1337Code_breaker pon 20.9.2010 21:40

Battlestar Gallactica 4. sezona zamijenjuje Enterpirsea sutra i evo teme u koju mozemo pisati o njoj da ne spamamo previse Osmijeh

oni koju su je vec gledali, molim da ne spoilaju previse, a oni koji nisu neka uzivaju (sa onima prvima dakako)

cekamo sutra...

EnlightenedPhoenix pon 20.9.2010 21:45

Super serija...

iako malo prejako razvucena (mislim da je jedna sezona previse) u nekim segmentima...

Iako ima tonu i po prevrata... i taman kad mislis da ti je dojadila odjednom... buuuum... nije onakvo kakvim se cinilo :O

Shai Hulud pon 20.9.2010 21:46

Ajd, sad budem konačno do kraja to odgledal, druga polovica 4. sezone mi je koma bila, 5 epizoda mi fali do kraja (tj. nisam mogel pogledati tih 5 kad mi je glupo počelo biti). Prve 3 sezone su mi super.

Hyperion pon 20.9.2010 21:48

Jedva čekam :-)

 


Pogledao sam sve 3 sezone na hrt-u s tim da sam jednu-dve propustio/delao nešto drugo jer je bila "DRAMA TIME".

 

Nadam se da u toj zadnjoj sezoni ima dobrih borbi i to sa capital shipovima ne glupim viperima. Vidio sam 2 zadnje epizode "Daybreak pt1 i pt2" i znam kako završava, ali nisam ništa drugo vidio iz ove sezone (osim to o radioaktivoj Zemlji)

 

Najviše se veselim samom brodu galactici, moram vidjet one flak cannone kad raspale opet to mi je awesome i ovom luđaku baltaru haha najveći luđak u galaksiji.

Badaboom pon 20.9.2010 23:11

Seriju se zbilja isplati gledati od početka. Odlična je. Počinjanje od 4. sezone samo može pokvarit doživljaj stoga ako netko ima volju i želju bolje da počne iz početka.

Xanzzu pon 20.9.2010 23:19
Hyperion kaže...

Jedva čekam :-)

 


Pogledao sam sve 3 sezone na hrt-u s tim da sam jednu-dve propustio/delao nešto drugo jer je bila "DRAMA TIME".

 

Nadam se da u toj zadnjoj sezoni ima dobrih borbi i to sa capital shipovima ne glupim viperima. Vidio sam 2 zadnje epizode "Daybreak pt1 i pt2" i znam kako završava, ali nisam ništa drugo vidio iz ove sezone (osim to o radioaktivoj Zemlji)

 

Najviše se veselim samom brodu galactici, moram vidjet one flak cannone kad raspale opet to mi je awesome i ovom luđaku baltaru haha najveći luđak u galaksiji.

Kada je to bilo na hrt-u?

Inače volim sf serije, ali sada mi je glupo gledati od 4. sezone.

skank666 pon 20.9.2010 23:53

po meni najbolja serija ikad... ubijte me ali star trek naprema ovome.... necu ni rec od straha ali znate sto mislim. od svih sezona mozda sam jednu seriju preskocio. sve su mi bile super. svaki lik razradjen lijepo, svako malo neko bezizlazne situacije, napeto pa ovo pa ono..

XO SAUL mi je najludji lik u seriji... kad odrastem zelim biti kao on! celav i pijan

wanderer pon 20.9.2010 23:55
skank666 kaže...

po meni najbolja serija ikad... ubijte me ali star trek naprema ovome.... necu ni rec od straha ali znate sto mislim. od svih sezona mozda sam jednu seriju preskocio. sve su mi bile super. svaki lik razradjen lijepo, svako malo neko bezizlazne situacije, napeto pa ovo pa ono..

XO SAUL mi je najludji lik u seriji... kad odrastem zelim biti kao on! celav i pijan

nemožeš te dvije serije uspoređivati... totalno drukčija tematika. stvar je u osobnom ukusu...

skank666 uto 21.9.2010 10:13

a cuj, i jedno i drugo je serija i to SCI-FI... mislim da se itekako da usporedjivat. kod GALAKTIKE mi je super sto je kompletna prica zaokruzena tj sto prica ima kraj. i to kakav. dan danas se najezim kad ga sjetim.

Hyperion uto 21.9.2010 10:46
Xanzzu kaže...

Kada je to bilo na hrt-u?

Inače volim sf serije, ali sada mi je glupo gledati od 4. sezone.


Jel išlo TNG, VOY, ENT ili VOY pa ENT što se tiče star trek-a u zadnje vrijeme na HRT-u? BSG je bio prije TNG-a ili VOY-a sve 3 sezone su prikazali, termin je bio užasan na kraju, no bilo je i dobrih termina, mislim da je bilo oko 22h pa su onda prebacili na 00h i 01h, išao sam u školu sa podočnjacima. No isplatilo se ostala mi serija u dobrom sjećanju, a i lošem na preeeeeeeevelikoj dramatizaciji i odugovlačenju.

skank666 kaže...

a cuj, i jedno i drugo je serija i to SCI-FI... mislim da se itekako da usporedjivat. kod GALAKTIKE mi je super sto je kompletna prica zaokruzena tj sto prica ima kraj. i to kakav. dan danas se najezim kad ga sjetim.

Pa imaju sve serije početak i kraj lol jedino ovaj ST : TOS nisu nikad završili jer su seriju ukinuli. Ma daj kraj me prenerazio mogao sam ga znat od početka serije koliko su puta rekli onu : "All of this has happened before, and it will all happen again"

 

Ovdje je samo drukčije jer imaju jedan glavni cilj naći Zemlju i stalno putuju do nje samo što sporo putuju noobovi. Sjećam se da je bilo mislim u drugoj sezoni tada su već putovali ak se nevaram oko godinu dana, i onda se kara thrace za 1 dan vrati nazad na capricu po onu strijelu. OMG

 

Znači putuju godinu dana, a mogu se vratit za jedan dan (u ~5 FTL jumpova) ROFL. Miniserija me najviše zabolila nisam mogao gledat kako sajlonci uništavaju disable-ane battlestarove Plač, siguran sam da bi ih kolonisti smlavili sa battlestarovima, ako uzmemo u obzir da jedna galactica skoro može uništiti battlestar bez veće štete zato jer je štite viperi i flak cannoni, a ima i epizoda gdje pegi sa prednjim cannonima uništi cylonski basestar za par sekundi što me zapanjilo, ima i epizoda (meni najdraža) gdje pegi i galactica zajedno napadaju ressurection ship kojeg štite 2 cylonska basestara.

 

Evo i video sa isječcima iz te borbe AWESOME!

blacko uto 21.9.2010 12:58

Šteta što ne repriziraju od početka, ali što ćeš...

 

Sad sam se sjetio onog njihovog doktora na Galactici, liječi tamo i puši cigaru.

Totalno drukčija atmosfera od ST, ali uglavnom super serija.

 

Ne sumnjam da će se ekipa iz teme ST:Ent preseliti u ovu temu.

 

edit: @Hyperion

Može se vratiti na Capricu za jedan dan s FTL-om kad zna kud ide, ali ne mogu naći zemlju kad ne znaju gdje da traže.

 

Autori su rekli da ne žele postići fenomen zvjezdanih staza gdje se svaka stvar analizira od strane fanova s znanstvene strane, nego žele jednostavno ostaviti te tehnikalije nedorečenima i baviti se s radnjom.

DowlaBoy uto 21.9.2010 20:56

poslednja epizoda BSG-a je neverovatno izvukla čitav show. serija je bila malo previše otišla u qurac ali onaj kraj je perfektan.

Baš me zanima ovaj novi remake što rade kakav će biti, spremaju tri filma, biće neki totalni reboot priče,i naravno ne zna se ništa osim ovoga što sam već napisao ;) - mada neko garant nije ni ovo znao :D

 

http://www.imdb.com/title/tt1383701/

Hyperion sri 22.9.2010 11:47
1337Code_breaker kaže...
serija mi je ostavila sjajan dojam sinoc, vrlo me se dopala...

Zaboravio na BSG jučer...

 

A neću ni danas vjerovatno pogledat jer sam razor pogledao već.

EnlightenedPhoenix sri 22.9.2010 23:20
1337Code_breaker kaže...
zasto je danas nema???
(ps zasto su slova teme svijetlija nego slova drugih tema?

  Zato jer je ovo OSTALO i nema baš veze s informatikom izravno... :)

 

 

i da... nije bilo zbog sabora...

Hyperion čet 23.9.2010 10:26

Jučer sam baš mislio pogledat no čim sam vidio da u terminu kada treba biti BSG je bio sabor mogao sam slobodno ugasit telku do kraja dana.

 

Kasnije su pomakli sa 13h na 16h no ni dalje nisu pustili BSG, ako i danas bude sabor slobodno otpišite emitiranje BSG-a. U svom životu nijednom nisam vidio da su emitirali na isti dan sabor i star trek/BSG