emerik pon 16.12.2019 14:55
Cansee kaže...

Ovaj tjedan počinje prikazivanje posljednjeg filma iz star wars skywalker sage, The Rise of Skywalker

 

očekuje se apsolutno kolosalno mega sranje, koje neće imati veze s vezom, niti će biti zabavno, niti duhovito. Također se očekuje žestoka feminističko-manjinska propaganda. Sve su to očekivanja etabilirana na dosadašnja dva filma

Ja kao dugogodišnji fan Star Warsa sam došao do toga da mi se povraća od SW filmova. Od ovih novih naravno

 

bio sam svejedno dovoljno znatiželjan da malo upratim neke vijesti oko filma, pa sam upratio ovaj leak na redditu, koji je vrlo vjerojatno točan https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/e8tl0v/the_rise_of_skywalker_last_minute_details/

 

sve zvuči prilično loše, i eto, ne znam što bi rekao, osim savjeta svima da ne idete gledati film u kino, prvo jer ćete uštediti sebi koju kintu, a drugo jer ćete uskratiti Disneyu koju kintu

 Slazem se.

https://www.youtube.com/watch?v=YOvbyfO3tsI

Cansee uto 17.12.2019 08:51
Tallahassee kaže...

... dakle post je pisao ruski bot... ima sve elemente laznjaka i trola i jos link na moguci spoiler... divota... trolerski post godine...

 

 

ne, tip je izbacio info i za force awakens i za last jedi koji se pokazao točnim, za force awakens većinu radnje i bilo je većinom tako, a za last jedi određene stvari koje se dogode i bio je u pravu tako da mi je legitiman

 

ne kažem da garantiram da će biti tako, možda je ovo totalno u krivu, ali to ne pobija činjenicu da će film biti mega-govno. nema teorije da izvuku triologiju sa zadnjim filmom nakon prva dva smeća. Osim toga, ne samo da neće izvući triologiju, nego će ju još više zasrati i popišat se po svemu što je bilo građeno u prvih 6 filmova, pogotovo po likovima, i to prvenstveno po Anakinu koji je bio središnja figura 6 filmova i Izabrani, a sada će sa vraćanjem Palpatinea degradirati sve što je on napravio,a od Rey će napraviti ultimativnog heroja. Katastrofa.

 

Prequeli mi nisu bili nešto posebno, ali je bar Lucas bio dosljedan ustanovljenoj radnji i sw loreu

Cansee uto 17.12.2019 11:23
Tallahassee kaže...

... dakle post je pisao ruski bot... ima sve elemente laznjaka i trola i jos link na moguci spoiler... divota... trolerski post godine...

 

 

evo i neke slike koje su leakane a idu u prilog nekim opisima iz ovog leaka kojeg sam stavio, pa se slobodno može procijeniti neka autentičnost

 

oprez, sve spoileri

 

https://i.redd.it/wfkl3n99a4541.jpg

 

https://i.redd.it/z6np3jnu63541.jpg

 

https://i.redd.it/vvb57kd9a4541.jpg

 

https://i.redd.it/cdnc7ypwa4541.jpg

 

 

edit: evo i zadnjeg kadra filma:  https://twitter.com/thebaron079/status/1206777928765362176/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1206777928765362176&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.redditmedia.com%2Fmediaembed%2Febqhuq%3Fresponsive%3Dtrue%26is_nightmode%3Dtrue

Cansee sri 18.12.2019 10:31
Tallahassee kaže...

... dakle post je pisao ruski bot... ima sve elemente laznjaka i trola i jos link na moguci spoiler... divota... trolerski post godine...

 

 

možeš downvotat kolko hoćeš, nije baš da ti je to ikakav argument, budi čovjek i reci pogriješio sam. Taj "ruski bot" je stoposto u pravu, dignut je emabargo prije dva sata i sve je jasno što se događa u filmu. Evo ti tipa koji je pogledao film i direktno kaže da je leak sa reddita točan https://www.youtube.com/watch?v=VdYdfa492Uw

 

također odi pogledat film pa onda opet pogledaj taj prvi link koji sam stavio, pa mi ti javi jesam bio u pravu, jer meni ne pada napamet dati Disneyu ni kune

Jarvan čet 19.12.2019 14:30

Gledam kod nas po RH, premijera i te fore...

Uz Darth Vadera i ekipu, je i Darth REVAN .... wtf???

 

Imam osjećaj da je netko random pokupio likove i stavio ih kao promo za ovaj film. Još samo JAR JAR fali.

gumifufna čet 25.6.2020 09:20

Django Unchained - Quentin Tarantino (2012). IMDB : 8.4

 

 

 

Jedan od najdražih filmova u zadnjih desetak godina. Jednom rječju: klasik.

 

Iskopana recenzija u moru internetskih bespuća:

 

Kad znamo da nam priču o oslobođenom robu Djangu (Jamie Foxx) koji želi osvetiti i osloboditi svoju ženu Brunhildu (Kerry Washington) priča Quentin Tarantino, možemo očekivati da će tu biti gomila krvi i pretjeranog nasilja. Da radnja ne bude jednodimenzionalna, pokreće je njemački doseljenik, poliglot i simbol europskog plemstva Schultz (Christoph Waltz). On stoji u kontrastu američkom bijelom plemstvu koje se rado poziva na svoju “europeičnost”, ali koja je u usporedbi sa Schultzom šuplja i neodrživa. Tako robovlasnik Candy (Leonardo Dicaprio) traži da ga se oslovljava s monsieur, ali on sâm ne govori francuski i vrijeđa ga ako netko progovori tim jezikom u njegovoj blizini. Leo je, dakako, u tim davnim vremenima još uvijek bio bez Oscara pa su mnogi nagađali da će ga dobiti barem za sporednu ulogu i genijalno odigranog negativca, ali ipak mu je zlatni kipić izmakao (i otišao u Waltzove ruke) pa se morao smrzavati nadomak Antarktici da bi mu napokon Akademija priznala zasluge u Revenantu. Tarantino je za ovaj scenarij nagrađen na Oscarima, Zlatnom globusu i BAFTA-i.

Django Unchained uzima jednostavnu priču tipičnu za špageti-vestern i daje joj svoj krvavi pečat, a najveće subverzije događaju se van priče, npr. Djangova odjeća, tipična isključivo za bijele robovlasnike, koja postaje simbol Djangove novopronađene i tek osviještene slobode; ili činjenica da jaše konja, nosi oružje i tako dalje. Kao kontrast Djangu dolazi Stephen Warren (Samuel L. Jackson), ostarjeli i relativno dobro situirani rob koji je do svoje pozicije došao igrajući na golem ego svog gospodara Candyja i potkopavajući druge robove. Njegovo usiljeno smijanje na Candyjeve šale koje nisu ni “d” od duhovite, antipatična gestikulacija, šminka, kostim, već to postavlja Django Unchained uz bok s Kill Billom i Pulp Fictionom (a njegov lik nije jedini koji je tako istančano okrarakteriziran).

Sumnjam da je Tarantinu do nagrada prtjerano stalo pa mislim da ne žali za kipićem za najbolji film. Ipak je uspio, čak i u totalno bajkovitoj i nadrealnoj atmosferi, realnije no većina vesterna predstaviti život robova na američkom predratnom jugu. A taj život bio je kao stvoren za Tarantinov film: pun nasilja, bičevanja, otmica, silovanja, ponižavanja, rasizma, seksizma, primitivizma… On je to toliko realno prikazao da je već to ispalo (namjerna) kritika tog neljudskog sustava, a duhovitost, subverzija i tarantinovski, nekad i anakronistički dijalozi su razlozi da i oni slabijeg želuca stisnu zube i pogledaju ovaj genijalni film. (DĆ)

 

 

user2206 sri 21.10.2020 07:46

Ubrzo mi dolazi PS5 koji je ujedno i 4K blu ray player. Htio bih kupiti LOTR i Hobbit trilogije, produžene verzije, samo diskove a ne nekakva pakiranja sa figuricama i sličnim. Ima li tko od vas da je kupovao u RH ili EU, gdje ste kupili, koje su cijene, budu li na popustima (npr. sada za Black Friday)....

Cansee pon 7.12.2020 09:59

 

iskočilo mi je ovih dana na fejsu info o Srpskom filmu i kako izlazi necenzurirana redateljeva verzija. Nikad nisam gledao taj film niti namjeravam, ali sam malo otišao pročitati komentare jer sam već prije čuo da je film gadan. Vidim ljudi pišu u komentarima da nikad nisu gledali nešto toliko poremećeno, uznemirujuće i tako, pa sam otišao pročitati po netu što se u filmu točno događa. Nakon što sam to napravio, jedino što mi je palo napamet je da bi takvo šta trebalo biti zabranjeno, a većina filmske ekipe trebala ići u zatvor ohladiti na nekoliko godina. Kako je država Srbija dopustila takvo nešto, i još gore, kako su dopustili da film u nazivu ima "srpski"? Kako je uopće dopušteno da bilo koje dijete glumi u takvom filmu? Jel ja možda krivo razmišljam? Da Sotona osobno smišlja radnju filma ne znam jel bi se sjetio ovako nečeg

Beno uto 8.12.2020 08:50

Zasto nisu u zatvoru?!? Zato sto je to film. Fikcija. Nije stvarnost. Nije rijec o snuff uratku nekog degenerika, nego pravom filmu. Zasto je to za zatvor a npr. Saw nije?

Zabrana filma koju spominjes je cenzura. Dovoljno je staviti 18+ i upozorenje pa neka gleda tko zeli.

 

Zasto je dijete u filmu? ZAto sto su roditelji pogledali scenarij, potpisali suglasnost i pokupili pare. To dijete ne smije to gledat, ali sceneu u kojima glumi su odradjene.

 

Film je uvrnut, bolestan i degutantan, jako. Pogledao sam ga i ne zelim opet. Daleko je od kvalitetnog i dobrog filma, "shock" value se brzo izgubi jer nema neku krivulju kojom te izlaze odvratnostima...

Cansee uto 8.12.2020 09:10
Beno kaže...

Zasto nisu u zatvoru?!? Zato sto je to film. Fikcija. Nije stvarnost. Nije rijec o snuff uratku nekog degenerika, nego pravom filmu. Zasto je to za zatvor a npr. Saw nije?

Zabrana filma koju spominjes je cenzura. Dovoljno je staviti 18+ i upozorenje pa neka gleda tko zeli.

 

Zasto je dijete u filmu? ZAto sto su roditelji pogledali scenarij, potpisali suglasnost i pokupili pare. To dijete ne smije to gledat, ali sceneu u kojima glumi su odradjene.

 

Film je uvrnut, bolestan i degutantan, jako. Pogledao sam ga i ne zelim opet. Daleko je od kvalitetnog i dobrog filma, "shock" value se brzo izgubi jer nema neku krivulju kojom te izlaze odvratnostima...

 

ček šta to znači, što je film pa onda sve prolazi i smije se? Pa ajmo onda napraviti film koji veliča holokaust i čija je glavna poruka da određenu grupaciju treba pobiti do zadnjega pa ćemo vidjeti šta će biti.

 

znači film u kojem se novorođenče siluje do smrti bi zabranio iste sekunde, a dijaboličan um koji je to smislio bi strpao u mentalnu instituciju na šok terapiju. Tko zna kolikim je luđacima taj film dao ideju za ko zna kakve bolesnoće?

 

U svakom slučaju da se i ne zabrani tako šta, šokiran sam što Republika Srbija, odnosno organi države nisu zabranili da se upotrijebi "srpski" u nazivu filma, pa hrpa ljudi zna za državu samo zbog tog filma, i svaki put kad čuju za Srbija će se toga sjetiti, užasna antireklama, a poslije 90ih im to stvarno ne treba

Beno uto 8.12.2020 10:23
Cansee kaže...
1. (...) ček šta to znači, što je film pa onda sve prolazi i smije se? Pa ajmo onda napraviti film koji veliča holokaust i čija je glavna poruka da određenu grupaciju treba pobiti do zadnjega pa ćemo vidjeti šta će biti.
2. (...) a dijaboličan um koji je to smislio bi strpao u mentalnu instituciju na šok terapiju.
3. (...) šokiran sam što Republika Srbija, odnosno organi države nisu zabranili da se upotrijebi "srpski" u nazivu filma, pa hrpa ljudi zna za državu samo zbog tog filma, i svaki put kad čuju za Srbija će se toga sjetiti, užasna antireklama, a poslije 90ih im to stvarno ne treba

1. Velica se nesto u ovom filmu? Pogledao si pa znas da je film jedan veliki hvalospjev pedofiliji, nekrofiliji i silovanju? Glavni lik je presretan zbog situacije u kojoj se nasao? Poanta filma je da treba raditi nesto od gadarija koje su prikazane?

2. Pogledaj SAW serijal

3. Ne vjerujem da mogu zabraniti kako ce se necije djelo zvati, tj. mogu ako financiraju isto. Sto se sluzbenog misljenja Srbije o filmu tice, nadlezna drzavna tijela Srbije su svojedobno zatrazila strucno mišljenje o tome sadrzi li film elemente kaznenog djela i treba li zabraniti. Zakljucak je da nije bilo...

 

 

Pogledaj pa sudi ili nemoj gledat i izrazi misljenje da film nije za tebe. 

 

 

 

 

Cansee uto 8.12.2020 10:27

 

nisam rekao da se bilo šta veliča, nego samo tvrdim da to što je nešto na filmu i fikcija, ne znači da je prihvatljivo i da imaš imunitet

 

al dobro, u svakom slučaju više gubiti vrijeme na to neću, film nije za mene i neću ga gledati šta god

Batista pon 22.3.2021 15:27
prorok kaže...

 Ne razumijem šta te toliko to smeta? Pusti ih da budu represented malo i oni.. A ne da ih se samo pljuje i tuče.. baš smo nazadni, tužno.

 Zbog cega se treba mijenjat sexualnost glavnog lika ?

 Idiotizam na n-tu...

prorok pon 22.3.2021 16:31
Batista kaže...
prorok kaže...

 Ne razumijem šta te toliko to smeta? Pusti ih da budu represented malo i oni.. A ne da ih se samo pljuje i tuče.. baš smo nazadni, tužno.

 Zbog cega se treba mijenjat sexualnost glavnog lika ?

 Idiotizam na n-tu...

 Nije to glavni lik, nego novi lik. Nije steve rogers to. Pročitaj prvo.

Gogy7 pon 22.3.2021 16:54

Koliko sam ja procitao, nije nikakav novi lik ili trend vec lik star 80 godina.
Neznam zasto uopce citate takve clanke, mogu ti ja naci tisuce takvih clanaka. Totalno nebitno

Brki1994 sri 5.5.2021 12:16

Ne kažu bez razloga da je zapadna civilizacija na finalnom stupnju razvitka, tj. dekadencije koja preuzima sve pore društva, a onda slijedi strmoglavi pad i nasilno buđenje. Povijest je to pokazala, a obrazac je isti. 

Još malo pa će gledanje klasika ili razmišljanja o njima biti zločin i thought crime...

ring4ping uto 6.7.2021 00:04

Richard Donner-umro u 91 god..Snimio sve i svašta uglavnom klasike..Superman 1 i 2(ima i njegova verzija), Pretkazanje iliti Omen, Goonies(vječni klasik po meni),Maverick(scena kad se sretnu Mel Gibson i Danny Glover...vrhh)..  i naravno svi dijelovi Smrtonosnog Oružja(koje ipak najviše volim samo zbog kemije između glumačke ekipe a bome i ostatku filmskih dijelova,akcija,komedija itd itd). Ukratko R.I.P

cvaja997 čet 15.9.2022 14:51

Strava i užas. Ariel je oduvijek bila bijela sirena. Zašto se ova nebi zvala Charlotte??? Ovo me smeta, kad se zamjenjuje bijeli lik onda je sve ok. Da je Henry Cavill predstavljen kao idući Black Panther, jaooooooooooo, ww3. Jad i bijeda, srećom pa ima 1.5 milijuna dislikeova na YT. 

prorok čet 15.9.2022 18:19
cvaja997 kaže...

Strava i užas. Ariel je oduvijek bila bijela sirena. Zašto se ova nebi zvala Charlotte??? Ovo me smeta, kad se zamjenjuje bijeli lik onda je sve ok. Da je Henry Cavill predstavljen kao idući Black Panther, jaooooooooooo, ww3. Jad i bijeda, srećom pa ima 1.5 milijuna dislikeova na YT. 

 

"I remember how excited my sister and I were when Merida from Brave first came on our tv. We are ecstatic! Finally, a princess that looked like us: round face, crazy curly hair, and wide hips. We could see ourselves as a princess, when we didn't really identify with the others.

My heart sings happy songs for the little girls feeling the same way now, and to an extent that we could never really understand. Representation matters and it's so amazing to see the same joy we felt with another white princess expressed in the faces of girls who don't look like us, but are just as worthy of the joy."

 

"The little mermaid used to be my favorite movie as a kid because she looked like me - red hair! Kids used to be so mean to me about my ginger hair, but it didn't matter because I was like Ariel.

I'm so happy to see some other kids feeling that joy. Representation matters. We can all be part of that world"

 

Zašto jednostavno ne možeš ovakav bit?

 

Ti nisi ciljana publika, nisi pogledao ni stari (vjerojatno) niti ćeš novi, al ne, moraš ti rejđat. 

 

Ajmo bit ljudi!