mi se film ne svidja i odustanem poslije 10 minuta u cemu je problem? To te vrijedja na licnom nivou ili sta vec?

i da poslije 40+ godina uzivanja u sedmoj umjetnosti mogu prepoznati smece poslije 10 minuta.... 

Ako tebi treba da odgledas film do kraja to je tvoj problem... Ja cijenim svoje vrijeme i ne gledam film da bi mogao reci da  sam gledao ili dodjem ovdje i pametujem.....

Kolega ne znam što te je to toliko zasmetalo? Ne vidim da sam napisao nešto uvredljivo? Smatram da ako netko ima talent u 10min. svaki film klasificirati i ocijeniti da se radi o nečem rijetkom i vrijednom. Ovdje ionako svi pišemo vlastita subjektivna zapažanja tako da ne vidim zašto bi mene tuđe mišljenje o filmu ili seriji vrijeđalo.

 

Moj stav je da se neke stvari mogu prepoznati nakon 10 min., ali mnoge ne mogu, posebno manje komercijalna djela. Pogledati 10 min. serije ili filma i kategorički tvrditi da je sranje je po meni neozbiljno. Na doživljaj filma/serije utječe i naše trenutno raspoloženje.

 

Iz tvojih postova nisam baš stekao dojam da cijeniš svoje vrijeme. 

Posmatrač ned 9.8.2020 19:27
mzopg kaže...
Posmatrač kaže... 

 Ti si jedan od onih cije se misljenje pika i ako se neko ne slaze ide djonom odmah.... Ok...Ako ja kazem da mi se film ne svidja i odustanem poslije 10 minuta u cemu je problem? To te vrijedja na licnom nivou ili sta vec?

i da poslije 40+ godina uzivanja u sedmoj umjetnosti mogu prepoznati smece poslije 10 minuta.... 

Ako tebi treba da odgledas film do kraja to je tvoj problem... Ja cijenim svoje vrijeme i ne gledam film da bi mogao reci da  sam gledao ili dodjem ovdje i pametujem.....

Kolega ne znam što te je to toliko zasmetalo? Ne vidim da sam napisao nešto uvredljivo? Smatram da ako netko ima talent u 10min. svaki film klasificirati i ocijeniti da se radi o nečem rijetkom i vrijednom. Ovdje ionako svi pišemo vlastita subjektivna zapažanja tako da ne vidim zašto bi mene tuđe mišljenje o filmu ili seriji vrijeđalo.

 

Moj stav je da se neke stvari mogu prepoznati nakon 10 min., ali mnoge ne mogu, posebno manje komercijalna djela. Pogledati 10 min. serije ili filma i kategorički tvrditi da je sranje je po meni neozbiljno. Na doživljaj filma/serije utječe i naše trenutno raspoloženje.

 

Iz tvojih postova nisam baš stekao dojam da cijeniš svoje vrijeme. 

 I ja sam iznio svoj sta kako JA ocjenjujem i procjenjujem i ti si to prokomentarisao sarkasticno. A sad iznosis kako ti nesto vidis i radis i niko ne komentarise. Jako nezrelo i djetinjasto. Sta tebe briga sta ja gledam i koliko? Naturam li ja tebi svoje misljenje ili komentarisem tvoju procjenu ili misljenje? Ispadas djetinjast i blesav koji jedini zna sta valja ili ne valja....Ti nisi komentarisao seriju ili film vec mene....

Ti ne mozes procijenuti u 10 min ja mogui. Trebam li ja tebi reci da si glup jer ne mozes procijenuti u 10 min? De odrasti i prestani komentarisati ljude jer ljudi nisu tema. Serije su tema.....

 

 

mrkac666 kaže...

Gledam Luther odlicna serija 

 Predobra.... Bosch slicna isto odlicna....

mzopg ned 9.8.2020 20:02
Posmatrač kaže...

 I ja sam iznio svoj sta kako JA ocjenjujem i procjenjujem i ti si to prokomentarisao sarkasticno. A sad iznosis kako ti nesto vidis i radis i niko ne komentarise. Jako nezrelo i djetinjasto. Sta tebe briga sta ja gledam i koliko? Naturam li ja tebi svoje misljenje ili komentarisem tvoju procjenu ili misljenje? Ispadas djetinjast i blesav koji jedini zna sta valja ili ne valja....Ti nisi komentarisao seriju ili film vec mene....

Ti ne mozes procijenuti u 10 min ja mogui. Trebam li ja tebi reci da si glup jer ne mozes procijenuti u 10 min? De odrasti i prestani komentarisati ljude jer ljudi nisu tema. Serije su tema.....

odoh odrastati pa se javim...

 

mar123 pon 10.8.2020 15:04

niko ne osporava da svatko ima pravo na misljenje, samo sto u temama za film i seriju necije misljenje ljudi uvazavaju, a misljenje od tipa koji nakon 10 min icega procjenjuje kvalitetu tesko da itko uvazava i ravna se po njemu. 

ovo za godine i odrastanje uopce necu komentirat. 

Posmatrač pon 10.8.2020 20:50
mar123 kaže...

niko ne osporava da svatko ima pravo na misljenje, samo sto u temama za film i seriju necije misljenje ljudi uvazavaju, a misljenje od tipa koji nakon 10 min icega procjenjuje kvalitetu tesko da itko uvazava i ravna se po njemu. 

ovo za godine i odrastanje uopce necu komentirat. 

Hoces reci da ti apsolutno svai film i seirju odgeldas do kraja da vidis jel valja ili ne? Blago tebi na visku vremena....

 

Evo juce poceo gedati Birds of pray i odustao nakon 10 minuta.... Jesam pogrijesio ili je to novo remek djelo koje mi je promaklo?

love2ml86 pon 10.8.2020 22:05
Posmatrač kaže...
mar123 kaže...

niko ne osporava da svatko ima pravo na misljenje, samo sto u temama za film i seriju necije misljenje ljudi uvazavaju, a misljenje od tipa koji nakon 10 min icega procjenjuje kvalitetu tesko da itko uvazava i ravna se po njemu. 

ovo za godine i odrastanje uopce necu komentirat. 

Hoces reci da ti apsolutno svai film i seirju odgeldas do kraja da vidis jel valja ili ne? Blago tebi na visku vremena....

 

Evo juce poceo gedati Birds of pray i odustao nakon 10 minuta.... Jesam pogrijesio ili je to novo remek djelo koje mi je promaklo?

Po ovome trebamo gledati samo trailere, i imamo dovoljno informacija da odlučimo valja li pogledati film ili ne.

Posmatrač uto 11.8.2020 11:25
love2ml86 kaže...
Posmatrač kaže...
mar123 kaže...

niko ne osporava da svatko ima pravo na misljenje, samo sto u temama za film i seriju necije misljenje ljudi uvazavaju, a misljenje od tipa koji nakon 10 min icega procjenjuje kvalitetu tesko da itko uvazava i ravna se po njemu. 

ovo za godine i odrastanje uopce necu komentirat. 

Hoces reci da ti apsolutno svai film i seirju odgeldas do kraja da vidis jel valja ili ne? Blago tebi na visku vremena....

 

Evo juce poceo gedati Birds of pray i odustao nakon 10 minuta.... Jesam pogrijesio ili je to novo remek djelo koje mi je promaklo?

Po ovome trebamo gledati samo trailere, i imamo dovoljno informacija da odlučimo valja li pogledati film ili ne.

 Ja iznio svoje misljenje i svoj nacin razmisljanja i to sad postao nacionalni problem? Tjeram li ja tebe da isto mislis? Koliko su ljudi ograniceno pa to nije normalno... Pa ti radi sta god mislis da treba i gledaj filmove i serije kako god ti mislis da trebas meni to ne smeta. Zasto tebi smeta kako ja to radim? Koliko price oko nicega...

bloodborne uto 11.8.2020 11:39
love2ml86 kaže...
Posmatrač kaže...
mar123 kaže...

niko ne osporava da svatko ima pravo na misljenje, samo sto u temama za film i seriju necije misljenje ljudi uvazavaju, a misljenje od tipa koji nakon 10 min icega procjenjuje kvalitetu tesko da itko uvazava i ravna se po njemu. 

ovo za godine i odrastanje uopce necu komentirat. 

Hoces reci da ti apsolutno svai film i seirju odgeldas do kraja da vidis jel valja ili ne? Blago tebi na visku vremena....

 

Evo juce poceo gedati Birds of pray i odustao nakon 10 minuta.... Jesam pogrijesio ili je to novo remek djelo koje mi je promaklo?

Po ovome trebamo gledati samo trailere, i imamo dovoljno informacija da odlučimo valja li pogledati film ili ne.

 Iskreno to i napravim pogledam trailer ako me ne privuce ne gledam.

 Rijetko kad se i zajebem, al ja sam takva osoba ako me nesto ne privuce na prvu.

 tesko da ce me kasnije zaintrigrirati.

Anđeo bez falinge uto 11.8.2020 11:50

Glupo je se svađati oko serija.

Nekome je Breaking Bad glup (čitao davno na ovoj temi) no nikada nisam nikome napisao zašto, kao, ti ne kužiš itd...briga me...

Ovdje naletim da preporučim neku seriju a uglavnom da vidim što ima novo, solidno, jer nas čeka "teška" sljedeća godina. 

mzopg uto 11.8.2020 14:06
bloodborne kaže...

 Iskreno to i napravim pogledam trailer ako me ne privuce ne gledam.

 Rijetko kad se i zajebem, al ja sam takva osoba ako me nesto ne privuce na prvu.

 tesko da ce me kasnije zaintrigrirati.

Moj frend kupuje knjige i stripove po koricama, ako mu se svide mora da je u pitanju dobra knjiga. Kaže da se rijetko za*ebe. 

 

Nego kako znaš da se nisi za*ebao, ako nešto nisi pogledao nakon trailera? To možeš znati samo za ono što si odgledao.

I ne treba generalizirati, naravno da se za neke stvari vidi nakon kratkog vremena je li vrijede ili ne, ali to nije generalno pravilo i puno je toga kvalitetnog i manje komercijalnog koje neće privući nekoga na prvu, ali je itekako vrijedno gledanja. Ovako se svodiš na komercijalni mainstream koji je rađen tako da te zakači na prvu, a kasnije obično ide samo nizbrdo.

bloodborne sri 12.8.2020 08:21

Knjiga s koricama i trailer u kojem ti spoilaju dobar dio filma mi nije ista stvar.

Kazem pogledam trailer ako me ne privcue ne gledam. Evo ti par primjera

Casa de pepel i dark pogledao trailere bilo mi meh. Najebava me frend daj kaj brijes

serije su brutalne, bomba, moras pogledat. Pogledao i pozalio, bolje da sam slusao sebe.

Cansee sri 12.8.2020 10:26
Hornet_93 kaže...
Za 10-ak dana stiže High Score, netflixov mini serijal o zlatnom dobu gaminga, od space invadersa do doom-a, intervjui romera i ekipe, pa bi moglo bit zanimljivo

 

zvuči super, baš ću upratiti

serlok sub 15.8.2020 03:13
bloodborne kaže...

Knjiga s koricama i trailer u kojem ti spoilaju dobar dio filma mi nije ista stvar.

Kazem pogledam trailer ako me ne privcue ne gledam. Evo ti par primjera

Casa de pepel i dark pogledao trailere bilo mi meh. Najebava me frend daj kaj brijes

serije su brutalne, bomba, moras pogledat. Pogledao i pozalio, bolje da sam slusao sebe.

 

Casa de papel je smece serija, nesto kao fast and furious za filmove dok je Dark jedan od najboljih SF ikada :) 

bloodborne pon 17.8.2020 10:48
serlok kaže...
bloodborne kaže...

Knjiga s koricama i trailer u kojem ti spoilaju dobar dio filma mi nije ista stvar.

Kazem pogledam trailer ako me ne privcue ne gledam. Evo ti par primjera

Casa de pepel i dark pogledao trailere bilo mi meh. Najebava me frend daj kaj brijes

serije su brutalne, bomba, moras pogledat. Pogledao i pozalio, bolje da sam slusao sebe.

 

Casa de papel je smece serija, nesto kao fast and furious za filmove dok je Dark jedan od najboljih SF ikada :) 

ne znam nijedna me nije privukla do te mjere da se zagledam i odgledam do kraja...

serlok pon 17.8.2020 23:16
bloodborne kaže...
serlok kaže...
bloodborne kaže...

Knjiga s koricama i trailer u kojem ti spoilaju dobar dio filma mi nije ista stvar.

Kazem pogledam trailer ako me ne privcue ne gledam. Evo ti par primjera

Casa de pepel i dark pogledao trailere bilo mi meh. Najebava me frend daj kaj brijes

serije su brutalne, bomba, moras pogledat. Pogledao i pozalio, bolje da sam slusao sebe.

 

Casa de papel je smece serija, nesto kao fast and furious za filmove dok je Dark jedan od najboljih SF ikada :) 

ne znam nijedna me nije privukla do te mjere da se zagledam i odgledam do kraja...

 Dark probaj pogledat bar 4epizode ;)

mzopg pon 17.8.2020 23:57
serlok kaže...
bloodborne kaže...
serlok kaže...
bloodborne kaže...

Knjiga s koricama i trailer u kojem ti spoilaju dobar dio filma mi nije ista stvar.

Kazem pogledam trailer ako me ne privcue ne gledam. Evo ti par primjera

Casa de pepel i dark pogledao trailere bilo mi meh. Najebava me frend daj kaj brijes

serije su brutalne, bomba, moras pogledat. Pogledao i pozalio, bolje da sam slusao sebe.

 

Casa de papel je smece serija, nesto kao fast and furious za filmove dok je Dark jedan od najboljih SF ikada :) 

ne znam nijedna me nije privukla do te mjere da se zagledam i odgledam do kraja...

 Dark probaj pogledat bar 4epizode ;)

Nije Dark za svakoga. Stavio bi je u kategoriju sa Mr. Robotom, tip serije koji zahtijeva punu pozornost i pažnju za vrijeme gledanja. Danas ljudi bodaju po mobitelu i "gledaju" seriju, a to ne prolazi kod ovakvih serija.

Ako netko traži seriju kod koje će mozak ostaviti u drugoj prostoriji onda neka zaobiđe Dark u širokom luku.

gocc01 uto 18.8.2020 01:58

Koja je razlika između analnog seksa i Star Treka? 

 

Nikak da ženu nagovorim da pogleda Star Trek.. 

 

Završio DS9, po drugi puta u 3 godine, serija je vrhunac franšize. 

 

Napokon sam počeo gledat Sons of Anarchy, jučer, par godina se nagovaram i nikak al sad sam već na drugoj sezoni. Za sad je solidna i još malo preko toga. 

 

Paralelno sa SoA, gledam sa ženom The Leftovers ^^^Ja imam rewatch a ona napokon da me počela slušat oko serija koje joj predložim. Odgledala je The OA, meni se nije dalo jer sam ju prošle godine prožvakao i to je jebena šteta da su otkazali snimanje.

Dalje nemam ništa trenutno, bacim oko na Rick&Morty, Doc Martin je ok al se rasapunjala serija.

 

Brooklyn99 me ne drži, dobra je serija al je prevesela..

 

The Dark, moram opet prvu sezonu pogledat da bih mogao drugu a pošto mi se ne da, čekat ću da završi serija pa onda sve zbinđat jednog dana. 

bloodborne uto 18.8.2020 07:06
mzopg kaže...
serlok kaže...
bloodborne kaže...
serlok kaže...
bloodborne kaže...

Knjiga s koricama i trailer u kojem ti spoilaju dobar dio filma mi nije ista stvar.

Kazem pogledam trailer ako me ne privcue ne gledam. Evo ti par primjera

Casa de pepel i dark pogledao trailere bilo mi meh. Najebava me frend daj kaj brijes

serije su brutalne, bomba, moras pogledat. Pogledao i pozalio, bolje da sam slusao sebe.

 

Casa de papel je smece serija, nesto kao fast and furious za filmove dok je Dark jedan od najboljih SF ikada :) 

ne znam nijedna me nije privukla do te mjere da se zagledam i odgledam do kraja...

 Dark probaj pogledat bar 4epizode ;)

Nije Dark za svakoga. Stavio bi je u kategoriju sa Mr. Robotom, tip serije koji zahtijeva punu pozornost i pažnju za vrijeme gledanja. Danas ljudi bodaju po mobitelu i "gledaju" seriju, a to ne prolazi kod ovakvih serija.

Ako netko traži seriju kod koje će mozak ostaviti u drugoj prostoriji onda neka zaobiđe Dark u širokom luku.

 Po tvojem opisu ja ne znam da li smo mi gledali isti dark. Ali ono sto sam ja gledao je bilo kriminalno lose

 do te mjere da sam usred gledanja epizode samo odbrojavao kad ce zavrsit da prebacim i vise nikad ne upalim. :/

Cansee uto 18.8.2020 09:44
ludizao kaže...

Lovecraft Country

 

Ne znam još što da mislim o ovome. Efekti su pomalo jeftini, kao i cijela drama s čudovištima. Ostalo je gledljivo. Ima i nekoliko dobrih scena, ali to je uglavnom to. Nadam se da će se u narednim epizodama neki bezlični likovi jasnije profilirati i da će radnja dobiti kičmu.

 

Ja sinoć slučajno vidio da to taman počinje na HBO3, i još prva epizoda, pa rekao idem pogledat. Uglavnom dojam vrlo sličan kao tvoj, nisam prezadovoljan, fali mi misterije iako bi moglo postati bolje. Efekti me nisu oduševili. Ono što me malo iznenadilo je rasizam, stvarno sam se šokirao da je baš toliko gadno tada bilo, znači doslovno crnci uđu u neki manji grad a tamo ekipa počne pucati po njima. Možda i preuveličavaju, tko će ga znati

dino_pes13 uto 18.8.2020 10:27
gocc01 kaže...

Koja je razlika između analnog seksa i Star Treka? 

 

Nikak da ženu nagovorim da pogleda Star Trek.. 

 

Završio DS9, po drugi puta u 3 godine, serija je vrhunac franšize. 

 

Napokon sam počeo gledat Sons of Anarchy, jučer, par godina se nagovaram i nikak al sad sam već na drugoj sezoni. Za sad je solidna i još malo preko toga. 

 

Paralelno sa SoA, gledam sa ženom The Leftovers ^^^Ja imam rewatch a ona napokon da me počela slušat oko serija koje joj predložim. Odgledala je The OA, meni se nije dalo jer sam ju prošle godine prožvakao i to je jebena šteta da su otkazali snimanje.

Dalje nemam ništa trenutno, bacim oko na Rick&Morty, Doc Martin je ok al se rasapunjala serija.

 

Brooklyn99 me ne drži, dobra je serija al je prevesela..

 

The Dark, moram opet prvu sezonu pogledat da bih mogao drugu a pošto mi se ne da, čekat ću da završi serija pa onda sve zbinđat jednog dana. 

 Dark ti je završio.