!mpact35 sub 26.12.2009 18:50

Otvaram temu za dj - eve i one koji to zele postati - vezano uz glazbu. Znaci mozemo jedni druge informirati o novim stvarima, raspravljati o stilovima i nacinima rada, publici, opremi, placanju..

 

napomena: bilo bi ok da se ne javljaju oni koji nisu dj-evi sa glazbom koju vole slusati jer zato postoji tema slusaona..

!mpact35 sub 26.12.2009 18:55

Ja kao dj nemam ime, nisam bas nek veliko ime jel..iako u mom gradu znaju svi za mene.

 

Radim sa razlicitim stilovima, jer kvalitetu kompozicije ne osudjujem po tome kojemu zanru pripada, a i slusam razlicitu glazbu, no najvise rock.

 

Obicno furam stare stvari, i nisam ljubitelj toga da pustam samo ono sto je novo i popularno..

 

Radim i razlicite glazbene veceri..no gotovo uvijek rock and roll, rock vecer..ako nije to onda house..za ostao jednostavno nema dovoljno publike, ne zivim u bas velikoj sredini..radim i slusaone, a tu vec furam stvari koje i najvise volim: jazz, blues,uglavnom stariju glazbu, jer jako puno zanrova sam slusao od njegovih pocetaka, i to je ono sto mi se najvise svidja i najvise vrijedi. Obozavam i gitariste, najbolji mi je Tocak iz ex yu grupe Smak..

 

Kada treba popaliti plesni podij radim sa : house, rock and roll, studio54, pop, rnb..i nema mi nista draze nego rulju popaliti sa glazbom tipa http://www.youtube.com/watch?v=dl9IoIY7ghY (Kool & The Gang - Jungle boogie)!

 

 

 

nfsbaby sub 26.12.2009 19:49

Odlična tema,životni mi je san postati DJ Hip-Hop muzike pa bi me zanimalo gdje ima za kupiti mix pult ali i ploče ako su potrebne ili sve ide na cd-e?I možete postaviti neke tutoriale neke osnove korake za mix pultom,unaprijed hvala..Cool

IN_trance001 sub 26.12.2009 19:55

Baš dobro kaj si otvorio temu ovakvog tipa. Evo ja sam dj oko dvije godine, puštam house (naročito electro i proggy) i trance (također proggy i uplifting) i u zadnje vrijeme privlači me techno. Inače sam iz Zagreba i konkurencija je dosta jaka, uglavnom sam po privatnim partyima. Jedno vrijeme smo par frendova i ja imali radio i bio je dosta uspješan na shoutcastu al zbog nedostatka vremena morali smo prestati.

!mpact35 sub 26.12.2009 20:14
nfsbaby kaže...

Odlična tema,životni mi je san postati DJ Hip-Hop muzike pa bi me zanimalo gdje ima za kupiti mix pult ali i ploče ako su potrebne ili sve ide na cd-e?I možete postaviti neke tutoriale neke osnove korake za mix pultom,unaprijed hvala..Cool

Ljepo za cuti..i ja sam prije to furao: Afrika Baambaata, Mos Def, Beastie Boys, to mi je bio stil, kasnije i breakbeats: Freestylers, Style Elements..

 

Freestylers - Broadcast channels (http://www.youtube.com/watch?v=nx2lJ5Hmv0o)

 

Ovo ti je odlicna stranica za scracthing tutorialima...

 

http://www.djtutor.com/dj_tutorials.php?subgroup=turntablism&pagename=scratchbasics

 

Za specijaliziranu trgovinu za deckove i ostalu dj opremu ne znam, jer oduvijek to nabavljam polovno , no ako te bas zanima novo mogu saznati.

 

IN_trance001 kaže...

Baš dobro kaj si otvorio temu ovakvog tipa. Evo ja sam dj oko dvije godine, puštam house (naročito electro i proggy) i trance (također proggy i uplifting) i u zadnje vrijeme privlači me techno. Inače sam iz Zagreba i konkurencija je dosta jaka, uglavnom sam po privatnim partyima. Jedno vrijeme smo par frendova i ja imali radio i bio je dosta uspješan na shoutcastu al zbog nedostatka vremena morali smo prestati.

 

Ja sam iz Sl. Broda, kod nas konkurencija i nije neka s obzirom na malu sredinu, a i s obzirom na to da u 90% klubova svira turbo folk. Privatni partyi nula iz istog razloga, kao i radio. Koje su regularne cijene u Zg? Kod nas je slabo (mislim), tesko je navuci iznad 400 kuna za jednu noc, za blagdane i posebne dane 800-1000.

IN_trance001 sub 26.12.2009 23:55

Za cijenu zavisi npr. kod mene možeš dobiti 500kn bez problema, na blagdane nisam još nigdje bio ali na svečanijim i većim eventima možeš dobiti preko soma. Evo baš smo za Novu godinu ja i frend dogovorili u nekom iznajmljenom prostoru s oko 100 prisutnih za besplatnu hranu, piće i 1500kn svakom. Nije loše, a i bit će puno meni poznatih ljudi tamo.

IN_trance001 ned 27.12.2009 12:59
vedrann kaže...

Jel radi netko techno sa fl studiom ili reasonom , cubaseom ili nekim slićnim programom.

Ova tema je više orijentirana za mixanje za pultom a ne produciranje.

dado16 kaže...
op...ja sam profesionalni dj,prvoklasni vec od davne 1990 khm...ja radim svasta pomocu fl studia i reasona te virtual dj i goldwave :)

  Možeš li reči malo kako si se probio do profesionalnog dj, ja se mučim već neko vrijeme al nejde. Dobivam jedino neke polu profi amaterske poslove i to jedva.

dado16 ned 27.12.2009 14:32

oooj trance,ono je bio sarkazam,nisam profesionalni al pokusavam takoder to biti,a ovaj garfield njemu je dosadno najvjerojatnije

 

EDIT: evo jedan moj stari remix >>> http://www.youtube.com/watch?v=i-GKkKTzIWI <<<

betmen ned 27.12.2009 15:11
IN_trance001 kaže...

Još jedno pitanje! Zašto nam neki Garfield-LŠ stavlja TD u cijeloj temi. Šta dečko ima problema ili?

garflield... najomraženiji lik na BUG forumu... imam osjećaj da ćete uskoro saznati zašto... :)

!mpact35 ned 27.12.2009 16:33

@IN_trance001: To su ok cijene. Kod nas toliko imaju na turbo folku iliti cajkama, ovako nema sanse. Ja najvise love uzmem kada pravim rock vecer :) jer se tada i popije najvise pa se i ja ogrebem. A sto se tice ovoga za probijanje, pa moras malo pomalo graditi reputaciju i doci do situacije kada ce netko reci ''idemo u onaj klub, mjuzu pusta intrance001'', ili kada ce netko iz drugog kluba odluciti tebe nazvati da mu dodjes odraditi jer je cuo da napunis i raspleses klub bez problema..za to treba nekog vremena, ali samo polako. Kasnije te pocnu zvati vazniji i veci ljudi, mozda organizatori partya nekoga..reputation baby, reputation Smijeh.

 

Trenutacno radim u klubu koji je poprilicno zahtijevan za pustanje glazbe no istodobno meni se to svidja: publika je skroz raznolika, pa je i glazba takva, u jednoj veceri prodjem nekoliko stilova glazbe. To u praksi izgleda tako da u pocetku sviraju popularni hitovi u kombinaciji s plesnijim house ritmovima, a kad se rulja napije oko 2 sata onda pop/rock plesnjaci i domaca glazba ponekad..mislim da mi je to najtezi nacin pustanja glazbe jer nije lagano uklopiti toliko razlicitih stilova da zvuce kao cjelina, ali je istodobno i najslobodniji.

 

 

Creative ned 27.12.2009 21:57

Dj sam već nekoliko godina. Radim na 2x Pioneer cdj-800 i berinđer djx700. Mogao bih vam preporučiti neke odlične forume sa muzikom i sa 0-day muzikom ali to ne ulazi u kategoriju potpuno legalnog sadržaja pa nebi bio primjeren ovom forumu Smijeh

IN_trance001 pon 28.12.2009 17:05
Creative kaže...

Dj sam već nekoliko godina. Radim na 2x Pioneer cdj-800 i berinđer djx700. Mogao bih vam preporučiti neke odlične forume sa muzikom i sa 0-day muzikom ali to ne ulazi u kategoriju potpuno legalnog sadržaja pa nebi bio primjeren ovom forumu Smijeh

hehe znam i ja gdje za 0 day muziku al "pravi dj" kupuje ploče i cdIzlanuo se. Inače imam i ja dva cdj800 i zakon su a ovog Behringera mi ima frend i (nemoj se uvrijedit) kaže da je koma, ja sam nabavio nedavno crni Behringer  djx750 i za sada mi je odličan.

Creative pon 28.12.2009 17:20
IN_trance001 kaže...
Creative kaže...

Dj sam već nekoliko godina. Radim na 2x Pioneer cdj-800 i berinđer djx700. Mogao bih vam preporučiti neke odlične forume sa muzikom i sa 0-day muzikom ali to ne ulazi u kategoriju potpuno legalnog sadržaja pa nebi bio primjeren ovom forumu Smijeh

hehe znam i ja gdje za 0 day muziku al "pravi dj" kupuje ploče i cdIzlanuo se. Inače imam i ja dva cdj800 i zakon su a ovog Behringera mi ima frend i (nemoj se uvrijedit) kaže da je koma, ja sam nabavio nedavno crni Behringer  djx750 i za sada mi je odličan.

Beringer je koma, to je istina al komično je to što je tebi odličan (naime djx 750 je isti kao i 700 samo je druge boje hahahaha). S djelom da pravi dj-i kupuju cde (ploče da, ali cde) se ne slažem jer ne postoji hrpu dobrih pjesama i remixeva na cdima....

blackalbum pon 28.12.2009 17:31

ovi današnji dj su smiješni,puštaju glazbu preko komp,tj preko one zelene ploče,tako svak može puštati glazbu,ali stari moj kupi ti 1000 cd,ili ploča,pa tada puštaj,skineš 1 tb glazbe staviš je na laptop i ti si kao neki dj,svaka čast iznimkama koji se još držu starog sistema

IN_trance001 pon 28.12.2009 20:07
Creative kaže...
IN_trance001 kaže...
Creative kaže...

Dj sam već nekoliko godina. Radim na 2x Pioneer cdj-800 i berinđer djx700. Mogao bih vam preporučiti neke odlične forume sa muzikom i sa 0-day muzikom ali to ne ulazi u kategoriju potpuno legalnog sadržaja pa nebi bio primjeren ovom forumu Smijeh

hehe znam i ja gdje za 0 day muziku al "pravi dj" kupuje ploče i cdIzlanuo se. Inače imam i ja dva cdj800 i zakon su a ovog Behringera mi ima frend i (nemoj se uvrijedit) kaže da je koma, ja sam nabavio nedavno crni Behringer  djx750 i za sada mi je odličan.

Beringer je koma, to je istina al komično je to što je tebi odličan (naime djx 750 je isti kao i 700 samo je druge boje hahahaha). S djelom da pravi dj-i kupuju cde (ploče da, ali cde) se ne slažem jer ne postoji hrpu dobrih pjesama i remixeva na cdima....

  Ma znam ja da je skoro isti ali meni za poluprofi radi sasvim dovoljan dok recimo mom frendu koji je manje za miksetom od mene nije. I da slažem se s drugom tvrdnjom, danas prevladavaju web izdanja al to mi nekako nije   "fora", bolje vinyl ili cd (ne radi kvalitete nego čisto osječaja).

NoOne1 pon 28.12.2009 20:14

Pozz, imam problem sa virtual dj-om ... znači imam na kompjuter 20pjesama npr od eminema  i ja kad upišem eminem on meni nađe 3 pjesme , dal zna netko u čemu je problem ????

 

Btw , dal zna netko nekakav program da je po principu rada i izgledu isti ili jako sličan virtual dj - u ??

 

Pls pomoć hitno..

IN_trance001 pon 28.12.2009 22:02
NoOne1 kaže...

Pozz, imam problem sa virtual dj-om ... znači imam na kompjuter 20pjesama npr od eminema  i ja kad upišem eminem on meni nađe 3 pjesme , dal zna netko u čemu je problem ????

 

Btw , dal zna netko nekakav program da je po principu rada i izgledu isti ili jako sličan virtual dj - u ??

 

Pls pomoć hitno..

Vjerojatno traži po tagu pa ti nisu na svim pjesmama ispunjeni tagovi.

Što se tiče drugog pitanja probaj Traktor, najbolji program te vrste. Od VirtualDj-a možda je bolji još i MixMeister. Probaj pa sam vidi.

NoOne1 pon 28.12.2009 23:36

Ok hvala.. E sad imam još jedan problem.. Imam npr na kompu od Colonie 50 pjesama ( ovo je samo primjer )..Izlanuo se

 

I sad ja upišem u Virutual DJ-u Colonia on meni izbaci samo 5 pjesama.. Kak sad riješit taj problem i napravit da mi izlista svih 50 pjesama od određenog pjevača kojeg sam Searchao..

 

Evo SS : http://i45.tinypic.com/2wd93rp.jpg

 

Problem br. 2..

 

Ovo što ću sad napisat ne funkcionira mi na novijoj verziji ... Znači idem na Sampler i oću tamo kliknit na play , kad ono ništa neće  pokrenit , dok mi na starijoj verziji sve normalno radi ??

 

Znači ovo :http://i49.tinypic.com/el349e.jpg

 

nadam se da sam objasnio kolko tolko da se može skužit ..Cool

!mpact35 uto 29.12.2009 00:53
NoOne1 kaže...

Pozz, imam problem sa virtual dj-om ... znači imam na kompjuter 20pjesama npr od eminema  i ja kad upišem eminem on meni nađe 3 pjesme , dal zna netko u čemu je problem ????

 

Btw , dal zna netko nekakav program da je po principu rada i izgledu isti ili jako sličan virtual dj - u ??

 

Pls pomoć hitno..

Pa nisam siguran da li program potrazuje po imenima pjesama fizicki kakva jesu ili po id3 tagovima, mislim da bi to mogao biti problem. Ja tagove rijesavam tako da fizicki nazovem pjesme ispravno i onda sa recimo Mp3Taggerom to preslikam i na tagove..a sto se tice programa preporucujem TraktorDjStudio!

!mpact35 uto 29.12.2009 01:00
blackalbum kaže...

ovi današnji dj su smiješni,puštaju glazbu preko komp,tj preko one zelene ploče,tako svak može puštati glazbu,ali stari moj kupi ti 1000 cd,ili ploča,pa tada puštaj,skineš 1 tb glazbe staviš je na laptop i ti si kao neki dj,svaka čast iznimkama koji se još držu starog sistema

Pa ne bih se bas slozio sa tobom..

 

Dj-a, barem kako ja mislim, cine ljubav prema glazbi, samim time i volja za time, te njegova naslusanost, sirokost, osjecaj za ritam itd. Sigurno je ljepse, pravilnije, i profesionalnije pustati na nazovimo ga old school nacin (ploce, deckovi), no to mnogima cijenovno ili na neki drugi nacin ne odgovara i nije prihvatljivo, dok su neki jednostavno privrzeni modernizmu.

 

No to sto je to profesionalnije ne znaci da su oni koji rade na racunalima smijesni i neznalice, prije je smijesna ta tvoja izjava, i rekao bih da uopce ne poznajes materiju, ili je mozda i poznajes ali imamo sasvim drukcija gledista.

 

Iako priznajem da se rasirenoscu tehnologije i modernizacijom dj programa pojavilo jako puno nekvalitetnih dj-eva, ili se barem tako nazivaju.

NoOne1 uto 29.12.2009 12:22
!mpact35 kaže...
NoOne1 kaže...

Pozz, imam problem sa virtual dj-om ... znači imam na kompjuter 20pjesama npr od eminema  i ja kad upišem eminem on meni nađe 3 pjesme , dal zna netko u čemu je problem ????

 

Btw , dal zna netko nekakav program da je po principu rada i izgledu isti ili jako sličan virtual dj - u ??

 

Pls pomoć hitno..

Pa nisam siguran da li program potrazuje po imenima pjesama fizicki kakva jesu ili po id3 tagovima, mislim da bi to mogao biti problem. Ja tagove rijesavam tako da fizicki nazovem pjesme ispravno i onda sa recimo Mp3Taggerom to preslikam i na tagove..a sto se tice programa preporucujem TraktorDjStudio!

Aha , tnx .. a se ne moze mozda u opcijama namjestit negdje da čita pjesme po imenima kakvi već i jesu ???

 

A znaš možda još za ovo drugo , zašt mi Sampleri ne rade???..

mihaeeel uto 29.12.2009 16:00
!mpact35 kaže...

@mihaeeel

 

Drago mi je cuti, samo tako..

 

Sto te konkrentno zanima? Koji stil glazbe preferiras? Itd, reci malo o sebi..

pa evo ja preferiram house muziku...to mi je nekako najsimpaticnije...=D

mene konkretno zanima ako ima gdje skola za dj-a...znam da ima npr za barmena i tako neke smjesne stvari, pa mozda ako ima za dj-a...znam da je malo glupo pitanje, ali zanima me...

 

 

 

 

!mpact35 uto 29.12.2009 18:03
mihaeeel kaže...
!mpact35 kaže...

@mihaeeel

 

Drago mi je cuti, samo tako..

 

Sto te konkrentno zanima? Koji stil glazbe preferiras? Itd, reci malo o sebi..

pa evo ja preferiram house muziku...to mi je nekako najsimpaticnije...=D

mene konkretno zanima ako ima gdje skola za dj-a...znam da ima npr za barmena i tako neke smjesne stvari, pa mozda ako ima za dj-a...znam da je malo glupo pitanje, ali zanima me...

 

 

 

 

Ne znam bas da ima skola, ali mnodi dj-evi koji su se malo probili odrzavaju dj radionice, u svrhu promoviranja sebe i sirenja dj kulture. Ako si u Zagrebu malo se raspitaj ili ti netko na forumu kaze, ne bi trebao biti problem za naci. Ako si u nekom drugom gradu tesko..imas gore u mojoj poruci link na dj tutoriale pa mozes i to pogledati.

 

Malo i googlaj...   http://www.google.hr/search?hl=hr&source=hp&q=dj+radionica&btnG=Google+pretraživanje&meta=&aq=f&oq=

 

 

!mpact35 uto 29.12.2009 18:05
NoOne1 kaže...
!mpact35 kaže...
NoOne1 kaže...

...

Aha , tnx .. a se ne moze mozda u opcijama namjestit negdje da čita pjesme po imenima kakvi već i jesu ???

 

A znaš možda još za ovo drugo , zašt mi Sampleri ne rade???..

Moras malo citati i gledati okolo. Ne rade ti sampleri jer ni na jedan nisi stavio zvucni zapis. Pise ti ispod empty, kao sto vidis. Ne znam, nisam jako dugo radio u vdj-u..kazem ti, uzmi Traktor.